Zmienili drogę rowerową na rowerowo-pieszą i uzupełnili oznakowanie poziome [interwencja igryfino]

  • 03.08.2018, 21:57 (aktualizacja 03.08.2018, 22:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmienili drogę rowerową na rowerowo-pieszą i uzupełnili oznakowanie poziome [interwencja igryfino] czytelniczka igryfino
Jakiś czas temu poruszaliśmy problem nowo wybudowanej drogi rowerowej na ul. Armii Krajowej w Gryfinie, która przebiega tuż przez furtkami dwóch posesji pozbawionych chodnika. -Brakuje tam przejść dla pieszych. Uniemożliwia to bezpieczne wychodzenie z domu głównie dzieci. Dla rowerzystów pędzących z górki nie ma też żadnych ostrzeżeń o wyjeżdżających z bramy samochodach, a mieszkańcy posesji wyjeżdżając, mają znikomą widoczność – napisała do nas wówczas czytelniczka igryfino.

Starostwo po naszej interwencji przysłało pismo, że rozwiąże problem, zmieniając trasę na drogę pieszo-rowerową na odcinku weterynaria - ul. Letnia oraz ustawiając ostrzeżenia o autach wyjeżdżających z posesji.

Jak informują nas czytelnicy, skończyło się na tym co na zdjęciach poniżej, a termin który podano, minął ponad pół roku temu. Ustawione zostały tylko znaki pionowe przy ulicy Letniej oraz weterynarii, ale znaki poziome wciąż były te same, a to one powinny być najbardziej widoczne na całym tym odcinku. O bramach wyjazdowych też nie poinformowano.

Ponownie zatem interweniowaliśmy w starostwie. Po kolejnym miesiącu oczekiwania wreszcie problem załatwiono.

-Dziękuję bardzo za interwencję. Dziś 3 sierpnia 2018 r. zostały domalowane oznaczenia poziome – informuje nas gryfinianka i przysyła zdjęcie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkam tam i to widziałem.
Mieszkam tam i to widziałem. 04.08.2018, 14:10
Prokekt drogi rowerowej na armii krajowej taki starosto zrobiło że drogowcy od marszałka lewdo zaczeli budowe to musieli przerwać i 3 miesiące poprawiali dokumentację aby to realizować. Szacun dla tych inżynierów od marszałka i wykonawcy ze zroobili ta drogę a starostwu nic nie życzęvbo 6 miesiący czekaliśmy na znaki.
TW
TW 04.08.2018, 19:49
Goraczka szkodzi
Przyjezierny
Przyjezierny 04.08.2018, 17:57
To sukces. Ja prosiłem kilku radnych z Morynia o interwencję w temacie dojazdu rowerem z Przyjezierza do Morynia bo ludzie rowerami jeżdzaą na zskuoy i do pracy a tym 90km/h. Tylko jeden się zainteresował i od roku burmistrz zbywa że napisał pismo do starosty i czeka na odpowiedź i juź rok mija i nic nie robią.Radny powiatowy na sesji nawet się nie odezwał jak było to omawiane.
Morynsky
Morynsky 06.08.2018, 08:32
To nie ma radnego z przyjezierza który temat pociągnie?
Pieszy
Pieszy 04.08.2018, 09:05
Starostwo powiatowe nie rozumie potrzeb nie tylko rowerzyòw ale i pieszych. Dobrze że mamy media. BRAWO Redakcja.

Pozostałe