Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Inwestycja pod elektrownią. Uruchomiono połączenie 400 kV

  • 8.09.2018, 19:59 (aktualizacja 08.09.2018 21:09)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Inwestycja pod elektrownią. Uruchomiono połączenie 400 kV
Wykonawca zakończył większość prac budowlanych na terenie modernizowanej stacji elektroenergetycznej Krajnik. Jednym z elementów inwestycji była przebudowa dwóch linii 400 kV Vierraden 507/508 łączących polski i niemiecki system przesyłowy.

Zmodernizowana stacja wraz z liniami istotnie poprawi bezpieczeństwo energetyczne województwa zachodniopomorskiego.

Będzie bezpieczniej

Rozbudowa i modernizacja stacji elektroenergetycznej w Krajniku to inwestycja prowadzona na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Stacja Krajnik zlokalizowana jest w sąsiedztwie elektrowni Dolna Odra, a więc głównego źródła energii dla aglomeracji Szczecina

i całego województwa zachodniopomorskiego. Jest to obiekt krytyczny dla stabilnego zasilania setek tysięcy odbiorców prywatnych i przemysłowych .

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w sierpniu 2015 roku. Jak poinformował przedstawiciel Wykonawcy, inż. Jarosław Błażyński z firmy ELTEL Networks Energetyka S.A.: - Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem.

Zaawansowanie projektu

Projekt zrealizowano w ponad 70 proc. Najbardziej zaawansowana jest modernizacja i rozbudowa rozdzielni 400 kV. Z końcem sierpnia zakończono budowę szóstej, a tym samym jej ostatniej gałęzi. Równolegle trwają też prace przy rozdzielni 220 kV. Aktualnie modernizowane są siedemnaste i osiemnaste z dwudziestu trzech pól. Po planowanym na październik zakończeniu tego elementu, sukcesywnie modernizowane będą kolejne pola. W większości zrealizowano także prace związane z przebudową kilku linii najwyższych napięć. Linie

400 kV Vierraden 507/508 łączące polski i niemiecki system przesyłowy zostały przebudowane i ponownie uruchomione w lipcu br. Przebudowa trzech ostatnich linii 220 kV planowana jest jeszcze w tym roku.

O projekcie

W ramach rozbudowy i modernizacji stacji Krajnik wymieniana jest cała aparatura stacyjna. Przebudowywane są też wprowadzenia linii najwyższych napięć. Dzięki temu praca stacji będzie stabilniejsza i bezpieczniejsza, co w praktyce oznacza pewniejsze dostawy energii elektrycznej do tysięcy domów i firm w północno-zachodniej Polsce. Przedsięwzięcie realizowane jest na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. (PSE) – spółki Skarbu Państwa, która odpowiada za bezpieczeństwo Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz przesył energii elektrycznej w Polsce. Wykonawcą jest ELTEL Networks Energetyka S.A. – jedna z bardziej doświadczonych firm w branży budownictwa elektroenergetycznego w Polsce.

Postępy w inwestycji można śledzić na bieżąco na stronie www.stacjakrajnik.pl

INWESTOR

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE) są operatorem systemu przesyłowego (OSP) energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Forma prawna oraz zakres jej odpowiedzialności – jako OSP – określony jest w ustawie Prawo energetyczne. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej siecią przesyłową (o napięciu 400 kV i 220 kV oraz częstotliwości 50 Hz) do wszystkich regionów kraju. Przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za wykonywanie szeregu obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pracy polskiego systemu elektroenergetycznego, rozwojem sieci przesyłowej oraz połączeń transgranicznych z sąsiednimi systemami. PSE są właścicielem ponad 14 tys. kilometrów linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

WYKONAWCA

ELTEL Networks Energetyka S.A. to doświadczony dostawca kompletnych i nowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki i telekomunikacji dla energetyki. Oferuje pełen zakres usług: przygotowanie inwestycji, projektowanie, realizację projektów sieciowych, stacyjnych i telekomunikacyjnych, eksploatację urządzeń telekomunikacyjnych, sprzedaż materiałów i urządzeń elektroenergetycznych oraz specjalistyczne szkolenia nt. bezpiecznych metod prac przy budowie i eksploatacji linii WN i NN w unikalnym na skalę krajową Centrum Szkoleniowym.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gat
gat 11.09.2018, 02:50
4 lata inwestycja. Potężna!
UoTeR
UoTeR 9.09.2018, 00:30
Debilów na forum mnogo ;) co ma PGE do rozdzielni Krajnik należącej do PSE i prowadzącej od 4 lat parce nikt nie wie ale debile na forum widzą wszystko ***ać do podstawówki -8-letniej ta uczyli pisać i czytać
Volt
Volt 9.09.2018, 21:03
Człowieku weź tabletkę przeczytaj swój komentarz i pomyśl wulgaryzmy literówki i kto tu miał kłopoty z nauką.
PRĄD
PRĄD 8.09.2018, 23:40
Panie Mieeeeczysławie dziękujemy.
goździk
goździk 9.09.2018, 09:38
PRĄD on nie ma z tym nic wspólnego. To PSE. Decyzje pozapadały juz w poprzedniej kadencji.
Pociągnęli kabla ...
Pociągnęli kabla ... 8.09.2018, 23:37
Miały być nowe bloki gazowe a oni pociągnęli kabel. Dlatego Sawaryna nie było w kościele i Lagunie na dniach energetyka ? Nikt nie mówi, że miał tam być jako przedstawiciel PGE tylko jako gospodarz gminy. Plotka niesie, że w PGE to jego ostatnie godziny. Może tylko plotka ?
CBA
CBA 9.09.2018, 09:30
Łączenie stanowisk organu podatkowego i kontrolnego wobec którego wydaje się decyzję jest nieetyczne
fagot
fagot 9.09.2018, 09:37
To akurat jest najmniej ważne. Istotne jest jakie decyzje się podejmuje i czy nie powodują konfliktu interesów.
Volt
Volt 8.09.2018, 21:38
No to sukces teraz będziemy więcej kupować ee po cenach dumpingowych aż wykończą naszą energetykę.
A potem wydrenują nas z kasy. Co do bezpieczeństwa to ono jest ale dla niemców bo mogą przesłać swoje zakłócenia z wiatraków do Polski a odbierają na południu w Mikułowa. Kto nie wierzy niech popatrzy na stronę PSE.
ten co liczy
ten co liczy 8.09.2018, 21:13
Czyli, że już jak szwabskie wiatraki bedą produkować za dużo "ekologicznej" energii to nasz system nie padnie ?
coma
coma 8.09.2018, 21:20
Mamy już swoje wiatraki.
Don Kichot
Don Kichot 8.09.2018, 23:39
Gdzie ?
Sancho Pansa
Sancho Pansa 9.09.2018, 18:33
Też się pytam, gdzie?

Pozostałe