Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

SM Regalica ankietuje w sprawie zaworów. -Dopiszmy brakujący punkt! - nawołują lokatorzy

  • 22.08.2018, 12:30 (aktualizacja 24.08.2018, 07:48)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
SM Regalica ankietuje w sprawie zaworów. -Dopiszmy brakujący punkt! - nawołują lokatorzy fot. czytelniczka igryfino
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bogdan Warda poniewczasie sięgnął po demokratyczne sposoby zebrania opinii lokatorów w sprawie wymiany zaworów termostatycznych. Ankiety zostały rozesłane do mieszkańców we wtorek 21 sierpnia 2018 r. po decyzji zarządu i obwieszczeniu na początku lipca, że termostaty będą wymieniane. Rozpętała się burza, w wyniku której doszło do spotkania członków spółdzielni z jej władzami.

Podczas zebrania oberwało się zarządowi m.in. za sposób załatwiania wymiany podzielników. Prezes mądry po szkodzie teraz rozsyła tysiące ankiet, ale...

-Ewidentnie widać, że spółdzielnia chce abyśmy zgodzili się na wymianę głowic, które będą uruchamiane przy 16 stopniach. Argumentuje w piśmie: " wybór typu głowicy będzie miał wpływ na rozliczenie ciepła w budynku (...). W przypadku głowic szesnastek rozliczenie będzie bardziej spłaszczone, czyli zmniejsza się różnice między zwrotami i dopłatami". Na dodatek pismo do spółdzielni trzeba dostarczyć w ciągu 3 dni !!! Jest to absurdalny termin w okresie wakacyjnym i urlopowym! - mówi nam jedna z członkiń SM Regalica.

Teraz zarząd spółdzielni proponuje 3 opcje:
- wymiana głowic uruchamianych przy 10 stopniach (jak jest obecnie )
- wymiana głowic uruchamianych przy 16 stopniach (propozycja z lipca)
- w przypadku niedostarczenia ankiety do 24 sierpnia - zgoda na montaż głowicy szesnastki (firma wybrana przez spółdzielnię)
 
- A co wtedy, gdy się nie zgadzamy na wymianę? - pytają lokatorzy. - Poza tym gdy wybierzemy opcję głowicy uruchamianej przy 10 stopniach, jaka będzie cena za jednostkę ciepła? Brak konkretów... Na jakiej podstawie chcą rozgraniczyć rozliczanie ciepła? Czy zliczenie głosów z ankiety będzie publiczne (czy wygra faworyt spółdzielni)??? - dociekają mieszkańcy.

-Nie ma również zapytania ani wyjaśnia dlaczego nowe głowice nie mają pozycji 0 , tylko zaczynają się od pozycji 2. Może warto aby każdy w ankiecie dopisał od siebie: "Żądam, by nowe głowice termostatyczne zaczynały się od pozycji 0 - warunek konieczny", bo co na piśmie to wiadomo, że zostało dopowiedziane - uważa jedna z członkiń SM Regalica.

 

O sprawie napisaliśmy ostatnio tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29264,prezes-regalicy-nie-wstrzymuje-wymiany-zaworow-ani

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (130)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ankieter
ankieter 26.08.2018, 20:44
Już teraz jest kilkaset!
gryfon
gryfon 24.08.2018, 18:15
placa za moc zamowiona caly rok bez wzgledu na to czy biora czy nie bo taka jest struktura cen ustalona w prawie energetycznym gdby byla tylko oplata za sama energie to cena w zimie bylaby wielokrotnie wyszsza
coś ci się pokręciło...
coś ci się pokręciło... 24.08.2018, 18:45
Kićka ci się gryfon wszystko – to że za ogrzewanie płacisz „na 12 rat” – to podobnie jak z czynszem – możesz chwalić zarządców, że „pozwalają nie płacić raz w roku całego, tylko po kawałku!”

A z ciepłem "na blok" jest właśnie tak- ilość zamówiona musi być zapłacona - niezależnie, czy przez całą zimę były mrozy minus 30 czy upały plus 20!
gryfon
gryfon 24.08.2018, 17:33
przeciez umowe na dostawe ciepla maja indywidualnie spoldzielnie odbiorcy indywidualni i inni ..to jaka gmina??? zamowienie mocy cieplnej jest na kazdy blok i taka moc deklaruje spoldzielnia a PGE moze sprawdzic czy jest zgodna z umowa i nie jest przekraczana
coś ci się pokręciło...
coś ci się pokręciło... 24.08.2018, 18:33
Sam Gryfon piszesz, że jest „jeden licznik na miasto” – to jak to rozliczają? A teraz kręcisz.

gryfon Dzisiaj, 16:05 PGE mierzy licznikiem glownym cala ilosc ciepla poslana do miasta
gryfon
gryfon 24.08.2018, 16:05
PGE mierzy licznikiem glownym cala ilosc ciepla poslana do miasta suma wszustkich licznikow na budynkach jest mniejsza bo roznice stanowia straty przesylu rurociagamikazdy odbiorca zbiorowy otrzymana zaplayte za pobrane cieplo przekazuje w calosci do PGE wiec nic na tym nie zarabia spora czesc oplaty za cieplo stanowi oplata za moc zamowiona reszta to naleznosc za pobrane jednostki ciepla
coś ci sę pokręciło...
coś ci sę pokręciło... 24.08.2018, 17:22
Czyli co, PGE sprzedaje gminie a ona dystrybuuje wszystkim spółdzielniom TBS, zarządcom, prywatnym itp.? Kręcisz gryfon, kręcisz...

Ciepło jest kupowane "na blok" - i niezaleznie, czy w grudniu są upały, czy siarczyste mrozy - lokatorzy za to zapłacą.

Można oczywiście dokupić. Ale rozliczenie jest "na blok" nie na miasto!

No chyba że większy kupuje taniej - ale nie sądzę, żeby PGE rozróżniał ceny dla poszczególnych odbiorców w Gryfinie...
gryfon
gryfon 24.08.2018, 15:05
lokator bezczelnie klamie! jak ludzie moga zuzywac mniej ciepla w sytuacji kiedy wszyscy maja odkrecone na full grzejniki a wczesniej tylko niektorzy to nielogiczne z samym lokatorem polemizowac nie bede bo z takimi l
albo ty kłamiesz, albo nie rozumiesz
albo ty kłamiesz, albo nie rozumiesz 24.08.2018, 15:57
Ale czy lokatorzy wszyscy mają zakręcone, czy wszyscy odkręcone – PŁACĄ ZA ZAMÓWIONĄ NA BLOK ILOŚĆ CIEPŁA!

To jakby PUK zażyczył sobie zapłaty za kilkaset metrów wody i wystawił rachunek niezależnie, czy mieszkańcy zużyją czy nie!
Lokator
Lokator 24.08.2018, 13:05
Prawda jest taka że wspólnoty płacą jakieś 1600 zł za sezon grzewczy i ludzie mają cały czas odkrecone kaloryfery. Ja jako członek SM place 2000-2200 za sezon i w domu zimno bo muszę oszczędzać żeby nie płacić 3000. Dlaczego? Bo muszę nakarmić ludzi z SM!!!! Panie Gryfon NIE MA W JEZYKU KULTURALNYCH LUDZI SLOW KTORE DOSTATECZNE OBELZYWIE MOGŁY BY NAZWAC PANSKIE ZACHOWANIE
nie ze zbyt grubego kalibru???
nie ze zbyt grubego kalibru??? 24.08.2018, 14:47
Te lokator – a gdzie masz mieszkanie w bloku, gdzie płaci się 166 zł miesięcznie za ogrzewanie? Może klitka 15 metrów kwadratowych?

Z podzielnikami zgoda – liczenie „od metra mieszkania” jest po prostu uczciwsze.

