Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Arkadiusz Łysik o zatrudnianiu w urzędzie, OSP i drogach

  • 17.10.2018, 23:23 (aktualizacja 18.10.2018, 00:08)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Arkadiusz Łysik o zatrudnianiu w urzędzie, OSP i drogach
W związku z wyborami samorządowymi chcemy aby wyborcy lepiej poznali kandydatów i w ich imieniu zadaliśmy kolejne trzy pytania. Z pytaniami zwróciliśmy się też do Arkadiusza Łysika, kandydata na wójta gminy Stare Czarnowo.

Oto trzecia seria pytań z naszego wyborczego cyklu „Trzy pytania do…”

-Czy w nowej kadencji zamierza Pan zwiększyć czy zmniejszyć zatrudnienie w urzędzie?

Arkadiusz Łysik: - W chwili obecnej nie ma potrzeby zwiększania zatrudnienia w Urzędzie Gminy. Każdy pracownik zatrudniony w Urzędzie i wykonujący swoje obowiązki należycie, bezstronnie i przyjaźnie wobec mieszkańców może spać spokojnie.

 

-Jak Pan zamierza wspierać OSP w gminie?

Arkadiusz Łysik: - Istnieje pilna potrzeba doposażenia jednostek w podstawowy sprzęt osobisty, natomiast problemów jest więcej. Należy podjąć wyzwanie zakupu specjalistycznych pojazdów dla wszystkich jednostek OSP w gminie Stare Czarnowo, korzystając najlepiej z dofinansowania zewnętrznego. W tych kwestiach nie chciałbym być tym od obiecywania lecz tym od rozwiązywania problemów jednostek OSP.

 

-Czy przewiduje Pan opracowanie harmonogramu przebudowy i konserwacji dróg w gminie?

Arkadiusz Łysik: - Znam bardzo dobrze wszystkie drogi w Gminie Stare Czarnowo, harmonogram mam „już w głowie” poukładany. Wszystko zależy jednak od posiadanych środków budżetowych gdyż to warunkuje przygotowanie inwestycji w sposób prawidłowy wraz z pozyskaniem środków finansowych zewnętrznych. Remont czy przebudowa dotyczy praktycznie każdej miejscowości ale nie ukrywam, że największym wyzwaniem prócz dróg gminnych są drogi powiatowe. W kwestii konserwacji uważam, ze dokonywana być powinna systematycznie i na bieżąco.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

analitic
analitic 20.10.2018, 13:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

prawnik
prawnik 20.10.2018, 09:26
jest zakaz agitacji wyborczej moim zdaniem należy zablokować komentowanie
Ggg
Ggg 19.10.2018, 21:35
Wstyd mi za to że tak jest atakowany Pan Arek to naprawde porządny człowiek. Ale jak widać nasza władza PO i jej kasa ma swoje zasady. Szkoda.
Rada
Rada 19.10.2018, 21:01
Naród nie jest ciemny i niech się obudzi. Koniec z obłudą fałszem i brakiem szacunku do ludzi. Idzmy na wybory i głosujmy na Łysika
....
.... 19.10.2018, 22:21
Naród obudził się właśnie podczas poprzednich wyborów, nie zauważyłeś tego...
Binowo
Binowo 19.10.2018, 20:56
Chcemy dokonać zmiany i wybieramy pana Arka!!!!
tomek
tomek 19.10.2018, 20:23
Kto chce zmiany niech idzie na wybory by później nie narzekać!!! Arek Łysik to dobry wybór.
Ewa
Ewa 19.10.2018, 15:45
Arek to uczynny człowiek głosujcie na niego, na pewno was nie zawiedzie.
były sekretarz/były zastępca wójta
były sekretarz/były zastępca wójta 19.10.2018, 15:38
A mi jest wstyd jak czytam, że oni nie są "rządni" władzy. To jest dopiero wstyd, takiego babola wypuszczać w przestrzeń publiczną.
J
J 19.10.2018, 14:38
Łysika banery są zrywane i niszczone, na forum bezpardonowa krytyka to żenujące wstyd mi za to!!!!!
....
.... 19.10.2018, 17:55
... Przepraszam koleżanko(ego) J, forumowicze mają prawo do bezpardonowej krytyki,natomiast w żadnej z wypowiedzi (mam nadzieję przyszłej pani wójt) , nie zauważyłem tak kłamliwych pomówień Pana AŁ względem tej kobiety. Panie Arku ma Pan złych doradców, nie tędy droga....
Narcyz
Narcyz 19.10.2018, 15:37
Jak ktoś zamierza być wójtem, to musi liczyć się z krytyką. To nie przedszkole, że wszyscy będą chwalić za umycie rąk. A jak jeszcze kandydat na wójta rządził w gminie już wcześniej - sam chwali się, że był zastępcą wójta - i w tym czasie dał się poznać z nieróbstwa, to jak można chwalić?!
J23
J23 19.10.2018, 15:17
Nie wstydź się. Krytyka to normalka. Też sobie ulżyj. Byleby obiektywnie tak jak to robią zwolennicy Pani Wójt.
Brak słów
Brak słów 19.10.2018, 14:23
Dom to stawia zaztepca wojta pan Krawczyk. A pan Arek jest w porządku wstydzcie się oczerniania to podłe.
Sam widziałem
Sam widziałem 19.10.2018, 17:14
Popytajcie się w jaki sposób obecny pan zastępca się buduje - skąd ma i w jaki sposób zdobywa materiały na budowę to się zdziwicie.
Wstyd
Wstyd 19.10.2018, 14:21
Bardzo niegodziwe są wasze wpisy oczerniające pana Arka widać to ulubiona wasza metoda zdobywania a teraz utrzymywania władzy. Wozić za kasę i wódkę też będziecie? A wszystko w białych rękawiczkach.
Garnek
Garnek 19.10.2018, 15:09
Od zawsze było za drewno i wódkę.
Czrnowiak
Czrnowiak 19.10.2018, 10:01
No i gucio niech stawia na nogi Zakład Komunalny w Cedyni Gratulacje. Bo na Wójta w St. Czarnowie to się nie nadaje, rządził z Wosiem przez ponad 10 lat i praktycznie mało co zrobili. Dla siebie to tak wybudował dom, nastepnie sprzedał , a teraz buduje nastepny w St. Czarnowie obok przyszłej teściowej . Widać, że dba , ale o własne sprawy. Nieprawdaż?
były sekretarz/były zastępca wójta
były sekretarz/były zastępca wójta 19.10.2018, 09:59
Szybki test internetowy z przymrużeniem oka sprawdzający twoją wiedzę z ortografii.

