Zatrzymani w sprawie korupcji w elektrowni

  • 28.09.2018, 10:32 (aktualizacja 28.09.2018 11:09)
Zatrzymani w sprawie korupcji w elektrowni CBA
Dwie osoby aresztowali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Polecenie wydała prokuratura.

Przypomnijmy, delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą.

Oto o czym informuje Piotr Kaczorek z CBA:

Według śledczych CBA i prokuratury w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych, norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.

Na polecenie prokuratora agenci CBA ze Szczecina zatrzymali dziś w Szczecinie i okolicach kolejne 2 osoby podejrzane w tym śledztwie: byłego pracownika elektrowni oraz kierowcę dostarczającego fałszywą biomasę. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali w tym wątku śledztwa 40 osób m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrownia Szczecin, kierowców ciężarówek oraz przedstawicieli producentów biomasy. Ówczesny główny inżynier elektrowni został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników elektrowni.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa - Polskiej Grupy Energetycznej SA.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdziwiony
zdziwiony 30.09.2018, 13:29
jakoś za dobrej zmiany zaczęło śmierdzieć
szuba
szuba 30.09.2018, 11:44
Najgorsi są gangsterzy w białych kołnierzykach.
guil
guil 30.09.2018, 00:19
Ta sprawa od początku śmierdziała!
Temat
Temat 29.09.2018, 07:43
Jak by nie wygrana pis to by już dawno po Polsce było.
Z Iczyna
Z Iczyna 29.09.2018, 03:32
Paru pijaków w tej elektrowni pracuje a każdy pijak to złodziej, jak powiada klasyk, więc kradną jak to Polacy
Merry Lu
Merry Lu 29.09.2018, 00:31
I co? Zostali aresztowani?
synoptyk
synoptyk 28.09.2018, 23:26
Będzie jeszcze gorąco tej jesieni.
PiSPO jedno zło.
PiSPO jedno zło. 28.09.2018, 16:29
ZEDO i korupcja to niekończąca się opowieść. A zaczęło się gdy na stołki zaczęto wsadzać polityków a nie fachowców. Zero nadzoru i zero orientacji bo skąd prawnik czy historyk miał wiedzieć, że nie da się palić wodą z trocinami.
leszek
leszek 28.09.2018, 17:41
i tu masz racjer pan polo powinien sie podciagnać w technice a nie polityce
Cyna
Cyna 28.09.2018, 15:16
Bardzo dobrze jechać ze złodziejami i oszustami do pierdla.
brrr
brrr 28.09.2018, 13:09
Aż skóra cierpnie
Polo
Polo 28.09.2018, 12:42
Leszek przestań w końcu zaśmiecać ten portal głupotami. Jesteś kompletnie niezorientowany jak we wszystkich komentarzach. Czas na zabawę z wnukami. Twój czas minął. To chodzi o elektrownię w Szczecinie.
leszek
leszek 28.09.2018, 16:35
prawda jak nikt się nie sprzeciwi.panie polo mam powyżej 70 tki ale stanął by pan ze mną na manse czyli na sprawdzenie IQ CHYBA NIE. A ZORIENTOWANY JESTEM BARDZO DOBRZE .nie chciałbys ze mna stanąć w kwizie intelektu.wy wszyscy obecnie to prymitywy dla nas co maturę konczyliśmy w latach wczesnych 60tych a studia wczesnych 70..najgorzej że wy wszyscy wiecie o tym więc ludziom trzeba wciskac coś .a tak dla ciebie mam juz prawnuka.jednak moje wpisy działaja jak mówisz ze zaśmiecam czuwaj.będę dalej zasmiecał
Mansa to Afryka Mensa to IQ
Mansa to Afryka Mensa to IQ 28.09.2018, 18:57
leszku - ty masz jakieś kompleksy z tymi testami i maturą i studiami? Myślisz że tylko ty je masz? I miałeś w latach 60?
ZACZNIJ PISAĆ PO POLSKU - POTEM CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM - A POTEM - od testów IQ to jest MENSA. "Mansa" to miasto w Afryce...
TDyrektory są tutaj, w Nowym Czarnowie. Tu były też prezesy.
TDyrektory są tutaj, w Nowym Czarnowie. Tu były też prezesy. 28.09.2018, 16:30
Chodzi o ZEDO.
leszek
leszek 28.09.2018, 12:04
udział biomasy w spalaniu w elektrowni to ułamki promili.w dodatku ten kto to wymyślił to chyba nie znał sie na spalaniu .temperatura zapłonu biomasy jest o wiele nizsza od temperatury mielonego węgla .wykazało to wybycvh biomasy w młynie na bl1
Woda uspokaja ogień i nie ma skoków temperatury.
Woda uspokaja ogień i nie ma skoków temperatury. 28.09.2018, 16:32
Masz rację. Pewnie, że ułamki. Dodawali tylko 0,5% trocin do wody.
x
x 28.09.2018, 11:52
Jakieś odgrzewane kotlety
Energetyk
Energetyk 28.09.2018, 16:37
To i inne korupcyjne przestępstwa i zwykłe kradzieże trwają w ZEDO od czasu posadzenia na stołku jednego polityka. Faceta nie dziwiło palenie wodą z trocinami. A jak się pytał czemu tyle wody leją, że pod hałdami trocin woda stała głęboka na pól metra to mu powiedzieli, że to bhp a konsystencja jest dobra.
leszek
leszek 28.09.2018, 17:58
ty,,energetyk,, gdzie to trociny były na haudach .taki z ciebie energetyk jak z koziej......
Górnik
Górnik 29.09.2018, 22:44
Leszek haude to mosz w rzyci.
A CHOĆBY W SZCZECINIE NA WJEŹDZIE BYŁY haŁdy trocin!
A CHOĆBY W SZCZECINIE NA WJEŹDZIE BYŁY haŁdy trocin! 28.09.2018, 19:00
naucz się pisać po polsku "leszku" - podobno taki wykRZtałcony jesteś i w "mansie" testy na inteligencję robiłeś...
nad ranem
nad ranem 28.09.2018, 12:20
Jakie odgrzewane, jakie odgrzewane? Przecież jeszcze są ciepłe łóżka po aresztowanych.
wstyd
wstyd 28.09.2018, 11:38
znowu grubo!
bęc
bęc 28.09.2018, 11:02
To nieźle. Znowu?!
emeryt
emeryt 28.09.2018, 16:44
najwięcej w łapę dostawali pracownicy nawęglania kierownicy o wszystkim wiedzieli i też mieli z tego korzyści szafki na budynkach przesypowych były wypchane wódą i papierosami a gotowka w portwelach

Pozostałe