Poza tym - nie ze zbyt dużego kalibru do gryfona? A cóż on napisał takiego o 11.48?
lokator1
lokator1 24.08.2018, 15:39
na Kraisnskiego ja place 120 miesięcznie
!
! 24.08.2018, 15:59
masz podzielniki, czy nie masz? Tu chodzi o te bloki bez podzielników!
gryfon
gryfon 24.08.2018, 11:48
znakomity pomysl po co zakrecac zawory jak jest od metra zaraz zmaleje pobor ciepla na caly budynek od tego
czy się grzeje, czy nie grzeje, PGE kasując się z nas śmieje:)
czy się grzeje, czy nie grzeje, PGE kasując się z nas śmieje:) 24.08.2018, 12:34
śmieszność polega na tym, że blok jako całość płaci za ZAMÓWIONE ciepło a nie ZUŻYTE - więc niezależnie czy na dworze jest w zimie plus 20 czy minus 20 - można ewentualnie dokupić, ale zwrócić się nie da!
ten co liczy
ten co liczy 25.08.2018, 10:28
Skoro jest zamówiona moc i comiesięczna opłata za to ciepło, to jak ja nie mam nic do zwrotu i nie muszę dopłacać to dlaczego chce się mnie ukarać tymi zaworami ?
Temperaturę mam w granicach 20 stopni, bo mój organizm większej nie znosi, czy dla spółdzielni jestem złym klientem czy dobrym ?
mieszkaniec krasińskiego
mieszkaniec krasińskiego 24.08.2018, 08:18
witam. ktoś tam pisze o licznikach tzn o podzielnikach ciepła a więc byłem w spółdzielni i powiedzieli, że mogą je zlikwidować potrzeba tylko podpisów całego węzła czyli w tym przypadku danego budynku. wiec na co czekamy? lepiej narzekać? jako "wspólnota mieszkaniowa" czyli somsiad z somsiadem zbierzmy się w jednym miejscu wszyscy i napiszmy pismo i niech każdy właściciel mieszkania się podpisze. wtedy głowice dla mnie i pewnie dla innych mogą zaczynać się od 4 nawet. w SM usłyszałem również," że ciepło zamawiane jest na blok więc czy będziemy mieli podzielniki czy nie to nic się nie zmieni"
prawda
prawda 24.08.2018, 12:16
W blokach, w których nie ma "podzielników" ilość ciepła za które płaci wspólnota jest taka sama jak w tych z podzielnikami. Ale nikt nie ma wrażenia że jest nabijany w butelkę - bo nie ma możliwości sprawdzenia czy podzielnik prawidłowo dzieli koszty!
I co to znaczy według podzielnika :) prawidłowo!!!
internauta
internauta 23.08.2018, 21:39
w temacie zarobkow prezesa, zeby rozwiac wszelkie watpliwosci - on jest radnym i musial zlozyc oswiadczenie majatkowe. wszystko dostepnie dla wszystkich na stronie: http://www.bip.gryfino.pl/UMGr… spoldzielcy niezle mu placa...
gryfon
gryfon 23.08.2018, 18:52
a to zle ze po 20 latach chca cos wymienic na nowsze?
Lokator
Lokator 23.08.2018, 21:51
Oj Panie Gryfon tak Ci zależy. Na bank jesteś powiązany z Tymi kombinatorami. Ile Ci za to płacą? Czy posadka jest a kwalifikacji nie ma? Na szczęście normalnych ludzi pracy jest więcej niż lemingów. Trudno ich zakrzyczeć. To chociaż starasz się aby twoje "niezalezne" komentarze były pierwsze. Otóż mam dla Ciebie informację nie pozwolimy na to. Skąd jesteś? SM, TECHEM, GAZETA GRYFINSKA, UMIG, STAROSTWO? A może wchodzisz w tyłek tym pożal się Boże zarządcom bo Ci miejsce gdzieś po tych wyborach obiecali. ODPWIEDZ PROSZĘ BO NORMALNYM CZLOWIEKIEM PRACY TO NA PEWNO NIE JESTEŚ KOMBINATORZE!!!!!!
gryfon
gryfon 24.08.2018, 07:24
i tym sie roznimy ! a ja sie nie znizam do ordynarnych komentarz
:)
:) 23.08.2018, 22:16
"człowiek pracy" - ty to chyba z historykiem prądu jesteś powiązany spiskowcu...
A większego od niego kombinatora nie ma...
chichot:)
chichot:) 24.08.2018, 12:26
wczoraj na fejsbuku Nikitiński pisał o "ludziach ciężkiej pracy"... Jak to czasem znajduje się podobieństwa stylu;). I jak nie wierzyć, że ktoś sobie szykuje miejsce lądowania:)

