Nie zauważyła i wjechała w starszą kobietę na pasach

  • 10.12.2018, 15:09 (aktualizacja 11.12.2018, 03:04)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie zauważyła i wjechała w starszą kobietę na pasach
Do wypadku doszło dziś 10 grudnia 2018 r. ok. godz. 9.30 koło Pałacyku pod Lwami. Starsza kobieta chcąc przejść na drugą stronę ulicy w stronę wieżowców, weszła na pasy. I wtedy nadjechał citroen i uderzył w pieszą, zawadzając ją lewą stroną auta. Kobieta jechała samochodem od centrum w stronę ronda. Piesza z urazem głowy została przewieziona do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie.

-Wstępnie przyjęliśmy, że z niewyjaśnionych przyczyn kierująca nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i uderzyła w prawidłowo przechodzącą starszą panią - informuje nas oficer prasowy asp. sztab. Marcin Karpierz. –Kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprawa została skierowana do sądu i to on orzeknie o winie - dodaje rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Do wypadku na ul. B. Chrobrego w Gryfinie oprócz policji przyjechało także pogotowie, które odwiozło poszkodowaną do szpitala. Przez ok. godzinę ruchem koło Gryfeny kierował policjant.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maurycy
Maurycy 13.12.2018, 21:15
Skoro zabrali jej prawo jazdy to tak jakby już orzekli o winie.
Czy warto?
Czy warto? 12.12.2018, 22:44
A ta piesza, to miała chociaż pierwszeństwo?
ojej
ojej 12.12.2018, 23:45
przeczytaj ze zrozumieniem artykuł. Potem ewentualnie komentarze. A potem spróbuj sobie znaleźć przepisy ruchu drogowego...
konkret
konkret 12.12.2018, 23:01
Skoro była na pasach to oczywiście.
Gryf
Gryf 11.12.2018, 23:17
Jazda szybka wcale nie jest niebezpieczna, jeżeli ma się doświadczenie a i inni użytkownicy dróg poruszają się z rozwagą i umiejętnością. W większych miastach jeździ się szybciej. Zdecydowanie. Wielkim problemem jest zły układ ulic, brak szybkich ulic tzw. przelotowych, krótkie światła, wspomniane nieumiejętności jazdy na skrzyżowaniach i spod świateł, bezmyślne wchodzenie pieszych na przejścia, także rowerzystów, za dużo pojazdów jadących wolno np. dorożki, Niemcy i liczne ciuchcie. Także liczne spowalniacze są problemem jak i stan wielu ulic. Każda z wymienionych spraw, traktowana osobno nie stanowi problemu, ale sumując je i dużo jeżdżąc urasta do dużego problemu. Dlatego wielu kierowców jak i innych osób tak ostro reaguje na każdą niewygodę.
stop
stop 12.12.2018, 15:54
pieszy w mieście na przejściach nie może czuć się jak zaszczute zwierzę! Które nie wie, czy rozpędzony cham za kierownicą wpadnie na niego, czy się zatrzyma!
pozdro siostro
pozdro siostro 11.12.2018, 14:18
Prawko tez do kasacji ! Gratulacje mistrzyni prostej! A i napisz list do Mikołaja o nowy mózg :D
Ico
Ico 11.12.2018, 14:15
A w tym samochodzie też jechała piękna kobieta. Całe szczęście żyje.
aga
aga 11.12.2018, 10:45
czytam te komentarze i wcale się nie dziwię że znajomy z Norweg stwierdził że Polacy jeżdżą jakby ukradli auta i ciągle uciekali. W Norwegi jak zbliżasz się do pasów to samochody się zatrzymują i przepuszczają pieszego. Tam jest większa kultura jazdy kierowców. Za potrącenie pieszego na pasach to kierowca ma bardzo duże problemy. My się tego nie doczekamy,chociaż są wyjątki ale tylko wyjątki.
Filemon
Filemon 12.12.2018, 15:39
Czu w Norwegii na odcinku 350 metrów TEŻ JEST 11 PRZEJŚĆ I TYLKO JEDNO STEROWANE ŚWIATŁAMI ??
stop
stop 12.12.2018, 15:57
tam kierowca widząc czlowieka podchodzącego do przejścia zatrzymuje się. A na Chrobrego masz 8 przejść nie 11 od ronda do straży...