Która z odpowiedzi jest prawidłowa:
a) żądni władzy - pisownia prezentowana przez oficjalne słowniki;
b) "rządni" władzy - pisownia prezentowana w ulotce pana kandydata (strona 2).

Zielona łapka w górę jeśli jest to odpowiedź a), czerwona łapka w dół jeśli to odpowiedź b). Jakiekolwiek wątpliwości proszę zamieszczać jako odpowiedź na komentarz. Serdecznie zapraszam.
maszwybór
maszwybór 19.10.2018, 12:38
Nie mam wątpliwości, że Pan Łysik jest wyłącznie "żądny" władzy i zemsty ( ma to po poprzednim wójcie - w końcu z kim przystajesz...). Nie mam też wątpliwości, że jako wójt nie byłby "rządny" (patrz przysłowie wyżej). No i wreszcie nie mam wątpliwości, że jest za to sprawny w redagowaniu donosów na mieszkańców gminy." Żądnych" wiedzy w tym ostatnim wątku odsyłam do Pani G. Piskorz.
Rada
Rada 19.10.2018, 09:48
Najważniejsze żeby iść na wybory kto zmiany musi iść.
Cedyniak
Cedyniak 19.10.2018, 07:14
Racja z tym że Pan Arek nie pracuje w urzędzie tylko w Zakładzie komunalnym, który postawił na nogi i ktory zarabia pieniądze i się rozwija.
Ale mnie natchnelo
Ale mnie natchnelo 18.10.2018, 23:59
Tak czytam te komentarze jednej i drugiej strony i muszę coś stwierdzić ani obecna pani wójt ani poprzednik ani każdy następny Kto zostanie wójtem nie robi tego dla ludzi ani dla dobra gminy tylko dla wysokich pensji a że do ich obowiązków należy między innymi remontowanie budowanie chodników ulic dbanie o zieleń itd itd to wykonują te właśnie swoje obowiązki Jedni lepiej drudzy gorzej Ale ci ludzie tak naprawdę nic nie potrafią dlatego pchają się do budżetówki bo inaczej pracowali by za co najwyżej średnie krajowe robię z siebie fachowców jak by się na wszystkim znali a tak naprawdę nie mają żadnej wiedzy a wszystko to co obiecują to obiecują z pieniędzy podatników czyli nasz
były sekretarz/były zastępca wójta
były sekretarz/były zastępca wójta 18.10.2018, 21:45
Ponoć nie są "rządni" władzy, ale tak jakoś nie potrafię zaufać byłemu sekretarzowi/byłemu zastępcy wójta. O właśnie, a w ulotce brak informacji o takiej zajmowanej funkcji za czasów pana W. Krótka pamięć?
Hanka
Hanka 18.10.2018, 21:38
Arek na wójta i koniec tematu.
Ula
Ula 18.10.2018, 21:15
Głosuję na Arka.
były sekretarz
były sekretarz 18.10.2018, 20:49
Tyk, tyk, tyk...Czas ucieka, a poparcia coraz mniej. Tyk, tyk, tyk...Jak to było na drugiej stronie w pana ulotce? Nie jesteśmy "rządni" władzy? Który to taki wybitny znawca?
Damian
Damian 18.10.2018, 21:37
Nie mogłeś być sekretarzem po zawodówce kolego

Pozostałe