Parking? Nie za taką cenę! – mówią władze gminy i unieważniają przetarg

  • 05.08.2018, 17:44 (aktualizacja 05.08.2018, 18:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Parking? Nie za taką cenę! – mówią władze gminy i unieważniają przetarg
Przetarg ogłoszono. Wpłynęły trzy oferty. Jednak 3 sierpnia 2018 r. zastępca burmistrza Tomasz Miler poinformował, że postępowanie na wybudowanie parkingu przy ul. Grunwaldzkiej w Gryfinie zostaje unieważnione. Powodem - tak jak w przypadku innego przetargu, o którym niedawno pisaliśmy – jest fakt, że władze gminy przeznaczyły na inwestycję znacznie mniej pieniędzy od kwot, za które przedsiębiorcy gotowi byliby zrealizować inwestycję.

Jedną z bolączek Gryfina jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych. W związku z tym mają one powstać przy ul. Grunwaldzkiej. Przetarg ogłoszono 6 lipca 2018 r.

W postępowaniu udział wzięło 3 wykonawców. Największą liczbę punktów (94,91 pkt) uzyskała firma KOWAL Filip Pietrusewicz ze Szczecina. Zaproponowana cena to 428 040 zł, a okres gwarancji o 24 miesiące dłuższy od okresu wskazanego przez zamawiającego.

Pozostałe firmy zaproponowały ceny 516 980,03 zł i 391 748,79 zł oraz okres gwarancji wynoszący 36 miesięcy od daty odbioru końcowego zadania.

Postępowanie unieważniono, ponieważ zamawiający, czyli gmina Gryfino zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania… 177 000 zł i „obecnie nie ma możliwości finansowych na zwiększenie kwoty do ceny złożonej oferty”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

liczydło
liczydło 07.08.2018, 08:55
te ceny to gmina sobie z kosmosu bierze? Ich nie obchodzą ceny rynkowe? Przecież 170 a 430 tysięcy to kolosalna rozbieżność!!!

