Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Radni z PiS i Koalicji Obywatelskiej będą pilnowali działań burmistrza

  • 22.10.2018, 15:31 (aktualizacja 22.10.2018, 17:36)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Radni z PiS i Koalicji Obywatelskiej będą pilnowali działań burmistrza Radni VII kadencji podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.
W skład Rady Miejskiej w Gryfinie VIII kadencji wejdzie 21 radnych. Pojawi się w niej 10 nowych osób. Co ciekawe, burmistrz nie będzie miał większości w radzie, jak ma to miejsce w mijającej kadencji.

Z listy burmistrza Mieczysława Sawaryna weszło 8 radnych. W tym sam Sawaryn. Pewne jest, że zrezygnuje (nie może pełnić dwóch funkcji) i w jego miejsce pojawi się Roland Adamiak. Z Koalicji Obywatelskiej do rady weszło też 8 radnych. Natomiast z PiS do rady przyszło 5 nowych osób.

 

Radni w poszczególnych okręgach:

Stare Miasto

Rafał Guga (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Jolanta Witowska (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Marek Sanecki (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Mieczysław Sawaryn (KWW Mieczysława Sawaryna, za niego ma wejść Roland Adamiak)

Zbigniew Kozakiewicz (KWW Mieczysława Sawaryna)

Piotr Romanicz (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Wanda Hołub (KW Prawo i Sprawiedliwość)

 

Górny Taras

Andrzej Urbański (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Magdalena Pieczyńska (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Maciej Puzik (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Marcin Para (KWW Mieczysława Sawaryna)

Piotr Zwoliński (KWW Mieczysława Sawaryna)

Marcin Pazik (KWW Mieczysława Sawaryna)

Robert Jonasik (KW Prawo i Sprawiedliwość)

 

Miejscowości wiejskie

Elżbieta Kasprzyk (KWW Mieczysława Sawaryna)

Tomasz Namieciński (KWW Mieczysława Sawaryna)

Zenon Trzepacz (KWW Mieczysława Sawaryna)

