Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować

  • 25.09.2018, 19:14 (aktualizacja 25.09.2018, 20:38)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować
Nowoczesne technologie to nowe możliwości, ale i wcześniej nieznane problemy wychowawcze. Internetowa gra lub aplikacja, które zachęcają młodzież do samookaleczeń, a nawet samobójstwa, to nie scenariusz filmu, ale niestety rzeczywistość. Jak przeciwdziałać autoagresji? Jak pomóc uczniom? Jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele?

Temat konferencji „Problem autoagresji w szkole" to odpowiedź na pytania zachodniopomorskich nauczycieli i pedagogów, którzy otwarcie mówią, że potrzebują merytorycznego wsparcia w rozpoznawaniu jej symptomów. Kadra pedagogiczna poszukuje też metod, które pomogą uczniom przejawiającym oznaki zachowań autodestrukcyjnych. Z tego powodu 27 września 2018 r. w Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom.

 

W trakcie konferencji głos zabiorą eksperci zajmujący się przygotowaniem programów profilaktycznych zachowań samobójczych i depresji, interwencjami w sytuacjach kryzysowych, zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży: Małgorzata Łuba, Anna Borkowska, Lucyna Kicińska oraz Marta Witkowska. Zaplanowano wystąpienia związane z formami pomocy w samouszkodzeniach czy wyjaśnieniem pojęcia digital self-harm. Mowa będzie też o roli telefonu zaufania 116-111 dla dzieci i młodzieży w kontekście pomocy osobom z myślami samobójczymi i podejmującymi zachowania autodestrukcyjne.

 

Konferencja „Problem autoagresji w szkole" współorganizowana jest przez Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w którego siedzibie odbędzie się spotkanie.

 

Szczegółowy program wraz z sylwetkami prelegentów dostępny jest pod adresem:

http://zcdn.edu.pl/aktualnosci/konferencja-problem-autoagresji-szkole/

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Napoleon
Napoleon 26.09.2018, 09:04
Autoagresja w UMiG. To jest temat!

Pozostałe