Szlachetna Paczka poszukuje darczyńców

  • 18.11.2018, 15:09 (aktualizacja 18.11.2018, 15:56)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szlachetna Paczka poszukuje darczyńców fot. dost.
W sobotę 17 listopada 2018 r. wystartowała kolejna edycja Szlachetnej Paczki – akcji, dzięki której najbiedniejsze rodziny będą mogły godnie spędzić święta. Kilkudziesięciu wolontariuszy Szlachetnej Paczki ze Szczecina i okolic spotkało się w sobotę o godz. 11 na pl. Grunwaldzkim, żeby przejść przez miasto i przypomnieć, że każdy może pomagać. Drużyna z Gryfina jak co roku również wziełą udział w tej akcji.

Szlachetna Paczka to akcja, która od 2001 roku łączy potrzebujące rodziny, wolontariuszy oraz darczyńców. Wolontariusze prowadzą w swoich środowiskach poszukiwanie rodzin, które potrzebują materialnego wsparcia, a darczyńcy przygotowują paczki z konkretną pomocą dla wybranej rodziny. Podobnie będzie również w tym roku.

W internetowej bazie rodzin od 17.11.2018 r. znajdują się opisy rodzin włączonych do programu przez wolontariuszy, gdzie spisane są także ich potrzeby. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców - na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują również nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Darczyńcą może zostać każda osoba, grupa znajomych, szkoła, zakład pracy czy współpracownicy - wystarczy wybrać rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl której chcemy pomóc.

 

Również w tym roku drużyna SuperW zachęca do gryfińskiej zbiórki na rzecz rodzin w potrzebie, których wspiera Szlachetna Paczka Rejon Gryfino. W dniach od 17 listopada do 7 grudnia organizowana jest akcja zbierania podstawowych potrzeb dla rodzin takich jak: trwała żywność oraz środki czystości. Zbiórka będzie organizowana w szkołach i przedszkolach oraz w zaprzyjaźnionych punktach w mieście. W ten sposób chcemy zasilić paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin i promować ideę Szlachetnej Paczki, jak i działań w obszarze wolontariatu.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy - tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej. Naszym celem jest MĄDRA POMOC, czyli taka, KTÓRA DAJE SZANSĘ NA ZMIANĘ.

W weekend 08-09 grudnia odbędzie się finał tegorocznej edycji. Darczyńcy którzy wybrali swoje rodziny będą przekazywać przygotowane paczki do magazynu głównego, który będzie w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej ul. Łużycka 22.

 

Lider Szlachetnej Paczki - Rejon Gryfino Małgorzata Pokrzykowska

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lulek
Lulek 22.11.2018, 09:04
Konkurencja dla Owsiaka, co nie wolno?
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 19.11.2018, 22:44
Tylko żeby na liście ubogich nie znalazły się pracownice OPS ! One mają zakładowy fundusz socjalny i Ola może je wspomóc zapomogami jak takie biedne.
kocyk
kocyk 19.11.2018, 22:54
A kto wspomoże Olę?
dylu,dylu
dylu,dylu 19.11.2018, 14:16
Co tam ze sprawą wielebnego ksiedza dyrektora Stryczka ?
Bo jakoś tak cicho się zrobilo. Czy osoby nie związane z Kościołem Katolickim też mogą liczyć na taką paczkę ?
leszek
leszek 19.11.2018, 08:42
idea szlachetna i godna pochwały .tylko gdzie w tym jest PAŃSTWO.panstwo dobrej zmiany.wszystko zwalili na ,,suwerena ,, drogie operacje .zbiórka od społeczeństwa .leczenia i rechabilitacje to samo.Nawet tak znana postać jak Szurkowski.wyposazenia szpitali /WOŚP/również państwo .na niepełnosprawnych janosikowe od wiecej zarabiajacych. na niskie emerytury mniej rewaloryzacji dla tych co ciezko wypracowali wyzsze emerytury. ,,,dobra zmiana,, im sie nalezy .już nie setki tysięcy tylko miliony/40 jak w aferze KNF/dokąd zmierza kulawy z żoliborza a nasz człowiek u prezydenta /mucha/ jeszcze broni aferzystów .
Pomagacz
Pomagacz 18.11.2018, 23:01
Dla tych którzy są na Nie i nawet jak byłoby Dobrze, to i tak są na Nie i Lajkują na Nie !
- Skoro nie Pomagacie, to chociaż nie Przeszkadzajcie !
Kruszak
Kruszak 18.11.2018, 18:25
To się chwali taką działalność.
memory
memory 18.11.2018, 16:31
Ojciec dyrektor podpadł i wypadł z tego obiegu.
Ania
Ania 18.11.2018, 15:54
Wspaniali ludzie, którzy wiele robią dla innych.

Pozostałe