Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019

Żwirek w parku nie zachwyca

  • 01.10.2018, 20:40 (aktualizacja 01.10.2018, 21:04)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Żwirek w parku nie zachwyca
-Z wózkiem przedrzeć się przez park to mordęga! Wszystko przez ten żwirek, którym wysypane są alejki. Mam nadzieję, że to poprawią – mówi nam gryfinianka spotkana podczas spaceru z dzieckiem.

Czytelnicy są ciekawi, czy prace nad parkowymi alejkami są już zakończone, bo jeśli tak, to się trochę dziwią.

Przede wszystkim gryfinianie mają dobrą pamięć i mówią, że tak już było. Pani Grażynka spacerująca z psiakiem jest niezadowolona, podobnie jak jej milusiński czworonóg, któremu niezbyt wygodnie biegać po ostrym żwirku.

- Takie alejki już były i wiadomo jaki będzie efekt tej pracy w niedalekiej przyszłości - mówi nam pani Grażynka.

Niezadowolone z alejek są także panie, które spacerując po parku, co pewien czas muszą się zatrzymywać, żeby z pantofli wysypywać żwirek.

Nie są zadowolone również mamy i babcie spacerujące z pociechami. Pani Lidki maszerujący maluch przewrócił się i kolanko nie wyglądało ładnie.

Trzeba przyznać, że wysypane żwirkiem alejki wyglądają (szczególnie z daleka) bardzo ładnie, ale kojarzą się trochę z kocią kuwetą. Pytanie tylko czy w czasie deszczu ów żwirek nie będzie się zbrylał? Cóż, podobno trudno wszystkim dogodzić, ale w tym zdziwieniu gryfiniaków jednak jest dużo racji.

Czy można byłoby inaczej? Pewno można. Czy byłoby ładniej, wygodniej ? A może to jeszcze nie koniec ? Może prace w parku jeszcze nie są zakończone?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Modest
Modest 07.10.2018, 09:16
Park to duży minus ekipy Sawaryna. Wpadka. Nie robili szerokich konsultacji społecznych, które tak obiecywali, potem bujali się z przetargiem, a na koniec bujają tym co robią.
Pablo
Pablo 04.10.2018, 13:15
Jak zaczną budować HALĘ to dopiero Wam pół parku wytną!!!!
rozsądna
rozsądna 04.10.2018, 14:27
Miejmy nadzieję, że najpierw oni zostaną wycięci 21 października a następcy będą bez problemów psychicznych reagować na świat.
I zamiast budować w okresie wypowiedzenia landarę za 15 milionów w prezencie dla powiatu postawią przy gminnych szkołach 3 sale gimnastyczne po 3 miliony.

starczy jeszcze na remont boisk żeby mogły służyć mieszkańcom jako uzupełnienie kompleksu siłowni, placu zabaw i parku...
drzewiak
drzewiak 03.10.2018, 13:32
drzewa powcinane, a my już raczej nie doczekamy się tak pięknych:(Zanim wyrosną - nas już nie będzie. Za dużo wycina się drzew w Gryfinie!
Popiół dla obłudnika!!!
Popiół dla obłudnika!!! 03.10.2018, 12:23
tercet jak zawsze - jak wytykają im przewał w parku - "drzewa mogą się złamać", "przeciez nie połozy się asfaltu...

ALE WZDŁUZ PARKOWEJ WYCINAĆ PO OBU STRONACH TO MOŻNA?
katolik
katolik 03.10.2018, 11:23
tak ,tylko beton i asfalt.zabetonować i zaasfaltowąc wszystko.nikt nie pomyśli ,że przez ten żwirek ziemia oddycha.a tak nawiasem jak napisano czy godzi sie hasać po grobach .przecież ekshumacji nie było.
a człowiek w parku wdycha kurz...
a człowiek w parku wdycha kurz... 03.10.2018, 18:24
„oddychające ścieżki w parku” – cholera, co trzeba wdychać, żeby to wymyślić? To dlatego zwęzili główne alejki, żeby trawa miała „lepszy oddech”?
Zburz SP1, zrób pokropek ruin
Zburz SP1, zrób pokropek ruin 03.10.2018, 12:19
a kto ci mówi o asfalcie? Głupi jesteś?
Park miejski był już tu przed wojną - a cmentarzem przestał być przed pierwszą wojną!
precz z niszczycielami miasta!
precz z niszczycielami miasta! 03.10.2018, 07:06
Skurwaryństwo – to co się dzieje w parku, to co usiłują metodą faktów dokonanych przepchnąć na boiskach powiatowego liceum – byle przewałów jak najwięcej zaklepać i faktur z urzędu wypłacić.

