Wieczornica w ciepły wieczór

  • 10.11.2018, 14:47 (aktualizacja 11.11.2018, 01:29)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wieczornica w ciepły wieczór
W zadziwiająco ciepły, czwartkowy wieczór, 8 listopada 2018 r., zgodnie ze szkolną tradycją, reprezentanci najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, ich wychowawcy i nauczyciele, a także liczni goście, spotkali się na wieczornicy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Wydarzenie to każdego roku stanowi szczególny punkt w szkolnym kalendarzu, gdyż jest to niezwykły moment spotkania trzech pokoleń, które zbierają się w szkolnej auli, aby o wolności mówić i śpiewać, aby za nią wspólnie dziękować.

Młodzi artyści przygotowali wspaniały, wzruszający montaż słowno-muzyczny, będący opowieścią o wolności postrzeganej przez tych, dla których jest ona kwestią już oczywistą.

Niezwykłości spotkaniu, jakim jest wieczornica dodaje jednak chwila wspólnego śpiewu. Momentu, w którym głosy zebranych łączą się podczas wokalnego wykonania dobrze wszystkim znanych pieśni. „Patriotyczne karaoke”, występ rodzeństwa - Janeczki i Andrzeja Barczów, a także przepiękne pieśni wykonane przez wspaniałych gości – zespół „Emeranto”, połączyły się w cudowny, wzniosły, ale i radosny koncert dla Niepodległej.

Zaproszeni goście, podczas chwili refleksji i dyskusji, w przygotowanej na tę okazję szkolnej kafejce niepodległościowej, stwierdzili, iż uczniowie, uczestniczący w wieczornicy, pokazali, że dla młodego pokolenia kwestia Ojczyzny i jej wolności jest także ważna i to należy pochwalić, i za to należy im podziękować.

Podziękowania, za przepiękny wieczór, spędzony w niezwykłej atmosferze, a także życzenia wielu podobnych spotkań należą się również wszystkim przybyłym miłym gościom: burmistrzom gminy Chojna Adamowi Fedorowiczowi i Wojciechowi Długoborskiemu, dziekanowi i proboszczowi parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła księdzu kanonikowi Andrzejowi Galantowi, dyrektorowi Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie Wacławowi Gołąbowi, zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie Anicie Porczyńskiej, zastępcy dyrektora Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie Sabinie Cedro, kierownikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie Teresie Błońskiej, prezesowi Związku Sybiraków w Szczecinie Jerzemu Kołaczykowi, przewodniczącemu Chojeńsko-Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólnej Europy Gerardowi Lemke wraz z Zarządem i członkami Stowarzyszenia, nadleśniczemu Nadleśnictwa w Chojnie Sylwanowi Barczowi, przewodniczącej Stowarzyszenia Amazonek „Teresa” w Chojnie Teresie Szajnowskiej wraz z Zarządem i członkami Stowarzyszenia, przewodniczącej Rady Rodziców Ewie Pietrusze, zespołowi śpiewaczemu „Emeranto”, byłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły Halinie Szczygieł i Elżbiecie Kowalczyk, rodzicom i krewnym naszych uczniów.

Jolanta Łosowska

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sferomierz
sferomierz 11.11.2018, 22:57
Jakos nie widzę ciepłej atmosfery.

Pozostałe