Zabezpieczyli i wzmocnili brzegi stawu

  • 10.08.2018, 20:47 (aktualizacja 10.08.2018, 21:27)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zabezpieczyli i wzmocnili brzegi stawu fot. UG Stare Czarnowo
Wzmocnienie brzegów stawów w Kołowie zakończone. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy sołectwa Kołowo i gminy Stare Czarnowo w pozyskaniu środków zewnętrznych z programu „Granty sołeckie” w ramach konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego.

- Finalizujemy długo oczekiwaną przez mieszkańców Kołowa inwestycję. Pozyskane środki są dowodem, że Kołowo i jego mieszkańcy z całą pewnością mogą być wzorem dla innych sołectw. Największa tutaj zasługa sołtysa Kazimierza Bejnarowicza, który aktywizuje mieszkańców i pełni rolę prawdziwego lidera w swoim sołectwie - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Mieszkańcy Kołowa od wielu lat dzięki funduszowi sołeckiemu stawiają na rozwój miejscowości, przeznaczając co roku całość swojego budżetu na zadania inwestycyjne. Realizacja projektu w Kołowie zakładała faszynowanie brzegów tj. umocnienia ich przy zastosowaniu solidnych a zarazem ekologicznych materiałów. Dzięki inwestycji zabezpieczono brzegi stawów przed wypłukiwaniem i osuwaniem się podłoża oraz wzmocniono ich linię brzegową, dodając przy tym niezwykłego uroku.

Ostatnim etapem inwestycji będzie nawiezienie i rozplantowanie ziemi oraz zasianie trawy przy brzegach stawów. Pracę wykonają mieszkańcy i sympatycy Kołowa wraz z sołtysem Kazimierzem Bejnarowiczem.

- Stawy zlokalizowane są w samym centrum miejscowości, dzięki tej inwestycji staną się prawdziwą wizytówką Kołowa - przekonuje sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

