Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Muzeum ma nowego prowadzącego

  • 10.01.2019, 19:16 (aktualizacja 12.01.2019, 12:40)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Muzeum ma nowego prowadzącego
Nowym opiekunem Muzeum Regionalnego w Cedyni został Ryszard Matecki. Zastąpił on na tym stanowisku Magdalenę Wieczorek. Instytucja podlega gminie.

Instytucję po wielomiesięcznych bojach wyłoniono z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu (ówczesna burmistrz była początkowo w sporze z radnymi, a potem nie potrafiono zarejestrować placówki, niespełna dwa miesiące temu dopiero poprawnie opracowano i zatwierdzono statut na sesji). Według byłej burmistrz Gabrieli Kotowicz miała być oddzielną instytucją wspomagającą kulturę. Co instytucja robiła przez ostatnie miesiące, trudno powiedzieć ze względu na niewydolność informacyjną i marazm, jaki tam panował. Jakie plany ma nowy opiekun?

-Muzeum nie ma służyć tylko historykom i archeologom - jest to nasze narzędzie edukacyjne do zainteresowania historią regionu, ale przede wszystkim ma służyć do promocji tego regionu. Mamy tak korzystać z przeszłości, aby nasza teraźniejszość była fajna – opowiada nam Ryszard Matecki.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

litości!
litości! 15.01.2019, 01:01
Czekamy na jakąkolwiek aktywność.
lila
lila 11.01.2019, 10:08
super!
Gość
Gość 10.01.2019, 23:13
Przypuszczalnie od początku Piaści planowali skatoliczenie ich państwa, wiedząc, że bez tego nie zostanie ono uznane jako państwo, nadal będąc w oczach łacińskiego zachodu „ziemią niczyją” czekającą na podbój i krystnianizację. Tyle, że nie chcieli podlegać pod niemieckich arcybiskupów. Mieszko czekał więc z wysłaniem swatów do czeskiego Przymyślidy, nim jego państewko urosłe na podbojach, nie było już spore. Gdyby wysłał swatów panując na jednym tylko grodzie lub dwóch, „Srogi” poszczułby ich psami. Biorąc ślub z katoliczką, krzcząc syna i ściągając katolicki kler zapewnił uznanie swojego państwa za krześcijańskie. A bajki o swym krzcie być może sam rozpuścił. Datę owego domniemanego krztu kk uznał za „powstanie państwa polskiego” i tak przeszło to do oficjalnej wykładni historii.
powót do macierzy
powót do macierzy 11.01.2019, 11:00
Piaści protoplaści i ziemie odzyskane?
To nie ludzie są. To kłamcy.
To nie ludzie są. To kłamcy. 10.01.2019, 22:33
A kto zlikwidował muzeum w Gryfinie ? Kto obiecywał nowe muzeum w Platanie ?
Gruzin
Gruzin 10.01.2019, 23:00
Jak to kto? Nikitiński - wójt Gryfina!
Cegła
Cegła 10.01.2019, 22:08
Pozytywna postać. Cieszymy się :))))
Indrunasy
Indrunasy 10.01.2019, 21:19
Ryszardzie..... Gratuuuuulacjjjjeeeeee!!!!!!! ?
oficer prowadzący
oficer prowadzący 10.01.2019, 21:07
A kto jego prowadzi bezpośrednio?
głębokie gardło
głębokie gardło 11.01.2019, 23:37
TW Małgorzata.
Andrew
Andrew 10.01.2019, 20:24
Rysiek napisał fajny przewodnik ! Taki zielony zeszyt. Mam go gdzieś nawet schowanego z jego wpisem.

Pozostałe