Parkuje kto chce, chociaż to parking dla aut mieszkańców posesji [list czytelniczki]

  • 8.01.2019, 21:42 (aktualizacja 08.01.2019 22:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Parkuje kto chce, chociaż to parking dla aut mieszkańców posesji [list czytelniczki] fot. czytelniczka igryfino
Pragnę poruszyć sprawę parkingu przy ul. Piastów w Gryfinie. Chociaż przeznaczony jest on wyłącznie dla mieszkańców posesji i pracowników spółdzielni Regalica (informuje o tym stojący tam znak), notorycznie parking zajmowany jest przez auta osób pracujących m.in. w pobliskich punktach handlowo-usługowych oraz przez ludzi przyjeżdżających na zakupy.

Kiedy przyjeżdża mieszkająca tutaj matka z dziećmi albo osoba niepełnosprawna, na parkingu nie ma już miejsca. Trzeba więc zostawiać samochód kilkaset metrów dalej i wracać do domu pieszo z dziećmi i zakupami niezależnie od pogody - pada czy wieje albo jest upał.

Spółdzielnia bierze duże pieniądze za czynsz. Przed blokami jest dużo miejsca, gdzie mogłyby powstać nowe miejsca postojowe. Może czas pomyśleć o takiej inwestycji? – pyta nasza czytelniczka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ham
Ham 12.01.2019, 00:23
Chlostac dziadow!
leszek
leszek 10.01.2019, 06:13
najprostsza sprawa niech SM regalica odkupi teren od miasta i zrobi sobie parking. na razie jest to teren dzierżawiony .
Wiezowiec
Wiezowiec 9.01.2019, 19:15
Na ulicy Flisaczej mogli by zrobić normalny parking lecz jak naradzie zrobili pobojowisko koło Orlenu. Postawili siatkę i zadowoleni.
radniak
radniak 9.01.2019, 17:35
Ludzie to proste, na pl. Barnima lub Piastów - parking rotacyjny, do godziny za darmo. Nie płaczcie, że ktoś blokuje, niby gdzie ma stanąć, jak przyjechał na 15 min do SM.
Mieszkaniec Flisaczej
Mieszkaniec Flisaczej 9.01.2019, 10:35
Ulica Flisacza 3 i 5. Dwie klatki kilka samochodów a parking na 4 samochody. Jestem mama małego dziecka. Aby zaparkować samochód muszę jeździć po osiedlu kilkanaście minut. Najczęściej miejsce znajduje koło komputronika. I w takiej sytuacji muszę dźwigać dziecko i zakupy taki kawał. Ludzie mieszkający obok spółdzielni stawiają na tych czterech miejscach swoje auta i stoją tak po tydzień czasu bez drgniecia. Niech wkoncu burmistrz coś z tym zrobi.
Cacy
Cacy 9.01.2019, 16:23
Dokladnie burmistrz powinien cos z tym zrobic ale na calym gryfinie a nie ludzie wzajemnie siebe oskarzaja i strasza straza miejska. Jest sporo terenu nie zagospodarowanego jak przy piastow, gdzie jest wlasnie ognisko zapalne. Burmistrz spoldzielnie
Bahs
Bahs 9.01.2019, 09:16
A ci co tak sie skarza ze im inni parkuja to rozumiem ze te barany jak jada tez autem to nie parkuja na innych parkingach hipokryci
Jan
Jan 9.01.2019, 15:07
Ty wogole myslisz co piszesz ? Stoi znak ktory mowi o tym dla kogo jest parking jezeli nie jestes mieszkancem danej ulicy to dzwonie na straz miejska i lecisz z miejsca
Bbbv
Bbbv 9.01.2019, 16:20
Ciekawe jak mi to udowodnisz. Powiem ze od dzisiaj tu mieszkam nie ma obowiazku meldunku. Obstawiam ze pewnie ty nie raz zaparkowales na parkingu tak gdzie tobie nie wolno
Jan
Jan 9.01.2019, 17:22
Akurat na naszym podworku wlasnie przy ulicy Piastów kazdy sie zna i wiemy czyje ktore auto jest mieszkan nie ma na sprzedaz zadnych z reszta juz nie jeden byl taki madry i zwieszal nosa jak przyjezdzala straż miejska
Fhvv
Fhvv 9.01.2019, 21:23
To powiem ze od dzisiaj mieszkam u ciotki kryski
obcy
obcy 9.01.2019, 08:30
A pracownicy spółdzielni to co święte krowy mogą spacerkiem przejść do pracy, ale pani" Krysia: może połamać sobie szpilki a prezes może być nie zadowolony i można tak dalej
Gorny taras
Gorny taras 9.01.2019, 08:24
Prosze zobacZyć jak jest na górnym tarasie ul. Iwaszkiewicza, 11 Listopada!!!! Nie ma kompletne gdzie zaparkować po godz. 18!!!!! I to jest dopiero problem!!!!!!!matka z malym dzieckiem jeździ po calej gorce i szuka miejsca!!!!!!!którego i tak nie ma.
mieszkanka
mieszkanka 9.01.2019, 07:45
w tych miejscach gdzie jest pseudo piaskownica i pseudo trawnik tzw wybieg dla piesków które załatwiają poranną toaletę można by było coś zrobić normalnego
Madka
Madka 9.01.2019, 07:43
Ja madka z dziecmi mieszkam na górce i tez czesto nie mam miejsca na patkingu kolo swojego bloku wiec prosze mieszkancow jezeli nie jestes madka z dzicmi i zakupami nie parkuj siedz w aucie na awaryjnych. Skandal poprostu ze inni parkuja na parkingu :)
mieszkaniec
mieszkaniec 9.01.2019, 07:41
pracowncy spółdzielni mieszkaniowej powinni dostać klucze do szlabanu na parking z drugiej strony ulicy .wtedy pracownicy zadowoleni że jest zawsze miejsce parkingowe i mieszkańcy bo może będzie można zaparkować
Gryfinianin
Gryfinianin 9.01.2019, 07:32
Niech prezes Warda postawi kolejny szlaban, wtedy będziecie parkować na swoim terenie, obecnie parkujecie na terenie przyległej wspólnoty - nielegalnie!!!!!!!!
Fran
Fran 9.01.2019, 00:16
MADKA z CURKOM musi mieć obowiązkowo pole do parkowania. Uchwalamy miejsca dla MADEK z Dziećmi! Gratis świeżaki!!!

Pozostałe