Prezentacja kandydata na burmistrza i jego kandydatów na radnych

  • 08.09.2018, 09:03 (aktualizacja 08.09.2018, 10:21)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prezentacja kandydata na burmistrza i jego kandydatów na radnych Zdjęcie Piotra Romanicza pochodzi z jego profilu na Facebooku
Odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Prawo i Sprawiedliwość w Gryfinie, podczas której zaprezentowany zostanie kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Gryfino oraz przedstawione zostaną założenia programowe kampanii wyborczej. W trakcie konferencji zaprezentowani zostaną także gryfińscy kandydaci PiS z pierwszych miejsc list wyborczych do Rady Powiatu Gryfińskiego oraz do Rady Miejskiej w Gryfinie.
Konferencja odbędzie się w Gryfinie dzisiaj 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 przy ul. 1 Maja, przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy.
 
Z wyrazami szacunku.
Tomasz Mirakowski, przewodniczący Komitetu Gminnego Prawa i Sprawiedliwości w Gryfinie
Robert Jonasik, szef sztabu wyborczego kandydata PiS na burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olewajacy wszystkich ciepłym moczem
olewajacy wszystkich ciepłym moczem 02.10.2018, 09:28
kabaret zydowski czas zacząć ha ha ha ja tam stawiam na tolka banana ha ha ha
strzszno
strzszno 02.10.2018, 09:47
Antysemici wypełzli?
CYRK WYBORCZY
CYRK WYBORCZY 02.10.2018, 07:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gryfinianka
Gryfinianka 11.09.2018, 22:49
Nowa mootła zawsze lepiej zamiata. Trzeba zmienić całą tę sitwę gryfińską!!! Dość lewactwa
Tatko
Tatko 10.09.2018, 21:31
Romanicz przynajmniej daje szansę, że Gryfino skorzysta z większych pieniędzy rządowych, np.na obwodnicę, bo Sawaryn i Kawka startują przeciw PiS, to nic nie załatwią, a czwarty emeryt z listy Nowoczesnej i PO to już totalnie nic.
Baryła
Baryła 09.09.2018, 17:56
To kandydat "od prezydenta"!
tratwa
tratwa 09.09.2018, 14:48
Piotr Romanicz to nie kandydat wymarzony, ale w obecnej sytuacji najgroźnieszy przeciwnik M. Sawaryna.
niekoniecznie
niekoniecznie 09.09.2018, 22:41
Lepszy jest A.Urbanski. Na niego głosujcie
Wena
Wena 09.09.2018, 11:06
...............................................
..............................................
.............................................
............................................


Pan
Mieczysław Sawaryn
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

Pan Mieczysław Sawaryn z wykształcenia jest magistrem historii oraz magistrem prawa, aplikację adwokacką ukończył w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej. Od roku 2014 jest Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino. W latach 2011-2014 oraz 1999-2007 prowadził w Gryfinie własną Kancelarię Adwokacką. W latach 2006-2011 Pan Mieczysław Sawaryn był zatrudniony w PGE ZEDO S.A., najpierw pełniąc funkcję Dyrektora Naczelnego, a następnie Dyrektora do Spraw Pracowniczych i Prawnych, będąc odpowiedzialnym za konsolidację ZEDO S.A. w ramach Grupy Kapitałowej PGE.
W latach 1998-2014 Pan Mieczysław Sawaryn był Radnym Rady Miejskiej w Gryfinie, w latach 2006-2014 pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady. W latach 2006-2007 Pan Mieczysław Sawaryn był Członkiem Rady Nadzorczej ZEDO S.A. w Nowym Czarnowie. W latach 2002-2004 Członek Okręgowej Rady Adwokackiej przy Szczecińskiej  Izbie Adwokackiej, w latach 1998-1999 Członek Zarządu Gminy Gryfino, a w latach 1996-1998 Członek Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Gryfinie. Członek Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Gryfinie w latach 2012-2014.
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, pan Mieczysław Sawaryn spełnia kryteria niezależności członka rady nadzorczej, określone w zasadzie szczegółowej II.Z.4 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016.
Według: https://www.gkpge.pl/Relacje-i…


