Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Czy procedura przetargowa jest ważna? Kłopotliwe pytania dla władz [WIDEO]

  • 06.09.2018, 20:36 (aktualizacja 07.09.2018, 08:16)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy procedura przetargowa jest ważna? Kłopotliwe pytania dla władz [WIDEO]
Czy podczas procedury przetargowej dotyczącej hali sportowej wiceburmistrz Tomasz Miler był u jednego z oferentów w Szczecinie i przekonywał do wycofania oferty lub nieskładania dokumentów uzupełniających? Takie mniej więcej sformułowane pytanie zadaliśmy dziś 6 września 2018 r. podczas spotkania dotyczącego podpisywania umowy na budowę hali nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Niepodległości w Gryfinie.

Wiceburmistrz Tomasz Miller nie zaprzeczył ani nie potwierdził, że doszło do wizyty w jednej z szczecińskich firm, która złożyła swoją ofertę na budowę hali. Sprawa jest istotna, ponieważ dotyczy procedury. Jeśli procedura nie byłaby zachowana, wtedy umowa może być nieważna...

Ze słów wiceburmistrza Milera nie wynika czy był w Szczecinie i prowadził pozaproceduralne rozmowy. Natomiast władze próbują pominąć niewygodne pytanie i mówić na zupełnie inne tematy. W związku z upublicznieniem niewielkiej części nagrania, my przedstawiamy fragment dzisiejszego spotkania bez cięć i komentarza aby czytelnicy sami mogli wyrobić sobie zdanie na sprawę i prawdomówność władz.

 

 

O podpisaniu umowy na budowę hali napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29450,moris-polska-ma-wybudowac-hale-sportowa

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (143)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MilerT
MilerT 31.12.2019, 17:20
Nie odpowiedział podczas konferencji prasowej czy był w szczecińskiej firmie, o którą pytał redaktor IGryfino podczas konferencji prasowej (odsłuchałem relacji).

Musiał więc być, bo gdyby nie był, to powinien zaprzeczyć i nie byłoby tematu :)
Brawo dla red. Andrzeja Kordylasińskiego za tą część pracy dziennikarskiej.
miszta
miszta 28.10.2018, 11:04
Prokurator zawsze może dopytać jak było naprawdę.
&
& 08.09.2018, 08:00
Brawo, pogratulować panie Sawaryn. NIECH SIĘ PAN DALEJ OŚMIESZA !
kocyk
kocyk 07.09.2018, 23:34
Jakby Miler potwierdził, że był, to zaraz by dostał kolejne pytanie od Kordylasińskiego i tego prawdopodobnie bał się Sawaryn nie pozwalając odpowiadać Milerowi.
warto być przyzwoitym
warto być przyzwoitym 08.09.2018, 00:37
Czy tercet nie potrafi uczciwie powiedzieć tak, był w firmie, nie był? I nie myśleć, że jak się odpowie na pierwsze, to zadadzą drugie – tylko odpowiadać na zadane?
barometr
barometr 07.09.2018, 23:41
Ale po co miał zadawać drugie pytanie jak Miler nie odpowiadając pogrążył się na pierwszym?!
wartyo być przyzwoitym
wartyo być przyzwoitym 08.09.2018, 00:39
Zapytany czy był w jednej z firm uczestniczących w przetargu - Miler NIE ZAPRZECZYŁ. Bardzo wymowne.

A akcja brata z manipulowaniem nagraniem, bo myślał (:)) że tylko on ma nagranie - pogrążyła jeszcze bardziej...
finish
finish 07.09.2018, 23:13
To pytanie w "10" zatopi łąjbę wioślarzy wiosłujących w różną stronę i zalewających łódź.
Fakt
Fakt 07.09.2018, 20:17
Prawo i sprawiedliwość wg Prawa i Sprawiedliwości
Jednego włodarza odsuwa wojewoda od koryta,bo ciągnął kasę ze spółki skarbu państwa.Biedak był z PO i nie miał poparcia poszorków.
Sawaryn robi to samo i jest nietykalny
partyjny
partyjny 07.09.2018, 20:04
najgorszapraca.net.pl/opinie/moris-polska-sp-z-oo---swietokrzyskie/114450
bezpartyjny
bezpartyjny 07.09.2018, 19:42
Zapraszam na stronę firmy Moris sp. z o.o. Same ciekawe rzeczy, opinie pracowników, kapitał zakładowy minimalny, a to spólka z oo
Pikuś
Pikuś 07.09.2018, 19:59
No ciekawe. Wałki na wałku na budowach. Materiał zamawiany razy trzy :) Wykonawstwo pt przykryć zamalować co by inwestor nie widział z inspektorem :)
sensei
sensei 07.09.2018, 22:30
Ciekawe opinie o tej ulubionej firmie burmistrzów, ciekawe...
Jak „nieulubione” wygrywają – unieważniają przetargi. Jak te, „odpowiednie” – dokłada się drugie tyle do kosztorysu...
Czas na wyjaśnienie
Czas na wyjaśnienie 07.09.2018, 18:31
Dorzucić jeszcze to

