Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 11.11.2018, 20:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wieczornica z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości fot. TWS
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie znana jest mieszkańcom naszego miasta z organizowania każdego roku ciekawych wieczornic patriotycznych. Tegoroczne szesnaste już spotkanie, na które zaproszono gryfinian w piątkowe późne popołudnie 9 listopada 2018 r. miało wyjątkowy charakter. Wieczornica została poświęcona setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak każdego roku poezja łączyła się ze znanymi i niezapomnianymi piosenkami. Nie zabrakło więc piosenki o sercu w plecaku oraz o ułanach pukających do okienka. Nie było tylko utworu śpiewanego przez panią Ulę o białych rozkwitających różach. Teksty historyczne „ilustrowała” młodzież ubrana w odpowiednie kostiumy.

Jak każdego roku sala gimnastyczna wypełniona była do ostatniego miejsca. Wśród gości podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Stanisław Kopeć, wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak, zastępca burmistrza Paweł Nikitiński, wicestarosta Jerzy Miler, zastępca dyrektora Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Rafał Mucha. Dyrektor Jolanta Kroczak kończąc uroczyste spotkanie podziękowała gościom za przybycie, uczniom, rodzicom i twórcom za przygotowanie uroczystości, podkreślając udział znanego gryfińskiego chóru Res Musica.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (29)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 13.11.2018, 22:38
No jak widzę w Gryfinie większość prostaków, proponuję pogratulować dzieciom, nauczycielom i całej reszcie chętnych osób, które zaangażowały się w patriotyczną uroczystość, a nie bluzgać i krytykować. Wielki szacun dla występujących.
Qra
Qra 12.11.2018, 08:49
Co roku to samo , te same twarze , nuda
Fik
Fik 13.11.2018, 22:48
Trzeba było wstawić swoją, nie byłoby nudno
ęą
ęą 12.11.2018, 21:00
Ten malowany (...)

Nie oceniaj w wulgarny sposób młodych wykonawców. Komentarz usunięty. administrator
Polak
Polak 12.11.2018, 17:16
To rusz d... ę i spróbuj wymyślić coś innego, a może na nowo napisz historię. Najlepiej jest krytykować nie robiąc nic, bo wtedy nie narażasz się na krytykę. Pokaż, że umiesz lepiej. A jak jest to dla ciebie nudne to po co przychodzisz i marnujesz swój bezcenny czas.
podejrzliwa
podejrzliwa 12.11.2018, 22:08
Skoro jest co roku to jakiś niezadowolony nauczyciel...
myu
myu 12.11.2018, 03:27
Znowu ta (...)

Komentarz usunięty. administrator
Q
Q 12.11.2018, 18:21
Podłość ludzka nie zna granic...
real
real 12.11.2018, 13:28
Co ty bajasz?
wzruszona
wzruszona 11.11.2018, 23:30
OJCZYZNA Galaktyka która pędzi po kosmosie Słońce co ziemię trzyma w złotym kłosie Wreszcie ziemia w bezkresie zielona To ojczyzna człowieka, jemu przydzielona. Gdzie miłość co karze cieszyć się w czekaniu Na przybycie dzieciątka w bialutkim posłaniu W szpitalu, w domu, czy nawet w zagrodzie Ojczyzna nas wita i tak już jest co dzień. Siedlisko rodziców, ciepło w domu bycia Pozostanie w sercu aż do kresu życia Tradycja, historia, smutki i radości To ojczyste najwyższe są nasze wartości. Poeta pisał, są w Ojczyżnie rachunki krzywd Ale ucz się wybaczać bo nie pomorze nikt I obca dłoń, pisał, ich też nie przekreśli Ojczyzna ostudzi żal, połączy w jednej pieśni. Życie jest jedno w najwyższej wartości Ojczyzna potrafi go zabrać i to w całości Bo ojczyzna to ojciec i to nasza matka O te wartości walczyć należy do ostatka. Kto tego nie pojmuje, ten kochać nie umie Zagubił swoje życie w umarłym rozumie I nic już nie pomoże, choćby pieniędzy krocie Żyć będzie i umrze we własnej ślepocie.
Gość
Gość 11.11.2018, 23:22
"Jesteście państwo okłamywani od początku - 11 Listopada nie jest żadną rocznicą odzyskania niepodległości. 11 listopada nastąpiło tylko przekazanie władzy przez Radę Regencyjną towarzyszowi" Ziukowi" z Polskiej Partii Socjalistycznej czyli Piłsudskiemu. Niepodległość Polski została ogłoszone 7 października 1918 roku przez Radę Regencyjną, która zdążyła już stworzyć rząd, siły zbrojne. Polska już wtedy była niepodległym państwem i właśnie 7 października zadeklarowała oderwanie się od mocarstw centralnych i tę rocznicę powinniśmy świętować, a nie rocznicę przekazania władzy Socjaliście." J.K.M.
ja
ja 11.11.2018, 23:01
Gryfinianie i gryfiniusie, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj - Polskę niepodległości wszystkiego co najlpepsze dla Was. Ale życzenia niniejsze kieruję również do tych o których wspominam poniżej: Każdy kto czyni zło przeciw rodakowi swojemu nie jest godny nazywania siebie Polakiem. Każdy kto napada, bije, oszukuje, obgaduje, okrada, używa wulgarnych słów przeciw rodakowi swojemu nie jest godny nazywania siebie Polakiem. Każdy kto bije swoją żonę, dziewczynę poniża ją lub w jakikolwiek zły sposób żle ja traktuje nie jest godny nazywania siebie Polakiem. Każdy lekarz, każda pielęgniarka podnosząca głos na pacjenta swojego nie jest warta nazywania siebie Polką/Polakiem. Powyższe słowa kieruje przede wszystkim do tych gryfinian, którzy znani są z tego, co czynią, o czym piszę powyżej.
do  ja -nie pij więcej
do ja -nie pij więcej 11.11.2018, 23:15
człowieku przejrzyj na oczy-cóż chciałeś napisać!!!
POpaprańce wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POpaprańce wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11.11.2018, 22:48
POpaprańce zawsze znajdą element do dyskryminacji,nawet w tak doniosłym dniu-wstyd,wstyd,wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
żurek
żurek 11.11.2018, 22:51
A o co ci chodzi?
łowca debili
łowca debili 11.11.2018, 23:03
jesteś na podium
przyjazny
przyjazny 11.11.2018, 22:54
jesteś debilem ?
raczej
raczej 11.11.2018, 23:02
Przyjazny, skoro odbiorcy nie wiedzą o co ci chodzi, to raczej z tobą jest coś nie tak.
Ewa
Ewa 11.11.2018, 22:39
zaproszono gryfinian? Chyba wybranych.
Polak
Polak 12.11.2018, 17:14
Nikogo krytyku specjalnie nie zapraszano, uroczystość miała charakter otwarty, mogłeś przyjść, miejsca było dość, ale najlepiej jest krytykować , bo ta takie typowo polskie.
żenada
żenada 11.11.2018, 22:03
W Gryfinie nuda. Większą pompę ten "Pierdzi***" zrobił na wojenke przy moscie, żeby przed wyborami się polansować za nasze, niż na świętowanie setnej rocznicy Niepodległości.
powtórzę
powtórzę 11.11.2018, 22:50
Pierdzi d-u-p-a.

Pozostałe