Wojciech Konarski starostą powiatu gryfińskiego. Zgrzyt z odebraniem głosu opozycji

  • 22.11.2018, 16:14 (aktualizacja 22.11.2018, 23:45)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wojciech Konarski starostą powiatu gryfińskiego. Zgrzyt z odebraniem głosu opozycji
Gdy przewodniczący Roman Michalski ogłosił wyznaczanie kandydatów na starostę, głos zabrał Wojciech Długoborski. Stwierdził, że w wyborach mieszkańcy opowiedzieli się za zmianami. Gdy starał się uzasadnić swoją tezę, głos odebrał mu przewodniczący twierdząc, że wystapienie jest nie na temat.

Kandydatura Wojciecha Konarskiego na starostę została zgłoszona przez Ewę Dudar. Za Wojciechem Konarskim na stanowisko starosty głosowało 16 radnych, a przeciw było 4 radnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bzdyl
bzdyl 24.11.2018, 23:35
I rację miał Długoborski mówiąc czego chcą wyborcy. Ale widać niektórzy są na to głusi.
Powiatowy Kałuża
Powiatowy Kałuża 23.11.2018, 08:09
A jak temat Jarosława vel Kałuża z Chojny. Tyle ludzi mu zaufało i wybrało z listy koalicji a on już następnego dnia poleciał do grupy Konarskiego.
Oszukany
Oszukany 23.11.2018, 10:01
Jareczek od Baśki to czekamy kiedy pierwsze wsparcie
henio
henio 23.11.2018, 01:30
A czemu ta Pani zdjęciu siedzi w kasku?
kaskowy
kaskowy 24.11.2018, 23:34
A żeby nie dostała po głowie tego obok.
Sam
Sam 22.11.2018, 22:58
Dwa głosy SLD to ogromna siła , zgodnie z logiką Dlugoborskiego aż Ok 88% głosów było przeciwnych SLD, czyli ta potęga może koncentrować się na procedurach. Chojna oceniła tego pana w ostatnich wyborach, trochę pokory.
królik
królik 22.11.2018, 23:08
W demokracji jest tak, że ze wszystkimi się trzeba liczyć, również ze słabymi a nie butnie my mamy większość i my możemy wszystko!
Ze jak?
Ze jak? 22.11.2018, 23:26
Tak w demokracji nie jest.
Szczecin
Szczecin 22.11.2018, 20:54
No i co orły piśmiennicze? konarski Dalej będzie rządził a wam ***e pozostali dalej płakać zgodnie z lysoborskim. Płaczcie dalej a i tak Konar wygra!!!!
suweren
suweren 22.11.2018, 20:58
Będzie rządził, przynajmniej jednak rządził, a nie jak Mnietek figurował na stołku
JM
JM 23.11.2018, 15:16
dostał 17 głosów za więc co ten z sld plecie od i nie do rzeczy
matytta
matytta 22.11.2018, 20:50
no ,a co? ludzie tak chcieli...
ronald
ronald 22.11.2018, 20:48
hahahah,ale dali szpary!!!! no i dobrze:)
white
white 22.11.2018, 20:14
Ubiór na biało świadczy o poddaniu się.
albo elegancję...
albo elegancję... 22.11.2018, 20:46
woli wyborców - tych, co Konarskiemu zapewnili 8 radnych - to raczej szacunek....
Gryfinianka
Gryfinianka 22.11.2018, 19:10
I PO co te wybory jak wszystko zostało po staremu. .
mieszkaniec
mieszkaniec 22.11.2018, 20:59
Co się rzucasz? Mnietek też został
XXL
XXL 22.11.2018, 19:58
Częsty przypadek w polityce, tak pozmieniac by nic się nie zmieniło.
demos
demos 22.11.2018, 19:38
to trzeba było głosować, żeby ci starzy nie mieli 8 radnych...
a teraz przynajmniej mają mocnego koalicjanta a nie przystawkę.
Miejmy nadzieję, że dzięki temu zmieni się na lepsze.