I to ktoś w gminie źle policzył!
Mydlo i powidlo
Mydlo i powidlo 06.08.2018, 23:39
Czekaja jak im jakiś kretyn zaoferuje połowe ceny i potem odpierdzieli byle jak robote, ale coz jaki burmistrz taka JAKOSC!
efekty dogadywania...
efekty dogadywania... 07.08.2018, 01:24
dlatego Miler chwali się, że na ocieplanie szkoły dadzą firmie cały rok! Jak z parkiem - od kwietnia rozwalony i ANI JEDNEJ ALEJKI GOTOWEJ!
liczydło
liczydło 07.08.2018, 08:57
muszą być "grzeczni", żeby nie denerwować firmy? Mają coś do ukrycia? Park robić od kwietnia bez skończenia jednej alejki?
szlus
szlus 07.08.2018, 09:24
Taka była dogadana umowa.
Nawet radnych nie było ...
Nawet radnych nie było ... 06.08.2018, 18:18
Byłem pół godziny temu w urzędzie . Nie było burmiszcza i wicków picków a na drzwiach urzędu informacja bez zmian. Czyli urząd nieczynny. A Seweryn wydał coś i rozległo się …...plum. Urząd miał działać do 18.00 i nic. Ręce opadają.
kino w sali ślubów
kino w sali ślubów 06.08.2018, 20:21
Mają tak wyjechane, że nawet w pierwszy dzień dla przyzwoitości któryś z burmistrzów nie został do końca. Pracusie od propagandy...
kto tam rządzi?
kto tam rządzi? 06.08.2018, 15:42
Masakra panie burmistrzu. Co się dziej w urzędzie? Wiem, że pan planowałeś wyburzenie tego budynku i zrobienie tam parkingu .Zrobił się raban i się pan wycofałeś. Teraz jeden pański wicek przeprowadza przetarg na robienie parkingu, a drugi szuka kasy na remont, bo ma tam być szkoła muzyczna? Zaznaczam, że mówimy o tym samym terenie i budynku na ul Grunwaldzkiej. Każdy sobie .....A gdzie w tym bajzlu jest BURMISTRZ? I co robi ?
stworzony do wyższych celów
stworzony do wyższych celów 06.08.2018, 16:35
Burmistrz nie zajmuje się pierdołami tylko bezpieczeństwem energetycznym państwa!
nie strasz!!!
nie strasz!!! 06.08.2018, 17:22
O Matko Boska miej nas w opiece!!!
Lokis
Lokis 06.08.2018, 14:35
Bardzo dobrze że amulowano przetarg na ten kretyński parking bo skoro Pan Nikitiński załatwia zewnętrzne środki na stworzenie szkoły muzycznej w budynku byłej komendy to obiektem tym należy się zająć kompleksowo
kretyński parking? A kto miał taki "kretyński" pomysł?
kretyński parking? A kto miał taki "kretyński" pomysł? 06.08.2018, 15:20
nie wie jeden wicek, co robi drugi wicek? I od razu "kretyński parking"?
A ile kosztowało przeprowadzenie przetargu, przygotowanie dokumentacji?
Trzy lata myślenia a potem gonitwa myśli?
che che
che che 06.08.2018, 19:25
"kretyński parking" - się pogryzły wicki, che che...
88
88 06.08.2018, 13:36
Ogólnodostępny parking na zapleczu dawnej komendy, to poroniony pomysł, bo ile tych samochodów się tam zmieści ? poza tym ,właściciel budynku też musi mieć dojazd od tyłu. Wraz z tworzeniem projektu Szybkiej Kolei Miejskiej, gdyby ktoś pomyślał to można by było zaproponować budowę kładki i parkingu nad torami kolejowymi. W Policach i Szczecinie powstanie cała nowa infrastruktura związana z tym tematem. W Gryfinie ma być odnowiony tylko jeden peron, w innych miastach mają być cuda na kiju, bo tam lokalni samorządowcy wiedzą jak korzystać z dotacji państwa i UE. Nikt z władz Gryfina i powiatu nie widział potrzeby działania w tym temacie ? Bezpieczne połączenia Starego Miasta z Górnym Tarasem, zapewnienie miejsc parkingowych Park&Ride, P&R) publiczna toaleta to już będzie w programie wyborczym kandydatów na burmistrza i radnych.
Inscenizacje wojenne, patriotyczne capstrzyki i uczestnictwo w kościelnych uroczystościach, nie zdołają przekonać mieszkańców do ponownego wyboru obecnych samorządowców. Trzeba się pochwalić osiągnięciami, a tych nie ma. Przypisywanie sobie zasług innych, mydlenia oczu przetargami z góry skazanymi na fiasko, nie ma sensu.
To nie możliwe, aby ktoś przystępując do przetargu nie wiedział w przybliżeniu jaki jest koszt budowy parkingu. Ludzie nie wybaczają kiedy są oszukiwani, a tym bardzie,j kiedy robi się z nich wariatów.
Dziękujemy Sewerynie za dbałość o nas i o gminę.
Dziękujemy Sewerynie za dbałość o nas i o gminę. 06.08.2018, 18:14
Remont jednego peronu to olbrzymie osiągnięcie człona zarządu Stowarzyszenia SOM Mieczysława Sawaryna i pobierającego extra pieniądze za SKM wicka picka. To w ramach 500 melonów od wojewody i 500 melonów od marszałka. Dobrali się jak w korcu maku.
bilans peronów - ujemny:)
bilans peronów - ujemny:) 06.08.2018, 19:27
może jeden peron wyremontują, za to jeden z trzech peronów zaorzą...
Pikuś
Pikuś 06.08.2018, 12:07
Czy Redakcja może podać kto konkretnie w gminie odpowiedzialny jest za tworzenie kosztorysów robót? Piszecie "Gmina zamierza przeznaczyć" czyli kto konkretnie odpowiada za ten syf?
krótko i na temat
krótko i na temat 06.08.2018, 12:16
Po co pytasz jak możesz znaleźć na stronie internetowej gminy. Za inwestycje odpowiada Tomasz Miler. A za wszystko w gminie burmistrz Mieczysłąw Sawaryn. I tyle w temacie odpowiedzialności.
Pikuś
Pikuś 06.08.2018, 12:52
Idą wybory, czyli fachowcom należy się zapłata za wykonane zadania.
Pikuś
Pikuś 06.08.2018, 12:03
Osoba, która w gminie odpowiedzialna jest za inwestycje, gdyby miała odrobinę honoru, po tylu wtopach powinna podać się do dymisji.
sprostowanie
sprostowanie 06.08.2018, 12:10
A niby to dlaczego? Jak każe władza tak przygotowują. To władza unieważnia a nie urzędnicy!
Pikuś
Pikuś 06.08.2018, 12:50
A władza to nie urzędnik? Wiadomo że chodzi o urzędnika decyzyjnego w sprawach inwestycji gminnych.
Napoleon
Napoleon 06.08.2018, 18:19
Czyli Milera i Sawaryna.
Mat
Mat 06.08.2018, 09:51
Co tu sie dziwic to gryfino i tam sie nic nie oplaca fakt jest taki ze aut jest od groma a parkingow brak dlaczego w chojnie nie ma tego problemu
fachowiec od przetargów
fachowiec od przetargów 06.08.2018, 09:43
W tym wypadku nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje odpowiednio zabezpieczały interes gminy, ale w sytuacji zaangażowanie wiceburmistrza Tomasza Milera w wiele unieważnień może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów.
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:08
jest coś takiego jak "otoczenie". W "bananowych republikach" może i bywają uczciwe przetargi, ale kto decyduje się tam na biznesy pakuje się w określone otoczenie...
Postać: prokurator
Postać: prokurator 05.08.2018, 23:14
Złodziej to człowiek subtelny, o niezwykle wysokiej kulturze. W ogromnym magazynie nie zatrzymał się przy bohomazach, tylko od razu wskazał na obraz o ogromnej wartości.
żal patrzeć...
żal patrzeć... 06.08.2018, 00:53
Prokurator to powinien zająć się niszczycielami nieruchomości - trzy lata temu przejęli działający budynek i o tego czasu czekają, aż się sam rozpadnie....
Janko
Janko 06.08.2018, 07:59
Ponoć ma tam byc szkoła muzyczna tylko kiedy? Remont jeszcze w lesie przecież
ostoja
ostoja 06.08.2018, 09:20
Janko to takie przedwyborcze gadania. Ponad 3 lata mieli i nic nie zrobili z remontem a to oznacza że nie mają pomysłu.
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:10
jak to "nic nie zrobili" - cierpliwie czekali żeby pustostan niszczał trzy lata. Tylko nikt nie chciał "pomóc" w dewastacji no i budynek jednak solidny...

