Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino

Czterdziestolatkowie z amfetaminą zatrzymani na gorącym uczynku w gorzelni

  • 1.12.2018, 12:44 (aktualizacja 01.12.2018 15:44)
  • KWP Szczecin
Czterdziestolatkowie z amfetaminą zatrzymani na gorącym uczynku w gorzelni
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy w byłej gorzelni. Mężczyźni próbowali ukraść elementy metalowe warte ponad 6 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Jednak nim zapadnie wyrok najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło nieopodal Pyrzyc. Dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy podczas patrolu usłyszeli hałasy dochodzące z budynku nieużytkowanej gorzelni. Na miejsce niezwłocznie pojechali pyrzyccy policjanci.

Na miejscu okazało się, że jedno z okien do piwnicy budynku zostało wyrwane. Policjanci i strażnicy wspólnie zabezpieczyli teren aby uniemożliwić ucieczkę potencjalnym sprawcom przestępstwa. W chwilę później jeden z policjantów przez okienko piwniczne zauważył mężczyznę, z nożycami do cięcia metalu w dłoniach. Policjanci polecili mu wyjść na co zareagował...ucieczką. Od tej chwili wydarzenia nabrały tempa. Mężczyzna i - jak się okazało - kolejny ze sprawców zaczęli uciekać na wyższe kondygnacje budynku. Policjanci wraz z jednym z funkcjonariuszy Straży Miejskiej weszli do budynku w celu zatrzymania mężczyzn i przeszukując pomieszczenia natrafili najpierw na przygotowane przez złodziei do kradzieży metalowe elementy wyposażenia budynku. Pomimo wielokrotnych wezwań do zaprzestania ucieczki zdeterminowani sprawcy - nie zważając na fatalny stan techniczny budynku - usiłowali zbiec. Gdy dostali się na dach okazało się, że droga ucieczki jest już zamknięta. Jeden ze sprawców stawiając opór usiłował użyć siły wobec funkcjonariusza Straży Miejskiej. W chwilę później z pomocą policjantów został obezwładniony. Pod drugim ze sprawców zarwał się dach. Gdy niespodziewanie znalazł się piętro niżej wpadł wprost w ręce policjantów.

Po zatrzymaniu podczas czynności przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Gdy substancję zbadano okazało się, że jest to ponad półtora grama amfetaminy. Ponadto w trakcie dalszych czynności w miejscach zamieszkania obu czterdziestolatków (zatrzymani mają 42 i 44 lata) ujawniono łącznie ponad 60 gramów amfetaminy.

Oba mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzut m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Pyrzycach mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, a za popełnione czyny, grozi im kara do 10 lat więzienia.

KWP Szczecin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sołtys
sołtys 1.12.2018, 16:35
"W miejscu swego zamieszkania w/w sprawcy cieszą się bardzo dobrą opinią. Wprawdzie czasami upiją się do nieprzytomności, ale leżą wtedy spokojnie na drodze i nikogo nie zaczepiają. Dlatego chuliganami w naszej wsi nie są i cieszą się u nas dobrą opinią (...)".
kuwejt
kuwejt 2.12.2018, 00:29
Może to okoliczne ćpunostwo i zlodziejstwo?
Policjant
Policjant 1.12.2018, 15:46
Brawo policja ! Kolejne ćpuny za kratami !
jasne
jasne 1.12.2018, 15:44
Czyli to zwykłe ćpuny

Pozostałe