List otwarty radnego sejmiku wojewódzkiego Artura Nycza do burmistrza Mieczysława Sawaryna w sprawie przedszkola

  • 10.10.2018, 14:21 (aktualizacja 10.10.2018 14:31)
List otwarty radnego sejmiku wojewódzkiego Artura Nycza do burmistrza Mieczysława Sawaryna w sprawie przedszkola
Szanowny Panie Burmistrzu, Mając na uwadze toczącą się publiczną dyskusję nt. stanu Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie, filia przy ul. Sprzymierzonych 5, zwracam uwagę i informuję, że od dnia 1 października 2018 r. do 30 listopada 2018 r. do godz. 15:00 można składać wnioski w ramach Działania 2.6 Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

W ramach konkursu wsparcie mogą uzyskać projekty stanowiące kompleksową głęboką modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej, a podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne i osoby prawne jst.

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi łącznie 6 544 269,00 PLN.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu środkami UE wynosi 85% wydatków kwalifikowanych projektu.

Lista rzeczy które można sfinansować w ramach projektu jest dość długa, ale w kontekście naszego przedszkola warto wymienić m.in. wydatki na prace budowlane, instalacyjne i adaptacyjne, m.in.:

  • ocieplenie obiektu: przegród zewnętrznych obiektu, w tym ścian zewnętrznych, podłóg;
  • dachów i stropodachów wymiana okien, drzwi zewnętrznych;
  • wymiana oświetlenia na energooszczędne;
  • przebudowę systemów grzewczych.

Wydaje się, że w zasadzie konkurs wyczerpuje najważniejsze potrzeby remontowe budynku przedszkola.

Szanowny Panie Burmistrzu,

Jeśli już Pan złożył projekt w niniejszym konkursie to proszę podać tę ważną informację do wiadomości opinii publicznej. Jeśli Pan tego jeszcze nie zrobił lub nie planuje Pan starać się o te środki to zwracam się ( no cóż chyba z prośbą ) żeby Pan nie zmarnował tej szansy. Jest jeszcze wystarczająco czasu żeby przygotować dobry projekt i powalczyć o środki dla przedszkola, tym bardziej że to ostatnia szansa w ramach działania 2.6. RPO.

Z poważaniem

Artur Nycz

 

Poniżej link do strony ze szczegółami naboru:

http://www.rpo.wzp.pl/skorzystaj/nabory

P.S. Jeśli list ukaże się w mediach elektronicznych, chciałbym poprosić internautów o nie komentowanie ( ani pozytywne ani negatywne). Niech to będzie wspólny wniosek do Burmistrza o podjęcie działania.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stępel
stępel 12.10.2018, 22:17
A kto list otworzył przed wysłaniem? Schetyna?
Trol
Trol 11.10.2018, 17:24
Ewa Dudar tylko ona w sejmiku miała wpływy....
Bicie piany co cztery lata
Bicie piany co cztery lata 11.10.2018, 13:02
Artur tszymaj siem!
do bijącego pianę:)
do bijącego pianę:) 11.10.2018, 14:01
Paweł - bo ci trzepaczka się zmęczy:)
leszek
leszek 11.10.2018, 12:01
mam propozycję .urządżmy referendum i uchwalmy dobrowolny podatek od każdego mieszkańca na cele społeczne .np 10 zł miesięcznie .nie jest to dużo ale by wystarczyło na remonty ,rewitalizacje nabrzeża ,targowiska itp.aktywni atakujacy obecne władze do dzieła
podatnik
podatnik 11.10.2018, 14:00
leszku - a co Sawaryn robi z tymi podatkami, które są? Powiatowej szkole salę za 15 melonów, chociaż normalne sale kosztują 3? Starczyłoby na sale dla gminnych szkół i na remont trzech przedszkoli - albo budowę czy adaptację na terenach wiejskich.

Nie jest sztuką podwyższyć podatki i chwalić sie "mamy więcej pieniędzy"...
Pikuś
Pikuś 11.10.2018, 12:15
Już płacimy podatki. W różnych formach. Więc może nam potrzebny ktoś kto będzie potrafił tym zarządzać. Jak do tej pory wszystkie gminne inwestycje z lekka chybione lub robione bez potrzeby jakby innych ważniejszych spraw nie było. Park, sala gimnastyczna cztery razy droższa niż powinna, wojenki na moście...itp itd. Nie wspominając o delegacjach do zaprzyjaźnionych gmin w Gruzji.
prosta recepta
prosta recepta 11.10.2018, 12:15
Po co mamy się składać prywatnie dodatkowo, jak wystarczy złożyc wniosek i gmina dostanie większość potrzebnych pieniędzy?
kawior
kawior 11.10.2018, 08:52
I tak dbaja o oświatę. Z rządowego programu żłobek wybudowali i zadowoleni.
ordynator
ordynator 11.10.2018, 00:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

dublet
dublet 10.10.2018, 23:18
Oczywiście, że nie złożyli. Tu trzeba popracować.
stałe pytanie
stałe pytanie 11.10.2018, 12:16
A o jakie przedszkole chodzi? Czy mozecie do tego dołączyć mapkę?
wyborca
wyborca 10.10.2018, 22:48
Panie Nycz, gdzie pan był przez cztery lata? Teraz się pan obudził? W kampanii wyborczej? Wstyd!!! Nie potrzeba nam takich reprezentantów. Ja już na pana nie zagłosuję.
niewybieralny...
niewybieralny... 10.10.2018, 23:53
Panie Nikitiński - gdzie pan był przez cztery lata? Byłeś pan w tym przedszkolu? Zrobiłeś pan tam coś? Choćby troszkę?

Nie zagłosuję na pana. A przepraszam - nikt na pana nie zagłosuje...
nie ta kompetencja
nie ta kompetencja 10.10.2018, 23:17
Przecież Nycz by pewno nie zajął się przedszkolem gdyby nie został zaatakowany przez KWW Mieczysław Sawaryn. I dlaczego miałby zajmować się wcześniej mieniem gminnym. Za to płacimy leniom z tercetu. NAwet nie parafrazując Sawaryna: Nie moja kompetencja.
żałosny kłamca
żałosny kłamca 10.10.2018, 23:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ortografia
Ortografia 10.10.2018, 22:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

likwor
likwor 10.10.2018, 20:48
Tak prawdę mówiąc to burmistrz zaczepił Nycza o to przedszkole.
przed wyborami ogień-po wyborach cisza
przed wyborami ogień-po wyborach cisza 10.10.2018, 20:26
Pani Małgorzato,ma pani całkowitą rację,natomiast takie działania,jakie prowadzi pan Artur to dla mnie drogowskaz,na kogo mam nie głosować.
 Marta
Marta 10.10.2018, 22:37
Mogę głosować na każdego tylko nie na Seweryna. Tak mówią mieszkańcy gminy.
Ewa
Ewa 11.10.2018, 08:15
Chyba ty tak mówisz. Bo ja słyszę co innego.
do pani Ewy:)
do pani Ewy:) 11.10.2018, 14:03
Pani Ewo - proszę wyjść z urzędu. Zresztą ci, których tam pani spotyka też mówią to pani w oczy ze strachu:)
Renata
Renata 10.10.2018, 20:49
Przecież to nie jest kwestia wyborcza tylko kwestia odpowiednich warunków dla naszych dzieci.
hospur
hospur 10.10.2018, 20:20
I taka ta oświata jak ten budynek.
Małgorzata K.
Małgorzata K. 10.10.2018, 19:47
Przepraszam, będzie dosadnie.
Z całym szacunkiem, ale przed wyborami nagle się, *** mać, wszystkim przypomina Pałacyk pod Lwami, przedszkole im. Misia Uszatka i inne ważne sprawy. Za to przez ostatnie lata wszyscy mieli to w doopie i spychali te, jak by nie było- ważne dla Gryfina sprawy- na dalszy plan. Spokojnie, wybory miną, ważne sprawy znowu ucichną. Jakie to przewidywalne... A szkoda...
władzy się nie przypomina, władza idzie z tym do sądu:)
władzy się nie przypomina, władza idzie z tym do sądu:) 10.10.2018, 21:14
ależ wystarczy poczytać na forum - że wielu przeszkadzała zapowiedź burzenia pałacyku półtora roku temu, czy innych zaniedbań!

Tercet zbiera żniwo swoich czterech lat...

W tym przedszkolu mógł zrobić COKOLWIEK - żeby chociaż jedno okno...
Ryszard W.
Ryszard W. 10.10.2018, 20:31
Jeżeli tego pana tam dziecko chodzi to jak najbardziej ma prawo domagać się lepszych warunków dla swojej pociechy, ale przecież też dla innych..
rada rodziców
rada rodziców 10.10.2018, 23:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

J.R. Rydzewski
J.R. Rydzewski 10.10.2018, 20:18
Malgorzato K. a tym amsz jakies kłopoty z wyszukliwaniem informacji. Nie popisuj się swoją niewiedzą. Podpowiem ci w wyszukiwarkę kliknij sobie hasło "Pałacyk pod lwami + gryfino" i wyskoczy sci mnóstwo artykułów.

Po drugie są wybory i nadszedł czas rozliczeń wyborczych obietnic sprzed lat. Trudno słowo się rzekło, kobyłka u płotu.
młynarz
młynarz 10.10.2018, 19:35
Wychodzi na to, że w gminie nie ma kompetentnego urzędnika aby umiał napisać taki wniosek. Jeżeli jest takowy, to jak się nazywa ?
mańka
mańka 10.10.2018, 21:38
tak to jest prawda w ramach oszczędności w UMIG projektami zajmują się wszyscy na kogo bęc taka polityka i takie efekty szczególnie w działce Napoleona tam jest sajgon na maxa i wręcz wyzysk człowieka znaczy pracownika.
rada rodziców
rada rodziców 10.10.2018, 23:45
Nikitiński musi odejść!
PSL.
PSL. 10.10.2018, 19:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pik
pik 10.10.2018, 19:10
No nareszcie jakieś wspólne działanie na rzecz mieszkańców. Oby tak dalej...i oby po udanej współpracy nie było problemu z ojcem lub też ojcami sukcesu. U mnie duży + :)
niestety
niestety 10.10.2018, 18:47
Nie ma Gryfino dobrego gospodarza i nie ma kto o to zadbać.
tylko wtedy
tylko wtedy 10.10.2018, 18:43
Trzeba by za nich to wypełnić.
Brama bańska
Brama bańska 10.10.2018, 18:15
Mnie też arturek chce styropianem obkleić?

Zimmmmnoooo miiii
tercetowi odwala!
tercetowi odwala! 10.10.2018, 19:19
Musisz z Holandii za dużo sprowadzać środków, skoro nie rozróżniasz renowacji zabytków średniowiecznych od wymiany okien w przedszkolu...
Podpowiedź
Podpowiedź 10.10.2018, 18:13
Panie Nycz. Po co Pan pisze listy? Trzeba było wypełnić wniosek i dać gotowca do podpisania burmistrzowi.

Pozostałe