Jerzy Piasecki (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Małgorzata Wisińska (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Władysław Adam Sobczak (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Roman Polański (KW Prawo i Sprawiedliwość)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (234)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 27.10.2018, 15:17
Już widzę to pilnowanie. Pod zdjęciem nowej radnej Pani Hołub informacja: zaangażowana w sprawy S.M."Regalica". A w jakich to sprawach ta Pani się angażowała?
W ostatnich 10 latach mnóstwo było inwestycji. Na przykład: wymiana w blokach kanalizacji, rurociągów wody, docieplenie bloków, stropodachów i piwnic. Remont garaży po dawnej bazie "Stanbud". Przebudowa placów zabaw, schodów od Netto do ulicy Krasińskiego, nowe parkingi infrastruktura wokół budynków. Przewalutowanie kredytów, które Pani Krysia i poprzedni prezes brali w walucie zachodniej. Odmowa wypłacenia 5 milionów odszkodowania dla właściciela telewizji osiedlowej, którego żądał Pan Gdak. Odmowa wypłacenia 2 milionów żądanych aneksem do wykonanych prac termoizolacyjnych jeszcze za poprzedniego prezesa.
Są to sprawy, w których nie znajdziecie ani wzmianki o zaangażowaniu Pani Hołub. Ja zaś pamiętam jak Pani ta aż dwa razy się "angażnęła". Pierwszy raz był to chyba rok 2009 gdy prezes nie chciał zapłacić 2 milionów i sprawa trafiła do Sądu. Mówiono, że Panie wymyśliły zwolnienie prezesa i wycofanie sprawy z Sądu i wypłacenie tych pieniędzy. Plan się nie powiódł więc zabrały się do zbierania podpisów o zmianę zasad rozliczenia wody. Dziwnym trafem te podpisy znalazły się pod wnioskiem o podział Spółdzielni. No i teraz po raz drugi też się "angażnęła" i podpisy dotyczące wymiany zaworów i głowic znalazły się jako poparcie wniosku o zmianę władz Spółdzielni. Przypadek? Nie sądzę! Jest to oczywista oczywistość, że ten "Zespół Bez Wstydu" działał poza prawnie. (Wypowiedź rzecznika warszawskiej Prokuratury - art.248 punkt 6 Kodeksu Karnego - do trzech lat więzienia za nadużycia przy sporządzaniu list poparcia. Proszę niech Pani Hołub temu co napisałem zaprzeczy!
Pewien czas temu ukończyłem 70 rok życia. Pani Hołub jest ode mnie kilka lat starsza więc "dobiega" pewnie 80-tki. Ja rozumiem jej fizyczne ograniczenia i nie żądam aby zrobiła szpagat czy też stójkę na rękach, proszę tylko aby wskazała nam chociaż dwa przypadki jej pozytywnego wsparcia prac wykonanych dla dobra Spółdzielców. Jeżeli nie może ich Pani wskazać zasłaniając się swym starczym wiekiem i słabszą pamięcią to proszę zrezygnować z mandatu radnej! Otrzymała Pani wsparcie 106 osób nie stanowi to nawet 1% liczby głosujących. Zapewniam że miasto Gryfino jak i dotychczas Spółdzielnia doskonale się obejdą bez Pani "zaangażowania" w ich sprawy.
leszek
leszek 29.10.2018, 07:42
masz gieniu rację .w lipcu bardzo się angażowała w uwalenie rady i zarządu SM Taras Północ .tylko mieszkańcy się zmobilizowali i pogonili to towarzystwo.po prostu spółdzielcy SM.TP cenią sobie spokój.
Obi
Obi 25.10.2018, 09:00
Jedziecie po Nikityńskim , a przecież obaj wice Miler też , to WIELKA POMYŁKA
alkowa
alkowa 25.10.2018, 20:16
Jaka pomyłka ten Pan jeszcze nie dorósł do roli vice burmistrza bo on bardziej lubi zabawy. Bal dalej trwa tylko w alkowie. A wy jak ubogiemu do torby zbieracie. Miller jest do ułożenia natomiast Napoleon już niestety nie za stary korzeń no chyba że randapem go polejemy.
sygma
sygma 25.10.2018, 07:53
No proszę:)
Ale teraz będzie dobrze....
ajkwaj aleluja i do przodu
ajkwaj aleluja i do przodu 25.10.2018, 07:32
leszek mietek jest pragmatykiem honor schowa do kieszeni posłucha oficera prowadzącego i zagra swoja role najlepiej jak potrafi ha ha ah
;)
;) 25.10.2018, 22:26
na pewno nie schowa do kieszeni, to niemożliwe;)
J23
J23 25.10.2018, 23:23
Trudno schować coś czego nie ma
leszek
leszek 24.10.2018, 06:27
to zależy czy p.Sawaryn jest człowiekiem honoru czy faktycznie zakamuflowanym pisiakiem który sprytnie ograł wyborców .zobaczymy
Janusz
Janusz 25.10.2018, 10:33
jest anonimowym korwinistom.
Fakt
Fakt 23.10.2018, 20:33
Którzy kupieni radni pierwsi zaczną lizać buty leniowi i wójcinie?
PiS- owiec
PiS- owiec 23.10.2018, 16:35
To my wygraliśmy te wybory i my rozdajemy karty. Tu nie ma miejsca dla Milera czy Niktykińskiego. Ich nie ma. Byli zresztą nieudolni.
zatroskany
zatroskany 23.10.2018, 21:17
O to to w związku z powyższym...Przeproście I Spier....cie.
Zdziwiony
Zdziwiony 23.10.2018, 16:50
Zdolniejsza była wcześniejsza POpierdółka?

Moim zdaniem p. Romanicz złoży mandat a PIS odpuści sobie wpływanie na działania burmistrza
a po co?
a po co? 23.10.2018, 18:17
Praca w Warszawie nie przeszkadza funkcji radnego - raz na miesiąc.
leszek
leszek 23.10.2018, 16:27
jeszcze raz mówię ,jeżeli Sawaryn okaże się aktywnym pisowcem to ma przegrane .wyjdzie że okłamał ludzi.nie chce mi się w to za bardzo wierzyć .już nieraz okazywało sie ,że pisowcy swoja kleske głosili jako triumf. pożyjemy zobaczymy .myk z oszustwem mozna zrobić tylko raz .jak piszecie kadencja trwa 5 lat .potem co .adwokatura z szarganą opinią .chyba sawaryn ma za dużo do stracenia .a jak widać pis sie kończy .z pozdrowieniem dla triumfujących
szymura
szymura 23.10.2018, 18:44
Lesiu, myślałem, że dostałeś zadanie, a Ty jesteś po prostu naiwny. Sawaryn jest ściśle, formalnie i nieformalnie związany z PiS, legitymacja nie jest mu do tego potrzebna, choć kto tak naprawdę wie, czy się w końcu z tego pisu wypisał.
Bylo
Bylo 24.10.2018, 21:31
To czemu nie był burmistrzem PiSu???bo go PiS nie chciał poprzeć bo wstyyyyd i może być problem . To gdzie PiS z burkiem no gdzie??
koksss
koksss 25.10.2018, 10:35
Bo jest PiS i PiS. Jest wiele frakcji w PiSie, które ze sobą rywalizują.
możesz się antypisowcu zdziwić:)
możesz się antypisowcu zdziwić:) 23.10.2018, 16:42
Jak to mówią "leszku" - pożywiom uwidzim:)
Za pięć lat Sawaryn będzie w wieku emerytalnym. Majątku też ma zgromadzonego...
Nie nadajesz się na wróżbitę.
Nie nadajesz się na wróżbitę. 23.10.2018, 16:37
Potem to on będzie miał 65 lat. Wróżbita opiera się na faktach i wiedzy.
Łowca idiotów
Łowca idiotów 23.10.2018, 22:25
A ile lat trzeba musi mieć cymbale facet zeby iść na emeryturę? 65 lat ciołku! Chyba że nie jest facetem?!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 23.10.2018, 16:06
beda patrzeć czy na doli ich nikt nie wy dymał ha ha ha może wieczorek ten z apteki ochlapus dostarczy tani lek na ból głowy a niektórym na ból dopy ha ha ha i hemorojdy ha ha ha beda tańczyc ten chocholi taniec w rytm krakowiaka a stankiewicz i bedzie grał z andrychem do spółki a kuduk na mandolinie ha ha ah
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 23.10.2018, 15:46
a to ta kasprzyk co w polmozbycie szczecin u wieczorka na kolankach siedziała swego czasu ha ha ha to ja żyd tak pcha na stanowiska CHŁOPAKI Z WSI HA HA AH ORAZ DARUS KRZYSZTOF WIECZOREK Z SLD HA AH AH
lipa
lipa 23.10.2018, 14:24
Jeżeli komuś się wydaje, że Sawaryn będzie z kimkolwiek negocjował stanowiska wicków, to jest w wielkim błędzie. Nie będzie. W prezydium rady pozostanie Kasprzyk i Namieciński, oboje KW Sawaryna i ........ członkowie PiS, co najwyżej zamienią się miejscami. Sawaryn może oddać przewodnictwo wszystkich innych komisji rady, poza rewizyjną. Nie będzie rewolucji.
możesz się zdziwić...
możesz się zdziwić... 23.10.2018, 16:45
negocjacje? Telefon z Nowogrodzkiej - i po negocjacjach. O ile PiS uzna, że ładować się w Sawaryna i Nikitińskiego i Milera to opłacalny interes...

Chociaż zgadzam się z "leszkiem" chociaż nieco inaczej - to dla PiS byłoby oszustwo - krytykować Sawaryna i sprzedać sie dla władzy
Nie kpij z Sawaryna. Bo wyleci z PGE.
Nie kpij z Sawaryna. Bo wyleci z PGE. 23.10.2018, 16:31
Sugerujesz, że Sawaryn chce pozbawić władzy PiS i spiskuje przeciw nam ?! To źle dla niego i Gryfina. Musi grać otwarcie.
Nowy radny
Nowy radny 23.10.2018, 16:18
Lipa. Odda i nie ma wyjścia. To test na lojalność wobec PiS. Odda i wicków i przewodniczącego rady. Ich już nie ma. To ekipa Romanicza i Sawaryna jest z PiS a nie wicki. W tle jest stanowisko w radzie nadzorczej PGE. Miler i Niktityński to pionki bez przynależności, którzy zawalili kadencję. W Gryfinie PiS z opcji Sawaryna i Romanicza pozamiatał scenę polityczną. Niktyński wróci do Dojnej bo jest na urlopie bezpłatnym a Milerowi coś znajdą. Może w CUW na miejsce komuszki prawiczki. A ty jakieś plewy o komisjach opowiadasz. To nie stołki. Komisje można dzielić fifty fifty. Tak się dzieli w koalicjach. Są jeszcze stołki prezesów i członków zarządów w spółkach i w radach nadzorczych. Wszędzie będzie pół na pół. Rośniemy w siłę bo to nas wybrali wyborcy a my spełniamy obietnice. Pan Sawaryn się tego też nauczy. Albo niech będzie burmiszczem malowanym jak do tej pory i nam nie przeszkadza.
rózga
rózga 23.10.2018, 16:36
Panie " nowy radny" toż p Sawaryn głośno się wypierał przynależności do PIS. Co i kiedy się zmieniło? Czy zdecydował dzień , w którym burmistrz ateista całował pierścień biskupa, czy teraz po wyborach ??
Co za naiwniaki
Co za naiwniaki 23.10.2018, 19:44
To ty słyszałeś, że się wypiera ? Ja nigdy. Przecież w PGE on jest z nadania PiS. Co ty ? ŚLEPY JESTEŚ ?
rada rządzi, rada radzi rada nigdy... nigdy????
rada rządzi, rada radzi rada nigdy... nigdy???? 23.10.2018, 14:36
tylko czy większość radnych zgodzi się na to? To nie sytuacja, w której miał 18 radnych. Teraz ma 8....
Tego ucza w pierwszej klasie albo w zerówce.
Tego ucza w pierwszej klasie albo w zerówce. 23.10.2018, 19:46
Większość to 8 od Sawaryna + 5 z PiS Romanicza. 5+8=13
KOŃ
KOŃ 23.10.2018, 15:02
Wczoraj już rozmawiał z trzema nowymi radnymi dwóch z Pis,jeden z KO,a to mu wystarczy .Będzie miał większość.
Szpicruta
Szpicruta 23.10.2018, 19:47
Koń ma tylko duża głowę a jaki jest ? Każdy widzi. Głup.
nie lubimy zdrajców...
nie lubimy zdrajców... 23.10.2018, 16:48
Jeśli radni zdradziliby własne ekipy i wyborców byłby skandal. A oni nie mają rancz jak Sawaryn. Żyją wśród nas...
Prawda boli ?
Prawda boli ? 23.10.2018, 16:23
Każdy radny z PiS ma teraz buławę i nie ma się co sprzedawać. Ma brać to co mu się należy. Myślisz, że Sawaryn będzie walczył o Milera czy Pielechowskiego ? Romanicz musi twardo negocjować. To dla Sawaryna okazja do usunięcia nieudolnych. Nowe rozdanie, nowy układ, nowa rozgrywka.
radny
radny 23.10.2018, 15:41
Ciekawe kto się SPRZEDAŁ i za co
xyz
xyz 23.10.2018, 13:55
na zdjęciu jest Jacek Kawka a do rady miasta się nie dostał!
Wuja
Wuja 23.10.2018, 14:14
Zdjęcie pamiątkowe z ostatniej sesji takie pożegnalne dla niektórych.
hmm
hmm 23.10.2018, 14:23
łzy uronią teraz
urwis
urwis 23.10.2018, 14:10
Warda też nie
zapętleni w umigu:)
zapętleni w umigu:) 23.10.2018, 13:17
Agresja zamiast merytoryki i argumentacji sawaryniarzy spowodowała, że zarówno ci, co glosowali na Sawaryna „żeby PiS nie doszedł do władzy” jak i ci, co głosowali na PiS „żeby odsunąć złodziei” (niezależnie, kto jest tym „złodziejem”) w razie koalicji Romanicza z Sawarynem byliby oszukani...
Członek PiS
Członek PiS 23.10.2018, 14:25
Jeżeli uwierzyłeś, ze PiS jest przeciw sobie to jesteś naiwnym głupcem. PiS pozamiatał gryfińską scenę polityczną. My jesteśmy normalni i nie po drodze nam się wycinać. A w co ty w ogóle wierzysz, że masz jakieś omamy albo myślisz , że PiS to popaprańcy czy kodziarze albo SLD?
good luck
good luck 25.10.2018, 19:49
To skoro Pis pozamiatał gryfińską sceną polityczną to niech teraz rozliczy obecnych ze wszystkich lip, które do tej pory odstawili. Ja proponuję zacząć od najmniejszych potknięć:
1. Sprawdzenie nominacji na stanowiska kierownicze- wał
2. remonty modernizacje dla stowarzyszeń - wał
3.przedszkole na sprzymierzonych -wał
4. żłobek -wał/ częściowo zamiecione
5. podwyżki dla pracowników oświaty i innych jednostkach -wał
6. szkoła na górce / modernizacja -wał
7. park jak dla mnie wał do spr.
8. komenda -wał
9. działki na czechosłowackiej -wał
10. mieszkania gminne -nawet nie wał tragedia
11.Pałacyk, mury -wał
To teraz pokażcie że to wszystko to nie wał. Życzę powodzenia w dalszej współpracy z obecnymi włodarzami miasta. good luck. Z pewnością się dogadacie bo całe miasto już o tym huczy że przecież to ludzie z Gryfina i się dogadamy. Na całe szczęście ja mam już samolot z tego bagna. I inne państwo z mojej pracy będzie czerpało dochody - szkoda.
toż to szok:):):)
toż to szok:):):) 23.10.2018, 14:39
che che - coś niejaki "leszek" który tak bronił Sawaryna przed nazwaniem go pisowcem zamilkł????
Idzie nowe. Panie Burmistrzu my pomożemy panu.
Idzie nowe. Panie Burmistrzu my pomożemy panu. 23.10.2018, 14:04
To naturalna koalicja dwóch gałęzi jednego drzewa. PiS wygrał w Gryfinie wszystko matołki. Ciężko się wam z tym pogodzić ? Tak głosowali wyborcy i dobrze. Wybrała większość. Wreszcie się ruszy w mieście. Trzeba dokończyć wietrzenie układów i usunąć pomagdalenkowych piewców, wrogów św. p. Pana Burmistrza Piłata i komuchów na stołkach jak w CUW. Trzeba usunąć nieudolnych wicków . Trzeba ostro ruszyć z inwestycjami i to wieloma. To absurd trzymać na kontach kilkadziesiąt milionów nadwyżki budżetowej. Nowi zastępcy z PiS pomogą panu Sawarynowi. Trzeba budować mieszkania + (musi odejść nieudolny prezes GTBS) to nasz atut. Musimy zagospodarować nabrzeże i zacząć trzeba od razu a nie zmarnować kolejną kadencję w malowanie koncepcji kredkami z przedszkolakami. Trzeba rozbudować, rozszerzyć strefę w Gardnie. Tam jest nowa infrastruktura. W ciągu góra dwóch miesięcy opracować harmonogram budowy dróg, zrobić przetargi i w kwietniu rozpocząć budowy. Trzeba położyć kanalizację ściekową i deszczową w Łużyckiej i skończyć w ciągu roku jej remont. Przeszkadzaczy wyrzucić. Obecni zastępcy hamowali inwestycje i nic nie pojmowali nawet pod koniec kadencji. Panie Nikityński - czemu miliony wydaje się do prywatnego przedszkola zamiast za roczne dotacje wybudować nowe ? Czemu w XXI w. uczniowie uczą się w przegęszczonych klasach na dwie zmiany. O Milerze nie wspomnę to totalna porażka. Ulica w mieście z betonowych płyt bez chodników i sięgacz Pomorskiej , który spowodował zalanie osiedla to osiągnięcia.. To tylko ułamki procenta błędów tych ludzi. A korty, stara komenda, cmentarz, ciągle przez 4 lata odsuwane inwestycje związane z SOM, zbrojenie terenów. W XXI w. ludzie budują w mieście szamba i wiercą studnie. Taka jest pomoc miasta ? A to przecież podstawowy obowiązek gminy. Zablokowanie rozszerzenia strefy mimo istniejącej i wybudowanej za miliony infrastruktury. Nieudolnych trzeba natychmiast odsunąć. Dosyć szkodników i leni. To była najgorsza ekipa w historii. Zastępcy z PiS to energiczni ludzie. Pomożemy naszemu burmistrzowi. Nie zapomnimy o naszych przodkach i tych co zginęli za ojczyznę. Będą i pomniki, których tak boją się popaprańcy, kodziarze i komuszki. Niech żyje PiS.
ble ble
ble ble 25.10.2018, 18:30
Ble ble 21 miałeś szansę a teraz to remont własnym sumptem Pan Andrzej wybuduje mieszkania w dobrej cenie. no to pa
antypis
antypis 25.10.2018, 10:40
Zaraz zwymiotuję.
ten co liczy
ten co liczy 23.10.2018, 13:10
I na koniec:

"Największym przegranym wyborów jest więc nasz smutny samorząd. Ponownie upartyjniony, ponownie zagarnięty przez polityków o mentalności łobuzów w piaskownicy, dzielących plastikowymi łopatkami linie na piasku i gderających, gdy tylko ktoś pożyczy nieco piasku od nich. Ta mentalność sięga wszakże Pierwszej Rzeczpospolitej i demokracji szlacheckiej albo, jak można złośliwie rzec, demokracji nieprawej, której esencją było nihil novi, liberum veto, sojusz oligarchów finansowych z bankierami i kupcami przeciwko mieszczanom oraz chłopom (jakże piękny powrót do korzeni), brak poszanowania dla władzy państwowej, stanowionych praw i święte przekonanie, jakoby to każdy pan na zagrodzie sam mógł decydować o wszystkim tak daleko, jak daleko sięga jego ogrodzenie.

Polskie samorządy zostały zagarnięte w identyczny sposób, w jaki partia wygrywająca wybory przejmuje spółki Skarbu Państwa. Rzesza zawodowych polityków rzuciła się na łup i nie odda go aż do momentu kolejnych wyborów. Rządzić będzie absolutnie albowiem z zasady każda władza i każda opozycja jest w III RP absolutna. Tak więc władza robi co jej się żywnie podoba, a opozycja krytykuje wszystko dla samej idei krytykowania.

Tymczasem wyborcy powinni byli zadać swoim kandydatom jedno jedyne pytanie: co mają zamiar uczynić po wygraniu wyborów, aby samorządami rządzili obywatele, a nie jedynie ich nieliczni reprezentanci? Należało głośno domagać się powszechnych budżetów partycypacyjnych, prawa do zwoływania referendów miejskich na prośbę danej ilości mieszkańców, powszechnych audytów, a także znacznej możliwości kontroli przetargów przez niezależne organizacje obywatelskie. Należało domagać się stałego miejsca dla inicjatyw obywatelskich, spółdzielczych i sąsiedzkich, które mogłyby współdecydować z politykami o losie swoich ulic i skwerów.

Proszę teraz zastanowić się, ilu z wybranych prezydentów miast będzie w ogóle prowadzić jakiekolwiek konsultacje, ilu z nich zgodzi się na audyty, absolutnie publiczne przetargi, jawność wydatków publicznych, zarobków urzędniczych i kontroli nad rozpasanymi deweloperami?

Mogły wygrać spółdzielnie mieszkaniowe, zieleń miejska, ekologiczna i tania komunikacja miejska, bliskość usług publicznych w nowo powstających dzielnicach, nowoczesna infrastruktura i miejsca pracy. Wygrała wyłącznie wojna egoistycznej władzy absolutnej oraz równie chciwej opozycji. Ich zachłanność ponownie zapadnie nad nami niczym mrok na kolejne lata."

https://rgrunholz.wordpress.co…
QQQ
QQQ 23.10.2018, 19:53
Przegrani to ci co nie zdobyli mandatów aczkolwiek nie wszyscy. Niektórych lider pociągnie za uszy za zasługi jak Milera za prasowe nagonki na kontrkandydatów i stronniczość. Opłaciło mu się to. Inna sprawa kim jest dla nas.
Idzie nowe.
Idzie nowe. 23.10.2018, 13:02
Dzięki Długoborskiemu SLD znikło z mapy gminy i powiatu. Oby na zawsze.
pyskacz
pyskacz 23.10.2018, 13:12
Długoborski grał tylko dla siebie. Jego ludzie donosili Sawarynowi i jego ludziom tylko kanapki.
Ha, ha, ha, ha, ha.
Ha, ha, ha, ha, ha. 23.10.2018, 14:28
A co to był za incydent, że SLD podobno przyszło do Sawaryna z gratulacjami i kanapkami ? Podobno byli pod wpływem. Chyba chcieli przyśpieszyć rzeź. Przecież głupcy nawet nie wystawili kandydatów. To zupełni kretyni. Po prostu ich nie ma.
Długi to cwany lis
Długi to cwany lis 23.10.2018, 14:52
Poczekaj, stworzy się kilka stanowisk lub się do nich powróci.
PiS bierze wszystko w gminie Gryfino.
PiS bierze wszystko w gminie Gryfino. 23.10.2018, 12:39
My członkowie PiS i nowi radni wsłu***emy się w głos wyborców i będziemy realizowali to co oni chcą. Dlatego wymienimy wicków i prezesa GTBS. Przyjrzymy się nowemu prezesowi PUK. Konieczne są zmiany na OSiR i na Lagunie. Trzeba panu Sawarynowi umożliwić spełnienie obietnicy z poprzednich wyborów i obniżenie cen biletów na Lagunę, do kina i do muzeum (nieistniejącego). Przewietrzymy też Gryfino z komuchów ukrywających się w urzędzie i jednostkach. Wszystko dla wyborców. Pan Sawaryn jako członek PiS wie, że obietnic wyborczych trzeba dotrzymywać.
Czytnik
Czytnik 23.10.2018, 12:45
Teraz pan Sawaryn musi przenieść ogłoszenia gminne do 7 Dni. Koniec z gazetą rodzinną.
pieniądze podatników
pieniądze podatników 23.10.2018, 14:24
Przecież muszą dostać jakąś nagrodę za wierną służbę.
Transparentny
Transparentny 23.10.2018, 19:54
Już się nachapali.
Nowi radni nie idźcie tą drogą!!!
Nowi radni nie idźcie tą drogą!!! 23.10.2018, 12:33
Przypominam że w dniu 3 X 2018r. NSA w Warszawie z powodu głosowania we własnym interesie prawnym,byłej radnej RM w Gryfinie, anulował zapis dotyczący obszaru Pn-64.MN.3 planu miejscowego. W obecnej chwili plan miejscowy nie obejmuje więc siedmiu działek budowlanych wydzielonych z działki nr 296, oraz działek nr. 300, 299, 298/1, 298/2, 298/3 położonych przy ulicy Czechosłowackiej w Gryfinie. A Wojewoda Zachodniopomorski został wezwany do unieważnienia dwóch uchwał Rady Miejskiej w całości.
chi chi i może się zacząć:)
chi chi i może się zacząć:) 23.10.2018, 12:57
ciekawe czy radny który pracuje w szkole powiatowej głosowal za budową z gminnych pieniędzy hali za 15 milionów?
Jakby nie patrzeć - "głosowanie we własnej sprawie"...
:):):)
:):):) 23.10.2018, 13:21
fakt - przecież to głosowanie we własnej sprawie - tak jakby pracownik elektrowni głosował w sprawie umorzenia podatków dla tej elektrowni:)

Taka sama zależność - zakład pracy...
??
?? 23.10.2018, 12:42
...Wojewoda Zachodniopomorski został wezwany do unieważnienia dwóch uchwał Rady Miejskiej w całości.

O które uchwały chodzi?
Pytek
Pytek 23.10.2018, 12:46
O pola w Szczawnie ?
działki
działki 25.10.2018, 18:20
O to grubo krew się poleje.
?
? 23.10.2018, 12:54
może o pola, co chcieli przyłaczyć do miasta, bo wdepnęli i zakaz handlu ziemią rolną zablokował ich z tymi hektarami?
ten co liczy
ten co liczy 23.10.2018, 11:31
Na najnowszym wspólnym zdjęciu nowej rady, chciałbym zobaczyć nowe twarze tak wyrażające swoje zainteresowanie sprawami miasta i gminy jak ci przeszli ;)
Obserwator codzienny.
Obserwator codzienny. 23.10.2018, 12:15
Ci przeszli wszystko mieli w d.... .
Sara
Sara 23.10.2018, 11:40
Co nie dostałeś się i szlak cie trafia? A ja bym chciała zobaczyć kto by startował w tym wyścigu szczurów jakby to była funkcja społeczna?Oczywiście chodzi mi o radnych.
ten co liczy
ten co liczy 23.10.2018, 12:07
I jeszcze jedno, poziom tzw. gimbazy chcąc nie chcąc przebija i z twojego komentarza, jak kiedyś będziesz na górskim szlaku to powiedz sobie pod nosem, "szlag mnie trafia jaki popełniłam kiedyś prosty błąd"...
ten co liczy
ten co liczy 23.10.2018, 12:03
Nie wiem czy zdołasz pojąć, ale to kto rządzi światem przekłada się również na "rządzenie" w takich przysiółkach jak Gryfino.
Pomagdalenkowa zabetonowana scena polityczna, zmierzająca do ussmańskiego systemu dwupartyjnemu tam służącemu jednemu biożkowi w postaci złotego cielca, to to co nas czeka, nie łódź się Saruś, skądinąd piękne imię przywołujące na myśl starożydne książki, Polski już nie ma, jesteśmy poligonem, który skupi na sobie atomową obronę tzw. zachodu lub rosji przed wojennymi jastrzębiami i ich bankierami.
Co do funkcji społecznej, to gdybym był niezależny finansowo to mógłbym być drugim sorosem, ale naprawiającym świat a nie jak ten żyd, burzącym Go.
Nazywaliście mnie pisuarem a to ja wygrałem. Ludzie mnie wybrali. Mieszkańcy…
Nazywaliście mnie pisuarem a to ja wygrałem. Ludzie mnie wybrali. Mieszkańcy Gryfina. 23.10.2018, 11:31
Akor zmień to zdjęcie i schowaj je do archiwum. Tam był przedwczoraj tajfun.
Małgosia z PiS.
Małgosia z PiS. 23.10.2018, 11:29
Wzięliśmy wszstko w Gryfinie. A ci popaprańcy chcą rozmawiać z panem Sawarynem o koalicji. Cha, cha, cha. Ustalenie jest takie , że nie dostaną nic.

Pozostałe