W końcu na Konarskiego ludzie też chcieli głosować....
przystawka
przystawka 22.11.2018, 20:18
ten mocny koalicjant taki ważny że aż rekomendował Konarskiego na stanowisko starosty .
Po dzisiejszej sesji jest jasne że to Konarski ograł Dudar a nie odwrotnie.
Taki ten mocny koalicjant mocny że żadnej uchwały na zarządzie nie przegłosuje bo jest 3:2.
nie pitol
nie pitol 22.11.2018, 20:48
pitolisz - to ile według ciebie koalicjant miałby mieć głosów?
No i zawsze można zerwać koalicję. Tym różni się koalicja od "przystawek"...
pitolę
pitolę 22.11.2018, 22:20
Koalicjant tym różni się od przystawki że ma wpływ na realną władzę a tą ma zarząd powiatu a tu 3:2.
Dudar nigdy nie przeforsuje żadnego projektu uchwały rady w zarządzie bo nie ma kim.
Już widzę jak na sesji Koalicja Dudar głosuje przeciw uchwałą przygotowanym przez zarząd w którym Inicjatywa Konarskiego ma większość.
Trzeba było dać Inicjatywie przewodniczącego rady i starostę a wziąć 3 członków zarządu, wtedy byłaby koalicja a tak powstała nic nie znacząca przystawka. Przystawka będzie grzecznie podnosiła semafory na sesji bo ma pozamiatane.
racja - pitolisz....
racja - pitolisz.... 22.11.2018, 23:42
Owszem pitolisz. Koalicja to nie „pół na pół”, skoro jedni mają 8 a drudzy 7 radnych, to podział głosów w zarządzie sprawiedliwy. A decyzje zarządu musi z reguły zaakceptować rada. Więc trudno żeby w zarządzie IS szło na wojnę z KO i podejmowała decyzje, których nie obroni w radzie....

A mówiąc o tym że KO to „przystawka” jednocześnie proponujesz układ koalicji w którym to IS byłoby „przystawką” – więc trochę to nielogiczne z twojej strony...

Przecież jak KO będzie przeciw jakiejś decyzji w zarządzie, to wiadomo, że na sesji też.
matulu
matulu 22.11.2018, 23:10
Jednak na sesji już taka arytmetyka może być inna.
spiskowiec
spiskowiec 22.11.2018, 22:28
Kolega partyjny takich mądrych rad udziela? Co zrobiłeś sam wcześniej?
kolega po fachu
kolega po fachu 22.11.2018, 22:40
podstawowa znajomość politologi się kłania ,a mądrych rad kolegów partyjnych też trzeba umieć słuchać jak się nie umie .
spiskowiec
spiskowiec 22.11.2018, 22:51
Kolego, dlaczego sam nie byleś taki mądry wcześniej haha
polityk
polityk 22.11.2018, 23:38
Politykę uważa się za drugi najstarszy zawód świata. Doszedłem do wniosku, że jest bardzo podobny do pierwszego - powiedział Ronald Reagan
no i???
no i??? 23.11.2018, 00:08
Ale po dojściu do takiego wniosku polityki nie rzucił i nie wrócił do aktorstwa? Jak się nie podoba taki scenariusz, to podaj inny. I jego konsekwencje – komisarza (wyznaczonego przez premiera) albo wybory...
:)
:) 22.11.2018, 23:34
bo on lubi pouczać innych a sam niewybieralny... Co więcej - nieakceptowalny przez ewentualnych koalicjantów....
Lol
Lol 22.11.2018, 18:50
Wojechu masz klasę! I wiedzy samorządowca więcej cała ta zgraja lalusiowatych lizusów!!!

Gdzie te kmioty z ogonkami przy d...ci, chcą Ci dorównać???

KOmpromitacja lewacka taka była buńczuczna, a wyszło jak zawsze!!!

Ostatni raz oddałam głos na KO, SRO, czy PO!!!
WSTYD
JA2
JA2 22.11.2018, 19:48
Wojciech Długoborski ma wiedzę samorządowca bo nic innego całe życie nie robił. Ma dużżże aspiracje, ale ręce za krótkie żeby dużo zgarnąć. Zawsze myślał tylko o sobie, zresztą tak samo jak Wojciech Konarski. Widocznie to imię tak ma.
na pewno
na pewno 22.11.2018, 20:15
A jak był maly to chciał zostać strażakiem. Jak to Wojtek...
demos
demos 22.11.2018, 19:40
Jak ci się nie podoba ten scenariusz, to powiedz, co według ciebie byłoby lepsze?
Brak jakiegokolwiek wpływu na decyzje, bo Konarski wszedłby w koalicję z PiS?

Bo w koalicję KO, PiS i SLD to chyba sama nie wierzysz...
klasyk
klasyk 22.11.2018, 20:28
Parafrazując klasyka- Kolalicja Ewy Dudar okazała się brzydką panną bez posagu, która przy Inicjatywie Konarskiego nie powinna być zbytnio wybredna.
nie pitol
nie pitol 22.11.2018, 20:50
miała zostać starą panną? Bez wpływu na decyzje w powiecie?
Ciekawy
Ciekawy 22.11.2018, 18:46
Z dała od Pisu!!!
Solidaruch
Solidaruch 22.11.2018, 18:38
Romeczku , jestem Solidaruchem , tak mówicie o nas . Ale Towarzysz Wojciech został niestety , ALE wybrany . DEMOKRACJA !!!!!!!!!!!!!
demos
demos 22.11.2018, 19:43
demokracja to nie znaczy gadanie nie na temat, byle sobie pogadać...
Był jeden kandydat na starostę. Więc co za mowa "powinien być ktoś inny"? Zgłosił jakąś kandydaturę?
święty spokój
święty spokój 22.11.2018, 18:35
Michalski z Konarskim przyzwyczaili się że na sesji cisza i spokój, nikt się nie wychyla . Będzie w tej kadencji się działo , Długoborski marazm i stagnację im zburzył. Brawo on !
PiS
PiS 22.11.2018, 18:34
Panie Starosto , PO u władzy już nie będzie NIGDY . Trzeba trzymać z Muchami . Pozdrawiam Pana Kaczyńskiego !!!!!!!!!!!
Niezapominajka
Niezapominajka 22.11.2018, 18:27
Roman Michalski jako przewodniczący RADY zaliczył dużą wtopę z tym odbieraniem głosu opozycji, co mu do głowy przyszło? Jeżeli jemu, ZWIĄZKOWCOWI ktoś kiedyś odbierze głos - dopiero zrozumie, dlaczego to wtopa i wstyd.

Ewa Dudar liderka PO - co za rozczarowanie!
Wygrali wybory, miały być zmiany w powiecie, a tu co? Zakonserowali układ konara, dla którego kiedyś P. Ewa była ...opozycją. W prezydium rady powiatu na 3 osoby - dwie od Konarskiego, jedna od niej. W zarządzie powiatu na 5 osób - trzy od Konarskiego , dwie od niej. Wszędzie będzie przegłosowana, a na stołku wicestarosty Ewa będzie tylko blondynką niestety ...Co jej do głowy przyszło, żeby wygrać i oddać władzę? Kto jej tak doradził ? Kto jej szaleju do kawy nalał . Niestety nie jest dobrym politykiem. Oddała coś więcej niż władzę, straciła zaufanie tych którzy na nią głosowali. Jak się obudzi - będzie za późno. Już dzisiaj legitymizuje konara, który ją zmarginalizuje.
Klubowicz
Klubowicz 22.11.2018, 22:20
Palnij się w łeb . Koalicja z pisem bylaby zdrada!!!!
Wyborca
Wyborca 22.11.2018, 21:07
Ona moze sama kleksa w majtki puscic dobze nie zostala starosta to by dopiero gryfino poszlo na dno bo duzo gada a malo robi jak zawsze.Marzyla o stolku ale to tylko blondynka
pampers zazdrośnik
pampers zazdrośnik 22.11.2018, 21:20
puszczający kleksy w majtki? Pawełku - to na to ci kocyk na kanapce?
Nie dość że nie spełniło się twoje marzenie o usadzeniu w ciemnym kącie twojej ulubionej radnej, to jeszcze i Miler senior został - za którym nie przepadasz?

