Dlaczego ukrywają informacje o stanie wody?

  • 24.09.2018, 21:22 (aktualizacja 24.09.2018 22:34)
Dlaczego ukrywają informacje o stanie wody?
Informacje o jakości wody powinny być publikowane na bieżąco na stronie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Nie są. Problem w tym, że dodatkowo okazało się, iż w ostatnich miesiącach eksploatuje się studnie na terenie, gdzie 10 lat temu doszło do skażenia rozpuszczalnikiem.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn nie potwierdza, że skażony dekadę temu obszar został ponownie zbadany przed pobraniem stamtąd wody. Co więcej, w ubiegłym tygodniu zwróciliśmy mu uwagę, że PUK musi publikować wynik badania wody na swojej internetowej stronie. Gdy sprawą zajmowaliśmy się wcześniej, to wyniki na stronie PUK były sprzed ponad roku! Dodano badania ni w pięć ni w dziewięć z... Bartkowa. Jaka była woda, którą piliśmy dzień, miesiąc czy trzy miesiące z ujęcia Tywa? Dlaczego jest to tajemnicą, dlaczego nie są publikowane ani przesyłane dane o jakości wody, gdy o to zapytaliśmy?

Pisma w sprawie ujawnienia badań wody napisaliśmy do burmistrza Mieczysława Sawaryna i sanepidu już w zeszłym tygodniu! Zegar tyka…

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (76)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

amba
amba 27.09.2018, 01:18
Prawdziwa gryfińska czarna dziura.
rozpuszczalnik
rozpuszczalnik 27.09.2018, 00:54
Podobno z ujęcia z Tywa czerpią od kwietnia.
pik
pik 26.09.2018, 18:03
Za jakieś 300zł sanepid każdemu przebada wodę. Wystarczy zgłosić, przyjedzie pracownik i pobierze próbkę do badania. Proste?
Albo dalej bijcie pianę i zajmujcie się plotkami i pomówieniami.
Swaryn już zgłosił i badacie?
Swaryn już zgłosił i badacie? 27.09.2018, 00:15
a ile kosztuje zamieszczenie wyników badań w internecie? Jaka kara jest przewidziana w ustawie za brak informacji?
pik
pik 27.09.2018, 00:28
Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gryfinie
pełniącym jednocześnie funkcję
Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
jest mgr inż Wioletta Rożko
ul. Flisacza 6, 74 - 100 Gryfino