Pytania,na które mogą odpowiedzieć CBA,CBŚ,NIK.
31.12.2014r. definitywnie została zakończona umową na wykonanie prac przy ul.Łużyckiej przez PGE /ZEDO/. Umowa do której wcześniej H.Piłat zawarł porozumienie przedłużające termin wykonania.Wstrzymano też egzekucję kar umownych liczonych w milionach.PGE/ZEDO/ pomimo kolejnego terminu nie wykonało prac do końca 2014r. Czy 01.01.2015 Sawaryn powinien naliczyć kary umowne?
Czy prawdą jest,że 05.01.2015r. podpisano porozumienie/ugodę do umowy,która już nie obowiązywała?
Czy złamano prawo?
Co działo się pomiędzy 31.12.2014r. a 05.01.2015r.?
Czy porozumieniem/ugodą zakończono też spór z PGE o podatki?

Czy,a jeśli tak,którzy posłowie PiS wspierają "bezpartyjnego" Sawaryna?

W niedługi czas po tym,Sawaryn otrzymuje stołek w Radzie Nadzorczej PGE.To na pewno przypadek.
yo
yo 07.09.2018, 13:28
jak widać kampania wyborcza ruszyła pełną gębą, jak dla mnie to zwykłe pomówienia średnio zorientowanego pana, próbującego coś ugrac
sensei
sensei 07.09.2018, 22:28
Tomuś, „pracowity”? Klepanie komentarzy, zamiast uczciwego odpowiedzenia był czy nie był w firmie – nie za to bierze pieniądze... Ale prawda – mistrzem insynuacji był w poprzedniej kadencji, kiedy zarabiał na stanowisko zastępcy Sawaryna...
miś
miś 08.09.2018, 12:14
Ale ty jesteś tępy, czytaj ze zrozumieniem.
miś
miś 07.09.2018, 15:34
Ale musisz przyznać że średnio zorientowany pan jest bardzo pracowity i mądry. Dzień i noc klepie sam ze sobą, a o jego mądrości świadczy wymyślenie tak wielkiej ilości nicków. Niesamowity facet.
sensej
sensej 07.09.2018, 22:29
Tomuś „ŚREDNIOzorientowany”? Przecież on nawet nie potrafił odpowiedzieć tak czy nie CZY BYŁ W JEDNEJ Z FIRM UCZESTNICZĄCYCH W PRZETARGU!

Ale czy pisuje pod różnymi nickami? Skoro tak mówisz...
bare ja
bare ja 07.09.2018, 23:12
Ostatnio ten średniozorientowany pisał pod pseudonimem MIŚ. Przypadek?
trucktat
trucktat 07.09.2018, 11:02
A my panie burmistrzu czekamy jednak na konkretną odpowiedź w tej sprawie. Sam pan w tym przypadku powinien uruchomić procedury bo to w pańskim interesie leży.
sensei
sensei 07.09.2018, 22:31
Tercet i konkret? Na konkretne argumenty przeciw hali NIKITIŃSKI „REFLEKSJĘ O HAŁASIE”, na pytanie o wysokość nagród szefa firmy gminnej (co normalnemu właścicielowi zajęłoby pięć minut) Sawaryn z Nikitińskim dowiadują się 15 dzień!