Chociaż masz rację, że światła na skrzyżowaniu z Piastow są bardzo potrzebne.
prawda
prawda 11.12.2018, 13:13
Na Chrobrego w dzień widoczność pieszego spora - nie ma mowy o tłumaczeniu kierowcy "panie władzo, wziął się nie wiadomo skąd".
A każdy, kto przechodził wie, ilu jest chamów za kierownicą.

To się zmienia, coraz więcej kierowców widząc ludzi przy przejściu zatrzymuje się, ale jak widać nie wszyscy wyzbyli się prymitywnych manier "pana szosy"....

Nie potępiam wszystkich kierowców, to dla nich też tragedia, często chwila nieuwagi, choroba, kłopoty - wypadki się zdarzają.

Ale komentarze "pieszy zawinił, bo "wtargnął" na przejście - wkurzają...
Bolek
Bolek 10.12.2018, 19:10
Na logike- przeczytajcie dokladnie ten artykul- wtargniecie to nie bylo napewno.
To Ja
To Ja 10.12.2018, 19:06
Wytłumaczcie ludziom i kobietom że przejście z WYSEPKĄ , to są DWA przejścia . Na wysepce trzeba się zatrzymać i POPATRZEĆ w PRAWO .
umiesz czytać ze zrozumieniem?
umiesz czytać ze zrozumieniem? 10.12.2018, 19:14
czytaj ze zrozumieniem artykuł - kobieta przechodziła od pałacyku w stronę wieżowców a samochód jechał od centrum! Jaka kurna wysepka?

Gryfino z Anglią ci się pomyliło?
uchuchu
uchuchu 10.12.2018, 18:56
Tak to bywa z komórką przy uchu.
ech...
ech... 10.12.2018, 18:22
No się starszym ludziom w głowach przewraca - przez jezdnię w mieście na pasach chca przejść - zamiast ryć okopy albo czekać północy, jak samochodów nie będzie....
TVNazi
TVNazi 10.12.2018, 18:01
Jeszcze nie WIDZIAŁEM żeby kobieta przed wejściem na PASY popatrzała w LEWO . Lezie toto bez opamiętania i jeszcze z telefonem .
do bandyty za kierownicą
do bandyty za kierownicą 10.12.2018, 18:24
ale to nie starsza kobieta na pasach miała telefon przed oczami...
Jak widzisz kogoś kto wchodzi na pasy, to się zatrzymaj a nie pisz smsów za kierownicą...
Hoho
Hoho 10.12.2018, 17:56
Ile miała lat ta kobieta ???
Vvv
Vvv 10.12.2018, 17:45
A czy to blondynka w błękitnym citroenem? Bo po 8 rano taka jechala przez gornu taras bardxo szybko i nie zatrzymala sie na pasach pomimo ze kierowca z nad przeciwka czekał az ludzie przejda
Loki koki
Loki koki 10.12.2018, 17:03
Niech się wezmą za te kur** co jeżdżą bez prawa jazdy!!!!
Lot
Lot 10.12.2018, 16:51
Powinna iść siedzieć !
leszek
leszek 10.12.2018, 16:36
guzik prawda .na chrobrego piesi chodzą jak chcą .kodeks mówi wyraznie .wejście na pasy pod nadjeżdżajacy pojazd to wtargnięcie na jezdnię .więc niech szanowna straż miejska i policja pofatyguje sie na dyżury na chrobrego i wyedukuje pieszych.auta nie jeżdzą po chodnikach ,ale piesi na jezdnie p[od auta tak.nie czarujmy sie że to wina kierowców .z jaka szybkością jeżdżą auta po chrobrego .20/30 km/h
idiota z prawem jazdy = morderca
idiota z prawem jazdy = morderca 10.12.2018, 20:51
jakby na Chrobrego straż miejska albo policja częściej stała od razu kierowcy szanowaliby pieszych...