A ty sam niewybieralny....
demos
demos 22.11.2018, 19:46
jak ja pójdę i zacznę opowiadać, co by mi się podobało - to nie byłaby demokracja. Wygłaszanie odezw gdy nie ma innego zgłoszonego kandydata to gadanie nie na temat...

Co do arytmetyki wyborczej jesteś abo naiwną nastolatką, albo wręcz przeciwnie:)

Co według ciebie innego można zrobić?

Jak konkretnie to widzisz?
Eelo
Eelo 22.11.2018, 19:40
Niekoniecznie, niekoniecznie. Byle nie PIS. Po prostu była to jedyna alternatywa. Taka arytmetyka.
Feministka
Feministka 22.11.2018, 18:56
A co miała zrobić? Siedzieć w opozycji 5 lat? Ot by się zmieniło dużo. Czy z pisem się dogadać? Taka matematyka wyborów. Ja sama głosowałam na listę pani Ewy, ale niestety trochę zabrakło żeby mieć większość. Trza się było z kims dogadać. A czy będzie tylko „blondynka” to zobaczymy za 5 lat :-)
Plus
Plus 23.11.2018, 08:52
5 lat to trochę długo, ale jej nie chodzi o dobro powiatu tylko o swój biznes nic nie robiąc kasa leci.
demos
demos 22.11.2018, 19:49
dokładnie - układ sił jest taki a nie inny. Albo się można obrażać na mieszkańców, albo próbować coś działać.

Zobaczymy efekty.

W powiecie większość w radzie jest konieczna i do wybrania starosty i do wybrania zarządu.

To nie gmina, gdzie rada może być w opozycji do burmistrza czy wojta...
Załamany
Załamany 22.11.2018, 18:15
Tragedia... Jak można zaufać komuś? Pani Ewo... Jak można?!
demos
demos 22.11.2018, 18:25
A co miała zrobić? Usunąć się w cień i siedzieć cicho, jak Konarski z PiS rządzą?
strach
strach 22.11.2018, 17:31
Biada szpitalowi bedzie czarowanie jak przez ostanie 4 lata.
demos
demos 22.11.2018, 18:27
Przypominam że ugrupowanie Konarskiego zdobyło 8 mandatów w 21 radzie. Widać mieszkańcom odpowiadali - więc trzeba wynik wyborczy wziąć pod uwagę...
aca pulco
aca pulco 22.11.2018, 19:43
demos, czyli konarski przegrał bo nie zdobył większości wśród wyborców.
dia
dia 22.11.2018, 16:59
czyli żadnej zmiany... zawiodłam się...
jak się nie ma co się lubi...
jak się nie ma co się lubi... 22.11.2018, 17:06
No ale czego oczekiwałaś? Że Koalicja albo PiS samodzielnie będzie rządzić? To trzeba było więcej osób namówić, mieliby większość....
demos
demos 22.11.2018, 18:28
czysta arytmetyka wyborcza. Można nie być zachwyconym - ale jak nie taka konfiguracja, to jaka?
Podpis
Podpis 22.11.2018, 16:57
Czyli nie będzie żadnej zmiany dla powiatu. Gasimy światło, idziemy spać. Dziękujemy Pani Ewo.
N
N 22.11.2018, 17:28
A co miała zrobić koalicję z PIS??? Nie ma takiej opcji!
:)
:) 22.11.2018, 17:08
wcześnie chodzisz spać - to z powodu leków, czy masz nocną zmianę?
Sam
Sam 22.11.2018, 16:51
Długoborski ma opanowane procedury, to trzeba mu przyznać, i to by było na tyle.
proste
proste 22.11.2018, 16:57
trudno wymagać opanowania procedur od przewodniczącego z jednogodzinnym stażem.
Od strony formalnej przygotowywali urzędnicy...
XXL
XXL 22.11.2018, 17:03
Przecież to już bodajże 3 kadencja tego Pana jako Przewodniczacego Rady, mógł się nauczyć

Pozostałe