Bo nie dość że nie wiedzieli, ile dostali nagród, to nie umieją się dwa tygodnie dowiedzieć prostej sprawy...
warto być przyzwoitym
warto być przyzwoitym 08.09.2018, 00:41
Jak można Nikitińskiego i Sawaryna pytać o wysokość nagród szefów PUK, jak oni w panice nie wiedzą, KTO W OGÓLE jest tym szefem, a nie tylko ile dostał...
Mors
Mors 07.09.2018, 10:01
W poprzedniej kadencji tak pilnowali procedur, koniecznie trzeba wyjaśnić sytuacje, najlepiej przez CBA. Im więcej wniosków tym szybciej to się stanie.
Miro
Miro 07.09.2018, 09:30
Miała być prawdopodobnie przedwyborcza kampania sukcesów, czego to nie zrobią po wyborach, a wyszła kompromitacja dotycząca samego przetargu.
szkoda
szkoda 07.09.2018, 08:12
Szkoda, że pan burmistrz Sawaryn przerwał i nie dał się wypowiedzieć swojemu zastępcy.
Olo
Olo 28.10.2018, 10:52
Przerwał, bo wie co i jak...uratował chłopaka...
film
film 07.09.2018, 08:46
Szkoda nie miała co przerywać bo ten sie tylko zagotował.
Artur
Artur 07.09.2018, 08:45
Zrobił to celowo aby ten się nie wygadał
c b a
c b a 07.09.2018, 08:53
Teraz kto inny będzie musiał zadać mu to pytanie.
dowody
dowody 07.09.2018, 08:09
Takie insynuacje wyglądają mi trochę na pomówienia. Proszę przedstawić dowody: kto, gdzie, kiedy i z kim, albo zamilknąć. Domysły to sobie mozna miec ale z tyłu głowy.
sensei
sensei 07.09.2018, 22:26
Nie bój się, służby ci przedstawią dowody. Było proste pytanie - był w firmie czy nie był. I NIE ZAPRZECZYŁ...
Pikuś
Pikuś 07.09.2018, 08:40
To było proste pytanie. Tak czy nie? Żadne insynuacje itp. Cały teatrzyk zaczął Sawaryn a dokończył Nikitynski.
fakt
fakt 07.09.2018, 08:45
do dowody z godz. 8.09 Wszystkie wątpliwości mógł rozwiać Tomasz Miler, ale uciekł w milczenie. A przysługę zrobił mu jego brat Kamil Miler, który zmanipulował-pociął film i zrobił z tego sensację.
Fakt
Fakt 07.09.2018, 18:23
Z małej litery mały fakt
ten co liczy
ten co liczy 07.09.2018, 07:46
Nie wiem czy wiecie, ale w Irlandii jak ichny rząd chciał wprowadzić opłatę za wodę to ludzie ich wyśmiali, Polacy, to my mamy decydować o cenach, podatkach, przetargach i tym czym mają się dla Nas zajmować ci Urzędnicy wykonujący wolę ludu, pokażmy w wyborach kto jest TU suwerenem !
Ups
Ups 07.09.2018, 07:35
Czytając te komentarze i opinie pana redaktora, można stwierdzić, że w Gryfinie najlepiej nie robić nic :( Żenada
najlepiej NIE PARTACZYĆ!!!
najlepiej NIE PARTACZYĆ!!! 07.09.2018, 22:27
Tomuś – w parku najlepiej widać – lepiej NIE ROBIĆ, NIŻ PARTACZYĆ... I marnować pieniądze na "słomiane, nikomu niepotrzebne inwestycje"...
zrozum
zrozum 07.09.2018, 08:28
Ups, a mnie się zdaje, że ty nie rozumiesz o co tu chodzi. Burmistrz chce wybudować halę wbrew społeczności (bez konsultacji społecznych) kosztem korków i parku. Pytanie o procedury wywołuje alergiczną reakcję burmistrzów. Oczywiście trzeba robić, ale z głową. Ale faktycznie przez ostatnie lata żadnej inwestycji dużej burmistrz Sawaryn nie przeprowadził. Można powiedzieć , że nic się ni robi, ale o to to miej pretensje do burmistrza Sawaryna.
transfer pieniędzy z budżetu gminy
transfer pieniędzy z budżetu gminy 08.09.2018, 00:35
gmina niech buduje albo salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia, albo sale gimnastyczne przy GMINNYCH szkołach podstawowych!
Ups
Ups 07.09.2018, 13:26
jak dla mnie zrozum to ty nie rozumiesz o co tu chodzi, hala nie jest na 5tys. osób i nie wywoła żadnych korków, mieszkańcy Gryfina ze względu na jej położenie w centrum raczej samochodem na nią nie będą jeździć, jak w parku wytną parę choinek przy płocie to raczej wielkiej tragedii nie będzie, może któryś z szanownych krytyków przejdzie się do ZSO i zobaczy w jakich warunków muszą ćwiczyć uczniowie, może tam zrobić konsultacje społeczne. Jak dla mnie cała ta akcja jest próbą zdyskredytowania władz przed wyborami, szkoda że kosztem młodzieży.
przyzwoitość
przyzwoitość 07.09.2018, 21:54
Oj, czyli z hali widowiskowej zrobiła się salka gimnastyczna? ZA 15 MILIONÓW Z GMINNYCH PIENIEDZY DLA POWIATU? To po co niszczyć centrum miasta?
ten co liczy
ten co liczy 07.09.2018, 14:12
Nie byłoby problemu, gdyby zrobiono typową SALĘ Gimnastyczną, ale nie, wymyślono, że to coś będzie Halą sportową, gigantowania w słowach a w czynach to ledwie namiastka prawdziwej hali sportowej, więc nie szarpmy się z tymi co wszystko widzą Ogromne, niech liceum ma porządną SAlę gimnastyczną, bo Halę z prawdziwego zdarzenia należałołoby wybudować w okolicach Laguny i stadionu.
Gadanie o HALI to próba nabijania punktów przedwyborczych, zaraz się okaże, że łużycka będzie miała po trzy pasy ruchu a remont ciepłociągu będzie za 100 lat !
przyzwoitość
przyzwoitość 07.09.2018, 21:53
Szkoły średnie to zadanie powiatu. Niech powiat buduje SALĘ gimnastyczną NIE NISZCZĄC PARKU, ULICY NIEPODLEGŁOŚCI I BOISK!

