Marka gminy widoczna na ulicach

  • 21.08.2018, 13:01 (aktualizacja 21.08.2018, 19:38)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Marka gminy widoczna na ulicach
Zgodnie z zapowiedziami gmina Stare Czarnowo na nowo buduje swoją markę. Pomóc ma w tym nowe, przejrzyste, a przede wszystkim czytelne oznaczenie ulic z wykorzystaniem promocyjnego logo. Na początku zmiany obejmą miejscowości Stare Czarnowo i Kołbacz, a następnie sukcesywnie kolejne miejsca.

Obecnie jeszcze każda miejscowość w gminie oznaczona jest zupełnie inaczej, różniąc się od siebie krojem, czcionką, wielkością czy nawet kolorem tabliczek. Co więcej, część miejsc w gminie w ogóle nie posiada oznakowana. Niebawem sytuacja ta będzie jednak wyglądać zupełnie inaczej.

Nieprzystosowane do realiów oznakowanie w poszczególnych miejscowościach gminy to efekt zaniedbań jeszcze z poprzednich lat. Urząd Gminy w Starym Czarnowie w kadencji 2014-2018 postanowił zająć się tym problemem i uporządkować tę kwestię, aby było czytelnie, estetycznie i bezpiecznie. Tabliczki i słupki zostały już wymienione w Starym Czarnowie. Następnie po odbiorze inwestycji drogowej zostaną zamontowane w Kołbaczu. Sukcesywnie wymienione będą także w kolejnych miejscowościach.

- Po kilkunastu miesiącach prac i starań udało się zatwierdzić naszą markę oraz logo. Naprawiliśmy to, co przez wiele lat było po prostu zaniedbane, a właściwie niedopilnowane. Teraz efekt działań wdrażamy w życie, stąd jednolite oznakowanie ulic pojawi się sukcesywnie w poszczególnych miejscowościach gminy - przekonuje zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Przypomnijmy, że znak promocyjny gminy złożony jest z trzech kolorów. Hasło brzmi: STARE CZARNOWO gmina piękna z natury. Barwy odnoszą się do największych atutów gminy. Kolor żółty przypomina łany zbóż i chleb, bowiem w gminie większość gruntów stanowią urodzajne pola. Odcień zielony ma kojarzyć się ogromną ilością lasów i terenów atrakcyjnych przyrodniczo m.in. z Puszczą Bukową. Z kolei niebieski odwołuje się do wody i akwenów wodnych, a gmina graniczy z niezwykle czystym jeziorem Miedwie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 25.08.2018, 12:36
Wystarczyły 4 lata, aby zrobić więcej niż podczas waszych 12.
z kołbacza
z kołbacza 25.08.2018, 09:15
JAKI SUKCES PRZEZ 4 LATA - I NIC WIĘCEJ ŻENADA
fakt
fakt 22.08.2018, 12:16
***relami się widać zajmuje ten Krawczyk, żeby kilkanaście miesięcy namalować 3 kolory? słabo to wygląda
snajper
snajper 22.08.2018, 13:56
Niestety nawet takie rzeczy trzeba poprawiać po poprzednikach.
wyborca
wyborca 22.08.2018, 09:03
Poczekamy na wybory. Wtedy zobaczy się kto stchórzył, kto się wygłupił ze swoją kandydaturą, kto zrezygnował, no i kto wygrał. Wiele z tych odpowiedzi jest już znanych, ale pozostaje jeszcze kilka smakowitych kąsków.
Pytanko
Pytanko 22.08.2018, 09:22
Bedziesz woził ludzi?
wyborca
wyborca 22.08.2018, 09:48
Rozumiem, że zadajesz pytanie posiłkując się własnym doświadczeniem? Każdy mierzy własną miarą, prawda? Nie, nie będę nikogo woził.
wyborca1
wyborca1 22.08.2018, 08:40
Nie chyba ale na pewno stchórzył
Bystry
Bystry 22.08.2018, 07:59
Krawczyk cwaniakował startem na wójta ale stchórzył chyba.
lalalala
lalalala 22.08.2018, 08:19
Krzysztof Krawczyk?
wyborca
wyborca 22.08.2018, 08:16
Skąd ty takie rewelacje bierzesz? Chodziło ci chyba o kogoś innego. Były takie sytuacje, że zaraz po przegranych wyborach kilku zawodników z tej drugiej opcji "odgrażało się", że czego to oni nie pokażą i że wystartują, ale jak zwykle nic z tego nie wyszło.
nn
nn 22.08.2018, 08:39
może wyjdzie cwaniaku
wyborca
wyborca 22.08.2018, 08:59
Nie martw się, na pewno nic im z tego nie wyjdzie.
sąsiadka
sąsiadka 22.08.2018, 00:56
Nie bardzo wiem, po co te wszystkie "marki i loga", jak są herby. Ale tu przynajmniej nie sprofanowali herbu zamieniając w "gapę" jak w Gryfinie.
Znaczek ładny i z jasną symboliką.

