Jest siła i moc w dziecięcym śpiewaniu

  • 10.11.2018, 23:18 (aktualizacja 11.11.2018 01:47)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jest siła i moc w dziecięcym śpiewaniu fot. TWS
Każdy kraj ma swój hymn, który daje siłę. Jedna takiej mocy, jaką miał polski hymn zaśpiewany przez dzieci w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka w Gryfinie podczas spotkania zorganizowanego z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski, chyba nikt nie słyszał na całym świecie!

- Podobnie jak wszyscy goście jestem wzruszona i zdumiona, że hymn narodowy w wykonaniu tego najmłodszego pokolenia miał tyle dumy i tyle mocy. Te dzieci to wiara i nadzieja, że Polska nie zginie. Bardzo dziękuję przedszkolakom i wychowawczyniom za zaproszenie i za piękne chwile, które tutaj spędziliśmy - powiedziała sekretarz gminy Ewa Sznajder.

W dalszej części spotkania były wiersze, piosenki i tańce. Goście mieli okazję zobaczyć w wykonaniu bardzo przejętych przedszkolaków kolorowego krakowiaczka i dostojnego poloneza Ogińskiego. A że tam czasem nóżki „się pomieszały”, nic to. Było pięknie! Dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gryfinie na pewno już wiedzą co to jest ojczyzna.

Wielkie gratulacje należą się nauczycielkom oraz dyrektor Ewie Januszewskiej za pięknie przygotowany program, za ogrom pracy wkładany w wychowanie najmłodszych. Mają prawo do dumy i zadowolenia. Dzieciaki były wspaniałe.

Po części artystycznej, jak to dawnej w gościnnej Polsce bywało, gospodyni zaprosiła gości na staropolski bigos. My również za gościnę i zaproszenie dziękujemy.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

znawca
znawca 11.11.2018, 13:06
O matko 100 lat twojej niepodległości...
znaczek
znaczek 11.11.2018, 14:02
Znaczy z długowiecznej rodziny ;)
cytat
cytat 11.11.2018, 12:26
- Jeśli się uznaje marszałka Piłsudskiego i słusznie za budowniczego niepodległości, to on się z wściekłości w grobie na Wawelu przewraca jak fryga - stwierdził na antenie Radia Zet prof. Tomasz Nałęcz.
tytuł
tytuł 11.11.2018, 01:55
Co prawda to prawda.

Pozostałe