Lokator Wczoraj, 21:51 CZLOWIEKIEM PRACY
ten co liczy
ten co liczy 23.08.2018, 18:45
hahahahahaha.........................
KOmpromitacji ciąg dalszy, do jutra będą zbierane ankiety / zadrukowane jakąś treścią papierki formatu A4 / a już dzisiaj wiszą ogłoszenia, że 27.08 obecność w domu Obowiązkowa, bo będą Wymieniać nieszczęsne zawory, pytam się, ile jest warte słowo, kto z kogo robi barana oraz dla kogo jest ten zarząd, dla lokatorów czy firm zewnętrznych czy może w końcu dla samego zarządu ?
gryfon
gryfon 23.08.2018, 16:37
mam takiego podemna co powymienial grzejniki i tak rozwalil cisnienie ze u mnie w lazience slabo grzeje
gryfon
gryfon 23.08.2018, 16:34
kaja..tylko ze za regulacje calego budynku odpowiada spoldzielnie i nie mozesz se krecic jak chcesz i rozkryzxowywac
Kaja
Kaja 23.08.2018, 12:04
Spółdzielnia mi nie wymieniła grzejników ,zrobiłam to za własne pieniądze ,chociaż co miesiąc płacę fundusz remontowy,więc to ja będę decydować jak będę się grzać.
moje to moje
moje to moje 23.08.2018, 12:44
brawo , ja też mam starusieńki grzejnik w łazience , mam zabudowę wanny i na nim chcą zamontować pokrętło ? przecież nie ruszę zabudowy , pokrętło będzie wychodzić poza wannę , zmarznę podczas kąpania się, wynocha z mojego mieszkania ale to juuuuuuuuuuuuuuż
maxim
maxim 23.08.2018, 11:54
Czy członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymać kopię uchwały rady nadzorczej w sprawie aktualnej wysokości wynagrodzenia prezesa zarządu, członków zarządu oraz członków rady nadzorczej?
Ależ oczywiście tak oto link
https://giodo.gov.pl/pl/353/30…
maxim
maxim 23.08.2018, 11:35
W jaki sposób powiadomić Prezesa UODO o naruszeniu danych ? Dotyczy to naruszenia danych osobowych w ankietach wysyłanych przez spółdzielnię regalica i jak złożyć skargę na takie naruszenie.
https://www.uodo.gov.pl/pl/134…
ten co liczy
ten co liczy 23.08.2018, 11:15
Jaki jest koszt dostarczanego ciepła z DO ?
https://zedolnaodra.pgegiek.pl…
ten co liczy
ten co liczy 23.08.2018, 11:20
Jeszcze jedno, skoro regalica ma do zwrotu milion zł nadpłaty to może zająć się tym, aby cena była niższa i ludzie zaczęli grzać do co najmniej 21 stopni, a po drugie ile tych mieszkań jest nie zamieszkałych z tytułu masowej emigracji ?
Lokator
Lokator 23.08.2018, 11:02
Piszemy a nie dzialamy czeba cos z ta elita zrobic!!!
Prezes
Prezes 23.08.2018, 10:16
Zamiast remontować i malować klatki schodowe oraz balkony jak również dachy ,które zalewają sufity w mieszkaniach po deszczach to wzięli się za zawory gdzie pieniądze z funduszu remontowego ani nie robią parkingu ani placu zabaw kompletnie nic ,ludzie zacznijcie liczyć swoje pieniądze ,A liczniki niech ściągają. kiedyś ich nie było i było dobrze wtedy będzie sprawiedliwie.
takotu
takotu 23.08.2018, 09:09
otrzymal ktos od spoldzielni zasady przetwarzania danych W związku z realizacją wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - dalej "RODO"???

Pozostałe