Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 23:09

Zdobyli 28 medali na Miting Laguna Cup 2018

Około 110 zawodników i zawodniczek z 6 klubów naszego województwa w sobotę 24 listopada 2018 r. odpowiedziało na zaproszenie UKP Marlin i wystartowało w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności Stylowej i Wytrzymałości Miting Laguna Cup 2018. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, w dwóch blokach startowych. O tym jak bardzo wyczerpujące są to zawody świadczy fakt, że część młodszych zawodników startowało 5 razy, a starsi mieli do pokonania 800 m, czyli 32 długości basenu. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Nasz klub reprezentowało 31 zawodników, którzy poprawili swoje rekordy życiowe i wywalczyli 28 medali, w tym 7 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii wiekowej 9 lat i młodsi z kompletem 5 medali zawody zakończyli Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak. Gabrysia trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium za dystans 50m grzbietem i dowolnym, 100m stylem zmiennym i dwukrotnie była druga na dystansie 50m motylkiem i klasykiem. Suma uzyskanych punktów dała jej zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w tym roczniku. Mikołaj, który został trzecim zawodnikiem, stawał dwukrotnie na drugim stopniu podium za dystans 50m grzbietem i 50m klasykiem, oraz trzy razy stawał na najniższym stopniu podium za dystans 100m stylem zmiennym, 50m stylem dowolnym i motylkowym. Liwia Babińska wywalczyła 3 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, dwukrotnie była tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i motylkowym, oraz 5 na 50m grzbietem. Brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczyła Łucja Witek, która na dystansie 50m motylkiem była 5, dwukrotnie 6 na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym i 7 na 100m zmianą. Tymoteusz Tarczyński uplasował się na 5 miejscu na dystansie 50m klasykiem, 7 na 50m stylem dowolnym, 8 na 50m motylkiem i 9 na 50m grzbietem. Konrad Czerlikowski wywalczył 6 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym,7 na 100m stylem zmiennym i 10 na 50m grzbietem. Julia Świeboda była 7 na dystansie 50m stylem dowolnym, trzykrotnie 9 na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym, 100m stylem zmiennym. Błażej Kujawa zajął 8 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowymi, 9 na 100m stylem zmiennym. Katarzyna Dorawa dopłynęła na 9 pozycji na dystansie 50m stylem dowolnym, dwukrotnie była 10 na 50m grzbietem i 100m zmianą, oraz 11 na 50m stylem klasycznym.

Wśród dziesięciolatków trzy medale wywalczył Szymon Serafin, w tym 1 złoty na dystansie 100m stylem zmiennym i 2 srebrne na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym, tuż za podium na 4 pozycji znalazł się po przepłynięciu 50m stylem klasycznym i 5 po 50m motylkiem. Tak wysokie pozycje pozwoliły mu zająć 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika. Bartłomiej Prokopowicz był dwukrotnie 5 na dystansie 100m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym, dwukrotnie 6 na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym i 8 na 50m motylkiem. Zuzanna Wojdyła była 9 na dystansie 50m stylem klasycznym, 10 na 50m motylkiem, 11 na 100m stylem zmiennym, 13 na 50m grzbietem i 18 na 50m stylem dowolnym. Gabriela Greń zajęła 12 lokatę na 100m stylem zmiennym, 13 na 50m stylem klasycznym,14 na 50m grzbietem i 17 na 50m stylem dowolnym. Lidia Kujawa uplasowała się na 15 miejscu na dystansie 100m stylem zmiennym i 16 na 50m stylem grzbietowym.

W kategorii 11 lat -4 medale zawisły na szyi Weroniki Małolepszej, złoto za dystans 50m stylem motylkowym i 3 srebra za dystans 50m stylem grzbietowym, 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym, która ostatecznie uplasowała się w klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji. Aleksandra Szewczuk wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym, srebro na dystansie 50m motylkiem i brąz na dystansie 400m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński wywalczył brąz na dystansie 50m stylem grzbietowym, dwukrotnie 5 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym i 6 na 50m motylkiem. Jan Staszak był 3 na dystansie 50m stylem klasycznym, 6 na 200m stylem zmiennym i 7 na 400m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel zajął 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 7 na 200m stylem zmiennymi, dwukrotnie 9 na dystansie 50m i 400m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan zajęła 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 9 na 400m stylem dowolnym i 10 na 50m stylem grzbietowym. Patryk Mitręga zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 11 na 200m stylem zmiennym. Oliwia Linkowska była dwukrotnie 8 na dystansie 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym, 10 na 400m stylem dowolnym i 11 na 50m stylem grzbietowym. Karolina Fabian zajęła dwukrotnie 9 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym,10 miejsce na 50m stylem motylkowym i 11 na 400m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej 12 lat złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, brąz na dystansie 50m stylem motylkowym, dwukrotnie 4 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym, oraz 6 miejsce na 800m stylem dowolnym wywalczyła Celestyna Szulc. Mateusz Rozmiarek zdobył srebro na dystansie 50m stylem klasycznym, trzykrotnie znalazł się tuż za podium na 4 miejscu za dystans 200m stylem zmiennym, 50m motylkiem i dowolnym, 6 na dystansie 800m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka stanęła na drugim stopniu podium za dystans 50m stylem klasycznym, 5 miejscu za dystans 800m stylem dowolnym i dwukrotnie 7 za dystans 200m stylem zmiennym i 50m stylem grzbietowym. Jagoda Kujawa wywalczyła 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, trzykrotnie 8 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym, 50m grzbietem i 800m stylem dowolnym. Iga Stróżyk zajęła 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 7 na 50m motylkiem, 9 na 800m stylem dowolnym i 10 na 200m stylem zmiennym. Karolina Dorawa dopłynęła na 7 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym, 9 na dystansie 50m stylem motylkowym, 10 na 50m grzbietem i 11 na 200m zmianą. Tomasz Płoch uplasował się na 10 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i 14 na 200m stylem zmiennym, a Patryk Szpunar był 11 na dystansie 50m stylem klasycznym.