Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Ciało zamordowanego Krzysztofa Chmielewskiego będzie sprowadzone do Polski [czytaj tylko na igryfino]

  • 8.09.2018, 00:44 (aktualizacja 08.09.2018 03:59)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ciało zamordowanego Krzysztofa Chmielewskiego będzie sprowadzone do Polski [czytaj tylko na igryfino] Zdjęcie pochodzi z "Krzysztof Chmielewski - Podróżnik" na Facebooku
- Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dzisiaj 7 września 2018 r. za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej wystosowała wniosek do strony meksykańskiej o wydanie ciała polskiego podróżnika – informuje dziennikarkę igryfino Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Jesteśmy pierwszą redakcją, która dowiedziała się o tym postanowieniu.

Potwierdzenie tożsamości warunkiem sprowadzenia ciała

-Wczoraj 6 września 2018 r. uzyskaliśmy opinię z zakresu genetyki sądowej potwierdzającą tożsamość mężczyzny, który zginął w Meksyku. Dzięki temu Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w uzgodnieniu z rodziną podjęła się sprowadzenia ciała do Polski. Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni zwłoki podróżnika powrócą do ojczyzny – mówi nam prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Jak się dowiadujemy, kluczową kwestią było potwierdzenie tożsamości. Przeprowadzono badania genetyczne. Próbki do badań pobrane zostały zarówno przez stronę polską, jak i meksykańską. Właśnie wczoraj wpłynęła opinia z badań porównawczych. Teraz można było wystosować wniosek o wydanie ciała polskiego podróżnika. Jest on już w trakcie realizacji.

Jakie są ustalenia po przeprowadzonej sekcji zwłok?

-Czekamy na dokumenty w tej sprawie z Meksyku. Niezależnie od tego w Polsce także będzie przeprowadzona sekcja. Zostały zlecone również badania histopatologiczne i toksykologiczne – informuje redakcję igryfino Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

Wyrwane serce, odcięta głowa

Przypomnijmy, ciało 37-letniego Krzysztofa Chmielewskiego znaleziono 26 kwietnia 2018 r. Natomiast na zwłoki 43-letniego Niemca Holgera Hagenbusha natrafiono 4 maja. Obu znaleziono w Meksyku niedaleko miasteczka San Cristobal de las Casas na dnie 200-metrowej przepaści.

Początkowo meksykański prokurator twierdził, że Polak i Niemiec mogli zostać potrąceni przez samochód.

Jednak meksykański prawnik Juanjo Gutierrez Bringueza dotarł do raportu z sekcji zwłok i wówczas świat dowiedział się o drastycznych obrażeniach ciał mogących wskazywać na morderstwo. To spowodowało, że śledztwo przejął inny prokurator.

Do Meksyku wyruszył brat Holgera Hagenbusha aby wyjaśnić tajemnicę śmierci swojego brata i podróżującego z nim Polaka. Zdaniem Rainera Hagenbuscha podróżnicy padli ofiarami karteli narkotykowych. Krzysztofa Chmielewskiego znaleziono bowiem bez lewej stopy, bez głowy oraz z wyrwanym sercem. Tak podobno okalecza swoje ofiary jeden z karteli narkotykowych.

Być może Polak i Niemiec zobaczyli coś, czego widzieć nie powinni.

 

Ciało Krzysztofa za klika tygodni powróci do ojczyzny

Zwłoki Polaka pochowano w Meksyku zaledwie dwa dni po odnalezieniu. Potem zostały ekshumowane i przez 4 miesiące czekały na potwierdzenie tożsamości. Teraz nareszcie ciało Krzysztofa Chmielewskiego zostanie sprowadzone do Polski i będzie mogło zostać pochowane przez rodzinę, o co tak usilnie zabiega mieszkająca w Gryfinie siostra zamordowanego podróżnika.

 

 

O rowerowym rajdzie mającym na celu uczczenie Krzysztofa Chmielewskiego napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/29466,wez-rower-i-przyjedz-dla-krzysztofa-chmielewskiego

 

O tragicznej śmierci polskiego podróżnika informowaliśmy już 4 i 7 maja 2018 r.:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,28035,krzysztof-chmielewski-z-gryfina-zginal-w-meksyku-o.html

 

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,28064,tajemnicza-smierc-krzysztofa-chmielewskiego-wypade.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bliźni
bliźni 10.09.2018, 09:09
Co za człowiekiem trzeba być a by bliźniemu wyrwać serce... To zwykłe bestialstwo zezwierzęcenie.
uważam, że
uważam, że 9.09.2018, 16:46
Powinien spocząć na polskiej ziemi wśród członków swojej rodziny.
Kasia
Kasia 8.09.2018, 08:27
Z tego co się dowiedziałam mogą przyjść także ludzie, którzy nie jeżdżą rowerem, a chcą uczcić pamięć młodego podróżnika śp. Krzysztofa na pl. Barnima o godz. 10.00
rotar
rotar 8.09.2018, 09:57
Dzięki za informację!
Ewa L
Ewa L 8.09.2018, 08:08
Dziękuję bardzo
dawna wolontariuszka
dawna wolontariuszka 8.09.2018, 09:56
Pani Ewo wiadomo, że pani jest zaangażowa, mimo, że już nie funkcjonuje to pani stowarzyszenie "Jestem i Pomagam". Pozdrawiam.
wredna
wredna 8.09.2018, 11:53
A skąd wiesz, że stowarzyszenie nie funkcjonuje? Wolontariusze są i pracują tylko siedziby nie mają i nie pisz bzdur jak nie wiesz.

Pozostałe