tel. (91) 416 – 23 - 43

Telefon alarmowy stacji
0694 - 493 – 763

Polecam i zostańcie bohaterami :)
bohater z nabrzeża:)
bohater z nabrzeża:) 27.09.2018, 00:38
przecież pani Rożko oficjalnie powiedziała, że żadnego zgłoszenia z PUK ani z gminy nie ma odnośnie Tywy!!!
frajerski pik
frajerski pik 27.09.2018, 00:03
Nie p.... głupot. Zadaniem spółki i burmistrza matole jest dbać o jakość wody i informowanie mieszkańców. Za to biorą dużą kasę jełopie
pik
pik 27.09.2018, 00:13
To woda czy wóda ci szkodzi oszołomie?
woda z ujęcia Tywa?
woda z ujęcia Tywa? 27.09.2018, 00:40
a poza agresją i atakiem na pytającego potrafisz odpowiedzieć, czemu brak aktualnych badań na stronach PUK?
kalendarz wyborczy
kalendarz wyborczy 27.09.2018, 00:56
Bo trzeba ukryć zawartości do 21...
To są oszuści
To są oszuści 26.09.2018, 16:03
Podajcie zgodnie z przepisami wyniki badań wody !!! Co ukrywa PUK ? Co ukrywa burmistrz ?!!!!!!!!
H2O Adam
H2O Adam 26.09.2018, 09:47
dziwne że wiesz więcej o wynikach badań że ich nie ma ,niż pracownicy którzy tam pracują i są za to odpowiedzalni ,stwierdzając że woda jest zatruta krzywdzicie nie tylko burmistrza ale przedewszystkim pracowników PUK I JEŻELI UWAŻASZ ŻE TO JEST WPORZĄDKU TO KIM TY JESTEŚ?
a kim ty jesteś, że uważasz, że wszystko w porządku z PUK i gminą?
a kim ty jesteś, że uważasz, że wszystko w porządku z PUK i gminą? 27.09.2018, 00:17
skoro nie robili badań terenu wokół ujęcia od 2013 to skąd wiedzą, że nie ma zagrożenia?
A skoro robią badania wody - to dlaczego nie ma ich na stronach?
badania
badania 27.09.2018, 00:04
Gdzie są więc wyniki badania wody?
kaleta
kaleta 27.09.2018, 00:57
Trudno im przyznać się do winy. I to cała zagadka.
a ten jak zwykle nie na temat...
a ten jak zwykle nie na temat... 26.09.2018, 09:35
Przemądrzały człowieku - ale TO JEST DYSKUSJA O ZIEMI WOKÓŁ UJĘCIA - której nie badaliście.
A o braku aktualnych badań wody to wyszło "przy okazji"...
detektyw
detektyw 27.09.2018, 00:57
Zorientowany gość jesteś...
H2O Adam
H2O Adam 26.09.2018, 09:25
Trzeba dodać że woda poddawana jest pewnej obróbce,pzechodzi poprzez filtry żwirowe,apotem węglowe to należy wiedzieć żeby dyskutować o wodzie wogóle!
Chemik.
Chemik. 26.09.2018, 16:02
Może i jesteś fizycznym na ujęciu ale pieprzysz bzdury. Żadne posiadane przez was filtry ani gotowanie nie oczyszczą wody tri chloro etylenu czy też z tetra chloro etylenu.
proste pytanie
proste pytanie 26.09.2018, 09:27
I rozpuszczalnki przejdą przez te wasze "filtry żwirowe" czy nie?
pik
pik 26.09.2018, 09:23
Coś mi się zdaje, że co niektórzy mają wodę w kranach z jakimiś fajnymi prochami :)
haha
haha 26.09.2018, 09:27
pik, [pewno z Ujęcia Tywa dawkujecie :))))))))))))))))))))))))
koksu
koksu 26.09.2018, 08:54
Kiedy podacie prawdziwe wyniki badań wody?
H2O Adam
H2O Adam 26.09.2018, 08:43
szkoda że brak choćby małej wiedzy o wodzie z ujęcia tywa.Woda pdawana jest przez studnie głóębinowe z głębokości 15-20 metrów,sprawdzana jest codziennie.Ponadto podawana jest woda z ujęcia krzepnica,ujęcie Tywa jest w rezerwie.Jeżeli twierdzi się że gryfinian się truje to trzeba mieć dowody,bo słowem można każdego skrzywdzić.Jeszcze nienauczyłeś się odpowiadać za słowa.A szkoda? Czytając komentarze na temat wody niewiem śmiać się czy płakać.Całkowita nieznajomość tematu,ale za to jakie komentarze wstyd!to mało powiedziane.Chyba że komuś bardzo zależy na sianiu paniki bo to przecież wybory? GR5ATULUJĘ UDAŁO SIĘ?
Zwolnić wszystkich.
Zwolnić wszystkich. 26.09.2018, 16:05
Dlaczego wbrew przepisom nie publikujecie wyników badań wody ?!!!
pokora za grosz
pokora za grosz 26.09.2018, 09:03
Dlaczego jak "badacie codziennie" wyników nie ma, choć macie OBOWIĄZEK ustawowy publikować? Dlaczego "w rezerwie" a jest podawana - czy z nią "coś nie tak", że "w rezerwie"?