Praktyka niszczycieli kamienic z Warszawy czy Poznania...
Borys
Borys 05.08.2018, 23:10
Na tym placu, a w zasadzie pod nim były zbiorniki na paliwo. Czy one nadal tam są?
exmundurowy
exmundurowy 07.08.2018, 09:26
Mieli wcześniej te zbiorniki nad parkingiem wydobywać.
???
??? 05.08.2018, 23:08
Kto normalny wiedząc, że gmina ma 170 tysięcy oferuje usługę za 500 tysięcy?
I kto ponosi odpowiedzialność, że chyba wszystkie kosztorysy są o kilkaset procent niższe od cen rynkowych?
odp
odp 06.08.2018, 00:42
1. ktoś, kto wie, że gmina zapłaci więcej...
2. po to kosztorysy są kilkaset procent niższe od cen rynkowych, żeby była większa możliwość "manewrów" (patrz pkt 1)...

Czyż nie tak?
bc
bc 06.08.2018, 18:22
Czyli ten co dogaduje i bierze łupy.
"dogadamy się"...
"dogadamy się"... 06.08.2018, 05:18
można się pomylić w kosztorysie na kilkanaście procent jeden raz. ALE NIE STALE NA KILKASET PROCENT!

Każdy przetarg odwołują, bo niedoszacowane ceny rynkowe.
A potem czasem dodają więcej, czasem nie dodają. W zależności kto wygra?
leki weź
leki weź 06.08.2018, 00:58
Zapłaciła? Skąd ty emerytko z uwiądem mózgu możesz wiedzieć o sytuacji w branży w chwili obecnej?
pycha podąża przed upadkiem...
pycha podąża przed upadkiem... 06.08.2018, 05:54
"urzędasie z uwiądem mózgu od nadmiaru leków" - w ilu przetargach gmina ZAPŁACIŁA więcej, niż miała w pierwszym kosztorysie I ILE RAZY NIE BYŁ TO ZWYCIĘZCA PIERWSZEGO PRZETARGU?
Kobiety mafii
Kobiety mafii 06.08.2018, 09:41
maciuś do brzegu!!!
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:13
"kobiety mafii" awansują.... A twoja odzywka świadczy o kompletnej utracie kontaktu z rzeczywistością...
Tyle masz do powiedzenia na temat?
Andżelo
Andżelo 06.08.2018, 18:23
Myślisz o Merkel ?
do narkomana
do narkomana 06.08.2018, 05:14
"emerytko z uwiądem mózgu"? "skąd możesz wiedzieć o sytuacji w branży"? Twoje proszki dają widzenie przez internet?
TYLE DO POWIEDZENIA NA TEMAT???

