Marek Lickendorf - kandydat do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

  • 7.10.2018, 23:29 (aktualizacja 08.10.2018 03:19)
Marek Lickendorf - kandydat do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego
Jako lekarz od wielu lat leczę i opiekuję się pacjentami. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiem jak tworzyć nowoczesną opiekę medyczną w naszym województwie. Sport to pasja i sposób na wspieranie potrzebujących. Stworzyłem fundację i reprezentację żeglarską dla osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych z całego regionu.

Jestem doktorem nauk medycznych, neurochirurgiem na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej w Szczecinie. Moi Rodzice są lekarzami w Pyrzycach. Jest to moje rodzinne miasto. Wspólnie leczymy mieszkańców naszego regionu.

Wiem jakie problemy mają szpitale w naszym regionie. Wiem jak unowocześnić szpitale, jak zapewnić dobrą opiekę zdrowotną pacjentom z małych miast. Obsługiwałem pierwszy w Europie wschodniej system neuronawigacji mózgu w Klinice Neurochirurgii w Szczecinie. Tworzyłem projekty medyczne we współpracy międzynarodowej. Szczególnie ważni są dla mnie Mali Pacjenci. Możemy zrobić dużo dla diagnostyki, leczenia nowotworów mózgu i rdzenia kręgowego u dzieci. Dziś przy wsparciu samorządów i unii europejskiej możemy leczyć skutecznie tutaj w regionie, by pacjenci nie musieli szukać pomocy poza nim i za granicą.

Żeglarstwo to sposób na wypoczynek i pomoc potrzebującym.

Stworzyłem fundację „Anioły lubią żywioły”. Jej celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Chce w województwie zachodniopomorskim stworzyć warunki do rozwoju żeglarstwa i hipoterapii dla dzieci najbardziej potrzebujących. Te dzieci są jak Anioły uwięzione w chorym ciele, ale z ogromną potrzebą rozwoju i akceptacji. Dajmy im żagle, łodzie i wiatr, a one rozwiną swoje skrzydła. Stwórzmy razem regatową i paraolimpijską reprezentację dzieci z całego województwa.

Zbieram ludzi wokół tych idei.

Przyłączcie się!

 

Marek Lickendorf

 

 

Materiał wyborczy sfinansowany ze środków KWW Bezpartyjni Samorządowcy

Zdjęcia (2)

Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe