Marsz życia przeszedł na nabrzeże bocznymi uliczkami. Komitety wyborcze niemal w komplecie

  • 16.10.2018, 11:15 (aktualizacja 16.10.2018, 13:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Marsz życia przeszedł na nabrzeże bocznymi uliczkami. Komitety wyborcze niemal w komplecie
Jak każdego roku, gdy lato odchodzi ustępując miejsca jesieni, Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” w Gryfinie organizuje „Marsz życia”. W tym roku był to dziesiąty marsz Różowej Wstążeczki i szósty Niebieskiej.

Jak każdego roku, gdy lato odchodzi ustępując miejsca jesieni, Stowarzyszenie Amazonek „Ewa” w Gryfinie organizuje „Marsz życia”. W tym roku był to dziesiąty marsz Różowej Wstążeczki i szósty Niebieskiej.

Choroba nie omija nikogo i może pojawić się w każdym domu, ale ta impreza przypomina o tym, że chorobę można pokonać.

-Nowotwór jest chorobą, ale nie wyrokiem. Ten marsz to dowód, że z chorobą można walczyć i wygrać, że profilaktyka ratuje nasze życie. Więc jak zawsze mamy apel, tak do kobiet, jak do mężczyzn. Nie odsuwajcie badań na później! - powiedziała Ewa Olejarz, przewodnicząca stowarzyszenia, witając przybyłych uczestników marszu. -Te białe i róże symbole, to pamięć o tych, którzy odeszli…. – dodała przewodnicząca.

Lista gości uczestniczących była tak długa, że trudno byłoby wszystkich wymienić Nie można jednak pominąć udziału Stowarzyszeń „ Agata” ze Szczecina” i „Teresa” z Chojny oraz stowarzyszenie ze Schwedt. Wielu uczestników marszu przychodzi każdego roku. I każdego roku razem śpiewają hymn amazonek, i wypuszczają baloniki do nieba. A w niedzielę niebo było tak „szerokie” i błękitne, że zmieściło się ich naprawdę dużo.

Były również, jak każdego roku, specjalne podziękowania dla tych dzięki którym Marsz Życia mógł odbyć się bezpiecznie. Nie zostały pominięte ani służby porządkowe, ani ratownicy medyczni. Podziękowania nie ominęły również koleżanki pracujące na rzecz stowarzyszenia. Duże brawa otrzymali motocykliści. Całość prowadził Kuba Kasprzyk prezentując małych artystów z Przedszkola nr 2 im Misia Uszatka. Grała kapela ludowa Gardnianki. Na wszystkich uczestników marszu w Klubie Nauczyciela czekała kawa i ciastko.

Organizacja każdego marszu wymaga sporo pracy i wysiłku. Jednak cel jest szczytny – marsz ku życiu. Więc dlaczego cały „pochód” jakby „przemknął” na nabrzeże małymi, bocznymi uliczkami?

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (124)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rózga
rózga 17.10.2018, 08:44
Heh , politycy są ludżmi tylko przed wyborami !?
XXL
XXL 16.10.2018, 16:43
W przyszłym roku wybory parlamentarne to jeszcze paru przeróżnych kandydatów zobaczymy, ale za 2 lata.......
widz
widz 16.10.2018, 16:22
Zmienić fotografa
wybiórcza
wybiórcza 16.10.2018, 16:58
Ze 100 zdjęć 20 się wybierze.
suma
suma 16.10.2018, 15:02
Władze powinny załatwić przemarsz główną ulicą a nie bocznymi i kanałami!
micha
micha 16.10.2018, 14:20
Przeciez jak kampania to kampania!

Pozostałe