WNIOSEK
O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji
w następującym zakresie:
1. wszystkich nakładów poniesionych ze środków budżetowych w okresie 10 lat (w rozbiciu na poszczególne lata rozliczeniowe) przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino na sfinansowanie zleceń wyceny kosztorysowej dla zakresu robót i nakładów rzeczowych wszystkich remontów wszystkich publicznych dróg gminnych o nieutwardzonej nawierzchni do 30 000,00 euro,
2. wszystkich nakładów poniesionych ze środków budżetowych w okresie 10 lat (w rozbiciu na poszczególne lata rozliczeniowe) przez Urząd Miasta i Gminy Gryfino na sfinansowanie zleceń na wykonanie wszystkich remontów wszystkich publicznych dróg gminnych o nieutwardzonej nawierzchni bez wyceny kosztorysowej zakresu robót i nakładów rzeczowych do 30 000,00 euro,
3. podstawy prawnej do udzielania w okresie 10 lat zamówień publicznych z tzw. "wolnej ręki" do 30 000,00 euro na remonty publicznych dróg gminnych bez wyceny kosztorysowej zakresu robót i nakładów rzeczowych,
4. podstawy prawnej do odbiorów robót i wypłacania należności w okresie 10 lat za wykonastwo zamówień publicznych z tzw. "wolnej ręki" do 30 000,00 euro za remonty publicznych dróg gminnych bez wyceny kosztorysowej zakresu robót i nakładów rzeczowych, to jest w sumie w w/w punktów działalności objętej powyżej wymienioną aktywnością samorządową Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

Jednocześnie na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji w następujący sposób*:
 udostępnienie dokumentów do wglądu (i ewentualnie kopiowania) w urzędzie,
w uzgodnionym terminie,
 przesłanie informacji pocztą elektroniczną na podany adres: ..................................................
 przesłanie informacji na piśmie na podany adres**................................................................
..................................................................................................................................................
 odbiór osobisty przez wnioskodawcę
 korespondencję w tej sprawie proszę kierować do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art.39 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.).: ..........................................
 inny sposób..............................................................................................................................


..................................................... ..............................................
miejscowość, data  podpis wnioskodawcy



