W tym aucie mieli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki exstazy

  • 29.09.2018, 17:58 (aktualizacja 29.09.2018 19:09)
  • KWP Szczecin
W tym aucie mieli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki exstazy Policja
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafiło blisko pół kilograma narkotyków, jakie policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych. Dwóm mieszkańcom powiatu myśliborskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pyrzyccy kryminalni prowadzili czynności na terenie powiatu, kiedy ich uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierującego osobowym Mercedesem. Ten gdy na wiejskiej drodze minął nieoznakowany radiowóz Policji gwałtownie przyspieszył, a następnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i porzucił pojazd w polu, a sam oddalił się do pobliskiego lasu. Nie zdążył jednak zabrać obciążających go dowodów.
W porzuconym pojeździe, który niebawem trafił na policyjny parking funkcjonariusze znaleźli narkotyki: amfetaminę, marihuanę oraz tabletki exstazy, a także inne przedmioty. Mimo, że samochód nosił obce tablice rejestracyjne policjanci szybko, we współpracy z kolegami z województwa lubuskiego i Myśliborza wytypowali kim mógł być kierowca.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji w Lipianach w godzinach wieczornych podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn poruszających się poboczem drogi. Jeden z nich przypominał wyglądem poszukiwanego.
W trakcie legitymowania szybko okazało się, że jednym z mężczyzn jest 35 – latek, który kilka dni wcześniej porzucił uszkodzonego Mercedesa. Policjanci zatrzymali także jego towarzysza - dwa lata starszego mężczyznę, który jak się wkrótce okazało także zamieszany był w narkotyki.
W wyniku przeszukań w miejscach zamieszkania mężczyzn kryminalni ujawnili i zabezpieczyli jeszcze kolejne 40 gramów amfetaminy, gotówkę, urządzenia do porcjowania narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów - mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Obaj podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Szczecin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

_
_ 1.10.2018, 12:57
Dużo nie zarobili, skoro takim trupem jeździli.
ten co liczy
ten co liczy 30.09.2018, 00:58
czego adminie się boisz, prawdy ?
nie naiwny
nie naiwny 30.09.2018, 09:29
Trzeba po prostu trochę poczekać aż komentarz zostanie opublikowany. Co myślisz, że w nocy ktoś siedzi i czeka kiedy cię zatwierdzić?
kangur
kangur 30.09.2018, 09:12
Wal więcej o tych handlarzach narkotyków. Może twoja wiedza przyda się policji.
zorro
zorro 30.09.2018, 09:44
Fajnie, że komentarze zostały uwolnione od rana i nie trzeba czekać na publikację.
ten co liczy
ten co liczy 30.09.2018, 00:39
PO zajeciu Afganistanu przez ussa produkcja opium wzrosła tam o 1000%, to jest wprowadzanie "demokracji" usraelskiej na świecie !!!
gill
gill 30.09.2018, 00:21
I bardzo dobrze, że wpadli sprzedawcy śmierci!
ana
ana 29.09.2018, 23:31
JAK MOJE ŻYCIE ZMIENIŁO PO SPOTKANIU Z PRAWDZIWĄ KREDYTĄ KREDYTOWĄ FIRMĄ. To jest moje zeznanie 30/08/2018, ale opowiem to jeszcze raz, mimo że nadchodzi bardzo późno, ale muszę tylko powiedzieć to zeznanie tutaj, aby każdy mógł być świadomy tej wspaniałej rzeczy, która wydarzyła się w moim życiu poprzez ***, jestem TRESCKA ze Świnoujścia w Polsce, wszystko dzięki **** Institute za umieszczenie tego wspaniałego uśmiechu na mojej twarzy 30 sierpnia i za stojące tam słowa w przyznawaniu mi tych pożyczek, jak to obiecali, tak było Zadziwiające 30 sierpnia, kiedy dostałem alert od mojego banku, że kwota pożyczki w wysokości 450 000,00 dolarów, o którą się ubiegałem z Instytutu Kredytów Prawnych, która została zaksięgowana na moim rachunku bankowym, jak obiecali bez jakiejkolwiek formy opóźnień, jestem bardzo podekscytowana zmiany w moim życiu, ponieważ nigdy nie wiedziałem, że naprawdę dostanę fundusze pożyczkowe i wiem, że to robią panowie i jest to cudowne w moich oczach. w końcu mogę spać z zamkniętymi oczami. Oto adres e-mail *** t firmy kredytowej, pod którym możesz również uzyskać pożyczkę: ***
Heniek
Heniek 29.09.2018, 22:26
Tomaszu Transparentny ! A ciebie nie chcą nawet na buraczanych polach.
kol
kol 29.09.2018, 22:11
Sami ćpają i sprzedają
beta
beta 29.09.2018, 19:06
taki swoisty sklep na kółkach ;)

Pozostałe