To może zostań przy spożywaniu środków psychoaktywnych jak nie potrafisz nic na temat napisać...
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 06.08.2018, 09:43
A co ty masz do POwiedzenia kwiczący pasiołku?
spawaczu
spawaczu 06.08.2018, 09:46
Hajdas przestań zaniżać poziom dyskusji.
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:17
widać jedyne co potrafi to tylko zwyzywać. A przypominanie wyjazdów do Cannes - w których było wiadomo kto, kiedy, za ile i po co (w składzie polskiej ministerialnej delegacji różnych samorządowców) w porównaniu z Raciechowicami, Gruzją, Niemcami i co jeszcze wylezie z tajnych delegacji za 30 złotych dziennie - to już brak kontaktu z rzeczywistością...

Można krytykować wyjazdy na targi nieruchomości z polską delegacją. Ale jaki cel (poza bazą narciarską i na polowania) był wyjazdów w tej kadencji?
handlowiec
handlowiec 05.08.2018, 22:53
A za jaką cenę panie burmistrzu? Pohandlujmy ale nie w cztery oczy jak nikt nie widzi i nie słyszy.
Angielskie drogi
Angielskie drogi 06.08.2018, 10:23


Sorki handlowcu ale czasy handlowania i odpalania pod stołem działki burmistrzowi mineły bezPOwrotnie wraz z heniem i maciusiem
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:20
widać teraz "fifty fifty" pod stołem się nie mieści. A pisanie imion burmistrza Piłata i jego zastępcy małą literą świadczy o problemach psychiatrycznych. Nie tylko ortograficznych...
wyliczanka
wyliczanka 05.08.2018, 22:58
Co chcesz tym wpisem zasugerować?
sppecjalistka od przetargów
sppecjalistka od przetargów 05.08.2018, 23:54
A jak myslisz?
ad hoc:)
ad hoc:) 05.08.2018, 23:04
pewnie to, że po to są jawne procedury żeby burmistrz nie namawiał radnych do "załatwiania spraw w zaciszu gabinetu"... :)
Plan dla bagien
Plan dla bagien 06.08.2018, 10:25
Radni nie uczestniczą w przetargach bo czasy henia i maciusia już bezPOwrotnie minęły
bananowa republika
bananowa republika 06.08.2018, 13:21
Tak, psychopato WŁAŚNIE MINĄŁ ROK OD POGRZEBU ŚP. HENRYKA PIŁATA - a ty piszesz jego imię mała literą?

Może lepiej rozlicz obecnych z "dogadywanych przetargów"?
wstyd
wstyd 05.08.2018, 20:55
Kiepskie gospodarzenie. Już od kiedy komendy tam nie ma a temat jest nieogarnięty.
do wstyd
do wstyd 05.08.2018, 21:11
Ty lepiej napisz ile tematów nieogarniętych przejęli po poprzednikach
a nie im komendę wytykasz. Nie bądź śmieszny................
komenda to też "wina poprzedników"?
komenda to też "wina poprzedników"? 05.08.2018, 21:48
cztery lata i coś "ogarnęli"? Czy jeszcze bardziej popsuli?
WALD
WALD 05.08.2018, 20:53
Miasto zamiast sprzedać lokale i garaże po byłej komendzie, to nie ma żadnej koncepcji, tylko jakieś dziwne kombinacje. A budynek niszczeje i nie przynosi miastu żadnych profitów, tylko koszty. Bogata Gmina! Ale mieszkańcy nie koniecznie.Duża 2 dla władz miasta!!!
dziwne...
dziwne... 05.08.2018, 20:13
czy oferenci wiedzieli, że gmina ma na to 177 tysięcy? Bo dziwi mnie, po co startować w uczciwym przetargu, jak się ma do zaoferowania cenę 427 tysięcy?
To jakby mieć 30 tysięcy na samochód i pójść do salonu nowych maybachów...
Maybach
Maybach 06.08.2018, 10:27
Wpłać te 30 patyków a na reszte dostaniesz raty zero procent
machniom
machniom 05.08.2018, 20:40
Jak się odpowiednio ugadają to jakiś przechodzony nabędą
józek
józek 05.08.2018, 19:46
Niech Gmina porobi garaże na sprzedaż i forsa na parkingi sie znajdzie.
dziwne
dziwne 05.08.2018, 20:14
a te ponad 400 tysięcy to za ile miejsc parkingowych?
cennik parkingów
cennik parkingów 05.08.2018, 20:41
Na razie najdroższe parking pod wieżowcami.
smutne
smutne 05.08.2018, 19:24
Czyli jak zwykle. To ich metoda.
lisek Matysek
lisek Matysek 05.08.2018, 19:23
Tylko konserwator z rodziny wicka jest w stanie ogarnąć sprawę.

Pozostałe