Łączny koszt inwestycji to 22 tys. zł. Kwota 10 tys. zł. stanowić będzie marszałkowski grant, a 12 tys. zł to środki własne sołectwa. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty sołeckie” Urząd Marszałkowski przyznał sołectwu Stare Czarnowo na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu, a także sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Binowskim.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lorenerype
Lorenerype 02.09.2018, 01:32
cmentarz to cmentarz
Dla nas to codziennosc ale jestem w stanie zrozumiec tych ludzi. Nie tak dawno temu sama chcialam zapalic swieczki na grobie prapradziadków na terenie dzisiejszej Ukrainy. 
Prawdziwym szokiem byl dla mnie fakt, ze na terenie dawnego cmentarza znajduje sie...plac targowy, a wladze ukrainskie nic z tym faktem nie zrobily, nie robia i zrobic nie zamierzaja.
---->>   https://www.facebook.com/andrz…
WYBORCA
WYBORCA 15.08.2018, 15:09
W GMINIE STARE CZARNOWO NAJLEPSZY WÓJT NA ŚWIECIE INNEGO NIE CHCEMY I INNEGO NIE BĘDZIE. WYGRANA W WYBORACH 100%
Swój
Swój 15.08.2018, 14:45
Po chałupach żebrał głosy - to wpis jeszcze Radnego K.M. z Kołowa - weż się chłopie nie ośmieszaj / każdy zna te twoje gadki/ - nic już ci nie pomoże / nie pomoże nawet święty Boże / - owocne pracy przy konikach !!!
Dębiniak
Dębiniak 14.08.2018, 15:11
Masz sąsiadka rację ja też się zgadzam z Twoim wpisem w 100 % - obecna Wójtowa jest nie dopokonania za realizację postulatów wyborczych. - w Dębinie to nawet świetlicę oddano 1 miesiąc wczesniej niż było w planie - dziękujemy
Z boku
Z boku 14.08.2018, 08:14
Też sądzę, ze będzie tylko 1 tura. Pozdrawiam Władzę Gminną.
Z sąsiedniej gminy
Z sąsiedniej gminy 13.08.2018, 19:24
Opłacani przez gminę to się Ddd grubo mylisz - teraz w gminie na wszystko musi być rachunek nie ma zmiłuj się- dlatego w Gminie St, Czarnowo wszyscy spokojnie śpią - i to mi sie bardzo podoba, że jest wreszcie prawdziwy Urząd i wszyscy bardzo mili dla interesantów i kompetentni - z Panią Wójtowa na Czele - gratulacje.
Damian nie row
Damian nie row 13.08.2018, 19:27
A skad wiesz jak jestes z innej gminy.....chyba z bielic albo masz kozysc w tej patologii i niekompetencji obecnej wladzy
wyborca
wyborca 14.08.2018, 09:44
Patologię to prezentujesz ty swoim beztroskim podejściem do zasad ortografii. Poczytaj słownik, odniesiesz z tego więcej KORZYŚCI niż z wypisywania bzdur w internecie.
Ddd
Ddd 13.08.2018, 18:33
Oplacani przez gmine niekulturalni ludzie kontroluja internet stosujac przy tym chamskie metody....to sie zemsci na was i nie obrazajcie nas ludzi!!!! To my wal jeszcze placimy ale jeatescie juz w okresie wypowiedEnia
wyborca
wyborca 14.08.2018, 09:52
Mocno cię poniosło. Was? To znaczy ciebie i kogo jeszcze?
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 13.08.2018, 14:04
Do zmiana - żeby nie było jak w Bielicach
Sąsiadka
Sąsiadka 13.08.2018, 14:45
Aruś daj już spokój, nic z twoich marzeń nie będzie. Mieszasz razem ze swoją Dorotką, ale nic to nie da. Każda intryga, każda plotka, szybko przeradza się w porażkę. Nie masz wyjścia ,zostało Ci tylko gratulować pani wójt i i cieszyć się z jej sukcesów.
wyborca
wyborca 13.08.2018, 14:30
Nikt im nie zabroni pofantazjować. W sumie tylko to im pozostało.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.08.2018, 13:50
Poprzednik żarty w biały dziweń - my już mamy Swojego Wójta .
Zmiana
Zmiana 12.08.2018, 14:18
A kto ludzi woził na wybory...kto po chałupach żebrał o głosy? Pytam kto? Wybory tuż tuż czas w końcu bybrać porzadnego wójta a nie klikę partyjną i pozorantów.
wyborca
wyborca 12.08.2018, 14:51
Ten wpis dobitnie pokazał, że nie masz pojęcia na czym polega kampania i wybory, nieprawidłowo interpretujesz towarzyszące temu terminy. Wcale się nie dziwię, że je sromotnie przegraliście. Przegracie i kolejne. Pamiętaj, żeby wystartować to musicie najpierw znaleźć kandydatów.
wvborca
wvborca 12.08.2018, 14:32
np. kogo masz na myśli? Są jacyś kandydaci na horyzncie?
wyborca
wyborca 12.08.2018, 14:42
Ławkę mają krótką to i wybór mocno ograniczony. Nie zdziwiłbym się jakby nie mieli nikogo, bo kto chciałby dobrowolnie wystawić się na pożarcie. Tak czy siak wyczuwam jedną turę.
wyborca
wyborca 12.08.2018, 12:52
Bolą sukcesy innych, od strasznie bolą. Wystarczy, że pojawi się artykuł o tym co obecni włodarze zrobili dla mieszkańców i już pojawiają się "głosy", a raczej "głos" niezadowolenia i przytaczane są argumenty na to, że poprzednicy też coś zrobili. Widać te zakłopotanie, tę zazdrość. Zapytam po raz kolejny, skoro poprzednicy byli tacy "rewelacyjni", to dlaczego dalej nie rządzą? Dlaczego ludzie pokazali im czerwoną kartkę i wybrali innych?
yelow
yelow 12.08.2018, 13:03
Dobrze, że bolą. Musi bolec co z psychologicznego punktu widzenia jest naturalne. Ale nie zawsze frustracje trzeba w ten sposób ujawniać...
Wyborca
Wyborca 12.08.2018, 11:31
Poprzednia wladza zbudowala w Kołowie system kanalizacji sanitarnej pomosty, która obecna wladza negowała i donosy pisała. Ot to taki własnie przekrój wladzy obecnej...donosiciele i nieudacznicy ...samochwały .
Przyjezdny
Przyjezdny 12.08.2018, 09:57
Patriotycznie było wczoraj w Kołowie gmina St. Czarnowo - dziękuję
z  Kołowa
z Kołowa 12.08.2018, 09:42
Koncert wczorajszy w Kołowie był po prostu przepiękny , nieraz łezka zakręciła się w oku - P. Sołtys i P. Wójt umieją wszystko dopiąć na ostatni guzik - Gratulacje, Gratulacje - wreszcie nastały dobre czasy dla mieszkańców naszej gminy - Dziękujemy!
Przyjaciel z Dawna
Przyjaciel z Dawna 12.08.2018, 01:53
Tak się zastanawiałem zawsze nad etymologią nazwisk. Choćby tych użytych w komentarzach. Fajny sołtys - nazwiska Bejnarowicz - w Wielkopolsce bejmy to piądze, potrafił załatwić, zorganizować ludzi - można uznać. Pani Wójt - nazwiska Grzywińska - nie znalazłem wiarygodnych informacji n/t etymologii. Pan radny - nazwiska - Mendak - ech ... już nie szukałem, późno jest. ;-)
terenowy
terenowy 12.08.2018, 09:41
Chyba jesteś z Drawna, bo niezorientowany...
Spostrzegawczy.
Spostrzegawczy. 11.08.2018, 15:54
Poniżej skrzypek na dachu - co Ty się tak wdajesz w szczegóły - dostał Sołtys z Kołowa 10. OOO, zł/ tzw. grant/ i dostał, zrobili zabezpieczenie stawów i tyle na ten temat. A wczesniej nie potrafili prawie nic tylko dbali o swoje sprawy itp. gościu jakiś tak skrzypku na dachu. Zreszta wiadomo kto to napisał.
obcy
obcy 11.08.2018, 14:59
Tak robota fajna ale po co. Za poprzedniej ekipy postawili dwa pomosty za grubą kasę, następnie oczyszczali a teraz to. A z pomostu widać obory i gnojownik sąsiada woda zielona. Ale sołtys jest ok dobry człek
Trza
Trza 11.08.2018, 13:53
Czeba się wzorować
Skrzypek na dachu
Skrzypek na dachu 11.08.2018, 12:33
Jestem ciekaw jaki jest koszt obsługi takiego grantu 10 tys.
Myślę że jakby zliczyć wszystkie przepracowane przy tym godziny pracowników, papier, drukarki, telefony itd. to Wartość takiego grantu zmniejszy się do ok. 1200 zł
Mieszkaniec od urodzenia
Mieszkaniec od urodzenia 11.08.2018, 11:17
Masz rację Binowiak , nic w Kołowie poprzednicy nie zrobili, a teraz im nie pasuje. Sądzę jak Kaziu B. będzie Radnym , to ruszy jeszcze pełną parą. Konkretny Facet Sołtys z Kołowa brawo P. Sołtysie ....

Pozostałe