Barbarzyńskiej przycinki cisów można było uniknąć

  • 26.08.2018, 20:01 (aktualizacja 26.08.2018, 20:32)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Barbarzyńskiej przycinki cisów można było uniknąć
Niektóre gałęzie wycięte w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie sięgały ponad dwa metry. Cis rośnie wolno. Jego przyrost to około 10 cm rocznie. Za pozwoleniem władz Gryfina krzewy zostały brutalnie przycięte aby poszerzyć ścieżkę. Można było tego uniknąć.

-To precedensowe barbarzyństwo. Wystarczyło wytyczyć tak ścieżkę, aby ominąć cisy i sprawa byłaby załatwiona - mówi nam czytelnik i pokazuje stare zdjęcia. 

O wycince pisaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29296,wycinaja-w-parku-alarmuja-czytelnicy-wladze-gminy-

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oni są jacyś dziwni...
oni są jacyś dziwni... 28.08.2018, 00:15
Jak przed wakacjami pytano Milera, czemu plac zabaw w parku zaniedbany odpowiedział „park to plac budowy”. A dzisiaj, na trzy dni przed końcem wakacji naprawiali ławki na placu zabaw – chociaż to nadal „plac budowy”...

Nie można było na wiosnę tego zrobić a nie dopiero teraz? Mamy się cieszyć, że nie zaplanowali tego na listopad?
Adrian
Adrian 27.08.2018, 20:47
W wielu miastach władze prowadzą politykę i rozwój miast w oparciu i z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i w sposób poprawiający warunki do mieszkania. Czyli np.. zwiększanie terenów zielonych np. w postaci dużej ilości nasadzeń drzew czy krzewów, tworzenie małych skwerków z zielenią jak również prowadzenie działań umożliwiających budowanie tanich mieszkań. A tu jak obserwuję jest wręćz przeciwnie.

tak jest:(
tak jest:( 27.08.2018, 22:43
za to zrywa się dobre alejki wywozi tony ziemi i całych krawężników, kładzie się nowe - a cmentarz bez naprawy metra alejki...
żenada
żenada 27.08.2018, 23:56
I ławki przy kaplicy połamane i z obskrnie odchodzącą farbą
Pikuś
Pikuś 27.08.2018, 20:42
Idą wybory, trzeba rachunek za pracę wystawić.
gość
gość 27.08.2018, 20:36
zły pieniądz wypiera dobry, podobnie z działaniami..
do jełopa niżej
do jełopa niżej 27.08.2018, 20:18
Najpierw jełopie pomyśl, potem poczytaj historię Gryfina i innych miast co są od średniowiecza w tym samym miejscu...
Miasto od 760 lat, wcześniej osady – jak myślisz, gdzie NIE MA trupów – zarazy, wojny, oblężenia...
zdziwiony
zdziwiony 27.08.2018, 20:32
A co mają uschnięte zaniedbane kwiaty do historii Gryfina?
tak jest:(
tak jest:( 27.08.2018, 22:45
pewnie miało być do tego z 16:44, co uważa, że wszystkie miasta powinny być cmentarzami na wieki wieków...
Rada
Rada 27.08.2018, 20:11
Nie wiem kto opiekuje się zielenią w Gryfinie. Ale to jacyś nieudacznicy nie mający pojęcia o niczym. Nasadzą na odwal dziesiątki drzew, krzewów i nikt dalej się tym nie zajmuje. Tegoroczna susza spowodowała, że kupa pieniędzy poszła w błoto.. Trzeba było 10 posadzić, ale też nimi się zająć.
wegan
wegan 27.08.2018, 20:17
Teraz już suszą się nie wykręcą bo przecież padało.
UB watel .
UB watel . 27.08.2018, 16:44
Na niemieckich nieboszczykach rosną . Odwalcie się od POniemieckiego cmentarza . Jaka Siarkiewicz ? Ciotka od POkrzyw . Ot i wszystko .
metr osiemdziesiąt:)
metr osiemdziesiąt:) 27.08.2018, 14:31
Trudno nie być złośliwym, ale te cisy przycięli dla przechodniów 1,70m. Wyżsi szorują po NIEPRZYCIĘTYCH GAŁĘZIACH. WIĘC O JAKIEJ „PIELĘGNACJI” MÓWIŁ MILER? Przecież nawet w ogródku tak się nie przycina, nie mówiąc, że park to nie przydomowy ogródek...

I że w parku obowiązują okresy ochronne, bo jak się tnie część kępy, to pozostała część jest przepłoszona...
mayby
mayby 27.08.2018, 20:18
Może powyzej 1,70 szanowna komisja z Milerem na czele widziała gniazdo z pisklakami?
tak jest:(
tak jest:( 27.08.2018, 22:46
ta, bo ptaki tresowane i czytają urzędnicze pisma o nakazie eksmisji.
A swoją drogą 1,70 bo pewnie ścieżka na wymiar:)
wstyd za nich
wstyd za nich 27.08.2018, 13:54
Przecież jest okres ochronny ptaków to z jakiej paki wycinają drzewa???? toż to znów łamanie przepisów prawa!!!!
kontrol gminna
kontrol gminna 27.08.2018, 14:37
Miler prawdopodobnie chodził i sprawdzał czy nie ma gniazd z jajkami .
:)
:) 27.08.2018, 16:57
to dlatego przycięte tylko do wysokości, gdzie zobaczył a wyżej nie?
dfs
dfs 27.08.2018, 11:03
barbarzyńskie to sa wycinki za ścieżką rowerową właściwie to był tam las
zaginiony rzecznik:)
zaginiony rzecznik:) 27.08.2018, 14:34
burmistrz nie moja kompetencja: ale o którą ścieżkę gminną pani chodzi?
wiceburmistrz M: mapkę poproszę
wiceburmistrz N: gigadżule ciepła w spóldzielni stracone przez poprzednią ekipę rządzącą gminą to koalicja cynizmu i hipokryzji...

pani sekretarz: pytanie jest tendencyjne...
Pikuś
Pikuś 27.08.2018, 10:23
Proszę Państwa przypominam o konkursie! Prosimy składać propozycje co Burmistrz Sawaryn obieca nam na przyszłą kadencję! Nagrody czekają! :))
nie żartuj, bo jeszcze skorzystają!
nie żartuj, bo jeszcze skorzystają! 27.08.2018, 14:37
staw rybny w parku i kwietniki. Żeby prześwietlić miejsce na kwietniki wytną ileś drzew. I to niestety nie jest żart..

O ile następca, kimkolwiek by był, nie powstrzyma dewastacji parku...
Walek ....
Walek .... 28.08.2018, 00:37
Z nowych rzeczy to obiecał tężnie i lodowisko po zlikwidowaniu kortów. Włączenie części pól ze Szczawna do miasta i szkołę muzyczną w starej komendzie. Lokale dla stowarzyszeń i muzeum i że wykona swoje obietnice wyborcze jak w tej kadencji. Czyli obiecanki cacanki a głupiemu radość.
ekolog
ekolog 27.08.2018, 09:08
Popis głupoty!
Bareja wiecznie żywy
Bareja wiecznie żywy 27.08.2018, 08:40
Jak się ogląda alejki, które zerwali, żeby położyć od nowa to samo nasuwa się pytanie jak z Barei - "ALE PO CO TEN MIŚ"?
GryfinskiNosacz
GryfinskiNosacz 27.08.2018, 07:57
Ptasie gniazda w cisach niszczom a za He iw to nie niszczyli tylko do Cannes jeździli i inwestorow szukaly....tako prawdo !
taka różnica
taka różnica 27.08.2018, 08:34
No widzisz - przynajmniej wiesz, po co jeździli, kto i za ile. A nawet jadłospis znałeś. A obecnych wycieczki do Gruzji Niemiec, Raciechowic - ani nie wiadomo kto, ani po co, ani za ile.

A już co jedli w Gruzji to się też nie dowiesz - chyba że na stronach Raciechowic napiszą - stąd dowiadywaliśmy się o części eskapad...
:)
:) 27.08.2018, 14:38
właśnie - tak się czepiali menu delegacji - co jedli obecni w Gruzji i Raciechowicach? Chyba na domowych kanapkach i konserwach nie jechali?
K
K 27.08.2018, 04:43
Som niedługo wybory to można tym panom podziękować
taka różnica
taka różnica 27.08.2018, 08:35
Jeden usiłuje z gminnego budżetu zrobić prezent powiatowi za kilkanaście milionów niszcząc park i przestrzeń centrum miasta - bo się do powiatu "jak plotka głosi" wybiera....
:(
:( 27.08.2018, 14:40
to więcej niż plotka - stąd to dokładanie kilkunastu milionów z budżetu gminy do zadań powiatu...
burza
burza 26.08.2018, 23:40
Mali ludzie czują potrzebę niszczenia wszystkiego, tylko po to , żeby zaistnieć...no cóż są ludzie i taborety.!!
obrażony taboret:)
obrażony taboret:) 27.08.2018, 00:42
obrażasz taborety porównując ich do ludzi, co wycinają cisy, zamiast ominąć alejką kępę...
mister
mister 26.08.2018, 22:57
Tradycją staje się już to, że kompromituje się gryfińska władzunia przy inwestycjach. Dość, że jest ich mało, to jak się za cos wezmą to jak pies do jeża.
To się nadaje do CBA
To się nadaje do CBA 26.08.2018, 22:37
Czy te lenie z tercetu miały chociaż chwilę czasu aby przejść się po parku zanim wymyślili marnowanie publicznych pieniędzy pod pretekstem "rewitalizacji parku" ?
zgroza
zgroza 27.08.2018, 00:45
"inspektor" idzie i stwierdza że "nie ma gniazd"... A że jakaś ustawa określa terminy, żeby uniknąć "twórczego" podejścia do ptasich miejsc lęgowych - co to kogo obchodzi...
Komunikat
Komunikat 26.08.2018, 22:27
W parku drzewa przeszkadzają alejkom. Dlatego będą same alejki.
zgroza
zgroza 27.08.2018, 00:58
Zwęzili o połowę główną alejkę koło siłowni! A naprawdę potrzebna była naprawa nawierzchni alejek na stokach. Bez wyrywania krawężników. Ale jak mawiał klasyk "prawdziwe pieniądze zarabia się na słomianych, niepotrzebnych inwestycjach"...
oznaka tępoty tercetu
oznaka tępoty tercetu 26.08.2018, 21:15
Tępota będzie parła naprzód w wytyczonej linii. Ludzie inteligentni widząc drzewo w parku – ominą, zamiast wycinać. Dlatego sawaryniarze wycięli i poszli WPIERIOD!!!

Pozostałe