Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Mieczysław Sawaryn o swoim wyborczym zawołaniu i pierwszej decyzji tuż po wyborach jako burmistrz nowej kadencji

  • 11.10.2018, 20:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieczysław Sawaryn o swoim wyborczym zawołaniu i pierwszej decyzji tuż po wyborach jako burmistrz nowej kadencji
Kontynuujemy czwartą turę pytań z serii „Trzy pytania do…”. Tym razem kandydatów na burmistrza Gryfina pytamy o hasło wyborcze i pierwszą decyzję po wygranych wyborach. Przepytujemy tym razem Mieczysława Sawaryna, który – co warto podkreślić – jako jedyny przesłał odpowiedzi w określonym terminie.

-Jakie jest pańskie hasło wyborcze?

Mieczysław Sawaryn: - Zrobimy jeszcze więcej.

 

-Dlaczego akurat takie?

Mieczysław Sawaryn: - Nie wymaga to szerszego komentarza. W skrócie, nadal będziemy rozwijali Gminę Gryfino we wszystkich jej aspektach.

 

-Jaka będzie Pańska pierwsza decyzja na stanowisku burmistrza po wygranych wyborach?

Mieczysław Sawaryn: -Moje decyzje podejmowane będą zgodnie z wieloletnim planem, który realizuję z moim zespołem i współpracownikami.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (133)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prawda
prawda 17.10.2018, 08:05
Wystarczy przeczytać ulotki Sawaryna sprzed 4 lat, żeby wiedzieć, gdzie ma te obietnice.
Smutne jest to, że niektóre z nich nie wymagały prawie żadnych kosztów czy pracy - a i tak wygląda na to, że Sawaryn nie czytał swoich ulotek...

Co widać po tych analizach, które robili mieszkańcy...
kiosk
kiosk 17.10.2018, 03:30
Kampanię Sawarynowi prowadzi Tomasz Miler.
strateg
strateg 17.10.2018, 08:26
A nie napoleon? I tak będzie Waterloo!
Pierdoła
Pierdoła 15.10.2018, 20:08
Panie Burmistrzu czas już krótki wyborcy sami wybiorą i ocenią . Jest wiele pytań bez odpowiedzi ok rozumiem. Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Ale dywan za krótki i wszystkiego się nie da zamieść. Naprawdę Pan myśli że Pani Dyrektor OPS(bez konkursu) przejdzie bez echa - wylezie w najmniej oczekiwanym czasie. I tak się Pan dał wpuścić w maliny. Nie wieżę. Taka pierdoła , to co musi się dziać dalej nawet nie pytam bo i po co.
O laska
O laska 15.10.2018, 22:36
A dla kogo kocyk pod pupcię ?
Fakt
Fakt 15.10.2018, 19:04
Leń jeszcze nic konkretnego nie powiedział,a już skłamał
kasandra
kasandra 15.10.2018, 08:39
Zrobimy jeszcze więcej dla siebie ,nie dla mieszkańców to prawda czy wycofanie roszczeni od ZEDO miało coś wspólnego z posadą pana S czy gmina coś zyskała pytam jako zwykły wyborca bo się waham na kogo głosować
legalista
legalista 15.10.2018, 22:54
Odstąpienie od ściągania nielegalnych dodatkowych podatków od ZEDO które uroił sobie maciuś z heniem wynikało z konieczności przestrzegania wyroku Trybunału Konstytucyjnego
czy na pewno?
czy na pewno? 16.10.2018, 00:11
znając zwyczaje, gdyby nie wystąpili, tercet oskarżyłby ich o działanie na szkodę gminy. Tym bardziej, że Trybunał wydawał decyzję dużo później. (no i sprawa była wątpliwa, że trafiła przed Trybunał...)