Albo rozbudować istniejącą albo zbudować tam, gdzie nikomu nie przeszkadza – od strony podwórka...
Pikuś
Pikuś 07.09.2018, 07:25
Padło proste pytanie. Był czy nie był? Na co zagotwalo się trzech włodarzy. A Nikitynski coś bredzi o pomowieniach. To było proste pytanie. Tak samo jak premie dla PUK.
fajnie się ogląda
fajnie się ogląda 07.09.2018, 06:26
festiwal obłąkania
warto być przyzwoitym
warto być przyzwoitym 08.09.2018, 00:44
Gorzej, że za gaże tych marnych grajków płacimy wszyscy. Jeszcze miesiąc...
Bogdan Rewanż
Bogdan Rewanż 07.09.2018, 02:23
Cztery minione lata dały mi do myślenia. Głosowałem na Sawaryna i jeszcze w życiu się tak nie zawiodłem. Niby wykształcony, niby z doświadczeniem i klops. Totalny klops w każdej dziedzinie działania. Za co się nie wziął on i jego ekipa to sknocili. Z naszego Gryfina zrobili brudne, cuchnące miasto pogrążone w marazmie. Gdyby nie perspektywiczne działania Piłata nic by tu się nie działo. A oni mieli jeszcze czelność go atakować i przypisywać sobie jego sukcesy i działania. Hieny.
Jeszcze na sto procent nie wiem na kogo zagłosuję. Może na Urbańskiego. Ale jednego jestem pewien. Na pewno nie zagłosuję na Sawaryna i jego potakiewiczy. Muszą odejść dla dobra gminy. Ten facet tylko naobiecywał i nic nie dotrzymał. A to co zrobił z budownictwem mieszkaniowym to jakaś parodia. Przez cztery lata nie wybudował ani jednego mieszkania komunalnego . Tak się stało po raz pierwszy od 1945r. Po raz pierwszy w historii polskiego Gryfina. Jedyne mieszkanie , które tworzą robią w sklepie sportowym zabranym handlowcowi. Po prostu on jest chory na lenistwo. Zero myślenia. Każdy tylko nie Sawaryn. Poza tym on nie potrafi reagować na bieżące problemy takie jak niszczejąca przez 4 lata komenda, zdewastowane przez cztery lata korty przy Lagunie, likwidacja muzeum, toalet, dewastacja cmentarza i horror na nowej kwaterze, zawyżone opłaty za wodę i odprowadzenie ścieków, slumsy nad Odrą zwane targowiskiem miejskim, dziury, niekoszone trawniki itd. KAŻDY TYLKO NIE SAWARYN I JEGO LUDZIE. Niech będzie Urbański czy Romanicz. Wszystko jedno. Gorzej być nie może.

Pozostałe