Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Gang spod Biedronki?

  • 08.01.2019, 20:56 (aktualizacja 08.01.2019, 21:41)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gang spod Biedronki? Komendant Straży Miejskiej w Gryfinie Roman Rataj wręcza burmistrzom... bombonierkę!
Mieli być dowożeni samochodami. Zorganizowana grupa miała przed świętami wyłudzać pieniądze, udając osoby chore i niepełnosprawne - tak piszą w proburmistrzowskiej gazecie. No i przy okazji zredagowali laurkę dla straży miejskiej. -Nie mamy żadnych informacji o jakimś gangu czy żebrzących grupach przed sklepami w Gryfinie – odpowiada ze zdziwieniem, zapytany przez nas, asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji.

Sprawa ta wymaga komentarza, ponieważ coraz częściej media powiązane z władzą promują decyzje (także te nietrafione) gryfińskiego tercetu burmistrzów (chociaż ostatnio rzadko bywający w Gryfinie Mieczysław Sawaryn opiera władzę na dwóch zastępcach) lub podmiotów związanych z władzą samorządową. Przykład GTBS nie jest odosobniony…

Mieczysław Sawaryn zapowiadał jakiś czas temu, że straż miejską rozwiąże. Zmienił zdanie, zostawił ją, ale w sumie nie wytłumaczył konkretnie jakie zmodyfikowane role ma pełnić ta formacja. Na sesji coś wspominał, że strażnik miejski nie ma karać. Ale jakie są konkretnie wykonywane zadania tej formacji? Zwykły mieszkaniec widzi, jak pod urzędem, zaraz pod oknem straży, stoją źle zaparkowane samochody stwarzające zagrożenie w ruchu. Obserwujemy, jak dworzec PKP, gdzie niedawno mieściły się stowarzyszenia, jest demolowany.

Zdarzają się oczywiście sukcesy straży miejskiej, o czym komendant straży skwapliwie informuje brata wiceburmistrza. Na nasze pytania raczej nie odpowiada... Ale jak już się informuje, to lepiej o rozwiązaniu konkretnych problemów, a nie o wydumanych gangach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutne
smutne 14.01.2019, 19:39
Jak niema się czym pochwalić to trzeba wymyślać sztuczne sukcesy np. o zwalczaniu gangów.
Wikipedia
Wikipedia 12.01.2019, 14:04
Gang – wieloczłonowa, hierarchiczna struktura, której celem jest prowadzenie ciągłej działalności przestępczej i czerpanie z niej zysków[1].

Charakteryzuje się wyraźnym podziałem zadań między członkami. Cechą wyróżniającą gang jest specyficzny styl życia osób do niego należących. Zaliczyć do niego można: negowanie norm obyczajowych i prawnych, określony ubiór, określony sposób spędzania wolnego czasu, przebywanie w wyznaczonych miejscach oraz kontrola przestrzeni (na przykład dzielnic).