No i nie do końca to o tę sprawę chyba chodziło, przed otrzymaniem fuchy w PGE...
jaś
jaś 15.10.2018, 07:25
pan Mieczysław to picer taka gmina to podłość dla zwykłego petenta nie widzą człowieka tylko swoje głupie ego
Nie damy się nabrać
Nie damy się nabrać 14.10.2018, 16:40
Sawaryn już pokazał jak bardzo ma gdzieś gminę i mieszkańców. Nie damy się już nabrać na kolejne obiecywanki.
leń
leń 14.10.2018, 21:31
Dość nabierania ludzi! Dlaczego gminą rządzi wicek Nikityński skoro nie on został wybrany na burmistrza? Wicek ma wszelkie pełnomocnictwa, on podpisuje praktycznie wszystkie dokumenty. Pod jego nieobecność podpisują się na dokumentach naczelnicy. Czy tak jest rzeczywiście? Nie pozwólmy na farsę.
legalista
legalista 15.10.2018, 22:55
Nikitiński musi odejść tak jak każdy kłamca i leń !!!
jaś
jaś 14.10.2018, 09:08
krótko pan Mieczysław nie dotrzymuje danego słowa wiem to z autopsji
żubr
żubr 14.10.2018, 09:28
Miał cię zrobić wickiem i zrobił? A to pech dla mieszkańców.
Zwykła mieszkanka
Zwykła mieszkanka 13.10.2018, 23:58
Gryfino to piękne miasto i wspanialil ludzie - oprócz tych.którzy tylko anonimowo tu pisząc obrażają i krytykują- proszę pamiętać karma wraca Panie Burmistrzu powodzenia (tez napiszecie zaraz cos pogardliwego?)
coca
coca 14.10.2018, 09:29
Według mnie najgorzej piszą na FB. Jak się nie wstydzą?
KURCZAK
KURCZAK 14.10.2018, 02:14
Szanowna Pani.
Jestem z tymi panami na TY
Ale Paweł i Tomek to kto to jest .
Paweł nie powinien się wypowiadać na temat rodziny , traktowania żony
i wybryków synka .
Zadne media nie pisały o wybrykach synka Pawełka. A On uczy nas patriotyzmu i uczcziwości..

legalista
legalista 15.10.2018, 22:57
To ten sam co od starostwa kupił przy Łużyckiej działkę budowlaną za 50 tyś zł?
???
??? 14.10.2018, 07:59
o co chodzi z tymi wybrykami synka?
moim zdaniem
moim zdaniem 14.10.2018, 17:30
bardziej chyba chodzi o reakcję rodzica...
GRYFINO TO PIĘKNE MIASTO - tylko trzeba posprzątać...
GRYFINO TO PIĘKNE MIASTO - tylko trzeba posprzątać... 14.10.2018, 01:08
ty jakoś pod nazwiskiem nie piszesz? Może nie chcą być atakowani, pozywani?
Może mierzi chęć upokorzenia przez "wręczanie własnoręcznie robionych" laurek?
...
... 14.10.2018, 01:01
Ty też piszesz tu anonimowo mieszkanko, a nie obrażasz. Wstydzisz się czegoś, albo boisz?
karma
karma 14.10.2018, 00:23
Liczę na to, że karma szybko wróci. Za szczucie i haniebne traktowanie poprzednika, powinna wrócić bardzo szybko.
pamiętam
pamiętam 14.10.2018, 20:14
w dodatku za wysyłanie komisji lekarskiej czy aby nie symuluje na tydzień przed śmiercią...
Nie zaprotestowali, nie wnioskowali o zaprzestanie...

Milczeli...
Dotknę was
Dotknę was 15.10.2018, 22:41
To było dzień przed śmiercią gdy św. p. Henryk był w agonii. Karma do nich właśnie wraca. Niektórych już musnęła.
a propos
a propos 14.10.2018, 08:38
co mówił Nikitiński na sesji jak zdejmował ze stołu te znicze z popiołem?
"nie starczy":):):)
"nie starczy":):):) 14.10.2018, 10:42
Podobno coś bez sensu i w swoim stylu - popiół na głowę kłamców dostał, to pewnie się zastanawiał, czemu tak mało...
wyborca
wyborca 13.10.2018, 12:23
Taaaa, jestem za debatą
a po co?
a po co? 13.10.2018, 13:13
Sawaryn na proste pytania jako urzędnik reaguje agresją - jak z pytaniami o nagrody dla prezesów czy badania wody i ziemi wokół ujęcia - to niby jak z nim "debatować"?

