piątek, 29 marca 2024 13:52

Sprawdzili się podczas Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej

Pływacy UKP „Marlin” po ubiegłotygodniowych zawodach musieli szybko zregenerować siły, bowiem już w sobotę 1 grudnia 2018 r. ruszyła kolejna edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej, która ma na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnego zawodnika/zawodniczki.

O wyniku końcowym decyduje suma punktów zdobytych przez danego zawodnika w: 5 konkurencjach (stylach) – dla rocznika starszego i 4 – dla rocznika młodszego. Warunkiem jest, że pływak musi zostać sklasyfikowany we wszystkich stylach podczas czterech rund (grzbietowy, klasyczny, dowolny, motylkowy i zmienny). W tym roku gotowość do walki o tytuł najbardziej wszechstronnego pływaka zgłosiło 192 zawodników i zawodniczek z 11 klubów, w tym z tak dużych ośrodków jak Szczecin, Koszalin, czy Stargard. UKP „Marlin” wystawiło 18 zawodników. Tegoroczną rywalizację pływacy rozpoczęli w Gryfinie.

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobry start zaliczyły Karina Mitręga, która była najlepsza na dystansie 50m stylem klasycznym i 8 na 50m stylem dowolnym. Gabriela Krawczyk stanęła na 3 stopniu podium za dystans 50m stylem klasycznym i 7 miejscu na 50m stylem dowolnym. Dwukrotnie tuż za podium stanął Mikołaj Rosiak, który był 4 na dystansie 50m stylem klasycznym i 5 na 50m stylem dowolnym. Łucja Witek zajęła 7 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 36 miejsce na 50m stylem dowolnym. Liwia Babińska dopłynęła jako 10 na dystansie 50m stylem klasycznym i 26 na dystansie 50m stylem dowolnym.

W tej kategorii trenerzy wystawili dwie sztafety. Pierwsza w składzie: Hanna Kruk, Karina Mitręga, Gabriela Krawczyk i Mikołaj Rosiak wywalczyła 7 miejsce. Druga sztafeta w składzie: Łucja Witek, Tymoteusz Tarczyński, Julia Świeboda i Liwia Babińska zajęła 12 miejsce.

W starszej kategorii wiekowej najlepiej wypadł Szymon Serafin, który wywalczył srebro na dystansie 100m stylem grzbietowym, zaś Bartłomiej Prokopowicz był 13 na dystansie 50m stylem motylkowym i 15 na 200m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Kacper Kubiś, Bartłomiej Prokopowicz, Zuzanna Wojdyła i Szymon Serafin dopłynęła na 13 miejscu.

Pozostali nasi zawodnicy, w obu kategoriach wiekowych, zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.