To jest logo - a nie przerabianie na siłę herbu!
wyborca
wyborca 21.08.2018, 22:16
"Kierownik", idź już spać i nie zaśmiecaj forum. Jutro rano zamieścisz kilka szybkich i "odkrywczych" komentarzy przed pracą. Wiesz, takich prostych w twoim stylu i będzie ok.
Kierownik
Kierownik 21.08.2018, 22:01
Bez sensu ten artykjul. Pokazuje tylko jak bez sensu wydawana jest nasza kasa i tyle.!!!!
Damian
Damian 21.08.2018, 22:05
Ponawiam. Bezsensu to jest twój komentarz. To lepiej żeby były stare obdrapane znaki? Poza tym pisałem ci już, pisz pod jednym nickiem, bo twoim znakiem rozpoznawczym jest twoja ortografia.
sąsiadka
sąsiadka 22.08.2018, 00:59
W Gryfinie "witaczy" nie malowali od czterech lat - w tym na moście w kierunku granicy Niemiec - łącznie z biało-czerwoną chorągiewką.
A spośród trzech burmistrzów dwóch jest historykami z wykształcenia...
wyborca
wyborca 21.08.2018, 21:45
Idź już spać "Damianek", bo jak widać późna pora bardzo źle wpływa na twoje procesy myślowe.
Damianek
Damianek 21.08.2018, 21:32
Bez sensu byly nowe znaki szkoda kasy wsYstko pod wybory.
typer
typer 21.08.2018, 21:36
widzisz, jedni stawiają znaki dla mieszkańców, inni dają premie po 10 tys. na odchodne. Co lepsze, zdecydują mieszkańcy.
wyborca
wyborca 21.08.2018, 21:05
Spokojnie głosuję na Panią Wójt. Z taką "konkurencją" wygraną ma w kieszeni w I turze. Krzyczą? Znaczy jest dobrze.
Anka
Anka 21.08.2018, 20:44
Bardzo chamskie są wpisy popleczników pani. Wójt...bardzo. I jak zwykle ona udaje że o nich nie wie...to jej styl.
Damian
Damian 21.08.2018, 21:02
Koń by się uśmiał. Niczym milicjant pałujący solidarność, że ręka go boli od bicia:

