Burmistrz nie zgadza się na obniżoną pensję. Zaskarżył uchwałę rady do sądu

  • 23.08.2018, 21:32 (aktualizacja 23.08.2018, 22:48)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz nie zgadza się na obniżoną pensję. Zaskarżył uchwałę rady do sądu
Burmistrz skarży się na „naruszenie prawa poprzez zmianę wysokości pensji na jego niekorzyść już z dniem 1 czerwca br. bez zastosowania uprzedniego okresu uprzedzenia”. Burmistrz, powołując się na Konstytucję RP, argumentuje, że było to „podjęcie uchwały bez uzasadnienia”.
Adam Fedorowicz nie zgadza się z decyzją Rady Miejskiej w Chojnie o obniżeniu swojej pensji. W sprawie zmniejszenia wynagrodzenia burmistrzowi, radni podjęli uchwałę na sesji majowej (10 V).
Teraz Adam Fedorowicz zaskarżył tę uchwałę do Sądu Administracyjnego.
Burmistrz żąda unieważnienia uchwały. Chce także zwrotu kosztów postępowania, w tym kosztów ewentualnego zastępstwa procesowego.
Rada Miejska w Chojnie ma 30 dni na przesłanie odpowiedzi.
 
O obniżonej pensji burmistrza Chojny napisaliśmy tu:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sprawa na głowie
sprawa na głowie 25.08.2018, 13:09
Burmistrz walczy ze swoimi radnymi w sądzie. Głupota do kwadratu. Nie trzeba było ich wprowadzać do Rady!
ocenka
ocenka 30.08.2018, 14:02
Wprowadził radnych do rady a teraz podaje ich do sądu. Idiotyzm!
xxllll
xxllll 24.08.2018, 13:07
Tym to ciągle mało, wstydu nie mają ....
sprawiedliwy
sprawiedliwy 24.08.2018, 07:45
ten gosciu to wstydu nie ma jjak iten pseudo kandydat wystarczy popatrzec na jego zaplecze zenada
wyrwa
wyrwa 24.08.2018, 08:28
No właśnie a jakie zaplecze ? gdzieś jest jakaś infomracja
Wstyd
Wstyd 24.08.2018, 13:00
No właśnie, nie ma info na ten temat a już sie obraża ludzi. Wstyd
Dziadek M.
Dziadek M. 24.08.2018, 07:37
A teraz trochę historii wiecie dlaczego Niemcy poległy pod Stalingradem bądź co przyczyniło się w dużej mierze do klęski Napoleona w Rosji- ta sama osoba "ZIMA" a konkretnie jej brat "MRÓZ". Wspomniane mocarstwa też wymachiwały szabelką i jak to się skończyło? Wszyscy doskonale wiemy. Historii nie oszukasz tak jak pory roku. Zima zbliża się wielkimi krokami.
cha cha chca
cha cha chca 25.08.2018, 13:10
A już mrozi Fedorka i jego wicka.
?
? 24.08.2018, 07:10
Czy ludzie Raweckiej boją się Mrozu?:))
Mieszkaniec Chojny
Mieszkaniec Chojny 24.08.2018, 05:21
Pan p. Mróz nie liczy pieniędzy!!! Koń by się uśmiał. On bierze dietę ponad 1100 zł i żona pensję z Gminy. A mieszkańcom podatki podnosił. Bez wahania rękę do góry podniósł. I on kasy nie liczy.
JA PAJĄ,
JA PAJĄ, 24.08.2018, 01:35
KONRARSKI NA MARSZAŁKA ZACH-POM!!!!
przeterminowany produkt na chuć
przeterminowany produkt na chuć 24.08.2018, 02:44
"Ten KONAR już nie zapłonie"!
Kamil SPA Dąbie
Kamil SPA Dąbie 24.08.2018, 01:28
No i Panie Mróz... W Październiku wygrywa Adam Burmistrz Fedorowicz a Pan niknie w oczach całej gminy i to co Pan teraz robisz z obecnym nieudolnym włodarzem to tylko doprowadza że wbijasz sobie pan gwóźdź do trumny ale może i dobrze bo nie wiadomo co by było gdyby pan został burmistrzem. Osobiście nigdy Pana nie popierałem tak jak pana Adama nie ale myślę że jest pan gorszym szkodnikiem dla gminy niż Fedor. Wszak to Pan wszedł do rady z list Pana Fedora!!! Tylko Rawecka tutaj się liczy!!!!
Kawecki
Kawecki 24.08.2018, 02:45
Kamilu - Rawecka to liczy pieniądze, a Mróz ludzi.
Dziad
Dziad 24.08.2018, 00:13
Życzę każdemu z was żeby wam w bliskiej przyszłości obnizyli pensje. Zobaczymy jak wyszczekani będziecie. Bo do tego człowieka wam strasznie dużo wszystkiego brakuje.
proste
proste 24.08.2018, 00:07
każdy pracownik ma prawo walczyć o swoje prawa pracownicze. Jak rada postępowała zgodnie z przepisami - nie będzie problemu.
Milena
Milena 23.08.2018, 23:37
Żono chyba go zmobilizowała bo przecież mówił na sesji że to na niego nie wpłynie.
Poznać dziada po cholewach
Poznać dziada po cholewach 23.08.2018, 23:36
Weselny grajek potwierdza tym samym że zawsze chodziło mu wyłącznie o forsę :-(
 J.
J. 23.08.2018, 22:49
Wreszcie link działa.
branżowiec
branżowiec 23.08.2018, 22:48
A niedawno udawał chojraka że za taką pensję też będzie pracował. I co? Poleciał na skargę!

Pozostałe