mówisz "nie znają się" - A CI, KTÓRYM PODATNICY PŁACĄ ZA TO, ŻEBY SIĘ ZNALI - WYPOWIEDZIELI SIĘ?
proste pytania
proste pytania 26.09.2018, 08:48
Pytanie jest zasadnicze, czy podawaliście wodę z rozpuszczalnikiem czy nie? I nie pytam tu o przekroczenie norm tylko o występowanie tej substancji. Czy przebadaliście teren czy nie, mądralo.
wykrywacz krętactw
wykrywacz krętactw 26.09.2018, 09:09
Typowe dla obecnej ekipy - zamiast odpowiedzi na pytanie agresja wobec pytających.
I krętactwo - artykuł o braku badania ZIEMI WOKÓŁ - oni o badaniu "wody w rurach" - zresztą wyników też nie publikują...
kwarc
kwarc 26.09.2018, 09:21
Nie publikują bo się boją.
pik
pik 26.09.2018, 07:28
To naprawdę straszne. Jak mogą ukrywać wodę pod ziemią!!! Jak wygrają wybory schowają Odrę i wszystkie jeziora w gminie :D
wykrywacz krętactw
wykrywacz krętactw 26.09.2018, 09:11
Przy okazji zalewając kolejne bloki i domy na 1 maja i Pomorskiej? Na szczęście nie wygrają.
A krętactwa i brak rzetelnej informacji o wątpliwościach związanych z jakością wody im w tym nie pomogą...
chemik
chemik 26.09.2018, 01:44
Jak tu teraz ta plamę rozpuszczalników wyssać?
Hydraulik z uęcia Tywa.
Hydraulik z uęcia Tywa. 25.09.2018, 19:59
W sklepie zabrakło mineralnej no to zgadnij czemu. A SANEPID milczy choć oświadczył, że nic o czerpaniu wody z Tywy nie wie. Trzeba śmierci ludzi żeby was uruchomić ? Burmistrz nie wypełnia podstawowych obowiązków i musi być ukarany.
pik
pik 25.09.2018, 22:21
No uważaj, bo za pomówienia sam możesz być ukarany.
wykrywacz krętactw
wykrywacz krętactw 26.09.2018, 09:12
Ty trollu - nie strasz, nie strasz, bo... toalet miejskich nie ma...

USTAWOWY OBOWIĄZEK INFORMACJI JEST? A informacji nie ma.
Klamczuch
Klamczuch 26.09.2018, 00:03
A czemu nie publikuje wyników badania wody ?! To jego ustawowy obowiązek. Powinien powiadomić SANEPID o czerpaniu wody z ujęcia Tywa. Przecież wszyscy wiemy , że woda tam jest czerpana. Ludziom ust nie zamkniesz.
bulgot
bulgot 25.09.2018, 15:30
Śmieszno i straszno.
Ixixs
Ixixs 25.09.2018, 15:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

leszek
leszek 25.09.2018, 10:37
tak ,temat wody jest nośny.jak rzeka wody.co by bidule zarzucali mieciowi.
bidule pijący wodę z ujęcia Tywa
bidule pijący wodę z ujęcia Tywa 25.09.2018, 12:18
wiesz "mieciu" - my "bidule" pijemy tę wodę, której badania jakości ukrywacie. I ta woda PONIESIE WAS... 21 października...
papuga
papuga 25.09.2018, 10:27
taka krętacka metoda - teraz do wyborów będzie tłumaczenie sawaryniarzy że "nowy prezes zapoznaje się z sytuacją"...

Tylko że sytuacja to efekt czterech lat nadzoru właścicielskiego Sawaryna. Nie prezesów, wiceprezesów, rad nadzorczych itp.

"jednoosobowym zgromadzeniem właścicieli" spółki jest BURMISTRZ!!!
Kazik śpiewa
Kazik śpiewa 25.09.2018, 08:46
Panie Mietku nich się pan nie boi
pól UMIG-u za panem stoi !
niech uważa na lecący tynk:)
niech uważa na lecący tynk:) 25.09.2018, 08:59
..drugie pół budynku już obdarte z tynku, to leży na chodniku:)

Bo ekipa "od systemowych" bezprzetargowych napraw ("bo taniej") zamiast w 2015 przepchać rynnę, dopuściła do zaniedbania...
aplikant
aplikant 25.09.2018, 08:30
Art. 12 ust. 5 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. "Art. 12. ust 5 5. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) jest obowiązany do informowania mieszkańców o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - czy to panie mecenasie Sawaryn nie wystarcza?
"ale o jaką ustawę panu chodzi"?
"ale o jaką ustawę panu chodzi"? 25.09.2018, 08:47
Ale Sawaryn gdzieś tam bąknął że "dobra"... więc poinformował...
Magda
Magda 25.09.2018, 08:24
Dziwie sie tylko jak oni się nie boją. Przecież prędzej czy później się wyda.
bumerang
bumerang 25.09.2018, 10:44
JUż się wydało tylko nie wiadomo kto ma to ogłosić.
Zub
Zub 25.09.2018, 19:55
To już kryminalna sprawa.

Pozostałe