przewał Wczoraj, 09:58 Zwężone o połowę najbardziej uczęszczane alejki - po co?
Zrywane krawężniki - które leżały wręcz idealnie - po co?
Zrywane wszystkie nawierzchnie - chociaż tylko na stokach trzeba było wzmocnić a w paru innych miejscach poprawić - po co?
Zlikwidowana alejka od przejazdu do furtki liceum - po co?
Wycinana kępa cisów, bo zaplanowali przez środek alejkę i nie potrafili ominąć - po co?
Nowe wyjście koło przejazdu 10 metrów od poprzedniego - po co?
Barierka w poprzek szlabanów - po co?

ZAGRODZONY BARIERKAMI WJAZD NA PERON 1 I 2 DLA KARETEK ITP - po co?

"bo największe pieniądze zarabia się na słomianych, nikomu niepotrzebnych inwestycjach" - jak mówił Ochódzki w Misiu...

To dlatego dobre krawężniki zostały połamane i wyrzucone jako gruz, zamiast być wykorzystane gdzie indziej...
cytat z Misia
cytat z Misia 03.10.2018, 10:49
Miś: Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?
edekk91
edekk91 03.10.2018, 09:05
Z tego co mi wiadomo to robili bardzo różni inwestorzy, np. Koleje. I to ich pytaj.
co otworzy usta...
co otworzy usta... 03.10.2018, 10:11
pytać to się powinien Sawaryn - mieszkańców - czy chcą wydawać tyle kasy na takie prace w parku i na halę zamiast boisk szkoły powiatowej!
Kłamcy zapowiadali, że będą konsultować - ale jak zwykle oszukali...
...to skłamie
...to skłamie 03.10.2018, 12:39
... to skłamie...
Nie pytał mieszkańców ani o swoją "halę" ani o dewastację parku!
"burmistrz nie moja kompetencja"
"burmistrz nie moja kompetencja" 03.10.2018, 09:26
"ludzi nie obchodzi, to burmistrz jest gospodarzem miasta" - pouczał Sawaryn jak był przewodniczącym rady...
ŁATWIEJ MU SCHODY CO 10 METRÓW ROBIĆ NIŻ BARIERKĘ PRZED SZLABANEM ZDJĄĆ?

No ale przecież Sawaryn nawet nie chciał pisma przewodniego podpiąć pod zapytanie radnych - bo mu się nie chciało...
wiki
wiki 02.10.2018, 18:31
Kiedy sciezka przez las do weltynia?
leń
leń 02.10.2018, 18:47
las wycięty, to trochę czasu zejdzie...
Alojzy
Alojzy 02.10.2018, 18:00
na gore zrobili tak samo nikt nie narzeka...
Alojzy
Alojzy 02.10.2018, 18:02
poprawka :gorce miało być
leń
leń 02.10.2018, 18:48
Ale o jaką górkę panu chodzi? Przecież jeszcze tam nie ma robót?
Alojzy
Alojzy 03.10.2018, 18:47
jest taki mini park na 11 listopada. tam tez zrobili ze zwirku i jakos funkcjonuje. ludzie spacerują kobiety chodza z wozkiem nikt nie narzeka, Pozdrawiam
prawie czyni różnicę...
prawie czyni różnicę... 03.10.2018, 19:22
z parku też chcą zrobić MINI PARK. A resztę na parking.
Klakier
Klakier 02.10.2018, 12:28
Bo to żwirek dla kota z kuwety capnęli.
ten co liczy
ten co liczy 02.10.2018, 10:37
To co wyprawia ten tercet to się wielkim filozofom abstrakcjonistom nie przydarzało, oni w swoich umysłach budowali swoje wizje, a nam tutaj jakieś horrendalne omamy wprowadzają nam za nasze pieniądze.
Ale tak to jest jak "yntelektualiści" biorą się za rzeczy na których w ogóle się nie znają, vide "atomowe" referendum, reszta jest milczeniem, przy urnach się spotkamy !
Opera mydlana
Opera mydlana 02.10.2018, 12:32
Umieją grać na nerwach, to trzeba przyznać
Do Mietka
Do Mietka 02.10.2018, 10:16
Mietek - kadencja ci się kończy - a ty - co zrobisz - to fuszerka i tynk odlatuje albo żwirek się sypie...

