Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Trasa rowerowa Blue Velo na odcinku Gryfino - Trzcińsko-Zdrój oficjalnie otwarta [FOTO]

  • 26.08.2018, 01:38 (aktualizacja 26.08.2018, 05:39)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trasa rowerowa Blue Velo na odcinku Gryfino - Trzcińsko-Zdrój oficjalnie otwarta [FOTO] Fot. M.S.
Około 150 osób wzięło udział w oficjalnym otwarciu trasy rowerowej Blue Velo na odcinku Gryfino - Trzcińsko-Zdrój w Chwarstnicy. Oprócz przejażdżki nową drogą z Gryfina do Chwarstnicy, zaplanowano wiele atrakcji także dla najmłodszych uczestników wyprawy.

Ewa Dudar, radna sejmiku województwa powitała w sobotę 25 sierpnia 2018 r. kluby rowerowe ze Szczecina, Gryfina, Bań oraz indywidualne osoby i rodziny z dziećmi. Podkreśliła, że ten szlak rowerowy połączy południe i północ powiatu gryfińskiego, co daje nie tylko możliwości rozwoju turystyki rowerowej, ale także poznawanie walorów przyrodniczych powiatu dla jego mieszkańców.

Każdy z uczestników mógł otrzymać mapę szlaku ze schematem usług, którą konsultowano również z mieszkńcami powiatu gryfińskiego za pośrednictwem naszego portalu igryfino.

-System oznakowania trasy rowerowej informuje podróżnych o odległościach do kolejnych miejscowości . Wszystko to pozwala na przekazywane rowerzyście aktualnej informacji o odległości na trasie - podkreślał Mariusz Sikora z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Marszałek Olgierd Geblewicz dodał, że wkrótce zostanie oddany do użytku kolejny odcinek Blue Velo.

-Nowa trasa rowerowa to również piękne tereny do zwiedzania dla osób ze Szczecina i mieszkańców powiatu gryfińskiego. To pierwszy odcinek trasy rowerowej w ramach Blue Velo oznakowany oraz wybudowany na terenie powiatu gryfińskiego. Następna trasa otwarta zostanie jesienią od Trzcińska-Zdroju do Siekierek w gminie Cedynia - oznajmił marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Otwarcie pierwszego odcinka trasy rowerowej Blue Velo w powiecie gryfińskim zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29300,pierwszy-przejazd-po-trasie-rowerowej-blue-velo-na

 

Natomiast pierwszą relację z sobotniej wyprawy z Gryfina do Chwarstnicy trasą Blue Velo opublikowaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29307,blue-velo-gryfino-chwarstnica-wita-rowerzystow