Do tego trzeba słuchać i szanować pytających...
głos ludu
głos ludu 13.10.2018, 11:45
DEBATA. Chcemy debaty kandydatów na burmistrza! Odwagi!
kluczyk
kluczyk 13.10.2018, 22:49
Świetny pomysł. W kocu się okaże kto rządzi Gryfinem i kto powinien nim rządzić. Podejrzewam że debaty jak ognia boi się obecnie panujący. W Gryfinie nigdy nie było debaty a byłaby to ciekawa sprawa.
żadna atrakcja
żadna atrakcja 14.10.2018, 00:05
jak można debatować, jeśli na każde pytanie usłyszy się "proszę zwrócić się w trybie informacji publicznej"? (w najlepszym razie)
do sawaryniarzy
do sawaryniarzy 13.10.2018, 12:02
Chcecie przegrać?
głos ludu
głos ludu 13.10.2018, 12:40
To nie była propozycja obozu Sawaryna
wniosek
wniosek 13.10.2018, 10:56
Kto wbrew wszelkim argumentom prze do budowy absurdalnie drogiej sali z gminnej kasy dla powiatowej szkoły – nie zważając na zmiany otaczającego świata (od likwidacji gimnazjów przez wypowiedzenia umowy przez powiat po zmienioną sytuację bezpieczeństwa imprez masowych w ostatnich 10 latach), nie zważając na żadne argumenty (na bardzo rzeczowe argumenty radnego Sochaja – zwolennika Sawaryna, Nikitiński jako zastępca Sawaryna gada refleksję o hałasie w mieście – chociaż Sochaj o hałasie nic nie mówił.... i dla Sochaja miejsca na listach Sawaryna nie ma) ani opinię mieszkańców (i jeszcze bezczelnie kłamią, że pytali mieszkańców – pewnie uważając, że jak jeden drugiego spyta w urzędzie to już są „konsultacje z mieszkańcami”) – CIERPI NA PROBLEMY PSYCHICZNE, ALBO STARCZY STUPOR.

I chętnie zobaczę terminy konsultacji, chętnie zobaczę link do projektu zmian w centrum miasta – wycinki drzew, planów, opisu, wpływu na ruch w mieście, na dostęp do szpitala, na mieszkańców ulicy Niepodległości, na warunki wypoczynku w parku, porównania projektu Sawaryna z projektem Piłata, chętnie zobaczę, że się mylę, że opinia mieszkańców została wysłuchana, na argumenty padły kontrargumenty a nie atak na krytyków...

Niestety – nie zobaczę dowodów na to, że mam złe założenia do swoich wniosków...
Nie dyskutowali z mieszkańcami o projekcie, lokalizacji, przestrzeni miejskiej...

Może byli zajęci szukaniem odpowiedzi na pytanie, czy wiceburmistrz był w jednej z firm uczestniczących w przetargu....
Zdaje się, że do tej pory nie zaprzeczył?
Do pazernego.
Do pazernego. 14.10.2018, 19:24
Za to dogadywanie on pójdzie siedzieć i za ZALANDO. Wszystko wypłynie.
wniosek cd
wniosek cd 13.10.2018, 11:10
poprawka - "ich postępowanie wygląda na to, jakby mieli problemy psychiczne albo starczy stupor..."
Chętnie zobaczę w internecie kontrargumenty, ale szkoda mi pieniędzy na adwokata - nie każdy może sobie pozwolić na wydatek jak radny Nycz...