A nie że walnięcie w staruszkę, której PRAWIE się udało przejść przez pas ruchu nazywa się wtargnięciem pieszej....
leniwiec
leniwiec 10.12.2018, 19:22
Dokladnie predkosc 20-30km i zmuszanie kierowcow do gwaltownego hamowania! W artykule jest napisane "wtedy nadjechal Citroen i uderzyl w piesza zawadzajac ja lewa str auta..." Jezeli by uderzyl przodem to potracenie na pasach bo pieszy sie na nich znajdowal, ale jezeli zawadzil lewa str to wynika , ze auto znajdowalo sie na pasach gdy piesza wtargnela na pasy. Art. 13 ust. 8 prawa o ruchu drogowym, który nie pozostawia w tej sprawie żadnych wątpliwości: Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej z tych jezdni uważa się za przejście odrębne. Dokładnie tak samo przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Wynika z tego, że na wysepce powinniśmy zatrzymać się po raz drugi, rozejrzeć dokładnie w obu kierunkach i dopiero wtedy przekroczyć kolejny pas jezdni. A piesi ida jak swiete krowy.
Ewa
Ewa 10.12.2018, 22:17
ona ta lewą miała z drugiej strony. Rozrysuj sobie może. Ja mam problem prawo-lewo, ale wystarczy pomyśleć . Jedzie DO ronda, więc jeśli lewą stroną uderzyła, to piesza była juz na pasach. Nie ma innego wyjścia. Chyba że lewą stronę miała z prawej.
ODDAJ PRAWO JAZDY, ZANIM NIE ZACZNIESZ ROZRÓŻNIAĆ PRAWEJ STRONY OD LEWEJ!!!
ODDAJ PRAWO JAZDY, ZANIM NIE ZACZNIESZ ROZRÓŻNIAĆ PRAWEJ STRONY OD LEWEJ!!! 10.12.2018, 20:43
Debil z prawem jazdy to morderca! Jak LEWĄ stroną uderzyła, to pieszej prawie udało się uciec! A ty nazywasz to wtargnięciem???
Hahaha
Hahaha 10.12.2018, 17:49
Leszek....pusty mieszek.
leszek
leszek 10.12.2018, 17:59
hahaha wtargnież na jezdnię na pasach ,kierowca znajdzie dobrego adwokata ,to poza pobytem w szpitalu zapłacisz jeszcze za zniszczone auto .hahahahaha
i jeszcze o własnoręcznej laurce nie zapomnij....
i jeszcze o własnoręcznej laurce nie zapomnij.... 11.12.2018, 00:31
tobie mecenas S. nie pomoże, jak wtargnięciem nazywasz potrącenie kobiety, której prawie udało się z przejścia zejść...
do bandyty za kierownicą
do bandyty za kierownicą 10.12.2018, 18:20
na pasach - bandyto masz zachować ostrożność a nie oskarżać pieszego, że ci zniszczył samochód "bo kto by się spodziewał, że na przejściu moze chcieć przejść"...
leszek
leszek 10.12.2018, 19:47
do idioty na chodniku.kto by sie spodziewał ze kierowca autem chce jechac po jezdni .auto na plecy i per pedes po jezdni .wogóle nie powinno być jezdni.
idiota z prawem jazdy = morderca!!!
idiota z prawem jazdy = morderca!!! 10.12.2018, 20:45
czytaj morderco za kierownicą - uderzyła LEWĄ STRONĄ AUTA w pieszą przechodzącą od GDK do wieżowców!!! WTARGNIĘCIEM NAZYWASZ GONIENIE STARUSZKI UCIEKAJĄCEJ NA WYSEPKĘ???
sam się wyedukuj - przejście na pasach! A samochody na chodnikach parkują…
sam się wyedukuj - przejście na pasach! A samochody na chodnikach parkują - a piesi na jezdni nie stoją! 10.12.2018, 16:52
bzdura - jedynie jakby jedna stopa stała na chodniku a drugą przejechał samochód - inaczej KIEROWCA NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI PRZED PRZEJŚCIEM!!!
leszek
leszek 10.12.2018, 20:05
samochód parkujący na chodniku nikomu krzywdy nie zrobi a pieszy przez wtargniecie na jezdnię krzywde robi i sobie i kierowcy .łapiesz waść niuans
idiota z prawem jazdy = morderca
idiota z prawem jazdy = morderca 10.12.2018, 20:47
dla ciebie pieszy kończący przechodzenie przez pas i uderzony lewą stroną auta to "wtargnięcie"???
Sprawdźcie telefon
Sprawdźcie telefon 10.12.2018, 16:25
Nie widziała pieszej bo pisała smsa. ...
true
true 10.12.2018, 18:58
Do ciebie pisała, że wiesz?
Krystyna
Krystyna 10.12.2018, 15:54
kierowcy nie przestrzegają kodeksu drogowego zwłaszcza młode Panie , nawet nie hamują przed pasami, a gdzie jest Policja ? Ul.Bolesława Chrobrego jet ulicą przez miasto , a nie autostradą.
leszek
leszek 10.12.2018, 18:00
a jezdnia to nie chodnik pani krysiu
ale środek miasta nie autostrada
ale środek miasta nie autostrada 10.12.2018, 18:27
a to sp... z samochodami z chodnika!
Parkuj sobie na jezdni...
leszek
leszek 10.12.2018, 20:08
jakoś nie widziałem na chrobrego parkujących samochodów na chodnikach .po prostu fizycznie jest to niemożliwe .tak ,ze nie fantazjujmy
to włóż okulary
to włóż okulary 10.12.2018, 21:22
a ja tak - ale ty jak widać musisz do okulisty....
Koteł
Koteł 10.12.2018, 15:34
Starsze Panie zawsze przechodzą prawidłowo.......ciekawe dlaczego zazwyczaj to One lądują pod kołami.
Bbb
Bbb 10.12.2018, 17:47
Bo nie biegaja :)
lupa
lupa 10.12.2018, 19:00
Tak, bo za wolno chodzą, a Polska to nie jest kraj dla starych ludzi. Niestety
proste
proste 10.12.2018, 15:46
bo nie potrafią uciec przed piratami - młodsi i sprawniejszy potrafią podbiec, jak widzą, że nie hamuje przed przejściem...
nie proste
nie proste 10.12.2018, 19:00
Ta za kierownicą wcale nie była dużo starsza od tej przejechanej.
zula
zula 10.12.2018, 15:27
Podobno piesza wtargnęła na pasy i kierowca nie miał szans zahamować. Może edukujmy również pieszych co maja robić zanim wejdą na pasy.
Ewa
Ewa 15.12.2018, 23:19
jak mogła wtargnąć jak uderzył ja samochód lewą stroną. Była na środku przejścia. Miała szczęście ze zdążyła przejść, bo zostałaby rozjechana!
Zabronić łażenia po jezdniach.
Zabronić łażenia po jezdniach. 10.12.2018, 17:13
Kierowca rozpoczął hamowanie jak skończył esemesa za pasami.
proste
proste 10.12.2018, 15:49
edukujmy kierowców, że jak widzą kogoś zamierzającego przechodzić przez ulicę to powinni się zatrzymywać.
Udowodnienie "wtargnięcia" na pasy - na prostej drodze jest praktycznie niewykonalne.
Wtargnięcie to nagłe i niespodziewane wejście - w przypadku oznakowanego przejścia trudno kierowcy tłumaczyć, że osoba przy tych pasach "niespodziewanie" weszła na pasy...
nie takie proste
nie takie proste 10.12.2018, 15:55
Czyli pieszy chcący wejść na pasy nie musi się rozglądnąć? I tak zawsze będzie wina kierowcy.
a kierowca nie przewidział, po co pieszy przy przejściu?
a kierowca nie przewidział, po co pieszy przy przejściu? 10.12.2018, 16:12
A kierowca widzący osobę przed pasami nie ma zamiaru się zatrzymać? Owszem - wina kierowcy, jak na pasach potrąci.
Niezależnie od stopnia winy, uszkodzeń pieszego - tu pieszy jest słabszy a kierowca silniejszy...

Pozostałe