Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Czy dostałeś SMS z ostrzeżeniem?

  • 02.10.2018, 15:31 (aktualizacja 02.10.2018, 16:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy dostałeś SMS z ostrzeżeniem?
Do wielu mieszkańców dotarł SMS gdzie w treści czytamy groźny nie brzmiący apel: "Nie wychodź z domu jeśli to niekonieczne". Krótka informacja zawiera ostrzeżenie, że będzie wiało w rejonach nadmorskich. Od kogo ten SMS o zagrozeniu? Kto zna nasz numer komórki?

Pełna treść SMS jest następująca: Uwaga, w powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Śledź informacje pogodowe.

Alert RCB to informacja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jest to elementem systemu zarządzania kryzysowego podległego prezesowi Rady Ministrów.  RCB ma za zadanie zapobiegać kryzysom, a w razie ich wystąpienia, minimalizować ich skutki. RCB dokonuje też  analizy zagrożeń w oparciu o dane uzyskiwane ze wszystkich możliwych ośrodków kryzysowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie ma dostępu do naszego numeru telefonu. RCB skorzystało z pomocy operatora. Informacje wysłano ze stacji przekaźnikowych.

Sztorm będzie na morzu. U nas jutro ma po prostu silnie wiać. Warto o tym wiedzieć wybierając się rano w środę w podróż, czy choćby do pracy.



 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec Gryfina
Mieszkaniec Gryfina 03.10.2018, 11:32
Ja jestem w delegacji w Kasel (Niemcy) i też otrzymałem w/w sms-a! Czyli jaki przekaźnik mi to wysłał!
Wacek
Wacek 03.10.2018, 16:41
Jakis arabski przeciesz nie polski
hoho
hoho 03.10.2018, 11:40
Pewno masz u niemieckiego operatora Tmbile
południe powiatu
południe powiatu 03.10.2018, 09:33
Musi coś być nie tak bo co chwila prąd wyłaczają.
zaw. kierowca
zaw. kierowca 03.10.2018, 09:26
tak wialo ze na drogach pelno galezi
Juzer
Juzer 02.10.2018, 22:20
Skoro to zagrożenie w powiatach nadmorskich to czemu w Gryfinie też takie SMSy przychodziły? Chyba komuś powiat gryficki pomylił się z powiatem gryfińskim.
Tornado
Tornado 02.10.2018, 19:30
To ostrzegają o tym co w tytule iGryfino ? (...)

Część komentarza usunięta. admin2
Silny wiatr
Silny wiatr 02.10.2018, 19:01
Niemiec zakluca zasięg gsm. O boże
msg
msg 02.10.2018, 19:09
To obić mu R.Y.J.A.
Karolina
Karolina 02.10.2018, 18:41
Dostalam SMS jestem sama w domu,co robić,co robić?
Xxx
Xxx 03.10.2018, 11:47
Znajdź sobie bolca strach minie
S O S
S O S 03.10.2018, 07:30
Podaj nr tel.ktos na pewno przyjdzie z pomocą
Wiatr
Wiatr 02.10.2018, 19:02
Włącz sobie 19+,
opuszczony jak gacie
opuszczony jak gacie 02.10.2018, 17:30
Jeszcze nie dostalem,co jest kuzwa pisac mi tego sms biegusiem
zygzakowata
zygzakowata 02.10.2018, 19:37
Należysz chyba do wykluczonych, których nie trzeba ostrzegać :))))
Irena
Irena 02.10.2018, 17:27
Dziekujemy.

Pozostałe