Wyłowili go z wody, ale go nie odratowali

  • 7.08.2018, 15:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyłowili go z wody, ale go nie odratowali
Mimo reakcji plażowiczów na niestrzeżonym kąpielisku w Jeleninie nie udało się uratować wyciągniętego z wody mężczyzny (o czym pisaliśmy już wcześniej). I tym razem powraca problem bezpieczeństwa na naszych kąpieliskach.

-Piękna pogoda, upalne temperatury i wolny czas sprzyjają odpoczynkowi nad wodą. Niestety, pomimo apeli o zachowanie rozwagi podczas kąpieli, w naszym regionie od lipca br. utonęło już 14 osób. W zeszłym roku wciągu dwóch wakacyjnych miesięcy utonęło u nas 12 osób Nie ustajemy w nagłaśnianiu problematyki bezpiecznego spędzania czasu nad i w wodzie. Szczególnie, że sezon na taką formę wypoczynku trwa w najlepsze – informuje policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pamiętajmy, że najlepsze do pływania, kąpieli są miejsca odpowiednio zorganizowane i oznakowane kąpieliska strzeżone. Policja ostrzega i przypomina, że warto też pamiętać o pewnych zasadach:

1. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR.

2. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.

3. Nie pływaj w czasie burzy, mgły oraz gdy wieje porywisty wiatr.

4. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy. Pływaj w miejscach dobrze znanych.

5. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę".

6. Nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody oraz spychanie do wody z pomostów i materacy.

7. Pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło.

8. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.

9. Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach, to zawiadom inne osoby.

10. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby. Na głowie powinieneś mieć założony czepek, abyś był widoczny dla innych w wodzie. Możesz do tego celu użyć bojki na szelkach.

11. Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mądra
Mądra 7.08.2018, 17:31
Brak ratowników do pracy w naszej gminie gryfino. Nie chcą pracowac w tych warunkach za te grosze. W przyszlym roku nikogo nie będzie bo władze gryfina nie chcą dac więcej kasy i ratownicy przejdą do innych gmin np golczewo gdzie dostaną jeszcze raz tyle za swoją ciężką i odpowiedzialną fuchę . Albo na niemiecką stronę za 4* tyle. Do przemyślenia zostawiam włodarzom naszym
Sebek
Sebek 7.08.2018, 19:09
Bez przesady ze tak mało zarabiają , ostatnio ratowniczki ze steklna chwaliły się ze maja ponad 3,5 tys na rękę
Kazik
Kazik 10.08.2018, 11:50
3,5 tys. zł to dużo za ratowanie ludzkiego życia przez cały miesiąc?
spawaczyna z Gryfina
spawaczyna z Gryfina 7.08.2018, 19:25
No właśnie! Przecież mają płacone w złotówkach a nie jak my że w euro. To jak za to żyć ?

Pozostałe