* proszę zakreślić właściwe pole krzyżykiem
** wypełnić jeśli adres jest inny niż podany wcześniej
papuga
papuga 10.09.2018, 20:48
czyli tłumacząc na ludzki język - 1. ILE WYDAWALI NA KOSZTORYSY, 2. ILE WYDAWALI NA ROBOTY 3. ILE POSZŁO "BOKIEM" NA KOSZTORYSY 4. ILE POSZŁO "BOKIEM" NA ROBOTY.
Możeszpatrzeć ludziom w oczy ?
Możeszpatrzeć ludziom w oczy ? 10.09.2018, 01:46
Za to kariera polityczna Tomusia Transparentnego według podręczników dobrych praktyk samorządowych to klasyczny przykład korupcji politycznej. Wykończył Heńka i kupił sobie za to stanowisko u obecnego. Tfu.
tak było...
tak było... 10.09.2018, 05:56
Udając bezstronnego dziennikarza chodził po kandydatach i ich wypytywał. Czy ci kandydaci równie chętnie rozmawialiby ze SZTABOWCEM KONKURENCYJNEGO KANDYDATA?
pałeczka
pałeczka 10.09.2018, 07:46
Obecnie Kamil Miler wypytuje kandydatów
?
? 10.09.2018, 20:52
Pytanie - czy Kamil najpierw wydrukuje, czy najpierw zaniesie do brata?
Czy jakby do Kaczyńskiego przyszedł "niezależny redaktor" brat Schetyny to byłoby to zdrowe?
leszek
leszek 09.09.2018, 08:13
rotują się stanowiska w urzędzie dudy.ten pan ma niezbyt chwalebną ścieżkę pracy,delikatnie mówiąc.
gnat
gnat 08.09.2018, 22:06
Chyba jako jedyny przedstawił już kandydatów.
tom
tom 08.09.2018, 21:57
Czekam na Pawła Muchę z miód by Mietka
MT
MT 08.09.2018, 21:02
Jeżeli by startował Paweł Mucha to by wygrał w pierwszej turze
prorok
prorok 08.09.2018, 20:40
Z urzędu gminy w Gryfinie wyleciał, w Kołbaskowie też go się pozbyli. Z kancelarii prezydenta dobrowolnie się nie odchodzi. To kwaczystowski Jonasz ! Jak zostanie burmistrzem to Gryfino stanie się ukraińskim gettem. Szkoda jednak ,że Mucha nie kandyduje na burmistrza.
memory
memory 08.09.2018, 20:58
Zapytaj Tomasza Milera dlaczego...
bez kitu
bez kitu 08.09.2018, 20:26
A ten końdytant będzie prezentowany na kiju ?
grosz
grosz 08.09.2018, 19:36
Silną ma ekipę i tyle.
Brawo Piotr.
Brawo Piotr. 08.09.2018, 19:07
Proszę, proszę już na pierwszym spotkaniu przedstawił koncepcję zagospodarowania nabrzeża i budowania na nim domu kultury. Seweryny od czterech lat opracowują koncepcję i po czterech latach uchwalili w programie rewitalizacji , w którym ustalili, że trzeba opracować koncepcję zagospodarowania nabrzeża.. Pora ich zmienić.
Romanicz jest doskonale zorientowany w sprawach inwestycyjnych i budowy Łużyckiej i obwodnicy, musi tylko zablokować włączenie terenów po których ma biec obwodnica do Gryfina. Szczególnie tych w Szczawnie. Coś się ruszy. Trzeba wyjść z marazmu. Krótko trzeba się brać za korupcję.
co prawda to prawda
co prawda to prawda 08.09.2018, 20:02
Co do tych machlojek z hektarowymi mieszczuchami to zgoda. Co do programu rewitalizacji na rok 2017 uchwalonej w... 2018 też...
Marzyciel
Marzyciel 08.09.2018, 19:27
Pomarzyć sobie można. Romanicz na burmistrza. Mucha na marszałka i obwodnica pewna bez obiecanek.
x
x 08.09.2018, 18:51
Święta trójca ... nie dziękuję
Wybory
Wybory 08.09.2018, 18:22
Pan Romanicz właściwa osoba na właściwym miejscu !!! Jestem za oddaję głos na Pana Romanicza .
adw
adw 08.09.2018, 19:36
Jestem na tak.
obserwator
obserwator 08.09.2018, 17:40
Kadry pis-dzielskie są rzeczywiście mizerne, skoro kandydat na burmistrza ma wiele skaz na swoim życiorysie! Nie radzil sobie kiedyś jako dyrektor gryfińskiej oświaty i wylecial z wielkim hukiem, a teraz chce rządzić miastem?! Żałosne!
Kapitan Huk
Kapitan Huk 08.09.2018, 22:00
Wyleciał, bo miał swoje zdanie w wielu kwestiach. Inne niż zdanie burmistrza. Też bym chciał z hukiem wylecieć do kancelarii prezydenta.
Żubr
Żubr 08.09.2018, 18:42
Wyleciał bo gazeta zrobiła na niego nagonkę. Spytaj Transparentnego. Wiele osób wykończył. I to całkiem niedawno. Co myślisz, że my nie pamiętamy ?
Praey
Praey 11.09.2018, 22:56
Gazeta gryfinska jedt dalej w rekach burmistrza. On rządzi co pisać i drukować. Nawet mają sztamę z lewakami
skaza:)
skaza:) 08.09.2018, 17:51
Huk Pawełku to będzie, jak wylecisz z kolegą 21 października. A "skazy" to sobie szukaj w wizytach w firmach starających się o przetarg albo bezprzetargowej dzierżawie kortów...
LOLO
LOLO 08.09.2018, 16:51
Nie znam. Z Gryfina jest?
to urzędnik
to urzędnik 08.09.2018, 19:36
18 lat przepracował w UMiG.
Gargamel
Gargamel 08.09.2018, 15:31
Ludzie. Dajcie spokój.Burmistrz Mieczysław wygra napewno.Szkoda spinania połówek.
współczucie (ale tylko odrobinę:))
współczucie (ale tylko odrobinę:)) 08.09.2018, 17:15
że też ci się Mieczysław akurat z napinaniem połówek skojarzył... Biedaku, to jakaś trauma?
!!!
!!! 08.09.2018, 18:44
Spinają mu się zawsze na widok ……… . Miał widać przejścia.
skaza:)
skaza:) 08.09.2018, 17:53
Sawaryn a po jego obu stronach dwie "spięte połówki". I obraz tercetu:)

Gargamel Dzisiaj, 15:31 Ludzie. Dajcie spokój.Burmistrz Mieczysław wygra napewno.Szkoda spinania połówek.

Pozostałe