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dargot
Dargot 04.11.2018, 21:16
Przejechałem dzisiaj trasę z Bani do Siekierek, super. Tylko parę uwag: brak miejsc postojowych, śmietników a część ze Swobnicy do Trzcińska to raczej dla motorów krosowych a nie dla rowerów zwłaszcza miejskich i fitness oraz szosowych. Jak to zostanie poprawione to 5 gwiazdek.
an
an 07.09.2018, 18:34
Dla tych, którzy nie mogą znaleźć ścieżki w krzakach: https://www.youtube.com/watch?…
Rowerowy
Rowerowy 29.08.2018, 12:33
Stan budowy dróg rowerowych jest na FB rowerem przez pomorze zachodnie
hjf
hjf 27.08.2018, 11:24
podajcie ulice z Gryfina na której jest ścieżka
Np. JP II
Np. JP II 29.08.2018, 09:33
Te co Heniu Piłat zrobił.
hjf
hjf 27.08.2018, 12:08
trasa sie zaczyna od Armi krajowej podobno nie widać jej bo jest ukryta w krzakach
szef
szef 27.08.2018, 10:10
Proszę o mapkę tej trasy.
miotła
miotła 27.08.2018, 08:55
A wiesz co znaczy " OBIEKTYWNIE" ? "Bardzo obiektywnie" wyjaśnia zaangażowanie gminy w budowę ścieżek rowerowych. Przestańcie przypisywać sobie czyjeś sukcesy. Sprawdż czy czegoś nie zgubiłeś, bo obok leży Twoj honor...
Władek
Władek 27.08.2018, 08:54
Prosze tylko nie przekazywać ścieżek gminie bo zaniedbają jak nabrzeże i targowisko.
obiektywnie
obiektywnie 27.08.2018, 08:06
Gmina przekazała połowę wkładu własnego w tą inwestycję, pozyskała grunty, wybuduje miejsca postojowe oraz będzie utrzymywać tą ścieżkę. Mało zrobili nieudacznicy prawda?
bardzo obiektywnie
bardzo obiektywnie 27.08.2018, 08:44
utrzymanie gminnych ścieżek rowerowych - to już się boję o tę trasę.
"pozyskanie gruntów" - znaczy co - jeszcze marszałek miał od gminy kupować grunty?
"połowa wkładu własnego" - to dlaczego wzdłuż Armii Krajowej nie zrobili ścieżki? Chociaż przy działkach?
To byłby wkład własny w rozwój ścieżek rowerowych
Pokazuje i objasniam
Pokazuje i objasniam 27.08.2018, 09:18
Grunty nalezaly do PKP a ul. Armii Krajowej nalezy do powiatu. Proces edukacji jest dlugi ale przy odrobinie dobrych checi prawie kazdy, niezaleznie od wieku i posiadanej inteligencji jest w stanie przyswoic nowa wiedze.
świetnie wypunktowane...
świetnie wypunktowane... 27.08.2018, 14:58
świetnie powiedziałeś - czyli gmina nie wykonała żadnej pracy, bo od PKP za "symboliczną złotówkę" a Armii Krajowej - gmina dokładała do remontu Armii Krajowej powiatowi.
I te grunty wnieśli jako swój "wkład własny"?
To się namęczył Sawaryn...
śmieszny jesteś z godz 9.18
śmieszny jesteś z godz 9.18 27.08.2018, 12:04
A z powiatem to gmina nie mogła się dogadać, żeby zrobić scieżkę przy remoncie tej drogi? Mieszkańcy nie muszą wiedzieć która droga jest czyja, ponoć to leży w gestii burmistrza jak mawiał radny Sawaryn...póżniej mu przeszło !!
Pokazuje i objasniam
Pokazuje i objasniam 27.08.2018, 12:39
Jak juz skonczysz sie smiac to pomysl, ze od ustalania inwestycji jest strona ja organizujaca. Uwaga co do dogadania sie calkiem sluszna ale nie do tego adresta. Kieruj ja wiec do marszalka. Chyba, ze dalej jestes zajety biciem braw albo pisaniem idiotyzmow.
smieszny jesteś z godz 12.39
smieszny jesteś z godz 12.39 27.08.2018, 15:00
Człowieku, czy Ty siebie czytasz? Wszyscy są winni i powinni robić w tej gminie łącznie z dogadywaniem się za BURMISTRZA. Zatem pytam DO CZEGO JEST NAM POTRZEBNY TAKI BURMISTRZ ? Przecież ten człowiek NIC nie robi !?
burmistrz nie moja kompetencja...
burmistrz nie moja kompetencja... 27.08.2018, 14:55
czyli marszałek zawinił, że Sawaryn z Konarskim nie zbudowali ściezki wzdłuż działek na remontowanej Armii Krajowej... To ci dopiero interpretacja...
objaśnienia cd
objaśnienia cd 27.08.2018, 21:09
Marszałek wyznaczył trasy i wnioskował do gmin lub powiatów o partycypację kosztów. I jaką trasę wyznaczył, taką potem zbudowali.
Zwieracz puścił?
Zwieracz puścił? 29.08.2018, 09:37
A co zrobił Seweryn ? Plum.
tygrys
tygrys 27.08.2018, 07:13
To rowerzyści ocenią trasę, a nie kilku flustratów co trasę znaj z mapy i kompa.
meler
meler 26.08.2018, 21:46
a ktoś sobie zadał pytanie dlaczego marszałkowi udaje się wybudować drogi rowerowe, a gminie gryfino nie?
