Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Głosowanie w radzie, w której burmistrz miał mniejszość

  • 13.12.2018, 16:26 (aktualizacja 14.12.2018, 00:00)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Głosowanie w radzie, w której burmistrz miał mniejszość
Z powyborczej matematyki wynikało, że burmistrz ma za sobą 7 radnych. To trochę mało aby przegłosować ważne uchwały w piętnastoosobowej radzie. Jeszcze druga sesja wykazywała, że burmistrz nie ma jednak większości. Tym razem było inaczej.

Na dzisiejszej (13 grudnia 2018 r.) sesji Rady Miejskiej w Cedyni wszystkie uchwały przeszły jednogłośnie. Znaczy to, że burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu wystarczyły dwa tygodnie na zachęcenie radnych do współpracy.

W zeszłej kadencji podobna sytuacja była na początku w radach gmin w Starym Czarnowie i Widuchowej. W pierwszym przypadku po kilkumiesięcznych tarciach przewagę zyskała opcja wójt Marzeny Grzywińskiej. Natomiast w Widuchowej wójt Anna Kusy-Kłos większości nie miała przez całą kadencję.

Radni w Cedyni zajmowali się dziś zaplanowanymi uchwałami i jedną dodatkową, która wpłynęła tuż przed sesją.

-w sprawie przyznania dotacji celowej dla województwa zachodniopomorskiego w roku 2018.

- zmiany budżetu i w budżecie gminy Cedynia na rok 2018.

-w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia zasad zbywania nieruchomości należących do zasobu gminy Cedynia.

- w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2019-2023"

- w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z nieodpłatnej pomocy społecznej w zakresie dożywiania przez osoby objęte rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