Adam Dzisiaj, 20:12
Kilkanascie miesiecy robil logo co za matoł i leń...ciekawe e mu placimy? Dobrze że już wybory.
Adam
Adam 21.08.2018, 20:12
Kilkanascie miesiecy robil logo co za matoł i leń...ciekawe e mu placimy? Dobrze że już wybory.
Damian
Damian 21.08.2018, 20:23
Na ciebie arek zawsze można liczyć. Prędzej czy później puszczają ci hamulce i twój jad wypływa. Naucz się mój sokole kulturalnie dyskutować, bo to tylko pokazuje twój poziom.
Tadek
Tadek 21.08.2018, 19:58
Widac pani Grzywinska 4 lata zyje zemsta do poprzednika zamiast rozwoj3m gminy. Teraz pod koniec kadencji taka wrzutka ze znakami przecież to śmieszne.
Kedat
Kedat 21.08.2018, 20:08
Boli ciebie, że gmina zmienia się na lepsze?! Typowe polskie podejście. Jak nie ma się argumentów to najlepiej krytykować i narzekać.
On
On 21.08.2018, 20:10
A co jest niby lepsze wydaje kase na lewo i prawo i jeszcze sie chwali....
Kedat
Kedat 21.08.2018, 20:19
Hmm W twoim przypadku jednak faktycznie czasem siedzieć cicho, niż głupio pisać.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.08.2018, 19:39
Żenada. Wydawanie pieniedzy tuz przed koncem kadencji. Jak cos, to zrobilismy. Pewnie. Tylko dlaczego przypisujecie sobie wiele inwestycji rozpoczetych za poprzedniej kadencji, przez poprzedniego Wójta i poprzedniego Dyrektora szkoly. Wyborcy raczej wiedzą ;)
Damian
Damian 21.08.2018, 19:51
Oj Arek. Więcej obiektywizmu a mniej propagandy. Każdy wie, że przed 2015 rokiem zbijaliście bąki a teraz mądrale udajesz. Miałeś tyle lat żeby się wykazać. Ludzie widzieli wasze wałki i wasz marazm. Ludzie nie są głupi.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.08.2018, 20:55
Nie Arek. Mylisz sie moj drogi. A poza tym to wałki sa teraz. Szkola- remont planowany od wielu lat, starania o dofinansowanie i projekt rozpoczete za poprzedniej wladzy. Krawczyk i Grzywinska przypisuja pomysly i wykonanie sobie. To raz. Dwa - dlaczego Gmina stara sie o kredyt, skoro za poprzedniej wladzy byly pozakladane lokaty. Gdzie one sa? Wszystkie inwestycje sa robione wlasnie z pieniedzy, ktore poprzednicy zaoszczedzili i ulokowali w banku, aby pracowaly. Dlatego teraz maja z czego robic. Tylko ten kredyt mnie dziwi. I nie tylko mnie. Czekam na spotkania wyborcze. Oj czekam... Pozdrawiam hejterow.
Kołbacznka
Kołbacznka 22.08.2018, 20:49
Gdyby nie pani wójt to dach szkoły już dawno by się zapadł. Przepuszczam, że lało się strumieniami podczas deszczów, Poprzednik jakoś przez tyle lat nic nie zrobił, przepraszam w roku wyborczym drogę na Anny Jagiellonki. Bardzo dużo śmiechu warte. No cóż nic dziwnego że przegrał z kretesem.
Damian
Damian 21.08.2018, 21:16
Mój drogi arku. Miało być "wiele inwestycji rozpoczętych za poprzedniej kadencji", a tu jedna marna szkoła. Nie liczą się chęci tylko efekty. Woś planował, planował, planował i nic mu z tego nie wyszło. Wystarczyła zmiana wójta, a chęci stały się konkretną inwestycją. Co do sytuacji finansowej, to z ciekawości zerknąłem na bip gminy. Wystarczy poczytać uważnie, że zadłużenie gminy obecnie w porównaniu z 2014 rokiem diametralnie spadło. W obecnej kadencji gmina nie brała jeszcze kredytu, inwestowała, pozyskiwała środki zewnętrzne, a przy tym się nie zadłużała. Proszę mi pokazać gminę, która nie bierze kredytów na swoje inwestycje?!
wyborca
wyborca 21.08.2018, 21:11
Musiało strasznie zaboleć, co nie Mieszkanka? Poczekaj jeszcze trochę, ból będzie się wzmagał.
Mieszkanka
Mieszkanka 22.08.2018, 17:15
Nie beds sie powtarzala, ale podalam jedna, najwieksza inwestycje. Poprzednia wladza oszczedzala, zeby ta mogla wydawac. Na to wyszlo poprostu. Grzywinska z Krawczykiem robia tylko tam, gdzie i tak juz jest zrobione co mialo byc. A miejscowosci ktore np. potrzebuja chodnika to dalej go nie maja. Mimo obietnic. A poza tym, to znacznie wiecej osob zaczelo pracowac w UG. Dziwne. Wiekszosc to znajomi K. Teraz sie powtorze. Żenada. O.
łowca absurdów
łowca absurdów 22.08.2018, 17:25
No to nie powtarzaj się więcej i nie wypisuj głupot.
Mieszkanka
Mieszkanka 22.08.2018, 22:34
Przynajmniej mam cos do powiedzenia. I nie sa to glupoty. Tylko sama prawda. Ktora boli tych, co sa za Gwiazami ktore obecnie rzadza Gmina. Krawczyk obsadza sie kolegami i kolezankami dookola. To nie jest fair, sorry.
A wracajac do szkoly. Remont planowany od nastu lat. Teraz ruszyl bo w koncu projekty przeszly dluga droge. To nie jest talis hop-siup jak sie niektorym wydaje. No ale, jak sie jedynie patrzy a nie slucha naookolo to niestety.
łowca absurdów
łowca absurdów 22.08.2018, 23:01
Szkoda tylko, że to, co masz do powiedzenia nijak ma się do rzeczywistości.
Mieszkanka
Mieszkanka 22.08.2018, 23:37
Pffff. Zabawne. Jak juz szukasz absurdow, to idz do Urzedu. Zobacz kto na jakim stanowisku i za jakie pieniadze. A juz zwlasza Ci co z UM przeszli za panem K. O Beci nie wspominam.
łowca absurdów
łowca absurdów 22.08.2018, 23:57
To, że wypisujesz banialuki, to wcale nie jest zabawne. Jakby tego było mało to jeszcze te twoje "pfff", które dopełniło obrazu tragedii.
Piotr
Piotr 21.08.2018, 19:59
Bardzo kulturalny wpis zupełnie jak twoi mocodawcy czytaj władza
pytanie
pytanie 21.08.2018, 19:42
A konkretnie to niby co?
wyborca
wyborca 21.08.2018, 15:25
Brawo, brawo. Widać, że nasi włodarze dbają o najdrobniejsze szczegóły. Nowe tabliczki stylowe, eleganckie i nowoczesne.
Ciekawski
Ciekawski 21.08.2018, 20:00
A kto placi pan krawczyk?
masakra
masakra 21.08.2018, 15:09
bez sensu wydawane pieniądze
Damian
Damian 21.08.2018, 19:53
Bezsensu to jest twój komentarz. To lepiej żeby były stare obdrapane znaki?
demo
demo 21.08.2018, 15:07
Ulicy Gryfińskiej nie ma w Gryfinie!
jeszcze trochę
jeszcze trochę 21.08.2018, 19:43
Będzie uliva Gryfińska w Pniewie jak ją przyłączą do Gryfina!

Pozostałe