Piotr Mróz chce stworzyć realny budżet i podjąć szerokie konsultacje społeczne

  • 19.10.2018, 11:49 (aktualizacja 19.10.2018, 16:55)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Piotr Mróz chce stworzyć realny budżet i podjąć szerokie konsultacje społeczne
W związku z wyborami samorządowymi chcemy aby wyborcy lepiej poznali kandydatów. W związku prosiliśmy kandydatów na burmistrza gminy Chojna o odpowiedzi na kolejne trzy pytania. Oto czego dowiedzieliśmy się od Piotra Mroza.

-Czy lubi Pan jazdę rowerem? Pytamy o to w kontekście nowej ścieżki rowerowej.

Piotr Mróz: -Jeżdżę raczej sporadycznie, nie mam odpowiedniego sprzętu ale oczywiście dopinguję i trzymam kciuki za rozwój tej formy rekreacji. Miłośników jazdy rowerowej jest naprawdę sporo i warto inwestować w odpowiednią, a przede wszystkim bezpieczną infrastrukturę z tym związaną. Co do powstania nowej ścieżki rowerowej to oczywiście cieszę się, dołożyłem małą cegiełkę do jej powstania, ale słowa uznania i podziękowania należą się przede wszystkim ludziom związanym z urzędem marszałkowskim, a dzielnie wspierającym tą inwestycje w terenie - Ewie Dudar, Mariuszowi Sikorze, Krzysztofowi Ziętkowi oraz w kontekście zaangażowania społecznego radnemu Mariuszowi Strelczukowi. Jest dobrze, ale nie można spocząć na laurach. Obecnie dla nas priorytetem stała się konieczność skomunikowania miasta Chojny z tą ścieżką.

 

-Ostatnio pytaliśmy o pomysł na modernizację istniejących i budowę nowych dróg, chodników ma samym mieście Chojna. Teraz pytamy o to samo, ale w odniesieniu do wsi gminy Chojna.

Piotr Mróz: - Znane mi są problemy mieszkańców zamieszkujących sołectwa należące do gminy Chojna związane z infrastrukturą drogową. Wiem też, że w większości główne drogi i chodniki zlokalizowane w danej wsi, są zarządzane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie i w tym zakresie niezadowolenie społeczne jest spore i nieuzasadnione w stosunku do gminy . I tak, jak mówiłem wcześniej zakładam pełną współpracę z powiatem, wspólne wnioski o dofinansowanie, częściową partycypację w kosztach, oczywiście na miarę możliwości finansowych gminy.

Istnieje także wiele gminnych dróg i działek dojazdowych np. do cmentarzy, kościołów, świetlic, pól, które wymagają budowy, przebudowy, czy też remontu. Są to miedzy innymi takie miejscowości jak: Lisie Pole, Krajnik Górny, Krajnik Dolny, Rurka, Kamienny Jaz, Godków, Godków Osiedle, Garnowo, Jelenin-Wilcze, Czartoryja. Praktycznie każda wieś ma w tym zakresie problemy. Czasem są to problemy prozaiczne, które można rozwiązać po „gospodarsku” i to mogę zagwarantować, czasem to poważne inwestycje wymagające sporych nakładów finansowych. W tym drugim przypadku to oczywiście jestem zwolennikiem pozyskiwania, jak największych środków zewnętrznych, profesjonalnego przygotowywania wniosków o dofinansowanie, zarówno z programów unijnych, rządowych czy samorządu „wyższego” szczebla.

Ale obietnic bez pokrycia nie składam. Jestem realistą i dlatego po ustabilizowaniu finansów gminnych zaproponujemy w porozumieniu z mieszkańcami konkretny harmonogram inwestycyjny na kolejne lata.

 

Jaka będzie Pana pierwsza decyzja na stanowisku burmistrza po wygranych wyborach?

Piotr Mróz: - Realny budżet na rok 2019. Bardzo ważną decyzją jest przedstawienie radnym realnego projektu budżetu, który w trakcie wyborów opracowuje obecny burmistrz, a jak pisałem wcześniej, dla mnie osobiście to najważniejszy dokument, który jako burmistrz zamierzam bezwzględnie przestrzegać.

Chcę, aby moje wszystkie kolejne, istotne decyzje przed wdrożeniem były szeroko konsultowane z zainteresowanymi osobami, mieszkańcami, radnymi oraz pracownikami. Dlatego też moje pierwsze decyzje będą na pewno przemyślane, aby wszelkie zmiany nie doprowadziły do zmarnowania pewnych koncepcji, zaangażowania i cudzej pracy. Głęboko wierzę w ciągłość władzy i procesu decyzyjnego, bo tego wymaga lokalna demokracja i zwykła ludzka uczciwość wobec mieszkańców.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pozytywka
pozytywka 20.10.2018, 12:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Przemo
Przemo 20.10.2018, 00:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kgw Mętno
Kgw Mętno 19.10.2018, 23:54
Proszę nie potrzywać się pod KGW bez miejscowości bo jest to nie prawdomówne tylko oficjalnie się podpisać ( Miejscowością) bo w ten sposób nie ładnie się odnosić i decydować za innych. Pozdrawiam bo my z tą opinią się nie zgadzamy .Mamy inne poglądy
KGW
KGW 19.10.2018, 22:01
My kobiety z KGW przestaliśmy cokolwiek rozumieć. Pan Piotr mówi o "REALNYM projekcie budżetu".
To znaczy, że poprzednie budżety były NIEREALNE??? To dlaczego zawsze za takimi budżetami Pan głosował? Panie Piotrze, tyle razy opowiadał Pan nam jak świetnym burmistrzem jest Adam Fedorowicz. Że popiera Pan wszystkie decyzje burmistrza Fedorowicza. Szczególnie plany wycieczek dla nas i pani burmistrzowej.
Prosimy aby Pan się opamiętał i nie robił z siebie pośmiewiska. Pana miejsce jest tam gdzie było przez ostatnie 8 lat. U boku naszego burmistrza Fedorowicza.
Przewodniczący Mróz i burmistrz Fedorowicz w duecie zapewnią NAM świetlaną przyszłość.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 19.10.2018, 23:57
Ha dobre KGW ale z jakiej miejscowosci jestem bardzo ciekawy ☺
Facet
Facet 19.10.2018, 19:14
Swój chłop, i do tańca i do różańca, prezencja i wiedza. O żonie nie wspomnę, burmistrzowa jak się patrzy :-)))
Żarty
Żarty 19.10.2018, 19:13
Konsultacje społeczne, zrobimy to razem!
kokosz
kokosz 19.10.2018, 16:51
Panie Piotrze ładnie pan reklamuje swój komitet., Nie tak jak pan burmistrz tylko na siebie ale daje pan całą swoją ekipę. Powodzenia życzę!
Kandydat za 5 lat
Kandydat za 5 lat 19.10.2018, 16:03
A jak mnie wybiorą to dam wszystkim kobietom kolie no chyba że wolą pepsi albo fante.a ceny paliw bedą tak niskie jak pan prezes .to dajta ten stołek.
Mieszkaniec Chojny
Mieszkaniec Chojny 19.10.2018, 15:48
Gość od początku swojej kampanii nie obiecuję cudów tylko realnie mówi co chce w gminie zmienić. Mam nadzieję że to przyszły burmistrz naszej gminy.
Chojnianka
Chojnianka 20.10.2018, 10:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

letpet
letpet 19.10.2018, 14:58
Prawda w polityce nie jest gwarancją sukcesu
Ale szacunek dla Pana Piotra, za to, że otwarcie powiedział, że najpierw sprawdzić należy finanse i możliwości a dopiero potem realizować inwestycje.

Chojnianka
Chojnianka 20.10.2018, 10:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

real
real 19.10.2018, 13:16
dobrze że nie wciska kitu ze zrobi wszystko i wszystkim. brawo za odwagę bo nie jest to najlepsza droga w kampanii - ludzie wolą słuchać i wierzyć w brednie. z drugiej strony wiarygodność to ważna rzecz
wyborca
wyborca 19.10.2018, 12:36
Brawo Piotr. Realny pogląd na sprawy gminy.

Pozostałe