Wyzywał matkę i babcię, a siostrę bił. Znęcał się też nad psem

  • 30.10.2018, 15:01 (aktualizacja 30.10.2018, 15:16)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyzywał matkę i babcię, a siostrę bił. Znęcał się też nad psem Fot. Policja
Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że w okresie od 18 marca 2017 r. do 18 kwietnia 2018 r. w Gryfinie znęcał się nad członkami rodziny.

Mężczyzna mieszkał wraz z matką, babcią i małoletnią siostrą. Nadużywał alkoholu. Pijany wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał członków swojej rodziny słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe. Na dodatek uderzał siostrę po głowie i plecach.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną, znęcał się nad osobami bliskimi, w tym małoletnią siostrą. Wyzywał on pokrzywdzone, a nadto uderzał siostrę po głowie i plecach.

Ustalenia postępowania wykazały również, iż podejrzany znęcał się także nad psem, kopiąc go oraz rzucając w niego taboretem. Z tego względu usłyszał on również zarzut z art. 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt.

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do sądu aktu oskarżenia. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyny zarzucone podejrzanemu m.in. z art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - informuje dzisiaj Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elżbieta
Elżbieta 31.10.2018, 13:58
Tym taboretem DZIADA w łeb - zwierzę każde jest niewinne i pełne dobroci. Dlaczego pytam taki jeden nie stanie do walki z równym sobie ?
Gosia
Gosia 30.10.2018, 16:42
I bardzo dobrze, takich powinno się karać żeby dostali nauczkę że nie można krzywdzić innych.
Wyuczona
Wyuczona 30.10.2018, 16:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe