piątek, 29 marca 2024 09:22

Zawody pływackie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę postanowili włączyć się pływacy UKP „Marlin”. Klub wystawił jedenastoosobową drużynę, która wystartowała w Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Trenerzy postawili na najlepszych zawodników, którzy z zawodów rozgrywanych przez 2 dni 8-9 listopada 2018 r. przywieźli aż 17 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych.

Najlepsza w naszej drużynie okazała się Hanna Zielińska, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium za dystans 50m i 100m stylem grzbietowym i dwukrotnie na drugim stopniu podium za dystans 50m i 100m stylem motylkowym. Hania dzięki tak fantastycznym startom została najlepszą zawodniczką w kategorii 12 lat.

Tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 10 lat wypływał Szymon Serafin, który był dwukrotnie pierwszy na dystansach 100m stylem dowolnym i grzbietowym, drugi dopłynął na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 na 50m motylkiem.

Jacek Wodzyński zdobywając złoto na dystansie 50m stylem dowolnym, brąz na dystansie 100m stylem dowolnym, plasując się tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 5 miejscu na 100m stylem klasycznym wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, w kategorii 11 lat. Weronika Małolepsza, która z zawodów wróciła z kompletem 4 medali, w tym złotym za dystans 100m motylkiem, srebrnym za dystans 50m motylkiem i dwoma brązowymi za dystans 50m i 100m stylem dowolnym. Tak wysokie wyniki pozwoliły jej na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę, w kategorii 11 lat. W tej kategorii startował również Miłosz Wróbel, który stanął na najniższym stopniu podium po przepłynięciu 100m motylkiem, tuż za na 4 miejscu za dystans 100m stylem zmiennym, piąty był na 50m motylkiem i 10 na 100m stylem dowolnym. Tym samym był 13 w klasyfikacji generalnej. Wiktoria Iwan w ostatecznej klasyfikacji była 19. Na tę pozycję wpłynęły 6 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, 9 na 50m stylem klasycznym, 10 na 100m stylem zmiennym i 14 na 100m stylem dowolnym.

Wśród dwunastolatków najwyższą 8 pozycję w klasyfikacji generalnej zajął Mateusz Rozmiarek, który wywalczył pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 3 miejsce na 100m stylem zmiennym, na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym był dwukrotnie czwarty. Celestyna Szulc dwukrotnie otarła się o podium, stając tuż za nim na 4 miejscu za dystans 50m i 100m stylem klasycznym, 6 miejscu na 100m stylem zmiennym i 7 na 50m motylkiem. To dało jej 11 pozycję w klasyfikacji generalnej. Tuż za nią na 12 pozycji znalazła się Adrianna Gniłka, która z zawodów wróciła z brązowym medalem za dystans 100m stylem klasycznym, 5 miejscem za 50m stylem klasycznym, 6 miejscem za 100m grzbietem i 8 za dystans 50m stylem grzbietowym. Na 17 pozycji w klasyfikacji generalnej zawody ukończyła Jagoda Kujawa, która dwukrotnie była 7 na dystansie 100m stylem klasycznym i zmiennym, 9 na dystansie 50m stylem klasycznym i 10 na 50m motylkiem.

W najstarszej kategorii wiekowej 14-15 lat konkurował Aleksander Chróściak, który wywalczył 13 miejsce. W swoich startach zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, 7 na 100m motylkiem, 8 na 200m stylem dowolnym i 9 na 50m motylkiem.