A Gryfino brudne i zaniedbane jak nigdy. No ale śmietniki pod urzędem pełne wiesz dlaczego:)
precz z niszczycielami miasta!
precz z niszczycielami miasta! 03.10.2018, 07:08
Nie po to pan wiceburmistrz kręcił zapytany czy manipulował przy przetargach, żeby teraz owoców nie zjeść!
z
z 02.10.2018, 10:08
Zrobią, źle. Nie zrobią, źle. Andrzej tematy ci się kończą, bo już 17 raz o parku piszesz. Dawno nic o pełnych śmietnikach nie było... A no i jeszcze urząd miasta się sypie. Tyle w ramach podpowiedzi. Nie ma za co :)
Do Mietka
Do Mietka 02.10.2018, 10:14
Jeszcze przypomniec można bezprzetargową dzierżawę kortów, bezprzetargowe remonty, brak remontów w przedszkolu - ale tobie się kadencja kończy, Mietek.

I można tobie 17 razy od kwietnia pisac, że z tym parkiem coś nie tak - A TOBIE I TAK SIĘ NIE CHCE ZAREAGOWAĆ...
z
z 02.10.2018, 10:38
I do tego obsesja na punkcie Mietka...A po nocach Ci się nie śni? Bo ponoć farmaceutykami można takie rzeczy stłumić....
:)
:) 02.10.2018, 10:52
A kto odpowiada za bajzel w gminie jak nie burmistrz? A odnośnie farmaceutyków psychiatrycznych to możesz pytać kolegę...
do umig
do umig 02.10.2018, 10:13
Z: Naprawdę myślisz, żeto tylko jednemu Andrzejowi nie podoba pseudoinwestycja w parku? Myslisz, że mieszkańcy tego bałaganu - którego nie ogarniacie - nie widzą? Uważasz, że sypiący się urząd jest ok? Z naprawdę powinieneś już odpoacząć...
z
z 02.10.2018, 10:23
To już po prostu nudne. Nie twierdzę, że tylko jemu się to nie podoba. Nie twierdzę, że sypiący urząd jest ok. Widać tylko na tym portalu podsycanie nienawiści wylewanie wiader jadu i wszystkich komentujących, którzy na pewno zrobili by wiele rzeczy lepiej...zza klawiatury i ekranu...
do znudzonego mieszkańcami - odpoczniesz za 3 tygodnie
do znudzonego mieszkańcami - odpoczniesz za 3 tygodnie 02.10.2018, 10:55
Nie twierdzisz ale twierdzisz. Adwokackie gadanie. Od kwietnia mieszkańcy zgłaszają że w parku źle się dzieje -a Sawaryn milczy.
A ty "podsycanie nienawiści"!
Naprawdę myślisz że to "nienawiść albo miłość"?

To ocena zadufanych nadętych buców. Którzy lekceważą głosy mieszkańców i nie potrafią nic zrobić dobrze...
odnosnie leniuchów
odnosnie leniuchów 02.10.2018, 11:09
Dostają już fijoła., Nie trzeba było tyle lat leniuchować.
hm
hm 02.10.2018, 10:11
Jak mają tak robić to tak, lepiej niech nie robią.
!
! 02.10.2018, 10:57
czego się nie dotkną - fuszerka. Czy Sawaryn pozwoliłby na rozrycie własnego podwórka na pół roku I TO CAŁEGO NA RAZ - tak jak w parku?
Gryfinko
Gryfinko 02.10.2018, 09:58
Nawiedzona gryfinianka niech sie w łeb puknie. Pewnie jakas nadęta eko mama
do umig
do umig 02.10.2018, 10:13
Najłatwiej wam przychodzi obrażanie mieszkańców.
przewał
przewał 02.10.2018, 09:58
Zwężone o połowę najbardziej uczęszczane alejki - po co?
Zrywane krawężniki - które leżały wręcz idealnie - po co?
Zrywane wszystkie nawierzchnie - chociaż tylko na stokach trzeba było wzmocnić a w paru innych miejscach poprawić - po co?
Zlikwidowana alejka od przejazdu do furtki liceum - po co?
Wycinana kępa cisów, bo zaplanowali przez środek alejkę i nie potrafili ominąć - po co?
Nowe wyjście koło przejazdu 10 metrów od poprzedniego - po co?
Barierka w poprzek szlabanów - po co?

ZAGRODZONY BARIERKAMI WJAZD NA PERON 1 I 2 DLA KARETEK ITP - po co?

"bo największe pieniądze zarabia się na słomianych, nikomu niepotrzebnych inwestycjach" - jak mówił Ochódzki w Misiu...

To dlatego dobre krawężniki zostały połamane i wyrzucone jako gruz, zamiast być wykorzystane gdzie indziej...
!
! 02.10.2018, 10:58
Tego zwężania alejek i całej reszty w parku nikt przy zdrowym umyśle nie pojmie...
gd
gd 02.10.2018, 09:29
Zmarnowane pieniądze. Park zdewastowany . Alejki nie nadają się do spacerowania. Drzew coraz mniej. Dobre samopoczucie rządzących coraz lepsze. Dość tego!

precz z niszczycielami miasta!
precz z niszczycielami miasta! 03.10.2018, 07:11
Kłamcy i oszuści z nikim nie konsultowali ani zmian w parku ani budowy swojej hali dla powiatowego liceum! Co miała kosztować 9 a już kosztuje 15!
Nic dziwnego że chcą jak najszybciej przed wyborami po trupach do faktur...
yyy
yyy 02.10.2018, 09:19
a może czerwony dywan Wam rozłożyć
przypomnijcie sobie w jakim stanie były ścieżki, a jak wyglądają teraz
jest SUPER a żwirek z czasem wbije się w podłoże
czerwony dywan
czerwony dywan 02.10.2018, 09:47
Idioto z urzędu - JEST GORZEJ NIŻ BYŁO! Przez całą kadencję nie naprawialiście wypłukanych przez wodę alejek "bo szykujemy się do SYSTEMOWEJ" - a i tak było łatwiej przejść!

Jak "żwirek" nie jest wbity, to trzeba było walec zatrudnić - bo po deszczu wszystko spłynie i zatka kanalizę na Niepodległości!
yyy
yyy 04.10.2018, 09:29
do IDIOTY czerwony dywan - nie jestem z urzędu ale jestem mieszkańcem Gryfina
a jeszcze jedno - walec to Ty jesteś :-)
walec:)
walec:) 04.10.2018, 14:47
pewnie że nie jesteś - rzadko bywasz. Ale pogardliwy i przemądrzały ton odnośnie dewastacji parku łatwo rozpoznać...
hm
hm 02.10.2018, 09:16
Nie zachwyca??? To co zrobili z tym parkiem to jest tragedia! Kiedyś to było genialne miejsce do spacerów. Teraz to jest porażka, buty całe upieprzone, zakurzone, co oni tam wysypali? Cement? Powinien się tym zająć prawnik, jak można tak zniszczyć park?
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 02.10.2018, 17:00
Podobnie jest zagospodarowany nowy plac przy Opolskiej. Z daleka ok, ale jak chce się przejść od bloków przy działkach w stronę osiedla GT to tragedia. Buty uwalone i jeszcze ta wąska alejka w połowie zakręca w bok. NIKT nie pomyślał ze ścieszki robi się tam gdzie ludzie już wyrobili potrzebne ciągi piesze. Projekt zza biurka. Szkoda kasy.
Toy Toy Bryza
Toy Toy Bryza 02.10.2018, 08:28
To nie park , tylko poniemiecki cmentarz .
doczytaj
doczytaj 02.10.2018, 09:49
głupi ten twój tekst. Doczytaj sobie, kto założył tu park
Aka
Aka 02.10.2018, 07:55
Asfalt ! Glosujmy za asfaltem!
kasia
kasia 02.10.2018, 07:08
Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził .
obywatel
obywatel 02.10.2018, 10:00
Tercet nikogo z mieszkańców nie pytał czy chcą zmiany i jakiej zmiany chcą! Oby nie zdążyli zdewastować górki miłości!

Pozostałe