Rozebrali jedną świetlicę i postawili nową. Uroczyste otwarcie z pompą

  • 8.10.2018, 15:12 (aktualizacja 08.10.2018 15:26)
  • dost.
Rozebrali jedną świetlicę i postawili nową. Uroczyste otwarcie z pompą dost.
Nowa świetlica powstała dla mieszkańców gminy. W miejsce starego, niszczejącego obiektu w Dębinie, powstała nowa budowla. Uroczyste otwarcie świetlicy nastąpiło w sobotę, 6 października 2018 roku.

Zgodnie z przyjętym planem prace budowlane zakończono z końcem lipca 2018 roku. Po wszystkim odbiorach technicznych nowa infrastruktura gotowa jest do użytku. Świetlica w Dębinie to kolejne miejsce integracji, nauki i wypoczynku w gminie Stare Czarnowo.

- Budynek świetlicy w Dębinie był w złym stanie technicznym, który odbiegał od przyjętych standardów. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja grzewcza spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy, po której nie ma już śladu. Wybudowaliśmy na jej miejscu nowy obiekt. Niech służy mieszkańcom jak najlepiej - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie jest drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składa się z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Całość uzupełnia taras, miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełnia również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom gwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu.

- Nowa świetlica jest przykładem, jak bardzo mieszkańcom Dębiny potrzebna jest infrastruktura edukacyjno-kulturalna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten obiekt będzie tętnił życiem - przekonywała przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

Dodatkową atrakcją podczas otwarcia świetlicy był występ chóru z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Z kolei po części oficjalnej, czas przyszedł na animację, w których oprócz dzieci, aktywnie udział brali wszyscy mieszkańcy Dębiny.

W gminie Stare Czarnowo działa w sumie 11 obiektów tego typu. To budynki w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej, Kartnie, Kołbaczu, Kołowie, Nieznaniu, Starym Czarnowie, Żelewie i Żelisławcu. We wszystkich dopisuje frekwencja.

Inwestycja zrealizowana została ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Jej koszt to prawie 800 tys. zł.

dost.

