Wystawa modelarstwa kolejowego w CIT w Gryfinie - zapraszamy

  • 31.08.2018, 23:05 (aktualizacja 01.09.2018, 00:25)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wystawa modelarstwa kolejowego w CIT w Gryfinie - zapraszamy Fot. CIT Gryfino
Od 3 do 26 września 2018 r. w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej mieszczącym się na Nabrzeżu Miejskim będzie możliwość zwiedzania nowej wystawy - modelarskiej, przygotowanej przez Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei ze Szczecina. W posiadaniu członków Klubu jest około stu modeli lokomotyw, ponad pięćset wagonów zarówno pasażerskich jak i towarowych, a także liczne pamiątki związane z koleją. Część z tych eksponatów została udostępniona do obejrzenia na wystawie w Gryfinie.

Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei jest jednym z kilku kół działających pod patronatem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddziału w Szczecinie. Klub powstał w 2012 roku i zrzesza zarówno pracowników spółek kolejowych jak i pasjonatów kolei. Jego podstawowym celem jest propagowanie modelarstwa kolejowego. Jest to możliwe dzięki uprzejmości dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, który udostępnił Klubowi pomieszczenia, w których budowane są makiety i prowadzone są żywe dyskusje na temat obecnej sytuacji polskich kolei.

W klubie działają dwie sekcje modelarskie tworzące swoje prace w skalach H0 (1:87) i TT (1:120) oraz sekcja 1:1 zajmująca się gromadzeniem i dbaniem o pamiątki kolejowe często ratując je przed zniszczeniem. Każdego roku członkowie Klubu uczestniczą w imprezach modelarskich organizowanych w całym kraju. Są to spotkania, podczas których nawiązywane są kontakty, następuje wymiana doświadczeń i doskonalenia umiejętności oraz pogłębianie wiedzy.

Wstęp na wystawę jest darmowy! Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brzoza
brzoza 01.09.2018, 10:47
bez wykolejeń?
bravo
bravo 01.09.2018, 09:01
Całkiem realistycznie to wygląda!

Pozostałe