proste jak drut
proste jak drut 26.08.2018, 23:48
jak się nie potrafi to się nie buduje. w Gryfinie widać takie specjalisty od inwestycji rowerowych i nie budują.
velo
velo 26.08.2018, 20:40
Super!
samotny rowerzysta
samotny rowerzysta 26.08.2018, 19:21
Dobra robota Urzędu Marszałkowskiego!
Muły muszą odejść.
Muły muszą odejść. 26.08.2018, 12:32
Brawo. Jechaliśmy z Ustowa przez Pargowo i Staffelde koło kurhanu. Rewelacja potem mosty na Odrze i Międzyodrze no i dziura. Brak ścieżki w Gryfinie. Podobno to był ulubiony temat do krytyki poprzedników przez Milera i jego makulaturówkę. A tu zero jego działalności jako wicka w mieście i. Za miastem znów super ścieżka i wspaniale oznakowana. Teraz zobaczymy jak Miler dba o nią. A może już nie zdążymy dzięki Bogu.
Asia
Asia 26.08.2018, 14:47
Niestety ale to prawda. Przekraczasz most w Mescherin i czekają cię patataje do drugiego mostu. Potem nie wiadomo jak jechać dalej. Uczcie się gamonie oznakowania ścieżek od zachodnich sąsiadów. Aha, najlepszy jest ten kawałek przed nową ścieżką - bruk, wyrwy i jazda po tym z górki. Polecam, jak ktoś chce obić cztery litery i stracić zęby.
Panom z powiatu i Gryfina dziękujemy
Panom z powiatu i Gryfina dziękujemy 26.08.2018, 17:33
Ten odcinek po kamieniach to zaledwie kilkanaście metrów i z tym ekipa Millera i Konarskiego sobie nie poradziła
Ekipa Ewy super robota
Ekipa Ewy super robota 26.08.2018, 10:37
I co pisowcy malkontenci moża budować infrastrukturę turystyczną. Super że nasz powiat bedzie miał najwięcej nowych dróg rowerowych wybudowanych w tym roku.
Henryk
Henryk 26.08.2018, 17:31
Sawaryniwomillerowe trole walą negatywne opinie i głosują jak tylko ktoś pozytywnie ocenia wkład pani Dudar w powstanie tej drogi rowerowej. I wszystko jasne jak sami nie potrafią to innych opluwają
Turysta
Turysta 26.08.2018, 12:23
A próbowali wstrzymać budowę ścieżek rowerowych jak obwodnicy i Łużyckiej. Zresztą tam gdzie mogli - w granicach Gryfina - zablokowali.
Obserwator
Obserwator 26.08.2018, 09:36
Witamy kluby, osoby indywidualne i rodziny z dziecmi. Kolejnosc calkowicie zamierzona, znamienne...
uczestnik
uczestnik 26.08.2018, 09:21
Wspaniałe przedpołudnie i pogoda dopisała. Było super. Dziękujemy
Kris
Kris 26.08.2018, 08:53
Jechałem w zeszłym roku Green Velo i po 150 km zjechałem ze szlaku bo zwyczajnie nie dało się jechać.Lasy,szutry a tam momentami wielki tłuczeń na którym trzeba jechać bardzo powoli by nie fiknac kozla,polne piachy a do tego poszli na skruty i w dużej mierze wykorzystali stara infrastrukture.Poprostu trasa niewypał.Potwierdzaja to nawet ludzie z miejscowych punktów turystycznych.
Na podobieństwo Green u nas na zachodzie budują bluVelo.Wszystko ok..ładne dla odmiany asfaltowe ścieżki tylko jedno ale...
Dlaczego od Bozymia przez las kilka km, szuter i to żeby jeszcze równy a tam jak by jeździły pojazdy gąsienicowe.Jazda w ciągłym "trzepaniu."??
Uważam że nie powinno się tego tak pozostawić.Jak ścieżka asfaltowa to niech będzie po calosci...a tak nieco zniechęca do dalszej jazdy.
Poza tym powinni również zrewitalizowac stara ścieżkę od lubanowa do Baniewic bo jej czas również się odbija na komforcie jazdy.
Poza tymi brakami jest naprawdę fajnie.
Wiktor
Wiktor 22.07.2019, 13:59
Dzięki za pierwszy mądry komentarz to samo miałem napisać trąbią sukces a robota nie dokończona
Adam
Adam 02.09.2018, 17:28
Właśnie te braki !
burza
burza 26.08.2018, 08:39
Obcy
Ja myślę ,a Ty ? Czy wiesz, że na nic ludziom obietnice, kiedy CI ludzie już w nie nie wierzą .?
Od pomysłu do realizacji tego pomysłu to jest daleka droga i mamy na to przykłady np pomysły i brak ich realizacj w Gryfinie. Ta Pani udowodniła już, że można . Cały czas kością zawiści niektórym stoją inwestycje zrealizowane w gminie Gryfino , dzięki P Dudar. I jedzcze raz DZIĘKUJEMY
obcy
obcy 26.08.2018, 08:19
Lubię p. Ewe ale za co brawo to nie rozumie są realizowane pewne pomysły i czy ktoś się podpina czy nie one będą realizowane tak jest z Blue Velo zacznijcie więc myśleć przed pisanie podziękowań. A p. Ewa jest ok
burza