Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Pięćdziesiąt lat temu SP nr 2 w Gryfinie nadano imię i sztandar

  • 02.12.2018, 19:09 (aktualizacja 02.12.2018, 20:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pięćdziesiąt lat temu SP nr 2 w Gryfinie nadano imię i sztandar
W sali gimnastyczno-widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie spotkało się kilka pokoleń. Po jednej stronie sali usiedli ci, którzy - zdawało się jeszcze nie tak dawno z tornistrami na plecach maszerowali na lekcje do „dwójki” - i ci, którzy w czwartkowe popołudnie składali ślubowanie i przyjmowali chrzest morski z rąk władcy mórz Neptuna. A po drugiej stronie zajęli miejsca ci, którzy przez wiele lat uczyli bardzo mądrych rzeczy. Mówili, w którym wyrazie pisze się „ó” a w którym „u”, gdzie musi być kropka, a gdzie przecinek. Mówili również o tym, co to jest patriotyzm, szacunek i uczciwość. Uczyli jak żyć. Mowa o dyrektorach i nauczycielach, którym nie wiadomo kiedy minął ten szkolny czas.

Uroczystość, na której się wspólnie spotkali, była wyjątkowa. Pół wieku temu Kuratorium Oświaty i Wychowania w Szczecinie zdecydowało o nadaniu szkole imienia Mamerta Stankiewicza. Kto wpadł na pomysł takiej właśnie nazwy placówki? Nie wiadomo. Może zachwyciła kogoś postać kapitana z czytanej właśnie książki?

- Bardzo żałuję, że będąc na spotkaniu z autorem książki „Znaczy kapitan” Karolem Borchardtem nie poprosiłem go o autograf. Książkę mam do dziś. Jeżeli ktoś jej nie czytał, proszę - przeczytajcie. Książka opowiada o Waszym patronie, legendarnym kapitanie Polskiej Marynarki Handlowej, wspaniałym i wyjątkowym człowieku Mamercie Stankiewiczu. Wasza szkoła może pochwalić się wieloma uczniami, którzy coś osiągnęli w życiu - powiedział Marcin Rak, jeden z uczestników spotkania.

Jubileusz 50-lecia nadania szkole imienia i sztandaru to ważne wydarzenie dla placówki oraz byłych i obecnych uczniów i pracowników. To duma z tego, co zdobyli i jeszcze zdobędą.

Wśród zaproszonych gości były władze miasta wiceburmistrz Paweł Nikitiński, sekretarz gminy Ewa Sznajder, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Jonasik, radna Wanda Hołub, naczelnik Grzegorz Jastrowicz oraz wielu znanych gryfinian. Był również najprawdziwszy kapitan, który zwiedził około 60 portów i na pewno o tych portach napisze.

Dyrektor Elżbieta Wnuk i obecne na sali grono pedagogiczne nie kryły wzruszenia i dumy. Codzienna praca przyniosła znakomite efekty. Nic więc dziwnego, że długa była kolejka osób składających życzenia i gratulacje oraz wręczających kwiaty.

W części artystycznej uczniowie przedstawili krótką historię szkoły. Pod kierownictwem Edyty Smolnik wystąpił duet taneczny i zespół wokalny gryfińskiej Szkoły Muzycznej.

Były wspomnienia, zdziwienia: – Czy to ty? I krok w następne pięćdziesięciolecie. Miało się wrażenie, że duch kapitana snuł się wśród obecnych.

TWS

Z okazji tak pięknego jubileuszu redakcja igryfino życzy społeczności szkolnej sukcesów i wszystkiego najlepszego!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (56)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matka
matka 03.12.2018, 09:49
Impreza fajna, ale szkoda, że mogli z niej skorzystac z sami urzędnicy co widac na zdjeciach. A mnie się marzy szkoła środowiskowa, a mnie urzędowa.
rodzic
rodzic 03.12.2018, 08:11
Pani Wnuk! Dlaczego przedstawiciele R M siedzieli jak nieproszeni goście? To p Jastrowicz z p Sznajder ważniejszy? Brak wiedzy i kultury czy padł rozkaz ??
widać na zdjęciach jak było
widać na zdjęciach jak było 03.12.2018, 09:54
Przecież urzędnicy (bo to nie władza, ta jest dopiero burmistrz) rozsiedli się w pierwszym rzędzie to już miejsca nie było.
Jan
Jan 03.12.2018, 07:58
A Pan przewodniczący Jonasik tam był służbowo czy prywatnie?
antyburmiszcz
antyburmiszcz 03.12.2018, 09:48
Skoro sam piszesz "przewodniczący" to sam sobie odpowiedziałeś. Pytanie dlaczego nie było tam burmistrza, bo akurat sekretarz jest od pilnowania urzędu.
koniec kampanii
koniec kampanii 02.12.2018, 21:38
50-lecie ale oczywiście burmistrz Sawaryn swojej szanownej d... nie ruszył. Żenada.
Uczennica
Uczennica 02.12.2018, 21:05
Szkoda, że nie nagłośniono uroczystości. Na pewno pojawiłoby się wielu absolwentów.
Guliwer
Guliwer 02.12.2018, 21:37
Władze chciały błyszczeć i nie bardzo chciały konkurencję.
jubileusz
jubileusz 02.12.2018, 20:20
Impreza to byla u Rysza Smigłego w Toruniu! Tam to nawet czołowka PiS tanczyła Abbę!
Krzyś
Krzyś 02.12.2018, 20:17
Brawo jubilaci.

Pozostałe