Adam Fedorowicz o jeździe rowerem z wnuczkiem i o drogach

  • 18.10.2018, 12:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Adam Fedorowicz o jeździe rowerem z wnuczkiem i o drogach
W związku z wyborami samorządowymi chcemy aby wyborcy lepiej poznali kandydatów. W związku prosiliśmy kandydatów na burmistrza gminy Chojna o odpowiedzi na kolejne trzy pytania. Oto czego dowiedzieliśmy się od Adama Fedorowicza.

-Czy lubi Pan jazdę rowerem? Pytamy o to w kontekście nowej ścieżki rowerowej.

Adam Fedorowicz: -Tak, chociaż ostatnio mniej jeżdżę, a częściej prowadzę rower… z wnuczkiem?

 

-Ostatnio pytaliśmy o pomysł na modernizację istniejących i budowę nowych dróg, chodników w samym mieście Chojna. Teraz pytamy o to samo, ale w odniesieniu do wsi gminy Chojna.

Adam Fedorowicz: -Większość ulic i dróg na terenach wiejskich to tereny administrowane przez Powiat. Dlatego też, podobnie jak w latach minionych, będę przekazywał do Zarządu Powiatu wnioski Sołtysów oraz uwzględniał udział gminy w finansowaniu inwestycji Powiatowych. Ponadto, dzięki dobrej sytuacji finansowej gminy, planuję zintensyfikowanie remontów bieżących dróg i chodników w poszczególnych sołectwach.

 

-Jaka będzie Pańska pierwsza decyzja na stanowisku burmistrza po wygranych wyborach?

Adam Fedorowicz: -Każdy dzień pracy urzędników, w tym burmistrza, wymaga podejmowania nie tylko jednej decyzji. Dlatego też, pierwsze decyzje będą dotyczyły przyszłorocznego budżetu, czyli przygotowania dla Rady Miejskiej i Regionalnej Izby Obrachunkowej projektu budżetu na 2019 rok. Rozpoczęliśmy budowę remizy w Nawodnej, remont remizy OSP w Chojnie, kończymy remont drogi Krajnik Dolny-Zatoń – dofinansowanej przez MSWiA - kończymy tegoroczną edycję budowy oczyszczalni przydomowych, remonty świetlic (w Rurce, Jeleninie, Grzybnie i Białęgach), budowę infrastruktury sportowej w sołectwach oraz remonty dróg i ulic gminnych, a także doposażenie placów zabaw i budowę otwartej strefy aktywności przy SP1.

W drodze negocjacji wybraliśmy ofertę PUK-u na budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Zielonej, która zostanie wykonana do 15 grudnia, a w przyszłym roku zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia ulicy (przy udziale funduszy MSWiA). Podpisałem umowę na budowę świetlicy w miejscowości Czartoryja i po wyłonieniu wykonawcy rozpoczniemy jej budowę. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa przedszkola na osiedlu Lotnisko, z programu Interreg zostaną zakupione dwa wozy strażackie dla jednostek OSP Nawodna i Krajnik Dolny i będą kontynuowane prace remontowe w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. To tylko część zadań, które są ujęte w tegorocznym i będą w przyszłorocznym budżecie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prosba
prosba 20.10.2018, 22:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Optymista
Optymista 19.10.2018, 15:22
Mimo przeciwnosci losu a zwlaszcza tzw Wysokiej Rady doskonale Pan sobie radzil w mijajacej kadencji. Zyczymy Panu ( jak widac kobiety z KGW i ten gosc od mafii nie) jeszcze bardziej owocnej kadencji, majac nadzieje, ze dla nowowybranych radnych najwazniejszym interesem bedzie interes nasze pieknej Gminy i wspolnie bedziecie dazyc do lepszego jutra. Powodzenia.
łzy
łzy 18.10.2018, 21:57
SUPER PANIE BURMISTRZU ŻE PRZED WYBORAMI ROZPOCZĘLIŚCIE WSZYSTKO ROBIĆ. Kto za to zapłaci i kiedy? Bo chyba nie Pan? Czy jest jakaś odpowiedzialność finansowa za kampanię wyborczą ( termin zupełnie przypadkowy) i działania obecnego burmistrza ?
zaniepokojony
zaniepokojony 18.10.2018, 20:45
Dlaczego większość przetargów wygrywa PUK Chojna ? Czyżby jakieś układzik?
KGW
KGW 18.10.2018, 18:44
My kobiety z KGW możemy tylko krzyknąć BRAWO Panie Burmistrzu. Inni opowiadali o kryzysie, programie naprawczym, braku inwestycji, kontroli budżetu przez jakiś ministrów czy innych.
A Pan burmistrz wlał miód w nasze serca. "DOBRA SYTUACJA FINANSOWA GMINY" I co hejterzy? Pan burmistrz "zintensyfikuje remonty dróg i chodników w sołectwach" czyli zamiast zera remontów zrobi jeden.
A cała NADWYŻKA na wycieczki. Hura. Kto jest za wycieczkami głosuje na Adama Fedorowicza!
sprawiedliwy
sprawiedliwy 18.10.2018, 15:26
MAFIA RZADZI MAFIA RADZI MAFIA NIGDY CIE NIE ZDRADZI odejdz jesli masz odrobine HONORU
zebra
zebra 18.10.2018, 14:11
Trzeba przyznać, że ostatnio się chłop stara.

Pozostałe