Ale powtarzam raz jeszcze - jak zobaczę terminy kiedy Sawaryn przeprowadzał konsultacje z mieszkańcami, link, gdzie można było porównać projekty, zobaczyć plany - chętnie przyznam, że się mylę...
leszek
leszek 13.10.2018, 09:48
panie Sawaryn.zna pan to;psy szczekają ,karawana idzie dalej .ile się naczytałem za co pan odpowiada.a z tym ,,smrodem,, w parku niech pan zapeluje aby siedzący na ławeczkach nie puszczali wiatrów bo to i śmierdzi i wzmaga sie efekt cieplarniany/metan/
pozdrowienia
do psa, co uważa, ze kto ma małą emeryturę PRZEBIMBAŁ SWOJE ŻYCIE...
do psa, co uważa, ze kto ma małą emeryturę PRZEBIMBAŁ SWOJE ŻYCIE... 13.10.2018, 10:39
Leszku - dobrze że porównujesz Sawaryna do wielbłądów w karawanie. Idą a pod nogami piasek. A one prą naprzód. I NIE WIEDZĄ, ŻE TO NIE PUSTYNIA A ARENA W CYRKU A ONE W KÓŁKO SIĘ KRĘCĄ...
leszek
leszek 13.10.2018, 13:25
jak dwa a dwa to wpis PISowca .tylko oni potrafią bez zmrużenia oka wyzwać obsobaczyć .to porównanie do psa wszak uważam za obrażliwe
jak dwa i dwa to wpis sawaryniarza...
jak dwa i dwa to wpis sawaryniarza... 13.10.2018, 13:34
"panie Sawaryn - psy szczekają" - tego nie uważasz za obraźliwe. Ale jak ciebie ktoś psem nazwał - co szczeka - to już się obrażasz?

Taka moralność Kalego - Kalemu ukraść krowy - zły uczynek. Kali ukraść krowy - dobry uczynek...
bo do tanga trzeba dwojga...
bo do tanga trzeba dwojga... 13.10.2018, 13:46
Leszek może obrażać ludzi z małymi zarobkami czy emeryturami, że "przebimbali swoje życie"...

Już pomijając znajomą goebbelsowską metodę pisania nazwisk z małej litery (jeśli chodzi o Kaczyńskiego) a z wielkiej jeśli chodzi o Sawaryna...

leszek Wczoraj, 08:24 ludzie co przebimbali całe życie mają niskie emerytury są pupilkami pana kaczyńskiego.my z zarobionymi cięzko emeryturami


leszek Dzisiaj, 09:48 panie Sawaryn.zna pan to;psy szczekają
bimbals
bimbals 13.10.2018, 16:10
Leszku – milionerze, moja Mama ciężko pracowała całe życie i ma 1800 emerytury! NIE PRZEBIMBAŁA SWOJEGO ŻYCIA!!! Co więcej, w odróżnieniu od ciebie wie, że 1800 emerytury to dla niektórych marzenie...
I wcale nie uważa, że ci, co mają niższe od niej emerytury "przebimbali swoje życie"...
żadna atrakcja
żadna atrakcja 14.10.2018, 00:07
"przebimbali życie bo mają niskie emerytury" - milionerska pogarda...
kamaryla?
kamaryla? 13.10.2018, 09:42
żałosny jest "skowyt" zwolenników Sawaryna - którzy nie mają żadnych argumentów - więc mogą tylko obrażać, atakować, insynuować każdego, kto nie jest z ich "kamaryli"...

Przez 4 lata każdą krytyczną uwagę usiłowali zawrzeszczeć "do koryta się pchają". Wychodzi na to, że tylko oni nazywali władzę w mieście "korytem"...

