Prace na torach. Mniej utrudnień niż planowano

  • 15.11.2018, 17:57 (aktualizacja 18.11.2018, 10:18)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prace na torach. Mniej utrudnień niż planowano Na stacji PKP w Gryfinie.
PKP jest bogatsze w doświadczenia po modernizacji linii kolejowych w Polsce. To dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego w tym Szczecina, Stargardu czy Choszczna. Powody do zadowolenia mogą mieć też mieszkańcy korzystający ze stacji w Gryfinie, Widuchowej, Chojnie czy Mieszkowicach. Z jakiego powodu?
Według pierwszych planów ruch kolejowy na remontowanym odcinku Poznań - Szczecin na poszczególnych odcinkach miał być wstrzymany a podróżni przesiadać się do autobusów. Trudno to sobie wyobrazić w szczególności dla podróżnych z dziećmi lub osób niepełnosprawnych.
 
- Od początku kadencji staram się monitorować przygotowania do prac na torach od Szczecina do Poznania. Mieszkańcy regionu często zgłaszają uciążliwości podróży z Warszawy do Szczecina. Sam też raz bym się spóźnił na konferencję w Wałczu z powodu opóźnienia pociągu z Lublina do Warszawy w wakacje. Prace remontowe są ważne, ale należy do minimum zminimalizować negatywne skutki dla podróżnych - mówi Grzegorz Napieralski, senator RP, wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Pomorza Zachodniego.
 
Ministerstwo Infrastruktury w piśmie do senatora Napieralskiego zapewnia, że prace na trasie Szczecin - Poznań będą odbywały się bez większych utrudnień dla podróżnych. Pociągi na czas remontu jednego toru mają jeździć po drugim.
Dla niektórych pociągów dalekobieżnych trasa będzie wyznaczona przez Szczecin, Gryfino, Chojnę, Mieszkowice i Rzepin następnie dalej do Poznania. Bez wątpienia to szansa na ożywienie turystyczne Pojezierza Myśliborskiego i Doliny Odry w czasie wakacji 2019 roku. To może też być sposób na zwiększenie liczby pociągów dla mieszkańców Chojny, Mieszkowic, Widuchowej i Gryfina do Szczecina.
 
Senator RP Grzegorz Napieralski podjął w tym roku inicjatywę na rzecz obniżenia cen biletów ze Szczecina do Warszawy na czas remontów szlaku od Poznania do Warszawy. Powoływał się na przykład trasy z Warszawy do Trójmiasta, gdzie została obniżona cena biletów. Jednak PKP stwierdziło, że tamta sytuacja była inna.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pasażer
pasażer 17.11.2018, 21:50
Bardzo dobra wiadomość!
88
88 16.11.2018, 12:39
Stan bezpieczeństwa i wygląd wizualny peronów przystanku kolejowego w Gryfinie / bo dworzec to tylko wspomnienie starszego pokolenia/, nie zachęcą aby odwiedzić to śnięte marazmem miasteczko.
Obiecanki sra... .
Obiecanki sra... . 16.11.2018, 00:33
Miler a co z tym Tent T i Szczecińskim Obszarem Metropolitalnym ? Czemu dzieci z innych gmin uczące się w Szczecinie mają darmowe przejazdy jak dzieci ze Szczecina a dzieci z Gryfina nie. Lenie do roboty albo won . Co z łużycką ? Co z kortami itd.?
baca
baca 15.11.2018, 20:43
Ino Seweryn naj chonorowego cłonka mniasta, no
maestro
maestro 15.11.2018, 18:57
Złoty pociąg , więc wiadomo skąd!

Pozostałe