Kłamstwa Pawła Sławińskiego i Kamila Milera związane z tablicą wstydu

  • 27.11.2018, 23:42 (aktualizacja 28.11.2018, 07:02)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kłamstwa Pawła Sławińskiego i Kamila Milera związane z tablicą wstydu Paweł Sławiński (ten z lewej) i Kamil Miler (bez brata).
Niedoszły radny Paweł Sławiński i brat wiceburmistrza Gryfina Kamil Miler kłamią w sprawie tablicy na urzędzie miejskim w Cedyni. Nie zajmują się błędami władz za publiczne pieniądze, a atakują tych, którzy ten błędy wytknęli.

Zaczęło się od tego, że kilkanaście dni temu ówczesne władze Cedyni na budynku urzędu umieściły tablicę bez konsultacji społecznych. Na dodatek napis zawiera błędy. Na zebraniu zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej postanowiono przeciwdziałać „tablicy wstydu”.

Działają z nadania i w imieniu władz

Gdy nie doczekano się odpowiedzi z urzędu na zadane pytanie - na folii, w którą opakowano tablicę, członek stowarzyszenia napisał prośbę, która zdenerwowała władze miasteczka. Z inicjatywy ówczesnej burmistrz Gabrieli Kotowicz, informację o napisie na folii dostarczono wybranym podmiotom. I tak redaktorzy Paweł Sławiński i Kamil Miler postanowili zrobić „materiał na konkurencję”. Mimo że problem zauważyło stowarzyszenie i wydało w tej sprawie oświadczenie, to uderzono tylko we mnie. Osobiście mam prawo być członkiem stowarzyszenia i jednocześnie dziennikarzem swojego portalu oraz innych - prowadzonych przez stowarzyszenia, co wydaje się niektórym przeszkadzać.

Próba wrobienia w… wandalizm

W sobotę wieczorem Kamil Miler przesłał maila następującej treści: „Z pozyskanych przez nas materiałów wynika, iż 10 listopada 2018 r. na folii umieszczonej na tablicy z okazji 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Cedyni napisał pan: <>. A następnie opublikował na swoim portalu artykuł o tym zdarzeniu, nie zdradzając jednak, iż to pan dokonał tego aktu wandalizmu. Proszę o przesłanie Pańskiego stanowiska w tej sprawie do godz. 16.00 w niedzielę (25.11)”.

W poniedziałek rano otrzymał odpowiedź z dopiskiem: „ostrzegam, że jeżeli artykuł będzie sugerował lub informował o rzekomym wandalizmie, którego absolutnie nie było – sprawa znajdzie swój finał w sądzie”.

Kłamią w sprawie tablicy

Redaktorzy w swym niby prześmiewczym artykule napisali, że Gabriela Kotowicz przygotowała „okolicznościową tablicę, która została odsłonięta 11 listopada. Zanim to jednak nastąpiło, ktoś umieścił na niej napis markerem: <>”.

To kłamstwo! Nie było napisu na tablicy, ale na folii, w którą tablica była opakowana. Nikt nie pytał nikogo ze stowarzyszenia o napis, nie postawiono nikomu żadnych zarzutów, bo niby o co? Tablica nie została przecież ani uszkodzona, ani pomazana. Ale według Milera i Sławińskiego to ja jestem… „sprawcą”! Pytam zatem: Sprawcą czego?! Tej uwagi aby pisać poprawnie, umieszczonej na brudnej folii z taśmami samoprzylepnymi? Według owej pary „detektywów na usługach” to „obraźliwy” napis. Nie zauważają, że błędy na tablicy wykonanej za pieniądze podatników obrażają właśnie mieszkańców.

Politycznie zacietrzewieni?

Niedoszły radny i brat wiceburmistrza niejednokrotnie dawali wyraz, że nie podoba im się krytyczne pisanie o władzach gminy Gryfino czy powiatu. Być może dlatego w swoim wspólnym artykule posunęli się do tego aby wyciągnąć sprawy sprzed paru kadencji samorządu. Na dodatek dopuścili się pomówień. Sławiński i Miler po prostu bezczelnie kłamią, jakoby pracownik Centrum Kultury w Chojnie cokolwiek ujawniał w sprawie mojej żony! Jest i kolejne kłamstwo. Nie miałem żadnego zatargu w 2014 r. z pracownikiem CK w Chojnie! Nigdy żadnemu tam zatrudnionemu ani nikomu kogo znam nie zarzucałem, że jest pedofilem! I kolejny absurd panów „detektywów” i powielania nieprawdy dotyczący roznoszenia materiałów wyborczych - moja gazeta „Igryfino” nie jest materiałem wyborczym, więc nie mogła być przekazywana w takiej formie komukolwiek.

Wendetta za pisanie prawdy o politycznych mentorach?