amra Dzisiaj, 08:45 Uwielbiam skowyt przeciwników Sawaryna.
amra
amra 13.10.2018, 08:45
Uwielbiam skowyt przeciwników Sawaryna.
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki 13.10.2018, 09:32
Zrobimy jeszcze więcej, tylko czego? Taka odpowiedz to dopiero skowyt samotnych na pustyni. Czego w gminie Gryfino można zrobić więcej. Bałaganu na pewno, mieszkań koniecznie( powstały mieszkania na specjalne potrzeby, ale normalnych brak), ale nie będzie to trudne, ognisk z pieczoną kiełbaską, żwirowni dookoła Gryfina na życzenie, domów jednorodzinnych bez podatków itd. A wszystko dla dobra..... tylko czyjego?
podatnik
podatnik 13.10.2018, 10:55
Zrobimy jeszcze więcej, ale dla kogo? Czy to prawda, że osoby zajmujące wysokie stanowiska we władzach zostały zwolnione z podatku od nieruchomości?
W.R.
W.R. 13.10.2018, 08:17
Nieraz zdarza się, że burmitrz i radni są tak skupieni na projektach wizerunkowych i wiekopomnych dziełach, że jakość życia mieszkańców i równość społeczna schodzą na plan dalszy, a ogromne środki są przez lata angażowane w kosztowne mega projekty.
Mlody
Mlody 13.10.2018, 07:48
I tak Sawaryn wygra
młody a doświadczony
młody a doświadczony 13.10.2018, 07:58
Gdyby Sawaryn wygrał to byłoby źle dla Gryfina i całej gminy, a tego nam nie życzę. Potrzebna jest młoda krew - napiszę tylko tyle i przejdę na jego wątek, aby już nie pisać pod tym wywiadem, czy też miniwywiadem, gdzie nawet nie chce mu się porządnie odpowiedzieć na pytania.
obiecywacz
obiecywacz 13.10.2018, 00:54
Oj misiu kolorowy
a gdzie byłeś do tej pory?
Życzliwy filmowiec
Życzliwy filmowiec 12.10.2018, 23:50
Panie Sawaryn, Pan powie temu Nikitynskiemu, żeby już przestał tak pluć, szczekać i wyzywać porządnych ludzi od komuchów i grzebać w ich życiorysach. Bo te czasy w PRL-u mu się czkawką odbiją...
i tak nie posłucha....
i tak nie posłucha.... 12.10.2018, 23:58
Pan Nikitiński agresywnie reaguje na widok aparatu fotograficznego. Dlatego Sawaryn zbudował dla niego płotki oddzielające od mieszkańców na inscenizacji przy moście...
Za dużo osób z aparatami...
cdn
cdn 13.10.2018, 00:58
agresywny jest w stosunku do kobiet.
taktyk
taktyk 12.10.2018, 21:24
Bo pan burmistrz w przeciwieństwie do swych konkurentów to gra w szachy anie w warcaby. Konikiem inaczej, gońcem rusza inaczej. A król tylko stoi i patrzy!
JA2
JA2 13.10.2018, 08:55
W szachy mówisz. Królewska gra. Konik to jeden vicek, ten który kopie wszystkich i wszystko dookoła. Goniec biega i jeżdzi to to tam, wypisz wymaluj drugi. A król stoi i patrzy tylko nie w tą stronę co trzeba więc nie ma pojęcia co się dzieje.
nie patrzy, bo go nie ma....
nie patrzy, bo go nie ma.... 13.10.2018, 00:00
król nic nie robi? Hmmm, w takim razie kto jest królówką (by nie rzec hetmanem)?
szach i mat
szach i mat 12.10.2018, 23:06
A niechby sobie pan burmistrz grał i w bierki - tylko PO PRACY!!! Bo jak króla na szachownicy nie ma - gry w szachy również...

Ale od 21 października będzie miał czas na hobby - i mu mieszkańcy przeszkadzać nie będą...
Pikuś
Pikuś 12.10.2018, 22:08
Gra. Grać to jeszcze trzeba potrafić a nie tylko puste figurki po durnemu przestawiać. I przede wszystkim mieć taktykę, a tu wszystko do przewidzenia. Pustych ruchów jak najwięcej figurki wykonują, a efektu żadnego. O pionki się wszystko odbija. I nawet sądy nie pomagają...i figurki coraz bardziej śmieszne podrygi po szachownicy skaczą. Jak wszy na kocie. Nie wstyd ci tak pisać publicznie z błędami ortograficznymi?

Pozostałe