Gang często zorganizowany jest na wzór przedsiębiorstwa prowadzącego działalność gospodarczą. Jego struktura może być mocno rozbudowana (na przykład Cosa Nostra) i może posiadać międzynarodowe powiązania (tak jak w przypadku karteli narkotykowych w Ameryce Południowej).
leszek
leszek 11.01.2019, 09:39
mam nadzieję ,że ten,,,jełop,,, to nie inwektywa wydawcy.do straży miejskiej też mam wiele uwag,ale nie wten sposób sie załatwia .mamy/macie swoich radnych .czy była choć jedna interpelacja z podaniem faktów ,propozycje uchwał.....pisać kazdy może ,jeden lepiej drugi gorzej....
do ciemnej masy leszka
do ciemnej masy leszka 11.01.2019, 10:59
gdzie ty masz jełopie w tekście artykułu słowo jełop? Jak władza uprawia propagandę sukcesu to ty winisz redaktora co to krytykuje i radnych - A NIE PRZEŁOŻONYCH Z TERCETU?
nie ośmieszaj się
nie ośmieszaj się 11.01.2019, 09:53
Podszywający się pod proburmistrzowskiego trolla tercetowiec radzi aby przed powiedzeniem czy napisaniem na kolanach przyjść do gabinetu Nikitińskiego, albo do Świnoujścia do Sawaryna aby zapytac czy można poryuszyć temat i ewentualnnie poem złożyć interpelację.
leszek
leszek 11.01.2019, 10:24
nawet kłopoty ze zrozumieniem wpisu,,,mamy/macie swoich radnych,,, Sawaryn i Nikitiński to nie radni..nie rżnij głupa chłopie .jak odpisujesz to konkretnie a nie poppulistyczne bzdury,,,proburmistrzowski trool,,,,,,tercetowiec.żałosny poziom
do ciemnej masy leszka
do ciemnej masy leszka 11.01.2019, 10:56
twoja miłość do Sawaryna leszku wymyka się definicjom, skoro najeżdżasz na "pisowskich mianowańców" nie widząc jednego bardzo blisko...
A przeczytałeś ze zrozumieniem artykuł? Czy znowu będziesz WYMYŚLAŁ REDAKTOROWI ŻE DURNY TEMAT - NIE ZAUWAŻAJĄC, ŻE TO TERCET SIĘ CHWALIŁ SUKCESEM W GAZECIE BRATA jednego z nich?
kolega z Nadleśnictwa
kolega z Nadleśnictwa 11.01.2019, 10:58
Sawaryn dał mu stanowisko to jest wdzięczny, a że to stary komunista...
leszek
leszek 11.01.2019, 20:19
co za wspaniałe określenie ,,,stary komunista,,,jak ładnie mozna dwoma słowami uspokoić swoją frustrację .nikt mi nie dał pracy ,mam emeryturę i nie muszę na nikogo .....a kolega z nadleśnictwa niech pilnuje aby kłusownicy nie polowali na wilki
ja kwiczę
ja kwiczę 10.01.2019, 22:18
To była gryfińska Camorra - połasiła się na słodycze.
Szacunke i kultura i honor
Szacunke i kultura i honor 10.01.2019, 12:38
Proszę nie obrażać nikogo na tym forum, używać kulturalnego słownictwa i etyki. Nie wolno obrażać munduru tylko dla zwiększenia czytelności....
a ty wiesz co to mundur?
a ty wiesz co to mundur? 10.01.2019, 14:10
do zwiększenia czytelności to sobie można czcionkę powiększyć. Albo kontrast zwiększyć. A jak "gang" w postaci żebraka to taki wielki sukces, żeby nim się w gazecie brata wiceburmistrza chwalić - to dopiero obraza munduru...
mac
mac 10.01.2019, 17:17
Mundur to rzecz, najważniejsi są ludzie, które te rzeczy noszą. Fakt, że niektórzy nie dorastają...
do czytającego inaczej
do czytającego inaczej 10.01.2019, 08:45
Panie "Leszku" Nikitiński ten artykuł nie jest o żebractwie tylko o gangu.
merytoryczny
merytoryczny 10.01.2019, 08:51
Przecież to miszcz odwracania kota ogonem.
leszek
leszek 10.01.2019, 06:19
redaktor chyba nie mieszka w Gryfinie .nie tylko pod biedronką żebrzą .pod netto jest to notoryczne .trochę w teren a nie ogarniać świat z za biurka.
czytaj ze zrozumieniem!
czytaj ze zrozumieniem! 10.01.2019, 08:01
jełopie - "świat zza biurka" to sawarynowa straż miejska ogarniała - bo "gang spod biedronki" rozbiła w postaci jednego żebraka o kulach! I gazeta brata wiceburmistrza.
Czytaj ze zrozumieniem - bo zachowujesz się jak Nikitiński - jemu o jednym, a on coś usłyszy i nakręcony atakuje pytającego. Zupełnie nie na temat...
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.01.2019, 18:11
MIETEK PRZEPRSZAM CIĘ JA WIEM ŻE ***OWO WYSZŁO ALLLLLLLLLLE TAK MUSIAŁEM SZANUJĘ CIĘ ZA TWOJĄ WYROZUMIAŁOŚC ROZEGRAŁEM TO NA WASZYCH OCZACH BACELA PUJDZIE SIEDzIEĆ JA M,U TO ZAŁATWIĘ
?
? 09.01.2019, 18:18
funfel mietka to ajwaj?
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.01.2019, 18:37
PARÓWO MIETEK TO BYŁ I JEST I TAK ZOSTANIE HA HA AHAB mój sąsiad co nie zmienia faktu moich wynurzeń ha ha ah
prawda
prawda 09.01.2019, 19:35
Ajwaj to kumpel i sąsiad Mietka. To dogadaliście się komu dokopać? Nieżle...
:)
:) 09.01.2019, 20:33
no i się wydało, kto za tym ajwajem stoi...
hehehe....
hehehe.... 09.01.2019, 17:43
Dobrze że do wymiany ognia nie doszło między gangiem spod biedronki a strażnikami miejskimi z Gryfina albo że gang spod biedronki nie wziął naszych strażników miejskich jako zakładników i nie zabarykadował się w biedronce żądając uwolnienia z aresztu ich szefa vel ,,Brudnego Zdzicha" złapanego dzień wcześniej na kradzieży papieru toaletowego właśnie w biedronce.Ło Matko Bosko przecież ten gang spod biedronki mógłby np.odpalić szeregowo ładunki wybuchowe umieszczone np.pod kafelkami chodnikowymi wkoło biedronki ułatwiajac sobie w ten sposób drogę ucieczki ze sklepu a w dalszym etapie ucieczki przesiąść się w Widuchowej na rowery i kierując się w stronę Rumunii ciągnąc za sobą bogu ducha winnych naszych strażników miejskich.Mogło dojść do scen mrożących krew w żyłach np.takich: https://www.youtube.com/watch?… Jak to dobrze że nasi strażnicy miejscy wykazali się czujnością i rozpracowali ten zuchwały i jakże groźny gang spod biedronki.BRAWO GRYFIŃSKA STRAŻ MIEJSKA!!!!
JA2
JA2 09.01.2019, 16:56
Wzrok wpatrzony w czekoladki, jaki skarb. Chyba dawno chłopina nie jadł. Trudna dola wicka.Teraz pilnujemy pudełeczka bo są inni chętni obok.
Pikuś
Pikuś 09.01.2019, 16:14
Wychodek wiejski :) ty chyba spać nie możesz przeze mnie! Już wszędzie pikusie widzisz? Co na to pan doktor Zbigniew?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.01.2019, 15:25
zbieram dowody i tak wychodzi że macie przeje bane wykupujcie se polisę ja wam to obiecuje ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.01.2019, 15:15
popatrz trepie kto ci syna wykończył ha ha ah andrych vel buncela ha ah ah dałeś im na to zgode czy nie ha ha h
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.01.2019, 15:04
buncela z chwarstnicy masz trochę prze*** jak sie dowiem że działałes z andrychem to całkiem ha ha ah
Lokalnie
Lokalnie 09.01.2019, 14:53
Jakie miasto taki gang.
ajwaj aleluja i do przoduy
ajwaj aleluja i do przoduy 09.01.2019, 14:31
zawsze w tle ten hoj jako miler na czele dorabiasz do wiarygodności ha ha ah
♠
09.01.2019, 14:19
Pikuś musi odejść!!!
escape room
escape room 09.01.2019, 12:59
Co to za gabinet w którym burmistrza więcej nie ma jak jest?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.01.2019, 13:05
TO OBÓRKA W UMIGG on jak jezus schodzi tylko raz na rok ha ha ah przez trzy dni ah ah ah
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.01.2019, 12:50
zagadka co to jest ma torbę z dwoma jajami i patrzy tylko jednym okiem I JEST PRZEWAŻNIE CZARNY ha ha ah odp HOJ W GARNITURZE TODZE ETC HA HA AH
Spiegel
Spiegel 09.01.2019, 12:53
Ty w lustrze?
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.01.2019, 13:00
NIE TO CO TY W KOMŻY HA HA AH SPIEGLU HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.01.2019, 12:58
NIE NOSZE TOGI I NIE MAM GARNITURU HA HA AH WYROSŁEM Z TYCH ZABAWEK HA HA AH
garus
garus 09.01.2019, 13:02
Ajwaju w pasiakach byłoby ci do twarzy!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.01.2019, 13:42
DOBRZE WIECIE ŻE MI JEDNO CO MOŻECIE TO PYTĘ OPIERDO LIĆ NIC PO ZA TYM zyczę miłego dnia ha ah aha ah i prosze cię nie wychylaj się i ni rób z siebie idioty wiekszym niż jesteś ha aha h słuchaj se garu i garuj do garów
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU