Jak władze Gryfina marnują miejsca parkingowe

  • 04.09.2018, 20:26 (aktualizacja 06.09.2018, 02:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jak władze Gryfina marnują miejsca parkingowe
W Gryfinie jest problem z parkowaniem samochodów, ale chyba władze gminy mało się tym przejmują. Przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie wieczorami i w nocy stoi pusty parking. Po godzinie 17 mógłby być ogólnodostępny, ale nie. Jest płatny powyżej godziny. W dzień to ma sens. Po zamknieciu magistratu parking stoi pusty. A władze nie potrafią rozwiązać problemu.

Sprawa ta była poruszana nawet na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie. Wadze wydają się być głuche. Najpierw przez ponad trzy lata wdrażały pomysł, a teraz nie są w stanie go zmodyfikować do potrzeb mieszkańców.

 

Sprostowanie opubliowane 05.09.2018:

Nawiązując do treści artykułu pt. "Jak władze Gryfina marnują miejsca parkingowe" opublikowanym na portalu igryfino w dniu 4 września 2018 r. informuję, że zawierał on treści nieprawdziwe poniewż zgodnie z §2. Uchwały Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 29 marca 2018 r. nr XLV/459/2018 w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z niestrzeżonego parkingu z ograniczonym nieodpłtanym czasem postoju zlokalizowanym w Gryfinie przy ulicy 1 Maja:

"1.Za postój na parkingu pobiera się opłaty za drugą i kolejne godziny postoju

Opłaty pobiera się za postój od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 18 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy."

Informacja dotycząca opłat jest umieszczona na dużej tablicy przy wjeździe na parking, co umożliwia każdemu zainteresowanemu zapoznanie się z nią. Ponadto mieszkańcy gminy przy okazji otwarcia parkingu byli informowani o sposobie korzystania z niego. 

Publikowanie materiału oskarżającego władze gminy o marnotrawstwo wydaje się działaniem celowym. Oczekując rzetelności dziennikarskiej nie można przecież zakładać, że treść została umieszczona bez osobistego zweryfikowania informacji przez piszącego.

Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stan
stan 08.09.2018, 17:10
Z tym parkingiem przed UMG wreszcie jest porządek a pomysły z uwalnianiem go po godzinach nie mają żadnego sensu. Kto zgarnie auta z parkingu o 6 rano dnia następnego, chyba ze pod groźbą odholowania do Żabnicy np.
666
666 22.09.2018, 14:10
Nieroby że Straży miejskiej, mają siedzibę przy szlabanie. Wreszcie coś zrobią.
"potwornie trudny problem"
"potwornie trudny problem" 13.09.2018, 08:48
Jasne - pusty parking przez całe popołudnia i weekendy a reszta miasta zakorkowana to dla ciebie normalne? Strach przez zepsuciem szlabanu i zablokowaniem samochodu na wiele godzin a ty się martwisz, że "o szóstej rano dnia następnego" ktoś mógłby kwitka nie brać?
Fro
Fro 06.09.2018, 21:52
To właśnie rozwiązuje problem, ponieważ jadąc do centrum na 30 min coś załatwić zawsze był problem z miejscem - teraz zawsze coś wolnego się znajdzie dzięki temu wiec ... sory ale nie trafione ...
wstyd, pani Ewo Sznajder!
wstyd, pani Ewo Sznajder! 06.09.2018, 14:34
pani Sznajder - nie wstyd pani udawać takiej idiotki? W artykule mowa o PUSTYM parkingu poza godzinami pracy urzędu - A NIE O UCHWALE RADY MIASTA!

Wystarczyłoby podnieść szlabany.
Ale widać łatwiej dostosować się poziomem kultury do swoich szefów...
gniot
gniot 06.09.2018, 16:12
Podejrzewam, że co jej kazali to napisała. A może tylko podpisała.
nie wiesz jak postąpić - postępuj PRZYZWOICIE...
nie wiesz jak postąpić - postępuj PRZYZWOICIE... 06.09.2018, 16:31
ale to pani Sznajder chamsko odpowiedziała - w dodatku krętacko nie na temat - bo to jej podpis widnieje. Jedni potrafią zachować twarz, inni nie...
kasandra
kasandra 06.09.2018, 11:28
proszę nie wymagajcie od ratusza myślenia bo to płonne nadzieje potrzebna jest kategoryczna zmiana od góry do piwnicy
?
? 06.09.2018, 00:55
A co robią byki strażniki miejskie ?! Ten *** tam powinien stać 24 godziny na dobę. Czemu w straży nie ma egzaminów sprawnościowych. Jeden taki obiecał, że ich zlikwiduje i co ?
mroczek
mroczek 06.09.2018, 00:19
Skopane od samego początku.
glinka
glinka 05.09.2018, 23:47
Przecież to sprostowanie nic nie prostuje!
do cebulaka poniżej
do cebulaka poniżej 05.09.2018, 21:51
a właśnie cebulaku znajdzie się na górze a nie pod spodem. Chociaż masz rację - za cholerę nie wiadomo, czy ty rozumiesz co piszesz. Parking urzędowy, szlaban się zacina - i szukaj wiatru w polu a urzędnika wieczorem i w weekend
Cebulak
Cebulak 05.09.2018, 21:32
Ale problem XD zostawiasz na noc auto, rano bierzesz nowy bilecik i po problemie. Maksymalnie wy***ne we wszystkie opłaty, podatki. Jak ja nienawidzę swoich rodaków to jest koniec. Polacy są jednym znajglupszych, zadufanych narodów pod słońcem. Buta, arogancja, kłótnie, chlanie, i disco polo. Nawet nie wiem po co pisze ten komentarz i tak debile nie zrozumiecie co sie do was pisze. Również. Ile bede czytał odpowiedzi a na bank z kilka komentarzy niedorozwojów się znajdzie pod spodem. XD
bilecik
bilecik 05.09.2018, 21:50
Faktycznie zjeb jesteś nic więcej cebulaku
echh
echh 05.09.2018, 21:28
wystarczyło podnosić szlabany poza godzinami płatności. Ciężko pomyśleć...
gość
gość 06.09.2018, 21:15
sam sobie możesz podnieść pobierając bilet sieroto
Marie
Marie 05.09.2018, 20:43
Skoro już mowa o parkingu-opiszę Wam zdarzenie z cyklu "Polak potrafi" :))
W oczekiwaniu na znajomych usiadłam na ławce przy parku, vis a vis szlabanu. Pod szlaban podjeżdża srebrny samochód, a w nim 2 mężczyzn ok. 40 lat, tuż za nimi do bramki ustawia się kolejny samochód. Kierowca srebrnego samochodu ustępuje mu miejsca wjeżdżając na chwilkę na miejsce dla niepełnosprawnych. Następnie wycofuje się pod biletomat, odbiera bilet i daje go pasażerowi, pasażer wysiada, a kierowca srebrnego samochodu wycofuje się i odjeżdża spod parkingu. Pasażer z biletem idzie na parking i już jako kierowca innego samochodu wyjeżdża z parkingu. Aż wstałam z wrażenia, by popatrzeć na faceta, który za 2 zł zrobił z siebie dziada.
SenTzu
SenTzu 05.09.2018, 21:35
To chyba zaradność a nie robienie dziada. Po co płacić jak można nie płacić? Ja na każdym kroku kąbinuje jak nie placic podatku prowadząc dzielność. To co ,tez jestem dziadem? Bo chce mieć kasę dla siebie i rodziny? Okradam państwo gdzie sie tylko da. Kupuje naprxykład faktury od kolegów na stacji benzynowej, robię sztuczne koszty, tylko zeby nie płacić złodziejskiej daniny. Tyle w temacie.
Marie
Marie 05.09.2018, 21:53
Ojojoj, Panie "zaradny", przy kolejnym kroku lepiej POKOMBINUJ ze słownikiem ortograficznym;))
Wolny Rynek
Wolny Rynek 05.09.2018, 21:52
Dziaduje kaczystowskie państwo i ten beznadziejny tercet który łupi nas POdatkami
żeton
żeton 05.09.2018, 21:00
Dopiero załapałeś? Ale oczywiście "bystry" tercet tego nie przewidział :))))))))))))
Marie
Marie 05.09.2018, 21:16
Oczywista oczywistość, że nazwany przez Ciebie "bystry tercet" powinien wszystko przewidzieć, zwłaszcza to, że "Polak potrafi" i będzie z siebie robił przysłowiowego dziada:))
Czy dla uniemożliwienia robienia takich tanich numerów powinni wprowadzić zabezpieczenia jak w bankach? Co mieli zrobić? Zamontować bilet biometryczny, kosztowne fotokomórki, etc.?
Wyluzuj:))
echh
echh 05.09.2018, 21:29
no jakoś w innych miastach potrafią. A u nas nawet otworzyć szlabanów poza godzinami płatności nie potrafią...
Komentarz
Komentarz 05.09.2018, 19:10
Ty masz mózg zmarnowany ....
tępe parcie wbrew rzeczywistości
tępe parcie wbrew rzeczywistości 05.09.2018, 17:12
tercet nie potrafi reagować na zmiany rzeczywistości - jak przy hali przy powiatowej szkole - gdy zlikwidowano gimnazja, powiat wypowiedział umowę, w dodatku sytuacja bezpieczeństwa się zmieniła przez 10 lat - oni tępo nadal brną w tak głupią lokalizację i niegospodarność!

A tu wystarczyłoby podnieć szlabany o 17. Bo ludzie boją się, że szlaban się zatnie i nikt nie pomoże jak urząd zamknięty...
:)
:) 05.09.2018, 21:06
fakt - jeśli człowiek wjedzie wieczorem albo w weekend i szlaban się zatnie - szukaj wiatru w polu, w poniedziałek rano przyjdą do urzędu, to naprawią...
gość
gość 05.09.2018, 20:04
ludzie boją się, że się zatnie? a może tego, że będą musieli zapłacić 2 zł?

z tego co widać było nawet tu nie raz na zdjęciach to straż miejska obsługuje szlaban, a z tego co wiem, w soboty i niedziele też jest czynna i to całodobowo.
problem z du.. tworzycie
"nie raz straż miejska obsługuje szlaban":):):):):):):)
"nie raz straż miejska obsługuje szlaban":):):):):):):) 05.09.2018, 21:05
"straż miejska obsługuje szlaban" - a nie prościej było straży miejskiej dać bloczki jak w Szczecinie SSP?
Im prostsza sprawa, tym trudniejsza dla tercetu
gość
gość 06.09.2018, 09:52
a jednak, chodzi o 2 zł
przynies wynieś pozamiata
przynies wynieś pozamiata 05.09.2018, 21:10
Wtedy musieliby pracowac. A tak są posłańcami Mietka.
kasandra
kasandra 05.09.2018, 15:02
pan Mieczysław obiecał że zlikwiduje straż miejską ma jeszcze czas wystarczy jeden podpis to tylko woli przypomnienia a takich zgniłych śliwek ma pan wiele i dlatego że narobił pan wiele złego nie będziemy na pana głosować wiele ma pan za uszami
Skundlili się.
Skundlili się. 06.09.2018, 01:16
A czego on nie obiecał ? Mieszkania, halę, dom kultury, tanie bilety na Lagunę, zagospodarowanie nabrzeża, obwodnice małą i dużą. Łużycką, zbrojenie terenów, nowe tereny pod inwestycje i budownictwo mieszkaniowe, remonty itd. A tu go tynk spadający z urzędu zaskoczył i wyłączył mu myślenie na 4 lata. I cmentarz w ruinie, korty w ruinie, mury w ruin…. o przepraszam już nawet ruin prawie nie ma, muzeum nie ma, ubikacji na dworcu, nowego targowiska. Jest za to niszczejący od 4 lat budynek po komendzie policji, sypiący się pałacyk pod lwami i wycinka drzew w całym Gryfinie i są zawyżone ceny wody i odprowadzenia ścieków i zalane budynki i osiedla. Jest też w mieście ulica Opolska z płyt betonowych bez chodników i odwodnienia. LUDZIE !!! Co to za lenie ?!! Nawet rok temu fontann do końca nie potrafili uruchomić a wywóz śmieci i strzyżenie trawy to do dziś dla nich czarna magia. Na dzisiaj starczy.
ginko
ginko 05.09.2018, 21:11
Widocznie Sawaryn ma krótką pamięć co obiecał!
Mietek ratuj się
Mietek ratuj się 05.09.2018, 11:37
Pewnie nie będę oryginalny aleeee


Nikitiński musi odejść!
gosc
gosc 05.09.2018, 12:58
... o Balcerowiczu już nie wspomnę:)
istoria
istoria 05.09.2018, 21:01
Ten gośc na B... to chociaż miał osiągnięcia. Historia pozytywnie go zweryfikowała.
Bożenka Rewanż.
Bożenka Rewanż. 05.09.2018, 10:00
Kogo na Mieście nie spytasz na kogo głosujesz odpowiada: " ...na kogokolwiek tylko nie na Sawaryna". Jak jest po wsiach nie wiem. Słyszałem jak jeden sołtys mówił, że Seweryn orliki pobudował, świetlice, nawet halę w Radziszewie. A Tomasz Transparentny wybudował strefę w Gardnie i będzie referendum w sprawie nazwania strefy imieniem Transparentnego.
z miasta
z miasta 05.09.2018, 12:44
Ja jak rozmawiam z mieszkańcami to odpowiadają, że jedynie Sawaryn jest brany pod uwagę w wyborach na burmistrza. Cała reszta powinna dać sobie spokój. Szkoda czasu.
to widać słychać i czuć:)
to widać słychać i czuć:) 05.09.2018, 15:50
Paweł - nie gadaj do lustra. A poza tym jaki ty "z miasta"?
jestem z miasta
jestem z miasta 05.09.2018, 13:00
z miasta Pawełku rozumiem twój strach., ale nie przekonasz innych aby się wycofali. No może jednego...
To, skąd jesteś, to widać, słychac i czuć.
haha
haha 05.09.2018, 10:28
chodzisz po miescie i pytasz o takie bzdury? nudne masz zycie boze boze bozenko...
hehe
hehe 05.09.2018, 10:43
haha, a w urzędzie co mówią? Zamów kawę to może ci sekretarka powie...
przyszły burmistrz
przyszły burmistrz 05.09.2018, 09:38
zlikwidować postój taksówek w tym miejscu , przenieść ich na stację PKS-u i parking będzie wieeeeeeeeeeeelki
pako
pako 05.09.2018, 09:47
Tercet podobno ma pomysł na powiększenie parkingu, ale wszerz. Słyszałam, że mają wyciąć kasztanowce i te krzewy uschnięte i parking będzie poszerzony
Tomek Transparentny
Tomek Transparentny 05.09.2018, 10:04
Weź SIWZP i dokumentację techniczną parku. Szpaler kasztanowców od strony parkingu to nie park. Pozwolenia na wycinkę kasztanowców to nie te same pozwolenia, które zezwalają na wycinkę ponad 500 drzew i krzewów w parku. To odrębne wycinki. Cala prawda na stół.
!!!
!!! 05.09.2018, 15:52
dokładnie - te krętacze mówiąc o wycince drzew w parku nie wspominają, że ulica Parkowa po obu stronach, skarpa od dworca, od Armii Krajowej i chyba przy urzędzie to NIE JEST PARK...
Stare Brynki
Stare Brynki 05.09.2018, 09:19
Jak widać na zdjęciu parking o pewnych godzinach się marnuje. Trzeba reagować i podjąc decyzje.
Nawet muł jest szybszy.
Nawet muł jest szybszy. 05.09.2018, 09:47
Tak ale gdyby burmistrzem został Seweryn zajęło by to jemu jakieś ze cztery lata a to można zrobić w jeden dzień.
Innowator
Innowator 05.09.2018, 08:30
Jaki płatny??? Stawiam auto na parę godzin, później idę po bilecik i spokojnie wyjeżdżam. Bo zamiast zatrudnić dwóch ludzi to kilka tysi wydane w durny szlaban.
Arn de...
Arn de... 05.09.2018, 14:03
Był taki - równie jak Ty uczciwy inaczej Jarek K z TVN24. On też po wyjeździe na wczasy z rodziną do USA kupował w sklepie fotelik dla dziecka a po tygodniu go zwracał mówiąc, że nie spełnia jego oczekiwań i odzyskiwał kasę. UCZCIWOŚĆ TO TRUDNA SZTUKA ALE CHWALENIE SIĘ PUBLICZNIE, ŻE JEST SIĘ SZUJĄ TO WIĘCEJ NIŻ OBCIACH. I NIE MÓW, ŻE PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY!!
przerost
przerost 05.09.2018, 00:59
Czy tercet nie potrafi najprostszej rzeczy rozwiązać? Tak trudno po południu podnieść szlaban i zostawić otwarty?
gość
gość 05.09.2018, 09:09
ja potrafię wasz problem rozwiązać.
było tu kiedyś napisane, że parking od chyba godz. 18 do rana jest darmowy. Wystarczy pobrać bilet i wjechać? trudne?

Jakby szlaban był podniesiony po 17, to jak auta pobrałyby bilet, żeby mieć możliwość wyjazdu np. o 9 kiedy szlaban będzie zamknięty?

Ruszcie czasami głową, myślenie nie boli.
ciebie myślenie boli
ciebie myślenie boli 05.09.2018, 15:56
a jak wjedzie i się szlaban zepsuje gdzie znajdzie wieczorem czy w niedzielę kogoś do otwarcia?
A psuje się.

Poza tym - nie martw się, ludzie sobie by poradzili z wyjazdem.
mops
mops 05.09.2018, 09:35
NORMALNIE SZLABANY po 17 W GÓRĘ I AUTA WJEŻDZAJĄ I WYJEŻDŻAJĄ - trudne ?
gość
gość 05.09.2018, 11:32
ale rano by zamykali i jak mają wyjechać bez biletu ci co wjechaliby przy otwartym szlabanie?
myśl czasem, przydaje się to w życiu.
ciebie myślenie boli
ciebie myślenie boli 05.09.2018, 15:54
wzięliby idąc bilet - myślenie widać ciebie boli. Szlabany otwarte po 17 to prosty i dobry pomysł!
gość
gość 05.09.2018, 20:01
do: ciebie myślenie boli Dzisiaj, 15:54

pisałem o uczciwym podejściu do sprawy nie o krętactwie.

Pozostałe