Złodziej telefon ukradł ze stolika

  • 9.10.2018, 20:50 (aktualizacja 09.10.2018 22:02)
Złodziej telefon ukradł ze stolika
Chwila nieuwagi i zapomnienia. 36-latek swój telefon zostawił na chwilę na stoliku przed blokiem. Gdy wrócił, jego komórki marki Samsung A6 już nie było.

Do kradzieży doszło 6 października 2018 r. w Troszynie (gmina Mieszkowice). Dochodzenie prowadzi komisariat Policji w Chojnie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmmm
hmmm 10.10.2018, 09:38
Kto zostawia komórkę przed blokiem i idzie do domu?
Jz
Jz 9.10.2018, 21:45
Przytoczone:
Wszystkie numery identyfikujące naszą kartę SIM jak i telefon są przechowywane u operatora, gdy jesteśmy zalogowani do sieci (np. w stanie IDLE - czyli czuwania). Mowa tutaj np. o numerze IMSI, który jednoznacznie identyfikuje każdą kartę SIM w sieci operatora.

Wchodząc bardziej w szczegóły, numer IMSI składa się z następujących numerów: IMEI = TAC + FAC + SNR + SP, co pozwala zidentyfikować każde urządzenie mobilne. Jak zatem widać, operator telekomunikacyjny jest w stanie bez problemu namierzyć włączony telefon komórkowy. W przypadku, gdy jest on wyłączony, takie namierzenie jest niemożliwe, gdyż telefon nie wysyła wtedy żadnych sygnałów kontrolnych do stacji nadawczej.

napisał(a):
Ale wracając do tematu, może ktoś z Was wie dokładniej, jakie funkcje/usługi telefonu są blokowane podczas wysłania takiego SMSa blokującego?
Blokowany jest cały telefon, tak, że uniemożliwia to korzystanie z niego. Wydaje mi się, że zdalne wysłanie SMS-a zablokuje cały telefon, tak, że wymiana karty SIM na nową nie pomoże.

Gdy zostanie nam np. skradziony smartfon, musimy zgłosić ten fakt na policji, wtedy mając odpowiedni dokument będziemy mogli udać się do operatora, który zablokuje nasz telefon na podstawie numeru IMEI. Warto przy tej okazji przytoczyć informację, że smartfony Samsunga posiadają wbudowaną aplikację, która totalnie zabezpiecza nasz telefon przed kradzieżą. (W dzisiejszych czasach już połowa znanych marek).

Otóż w momencie zmiany karty SIM, w telefonie zostaje określone jego położenie na podstawie trzech najbliższych anten telekomunikacyjnych. Zostaje też wtedy wysłana wiadomość zawierająca IMEI i nowy numer telefonu do wcześniej określonych przez nas odbiorców. Można także kontrolować zgubione urządzenie, zlokalizować je, zdalnie wymazać pamięć oraz zablokować.
okradziony
okradziony 10.10.2018, 02:11
Dzięki!

Pozostałe