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 12.10.2018, 18:24
Pan Arek nawet dobrze się wysłowić nie umie niestety ale nie urzekła mnie jego historia ...panu dziękujemy już 12 lat mieliśmy to co mieliśmy nic pa do Cedyni
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 12.10.2018, 11:32
Zdaje się, że to właśnie kto inny będzie musiał się tłumaczyć z owego braku szacunku, prawda? Już niedługo. Najpierw pożegnamy zestresowanych w wyborach i pogrzebiemy ich marzenia o błyskotliwych karierach w samorządzie, a potem cała reszta. Powoli, sukcesywnie do przodu.
Kołbaczanka
Kołbaczanka 12.10.2018, 11:14
Obrażanie kontrkandydata jest oznaką braku szacunku do ludzi i wyborców ale zdaje się to u obecnej ekipy standard. tak czy siak mam nadzieję że pan Arek utrze wam nosa.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 11.10.2018, 16:47
Heniu się poprawił, ale i tak musiał strzelić gafę, bo nie byłby sobą. Jak to z wami w końcu jest? Potraficie cokolwiek zrobić dobrze czy czego się nie tkniecie to wtopa?
Heniek
Heniek 11.10.2018, 16:33
Czas na zmiany wójta!
Gumiś
Gumiś 11.10.2018, 16:48
Czas żebyś Heniek zrozumiał że jest to niemożliwe. Pani Grzywińska to najlepszy wójt na świecie, ten twój kandydat to cienki Bolek. Był już niesprawdził się to po co drugi raz wybierać.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 11.10.2018, 09:24
No to zmieniajmy dalej. Widzę, że nawet Heńkowi spodobało się hasło wójtowej. Źle się dzieje w obozie przeciwnika.
Heniek
Heniek 11.10.2018, 06:50
Czas na zmiany, zmiany, zmiany...
ADWOKAT
ADWOKAT 10.10.2018, 23:56
BRAWO PANI WÓJT, WYBORY WYGRANE NA 100%.
Heniek
Heniek 11.10.2018, 16:33
Wątpię
Gumiś
Gumiś 11.10.2018, 16:49
A kogo to obchodzi
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 19:05
I to jest właśnie ten żenujący poziom, którym się posługujecie. Kłamstwa, pomówienia, manipulacje. Brakuje argumentów to trzeba coś wymyślić i obrzucić, może się przylepi. I wy macie czelność pisać o szanowaniu kogokolwiek? Cóż za hipokryzja. Jak zwykle Piotrze (taaaa, Piotrek, na pewno) zabrakło odwagi, aby pociągnąć dalej temat, prawda?
piotrek
piotrek 10.10.2018, 18:07
Przepraszam ale byłem na otwarciu i muszę stwierdzić niestety z przykrością, że ta świetlica to jakaś pipidówka i to za 800 tys. to już śmierdzi korupcją. Ona jest mniejsza niż w Kartnie a tam nie ma prawie dzieci. To jakiś żart albo wałek finansowy, jestem zażenowany.
...i
...i 12.10.2018, 18:26
wałek to ty hehehehehe
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 14:23
Chodnik w Starym Czarnowie, który prowadzi na Orlika i akcja z karteczką. Mówi ci to coś wyborco?
Rada
Rada 10.10.2018, 15:57
Kuźniar jesteś pracownikiem samorządowym nie wolno ci zajmować się polityką!
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 17:20
Dla ciebie to już nie ma ratunku. Beznadziejny przypadek.
wyborca
wyborca 10.10.2018, 13:52
ja głosuję na pana Arka, to człowiek który się nie chwali jest uczynny i mądry
Alicja
Alicja 10.10.2018, 23:52
Po czym można poznać, że jest mądry? A oczywiście uczynny jest teraz, szkoda, że nie był w poprzedniej kadencji. Ludzi miał za nic. Wywyższał się, a nie miał powodów.
heniek
heniek 11.10.2018, 06:52
Właśnie o to chodzi że był zawsze w przeciwieństwie do Was nie szanujecie nikogo i to Wy się wywyższacie i to cię boli
Alicja
Alicja 11.10.2018, 16:57
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc ,,wy" wypowiadam się w liczbie pojedynczej jestem pojedynczy i mam takie zdanie. Nic mnie nie boli nie mam kompleksów w przeciwieństwie do ciebie. Już widać jaki poziom reprezentujesz skoro imię piszesz z małej litery, wszystko jasne.
zadowolony
zadowolony 10.10.2018, 13:52
Jest nowa świetlica to się cieszmy.
Zadowolony
Zadowolony 10.10.2018, 13:40
Ja głosuję na Marzenę Grzywińską. Sprawdziła się na tym stanowisku. Tylko ślepy nie widzi różnicy.
popieram
popieram 10.10.2018, 13:56
a ja na Łysika, tylko się nie chwale
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 14:37
Nic dziwnego, bo nie ma czym się chwalić.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 11:58
Kampania wyborcza wójtowej widać przynosi efekty, przekaz skutecznie dociera do kolejnych mieszkańców, a kłamstwa i pomówienia nie wytrzymują naporu prawdy. Poddenerwowanie w obozie przeciwnym już dawno przerodziło się w panikę, czego efektem są chaotyczne i absurdalne ruchy. Zanosi się na ciężki nokaut spanikowanych 21 października, dla niektórych będzie to koniec kariery w samorządzie, a pozostałym będzie trudno się pozbierać po takim dewastującym ciosie. Ale najlepsze nastąpi jeszcze po tym. Trochę cierpliwości.
he
he 10.10.2018, 13:51
jakie kłamstwa proszę podać? kłamstwa to twoja praktyka i podpuszczanie ludzi
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 14:20
Ależ proszę bardzo. Kłamstwem jest na przykład twierdzenie, że gmina posiada zadłużenia w wysokości (do wyboru) 4/6/10 milionów. Co więcej, te perfidne kłamstwo jest nadal rozpowszechniane mimo przekazania oficjalnej informacji o stanie finansowym gminy. Co ty na to? Chcesz więcej? To ustosunkuj się najpierw do tego, a dostaniesz kolejne, do ustosunkowania których również cię zachęcę.
Mieszkanka Dębiny
Mieszkanka Dębiny 10.10.2018, 11:35
Jestem w szoku na gminnej stronie pisze że świetlica kosztowała 800 tysięci w wszystko z budżetu gminy!!!!!! To jakiś wałek chyba!
Adwokat
Adwokat 10.10.2018, 23:50
Sama jesteś wałek
Józek
Józek 10.10.2018, 11:25
Jaka jest różnica rozdawania wyborcom długopisów i innych gadżetow od dawania piwa czy wódki. Wg mnie obie formy to przekupstwo. A widziałem panią wójtową jak rozdaje coś mieszkańcom po chałupach. Proszę o informacje gminnego eksperta: prawego sierpowego, porozmawiajmy o fatrach i tp.
mieszkaniec kołbacza
mieszkaniec kołbacza 10.10.2018, 11:10
Żenujące są wpisy pracowników urzędu, którzy robią pijar wójtowej i obrażają przy tym konkurentów. Takich ludzi powinno się eliminować z pracy w samorządzie panie Kuźniar.
porozmawiajmy o faktach
porozmawiajmy o faktach 10.10.2018, 09:33
Były fan, głosowałeś na wójtową? Aha i jaki jeszcze kit chcesz wcisnąć? Taki, że gmina ma 10 baniek długu? Raz piszecie, że 4 bańki, za chwilę 6, a teraz 10. Jak widzisz wasze kłamstwa bardzo szybko wychodzą, nawet nie potraficie utrzymać jednej linii. Jak masz wątpliwości to zwróć się oficjalnym pismem do urzędu, ale wątpię by odpowiedź cię usatysfakcjonowała.
Były fan
Były fan 10.10.2018, 03:06
Przychodzę znowu z pracy i muszę stwierdzić że to co wmawiają zwolennicy Grzywińskiej to jedna wielka ściema. Ktoś nas zamęcza że na 19 .09. Był taki kredyt a ja pytam jaki jest dzisiaj 10000000? Mln. Mieszkańcy to nie odioci. Obrażacie pana Łysika co pokazuje jak boicie się przegrać. Ps. Głosowałem 4 lata temu na panią Grzyw. ale niestety zawiodłem się. Wg mnie jest nieszczera, cyniczna i nie szanuje ludzi.
Ceglaty
Ceglaty 10.10.2018, 05:00
Przypomnijcie sobie za poprzdniej ekipy gdzie cie miał pan Łysik

Pozostałe