-w sprawie przystąpienia do projektu, dzięki któremu gmina będzie mogła zakupić samochód strażacki i uzyskać 80-procentowe dofinasowanie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwiat
kwiat 18.12.2018, 13:45
A jakie metody stosowała Kotowicz aby dostac się ponownie do wladzy. Naiwna myślała że ludzie zapomną jak źle rządziła?
Zwiędły
Zwiędły 18.12.2018, 20:48
A jakie metody stosowała ?zawsze uczciwa kampania.Zle to rządził Adam przez 16 lat
Śmiechu warte
Śmiechu warte 16.12.2018, 11:49
Prawdopodobnie będą nowe wybory na radnych w okręgu w którym startowali Szperka i
Prucnal bo wyjęto z urny o 2 karty więcej.
Gosc
Gosc 16.12.2018, 20:10
Kordylasinski o tym nie napisze bo teraz to piesek Zarzyckiego
oj warte
oj warte 16.12.2018, 12:17
To teraz Szperka wygra z podwójną przewagą hahahaha
Wiktor
Wiktor 16.12.2018, 20:13
Takimi metodami wygrał też Zarzycki wstyd wstyd jeszcze raz wstyd 20 grudzien juz blisko
jan
jan 17.12.2018, 21:45
coś sugerujesz? jakieś metody? jakie? skład komisji wytypował urząd gminy i co sami swoi już nieswoi? a może z tej rozpaczy że wygrał Zarzycki popadniesz w paranoję totalną i co wtedy?
Wiktor
Wiktor 18.12.2018, 13:25
Tak sugeruję w czwartek w Sądzie się wyjasni jakie metody stosowali poplecznicy Zarzyckiego żeby tylko wygrał wybory
Ryś
Ryś 15.12.2018, 15:30
***ą muchy idzie wiosna przylecą bociany i wywiozą tych radnych do Afryki.
Mieszczuch
Mieszczuch 16.12.2018, 10:55
Do Ryś..myslisz ze był byś lepszym radnym?Z tego jakie piszesz komentarze to szczerze wątpię
kałuża
kałuża 15.12.2018, 01:05
Za co się sprzedali?
chachacha
chachacha 14.12.2018, 20:50
I tak Nowak z Kopieckim i Olechnowiczem zostali semaforami.
Wiktor
Wiktor 16.12.2018, 20:14
Sądzisz według siebie rozumiem.
Słowianin
Słowianin 15.12.2018, 07:28
Ugrupowanie pani Kotowicz ma mądrych dojrzałych Radnych i nie będą bić piany tylko dlatego ze pan Kordylasinski jakieś swoje dziwne teorie tworzy na tym portalu
Cedynska patologio!
Cedynska patologio! 14.12.2018, 18:16
Ja mysle, ze wszyscy powinniscie sie leczyc wy zawistne gnidy. Nigdy nie bedzie normalnie przez niedojrzalych idiotow plujacych jadem na prawo i lewo. Radni sie kloca to jest zle, jak wspolpracuja to jeszcze gorzej. Widac, ze wiekszosc z was siedzi z komplaksami w domach i nie ma odwagi wyjsc i na prawde cos zrobic wlasnymi rekami. Nic tylko zazdrosc, zawisc i nienawosc. Brak slow.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.12.2018, 07:18
Brawo!!Podpisuję się po tym.Gdyby miał sie podpisać z imienia i nazwiska to pewnie nie byl by taki odwazny.Takimi wyborcami otacza sie obecny Burmistrz....przykład idzie z góry
komplaks
komplaks 14.12.2018, 20:49
A tabletki juz zażyłeś?
KomplAksie
KomplAksie 15.12.2018, 00:40
Nie bede ci podbieral, smacznego
D
D 14.12.2018, 11:40
A na Kościuszki w dzieň palą się lampy przecieź gmina bogata.
Asdf
Asdf 14.12.2018, 18:18
Pali to sie ogien w kominku baranie
Ali
Ali 14.12.2018, 20:07
Chcesz z byka w torbę?
pic
pic 14.12.2018, 12:54
Ba nie tylko palą się lampy, ale komunalka układa krawężiniki oddzielające jezdnię od łąki, komu to potrzebne ?
...
... 14.12.2018, 18:05
Pic to nie pastwisko ani wybieg dla koni Tylko ulic a dokladnie jej część ktorą zostawiła poprzedniczka i teraz trzeba porzadkowac. A o lampy trzeba chyba zapytać byłego radnego bo burmistrz raczej nie ustawia uswietlenia .
Janusz
Janusz 14.12.2018, 11:34
Układ sił kompletnie się nie zmienił. Jednomyślność w głosowaniach świadczy o dojrzałości radnych. Nie było ani jednej kontrowersyjnej uchwały. Wcześniejsze straszenie opozycją zrodziło się w jakimś chorym umyśle. Czytając niektóre komentarze zastanawiam się, czy aż tylu czytelników portalu ma spaczony umysł, czy też tylko redaktor nabija komentarze dla uwiarygodnienia wyimaginowanych konfliktów. Dajcie pracować radzie i burmistrzowi.
do buraka Janusza
do buraka Janusza 14.12.2018, 11:38
Nie myl dojrzałości z uległością.
Janusz
Janusz 14.12.2018, 11:54
Pan redaktor jednak nigdy nie dojrzeje. Którą uchwałę powinni zablokować?
i proszę jak szybko
i proszę jak szybko 14.12.2018, 09:44
I rozleciała się drużyna gabrieli i nawet zarozumiały Krzysio nie ma już własnego zdania.
Gość
Gość 14.12.2018, 10:45
Jesteś w błędzie
do odwetowca
do odwetowca 14.12.2018, 11:38
W sądzie to wy możecie sobie palcem w bucie poruszać.
Edek
Edek 14.12.2018, 12:47
Okaze się 20 grudnia...moze Burmistrz powinien się juz pakowac?!
lis
lis 14.12.2018, 07:29
a co na to słynny sołtys z Piasek ???
tarot
tarot 14.12.2018, 01:58
Szybko karta się odwróciła pani Kotowicz.
Jestem za. Ufasz Pawłowskiej ?
Jestem za. Ufasz Pawłowskiej ? 14.12.2018, 01:04
Zgoda buduje.
Edek
Edek 13.12.2018, 20:53
Akurat Burmistrz nie miał w tym swojego udziału poprostu Radni pracują dla dobra mieszkanców
koniuszy
koniuszy 14.12.2018, 09:43
Pańskie oko konia tuczy.

Pozostałe