W urzędzie nie płacą składek ZUS za pracowników?

  • 21.08.2018, 09:56 (aktualizacja 21.08.2018, 19:42)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W urzędzie nie płacą składek ZUS za pracowników?
Do kuriozalnej sytuacji miało dojść w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju. Burmistrz Zbigniew Kitlas miał prawdopodobnie podjąć decyzję o z zawieszeniu opłacania składek ZUS za pracowników Urzędu Miejskiego za miesiące sierpień i wrzesień.

Nie możemy na razie skontaktować się w tej sprawie ani z burmistrzem, ani z jego zastępcą. Wysłaliśmy do urzędu zapytania. Pytamy m.in. jaka jest przyczyna zaprzestania płacenia składek? Czy może się to wiązać z utrudnieniami dla pracowników?

Podobną sytuację mieliśmy jakiś czas temu w borykającej się z trudnościami finansowymi gminie Chojna, gdzie pracownikom od oświaty wstrzymano opłacanie niektórych składek.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

proste
proste 25.08.2018, 13:53
Nie płacą bo nie mają kasy!
Billy
Billy 23.08.2018, 16:38
A ZUS burmistrza jego vice i najwierniejszych psów też zawieszono ?
porada
porada 22.08.2018, 10:20
jeżeli pracodawca nie przekazuje składek pracownika, ZUS może skierować wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa naruszania praw pracownika wynikających z ubezpieczenia społecznego. Co więcej, takie zawiadomienie może również złożyć sam pracownik jako osoba pokrzywdzona.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, pracodawcy, którzy złośliwie lub uporczywie naruszają prawa podwładnych i nie płacą składek, podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
statystyka
statystyka 22.08.2018, 01:17
A średnia pensja w Rosji wzrosła w 2018 roku z 11.000 rubli do 12.500 rubli, czyli z 250 Euro do 160
Westterplatte
Westterplatte 21.08.2018, 21:18
Piszą, że dla nauczycieli też może nie być składek. Jak wrócą z wakacji i czasami zobaczą że może nie mają składek to się wkurw.. I zrobią taki 1 września o jakim się im nie śniło!
Wolność
Wolność 21.08.2018, 20:54
Problem w tym, że kiedyś kończą się nieswoje pieniądze.
Urząd zaczął działać jak Janusz Biznesu, który oferuje pracę, a sam nie jest w stanie zapłacić pracownikowi umówionej stawki.
Wniosek jest prosty, jeśli nie możesz zapłacić, nie zatrudniaj i pracuj samodzielnie.
Utrzymanie ZUS staje się coraz droższe, bo nie ma chętnych (rozdawnictwo rośnie, urodzenia mizerne, nieprodukcyjne stanowiska mnożą się ponad granicę absurdu etc.) na dokładanie się do tej piramidy, która za jakiś czas runie z hukiem.
Podnoszenie i wymyślanie podatków na maxa *** społeczeństwo i nic w końcu nie zapłacą. Ich pieniądze już straciły na wartości, niby przez uśrednioną inflację (wg koszyka GUS), a w rzeczywistości... Wystarczy porównać ceny w sklepach do swoich zarobków, ile kupiło się za daną kwotę 3 lata temu, a ile kupuje się teraz, tj. prawdziwy wskaźnik inflacji, raportami z urzędów można sobie dupę podetrzeć. Papier wszystko przyjmie, gówniane treści też.
Jeśli aktualny trend się utrzyma, Polska skończy jak Grecja.
wiedza
wiedza 22.08.2018, 11:31
@wolność na jakiej podstawie napisałeś, że "utrzymanie ZUS staje się coraz droższe"? Odpis na działalność ZUS-u, na przestrzeni ostatnich 10 lat, jest niemal dwa razy mniejszy. Może warto najpierw przyjrzeć się sprawie zanim powielisz publicznie "urban legends"? Bez urazy:)
Wolność
Wolność 23.08.2018, 17:22
Odpowiedź przedsiebiorcy jest na to jednym z dowodów, chcesz więcej to sobie policz raporty zus i statystka wyraźnie pokazuje kondycję państwego molochu.
przedsiębiorca
przedsiębiorca 22.08.2018, 14:50
Gów... masz nie wiedzę. Co miesiąc przedsiębiorca musi zanieść w zębach ok 1300 zł do ZUS. Ile z tej kwoty idzie na nasze emerytury? Przestań pisać głupoty.
inflacja
inflacja 21.08.2018, 21:19
Podziękujmy za to PiS!
Józek
Józek 22.08.2018, 10:15
inflacja!
A co ma PiS do niepłacenia ZUSu przez burmistrza
Trzcińska-Zdroju ?
No chyba, że "wyszło szydło z worka" jaki z niego gospodarz
Donald
Donald 21.08.2018, 15:12
Na głupoty to kasa jest a na sprawy pracownicze to nie ma! "Dziękujemy" panie burmistrzu!
Kazik
Kazik 21.08.2018, 14:01
Może by tak delegacje wstrzymać zamiast składek ZUS ? No rowerem po nowych ścieżkach
delegat
delegat 21.08.2018, 15:11
A propos delegacji.: Dębce protestują!!!!!!!!!!!!!!
Heniutek
Heniutek 21.08.2018, 11:37
Gdzie tylko Jolka robi za skarbnika tam zaraz nie ma kasy. Przypadek? Nie sądzę!
do jełopa
do jełopa 21.08.2018, 16:55
Pewnie Pani Jolanta odkryła brak płatności. Z Gryfina jesteś gościu? Zwolennicy obecnego burmistrza plują na każdego z poprzednich władz.
żaba
żaba 21.08.2018, 13:57
Kasy tot am nie było jeszcze przed jej przyjściem. Ona tylko ratuje budżet którzy rozwalili Kitlas z Osetkiem. Dla mnie skandal żeby nie było na ZUS.
do żaby
do żaby 23.08.2018, 21:48
budżet rozwaliła Rada która blokowała od 2016 r. podjęcie działań zmierzających do niedopuszczenia do tej sytuacji, a że Rada widziała w Panu K. przyszłego burmistrza to tak działali na szkodę gminy, tylko Pan K. nie przypuszczał , ze zostanie na lepsze stanowisko w Rowie i tak to było. a teraz wszyscy na burmistrza na zastępcę spójrzcie dokładnie , posłuchajcie zapisów z posiedzeń rady, miłej lektury
Darmowy cukierek
Darmowy cukierek 21.08.2018, 10:58
Brak kontaktu ? Ja bym szukał na plaży , w Dino lub Biedronce. Odrazu na cukierka się zalapiecie .
Zbyszek
Zbyszek 21.08.2018, 10:43
Jeżeli nie mają kasy to pytanie - kto je przepił?
krecha
krecha 21.08.2018, 10:32
Moze kasy nie mają?
długi
długi 21.08.2018, 10:37
nie mają

Pozostałe