Odbieram artykuł panów Sławińskiego i Milera jako wendettę za pisanie o politykach, z którymi obaj panowie są związani. W przypadku Sławińskiego, kilkanaście dni wcześniej on sam był politykiem, a ja pisałem o zarzutach wojewody na temat brania zleceń i wygaszenia mandatu radnego Sławińskiemu. Kamilowi Milerowi nie podoba się, że piszę krytycznie o działaniach jego brata - wiceburmistrza Tomasza Milera. Panowie, jak chcecie promować igryfino, zwłaszcza kiedy ukazują się tam teksty krytyczne wobec władz samorządowych, wymieniajcie chociaż nazwisko autora, a przede wszystkim piszcie prawdę i unikajcie pomówień.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (139)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hahahehehihihoho
hahahehehihihoho 01.12.2018, 16:13
Komentarze są jakie są każdy może sobie przeczytać ale przynajmniej można coś od siebie napisać... :D U "konkurencji" lansującej "siebie" już nie koniecznie... Przynajmniej "tu" jest dość obiektywnie i dość dobrą polszczyzną napisane... :DDD
hahahehehehihihoho
hahahehehehihihoho 01.12.2018, 21:31
Jeżeli ktoś ma podobne zdanie co do uczciwości poszczególnych "cwaniaczków" to uważam, że to nie jest wazeliniarstwo tylko wyrażenie własnego zdania gdzie w demokracji czy też cywilizowanym świecie jest standardem... A ten komentarz to ja sam pisałem. :DDD Wydaje mi się, że ta strona przez "ruskich" hakerów nie jest opanowana bo to nie o taką kasę zapewne chodzi jak na wiejskiej :DDDDDDD
pik
pik 01.12.2018, 16:29
Się nie p o*** z tą wazeliną :DDD
:)
:) 01.12.2018, 18:45
nie sądź po sobie - tobie w pracy wazelina widać codziennie potrzebna:)
7kg na klatę
7kg na klatę 30.11.2018, 08:13
Ale ty masz fajne nicki
pisarz
pisarz 29.11.2018, 23:39
Najlepsze z tego wszystkiego, że nikt nie pamięta co jest na tablicy a wszyscy wiedzą co było na worku: „Kotowicz, Nowak nauczcie się pisać po polsku, bez błędów”.
Gumofllc
Gumofllc 29.11.2018, 16:42
Gumowanie czas zacząć.!!! Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komendzie może uratować ten kraj. Dlatego, Ja wciąż postuluję - przegumować wszystkich redaktorów - od morza do Tatr. Każdy redaktor musi poznać smak gumy. Guma czyni cuda. ... Tylko Dobra Guma
Polne filcaki pospolite
Polne filcaki pospolite 30.11.2018, 14:15
Kolego ja czytelnik. Na szczęście są portale i gazety piszące co się dzieje. Niepolitycznie nastawione, bez koneksji. Ty o tej gumie piszesz, to napisz do fabryki obuwia. A cuda czyni fajka pokoju, zapal sobie.
Jasnowidz
Jasnowidz 29.11.2018, 12:06
Zastanawia mnie jak to się stało że wandal wypisał obraźliwe wezwanie o "błędach" mimo że wcześniej nie widział tej tablicy i nie znał treści napisu.
a jak można mówić, że nie było błędów i je poprawiać korektorem?
a jak można mówić, że nie było błędów i je poprawiać korektorem? 29.11.2018, 17:47
jaki wandalizm? to był worek na śmieci założony na tablicę w reprezentacyjnym miejscu. Żaden kłopot odczytać - są zdjęcia tego worka!
łowca wandali
łowca wandali 29.11.2018, 18:19
O przepraszam ale za zniszczenie nie swojego worka powinna byc kara i to wysoka gdyż za ten worek ktoś zapłacił
łowca śmieciuchów:)
łowca śmieciuchów:) 29.11.2018, 19:37
a czy na wywieszenie worka na śmieci na urzędzie dostali pozwolenie od konserwatora? Niekoniecznie zabytków?
terencjusz
terencjusz 29.11.2018, 18:49
Ten worek został uszlachetniony mądrą sentencją i powinien spocząć w miejscowym muzeum.

Dlatego, że nikt nie pamięta co jest na tablicy a wszyscy wiedzą co było na worku.
tia
tia 29.11.2018, 08:15
ale sytuacja w której prowokuje się tzw fakty medialne jest niedopuszczalna, wyobraźmy sobie, ze ktoś nie sprząta po własnym psie, a potem wypisuje do gazet jaki to syf panuje w mieście fotografując wyczyny swojego zwierzaka, w artykule poświęconym tablicy w ogóle nie było mowy o błędach (jakie są) tylko o napisie, a jeżeli napis powstał dzięki akorowi to cały artykuł był zmanipulowany, czyż nie?
miau
miau 29.11.2018, 18:58
Nie zrozumiałaś nic z artykułów, a możesz przecież po nie sięgnąć, a nie słuchać dwóch politycznych agitatorów na usługach władz (chyba że sam nim jesteś). Sytuacja medialna, jak to nazywasz, była jeszcze przed powieszeniem tablicy. Najpierw była sprawa jak uczcić 100-lecie. Potem jak wyszło,z ę ma być tablica, to aby nie wieszać nic związanego z polskością na poniemieckim budynku. Potem była kwestia ukrywania przez władze tego, co ma być napisane. I w końcu tak ukrywali, że zakryli czarnym workiem, więc im na worku odpisali co o tym sądzą. Teraz twierdzenie, że chodziło tylko o błędy jest odwracaniem kota ogonem.
manipulacja tii
manipulacja tii 29.11.2018, 17:49
to tak jak w Gryfinie tłumaczyć że się głosowało na PiS a chciało Sawaryna...
kruk
kruk 29.11.2018, 01:39
IGgryfino ma kilka razy większą poczytność od tych dwóch razem wziętych to ich ciocia Bieda połączyła i plan przygotować kazała.
odwrotnie proporcjonalny
odwrotnie proporcjonalny 28.11.2018, 19:32
Ale z tego co widać dla Akora to im gorzej tym lepiej. I dlatego tak on się tu domaga aby pisać po nazwisku. Im bardziej go napierda..ją tym jego portal bardziej oblegany. A on podkręci to jeszcze na maxa. Nawet konkurencja musi mu tu wchodzić i pisać. O władzy nawet już nie wspomnę.
Felek D.
Felek D. 28.11.2018, 19:21
. Nie ma ludzi niewinnych, są tylko ludzie źle przesłuchani.
10 zł
10 zł 28.11.2018, 19:36
Expolicjant Nowak ma inne zdanie.
Lucek
Lucek 28.11.2018, 19:18
Sam Pan nakręcasz tę maszynke afer i skandali!
dwa cyngle władzy
dwa cyngle władzy 28.11.2018, 19:29
A gdzie tu jest afera? A gdzie tu jest skandal? Same błędy na tablicy to tylko świadczy o nieudolność władz.
Jedyny skandal jaki można by tu znaleźć to ew. zlecenie władz na dziennikarza. Okazać się może, że wystarczy zwrócic uwagę władzom aby zaczęła się nagonka. Takie białoruskie standardy.
 
Radnyś
Radnyś 28.11.2018, 18:37
A swistak odda diete radnego za walki ze zleceniami?
huhuhahahihihehe
huhuhahahihihehe 28.11.2018, 17:53
Andrzeju Kordylasiński jesteś debeściak! Od niedawna czytam twój portal i muszę przyznać, że masz jaja! Trzeba właśnie patrzeć takim pseudopolitykom na ręce, co im słoma z butów wystajee!!! :DDDDDDDDDDD
PONIEWAŻ MY IM WSZYSTKIM ZA TO PŁACIMY!!!!!!!!!!!!!
rb
rb 28.11.2018, 16:08
zwrócić prosze uwage na fb brata milera jak wygladał zanim zaczął pełnic funkcje wice burmistrza a jak wyglada po jednej kadencji :) Polecam bardzo ciekawa ciekawość.
po znajomości
po znajomości 28.11.2018, 16:02
Wkrótce okaże się, jak zechce ujawnić informacje nowy burmistrz, ile ten bubel kosztował.
przypadek?
przypadek? 28.11.2018, 15:06
Tablic podobnych w powiecie jest wiele, ale żadna tak słynna jak ta. I pewno o to chodziło...
nie spiskowiec
nie spiskowiec 28.11.2018, 15:20
Według spiskowych teorii to pewno od początku chodziło o to aby było więcej wejść na stronę igryfino :))) Ale przechodząc do faktów, to gdzie jeszcze w powiecie powieszono tablicę z błędami?
plis
plis 28.11.2018, 14:41
lokalni pismacy tłuką się , to niech się tłuką,
a my nie dajmy się w to wciągać
fakty
fakty 28.11.2018, 15:02
Obawiam się, że właśnie to zrobiłeś i licznik nabijasz.
licznik:)
licznik:) 28.11.2018, 15:32
a ty nie? burmistrzowie nie odpowiadają miesiącami, jak już, to kompletnie nie na temat pytania (jak w sprawie PUK) a brat wiceburmistrza żąda odpowiedzi przez noc z soboty na niedzielę...
pik
pik 28.11.2018, 17:00
W sprawie PUK? A co z PUK jest nie tak?
puk puk
puk puk 29.11.2018, 20:15
raczej trudno znaleźć co jest "tak" - nawet wysokości nagród właściciel (burmistrz) nie zna i nie potrafi się dowiedzieć...
ha
ha 28.11.2018, 16:01
Bo to jest samograj i samospełniajaca się opowieść.
54
54 28.11.2018, 14:27
- "pisać po polsku" czy "pisać w języku polskim" , "kłócić się po polsku" czy "kłócić się w języku polskim" i tak można bez końca
krótko i na temat
krótko i na temat 28.11.2018, 15:05
Nie chodzi o semantykę, ale o konkretne błędy, które realnie są na tablicy. Błędy owe może zobaczyć w realu lub na zdjęciu każdy kto che.
licznik:)
licznik:) 28.11.2018, 15:35
A wystarczyło wcześniej upublicznić treść - gdyby nikt nie zareagował - wtedy by był spokój.
A tu najpierw bez konsultacji tekst zamówili, potem workiem na śmieci zasłonili a teraz odwracają uwagę od własnej wpadki...
lok
lok 28.11.2018, 15:19
- jednak trzeba przyznać, że "słabo" to wyszło z tym monitoringiem miejskim....
brrrr... jakie czasy
brrrr... jakie czasy 28.11.2018, 17:50
Na monitoringu zobaczyli człowieka, który wykonał swój obywatelski obowiązek i na foli zwrócił uwagę, że są błędy. No to teraz trzeba go zaszczuć.
redaktorów dwóch
redaktorów dwóch 28.11.2018, 13:58
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę z pisakiem przeciw władzy, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny (przez małe "o" bo tak ta władza chce)!

To tak parafrazując Józefa Cyrankiewicza, działacza socjalistycznego i komunistycznego.
cytat
cytat 28.11.2018, 14:07
- Duża część energii społecznej idzie na zastawianie na siebie nawzajem pułapek, a nie rozwiązywanie realnych problemów społecznych - cytat Ewy Łętowskiej. Pasuje jak ulał.
czekoladka
czekoladka 28.11.2018, 13:49
A świstak siedzi i zawija w te sreberka ;-)
he
he 28.11.2018, 14:13
Świstak to ksywa Sławińskiego jeszcze z dawnych lat gdy seplenił. On raczej nie zawija tylko ze stresu obgryza paluchy.
tia
tia 28.11.2018, 13:39
Panie acorze, proszę się nie unosić niepotrzebnie, o ile to Pan napisał pisakiem na foli, że są błędy, a potem przecież ukazał się artykuł którego głównym przesłaniem był ten napis na folii, to stworzył Pan etycznie wątpliwą sytuację w której ocenia Pan fakty tworzone przez siebie samego...
krętaczysz z tą moralnością...
krętaczysz z tą moralnością... 28.11.2018, 15:40
"etycznie wątpliwe" to są działania konkurencji, która atakuje w sposób zmasowany, bo ma jeden za tercet, drugi za ujawnienie wygaszenia mandatu przez wojewodę.

To trochę jak złodziej, który ukradł i drze się na cały głos "łapaj złodzieja" - myśląc, że odwróci uwagę pogoni od siebie.

Tym bardziej, że napis na foliowym worku (obrzydliwym i nieestetycznym - w dodatku kto to słyszał, żeby tak zasłaniać tablice) nie był (niezależnie kto to napisał) ani wandalizmem ani zniszczeniem...
trzeźwo myślący
trzeźwo myślący 28.11.2018, 13:55
tia, z całym szacunkiem, ale tu nie o to chodzi. Po pierwsze nikt nie przedstawił dowodów, że to ktokolwiek napisał. Tak naprawdę bez potwierdzenia, to zwykłą plotka. Acor niczego nie potwierdził. Po drugie i chyba najważniejsze sprawa dotyczy błędów, anie ich wytknięcia. To stawianie sprawy na głowie. Zajmowanie się kimś, kto wytknął błąd władzy, a nie samym błędem to paranoja. To metody rodem z PRL
licznik:)
licznik:) 28.11.2018, 15:42
wywód "tii" przypomina reakcję Nikitińskiego na pytanie radnego Kawki o wysokość nagród prezesów PUK...

Tak samo odwrócone do góry nogami i tak samo omijające meritum...
podsumowując
podsumowując 28.11.2018, 14:12
Przecież każdy kto za na ortografię widzi, że są błędy. Każdy kto zna temat widzi, z e napis jest "niedołężny". Ale własnie chodzi o to aby odwrócić uwagę. Komu na tym zależy? A no prawdopodobnie tym, którzy do tego doprowadzili i się przed tablicą lansowali: byłej burmistrz Kotowicz, i byłemu przewodniczącemu (jednocześnie byłemu policjantowi) Nowakowi. Łatwo wynająć prowokatorów i "chryja" gotowa.

Pozostałe